Ruajtja në re | Cloudwards.net

Contents

Magazinimi në re

Ruajtja e cloud është, ju e keni besuar atë, arti i ruajtjes së skedarëve tuaj në cloud. Më poshtë mund të gjeni një përmbledhje të të gjithë artikujve që Cloudward.net ka botuar ndër vite, me të parat më të rëndësishme të listuara.

  Shqyrtime Online rezervë 2020 - Mbi 34 ofrues të krahasuar

Nuk e di nga filloni? Lexoni këto.

Ruajtja më e mirë në cloud: Zgjedhja e Shërbimit të duhur në vitin 2020

Politikat e privatësisë së ruajtjes në cloud: Itfarë do të thotë

alternativat më të mira të kutisë së pikës

11 Alternativa më e mirë e Dropbox për vitin 2020: Cila është më e sigurta?

Shqyrtime për ruajtjen në cloud

Magazinimi më i mirë falas në cloud për vitin 2020: Sync.com, pCloud, MEGA & më shumë

siguria në re

Siguria në re: Si Shërbimet e Magazinimit mbrojnë të dhënat tuaja në vitin 2020

Ruajtja më e mirë në internet për Fotografitë

Ruajtja më e mirë në internet për fotot në vitin 2020: Ruajtja e Snaps sigurt

Ruajtja e reve është një mënyrë e lirë dhe efektive për t’i dhënë vetes hapësirë ​​më dixhitale. Nëse keni skedarë nuk mund të duroni për të hedhur, por gjithashtu merrni shumë hapësirë ​​në hard drive tuaj, duke përdorur shërbime si ju do të gjeni midis rishikimeve të ruajtjes tonë në cloud është mënyra për të shkuar.

Si shpërblim, të gjithë e bëjnë më të lehtë ndarjen e skedarëve me familjen dhe miqtë tuaj, gjithashtu, kështu që të mos ketë më shumë mesazhe me shërbime të çuditshme të postës elektronike vetëm për të dërguar një video të Krishtlindjeve.

Ne kemi rishikuar shërbimet për më shumë se pesë vjet, dhe do t’ju çojmë atje ku duhet të shkoni. Shfletoni përmes zgjedhjes sonë të artikujve për të filluar përdorimin e këtyre aplikacioneve të dobishëm, ose për të zgjidhur një çështje të veçantë që po përdorni një nga mënyrat tona si.

Si një bonus për njerëzit që janë plotësisht të rinj për të gjithë këtë, ne kemi bashkuar gjithashtu disa udhëzues të fillestarëve për përdorimin e shërbimeve më të njohura.

  Shqyrtime Online rezervë 2020 - Mbi 34 ofrues të krahasuar

Po kërkoni shërbimet më të mira?

Këto shërbime do t’ju ndihmojnë të ruani skedarët tuaj në cloud, të bashkëpunoni me ekipin tuaj ose madje të bëni kopje rezervë të skedarëve tuaj në internet.

Sync.com Logo
Rishikimi i Sync.comwww.sync.com

Logo e pCloud
Shqyrtimi pCloudwww.pcloud.com

Logo IDrive
Rishikimi IDrivewww.idrive.com

Betejat e ofruesit

Ne i hapëm shërbimet kryesore kundër njëri-tjetrit. Mund të fitojë shërbimi më i mirë.

Dropbox vs Google Drive vs Onedrive

Dropbox vs Google Drive vs Onedrive: Krahasimi i Tre të Mëdhenjve në vitin 2020

Sync.com vs Dropbox

Sync.com vs Dropbox: Një Luftim në Shkollë Magazinimi Cloud

pcloud vs mega

pCloud vs MEGA: Ruajtje e Sigurt për Të Gjithë në vitin 2020

Magazinimi më i mirë në re për biznes

Keni nevojë për ruajtje në cloud për biznesin tuaj? Ne ju kemi mbuluar.

Krahasimi më i mirë i ruajtjes në cloud të biznesit

EFSS më e mirë

Ofruesit më të mirë të sinkronizimit dhe ndarjes së skedarëve të ndërmarrjeve (EFSS)

5 serverat më të mirë të përballueshëm për bizneset e vogla

Udhëzues për cloud: 9 zgjidhjet më të mira të kopjimit të serverit

A duhet që biznesi juaj të kalojë në Re?

Udhëzues i Sigurisë i NAS: Si të Siguroni Magazinimin e Bashkuar me Rrjetin tuaj

Për detaje me detaje

Whatfarë saktësisht është zero-njohuri në cloud dhe si funksionon ajo?

siguria në re

Siguria në re: Si Shërbimet e Magazinimit mbrojnë të dhënat tuaja në vitin 2020

Kopjimi i skedarëve të bllokut dhe niveli i bllokut

Anuloni Dropbox

Si të anuloni Dropbox rrugën e thjeshtë në vitin 2020

Dropbox është i freskët dhe i gjithi, por ka skenarë në të cilët mund të dëshironi të hiqni dorë nga regjistrimi juaj. Bashkohuni me ne pasi ju tregojmë se si ta anuloni Dropbox shpejt dhe me lehtësi vetëm me disa hapa të thjeshtë.

  Shqyrtime Online rezervë 2020 - Mbi 34 ofrues të krahasuar

nga

Robert Kull

– 15 Prill 20
Përditësimi i fundit: 18 Prill 20

Si të fshini llogarinë tuaj të Dropbox

Si ta fshini llogarinë tuaj të Dropbox në vitin 2020

Megjithëse Dropbox është një ofrues mjaft i mirë për ruajtjen e reve, ne mund të imagjinojmë që ka situata kur ju dëshironi të kishte shkuar nga kompjuteri juaj. Në këtë artikull, ne ju tregojmë se si ta fshini Dropbox pa gjurmë.

nga

Robert Kull

– 14 Prill20
2020-04-14 18:23:47

pcloud vs mega

pCloud vs MEGA: Ruajtje e Sigurt për Të Gjithë në vitin 2020

MEGA është e dashura e komunitetit për ndarjen e skedarëve, ndërsa pCloud shpesh udhëheq listat në Cloudwards.net falë lehtësisë së tij të përdorimit. Të dy ofrojnë siguri me njohuri zero dhe hapësirë ​​të lirë për ruajtje, por cili është më mirë? Lexoni betejën tonë pCloud vs MEGA për të zbuluar.

nga

Ben Stockton

– 08 Prill20
2018-12-21 01:03:16

alternativat më të mira të kutisë së pikës

11 Alternativa më e mirë e Dropbox për vitin 2020: Cila është më e sigurta?

Dropbox është një ofrues i shkëlqyeshëm i ruajtjes së reve, por ka disa çështje, veçanërisht me sigurinë..

nga

Branko Vlajin

– 15 nëntor19
Përditësimi i fundit: 15 Prill20

ruajtja më e mirë në re për shpërndarje

Ruajtja më e mirë në re për ndarjen e vitit 2020: Zgjidhjet më të mëdha për ndarjen e skedarëve në cloud krahasohen

Shkëmbimi i skedarëve në internet mund të jetë një shqetësim i vërtetë nëse nuk përdorni mjetet e duhura. Në këtë artikull, Cloudward.net deponon ruajtjen më të mirë të cloud për të ndihmuar t’ju dërgoni skedarë, pavarësisht nga madhësia, për miqtë, familjen dhe bashkëpunëtorët. Lexoni më tej për të gjetur zgjidhjen më të mirë për ju.

nga

Robert Kull

– 26 tetor19
Përditësimi i fundit: 07 Prill20

MEGA vs Tresorit

MEGA vs Tresorit: Kush e troket kush në vitin 2020?

MEGA gjithnjë e popullarizuar ofron një sasi të madhe të ruajtjes falas, ndërsa Tresorit super i sigurt premton të mbajë të dhënat sa më të sigurta si një bankë. I shtruar krah për krah, cili është shërbimi më i mirë, pse? Bashkohuni me ne dhe zbuloni ndërsa krahasojmë MEGA vs Tresorit.

nga

Branko Vlajin

– 14 shkurt’19
Përditësimi i fundit: 15 Prill20

SpiderOak vs Dropbox

SpiderOak vs Dropbox: Cili është më i miri për ju në vitin 2020?

Dropbox është shërbimi më i popullarizuar i ruajtjes së reve atje, ndërsa SpiderOak është një nga më të sigurtat. Në këtë pjesë krahasimi SpiderOak vs Dropbox ne i hedhim të dy shërbimet krah për krah për të parë se cili do të jetë më i përshtatshmi për ju.

nga

Branko Vlajin

– 04 Jan’19
Përditësimi i fundit: 04 Jan’19

dërgoni skedarë të mëdhenj

Si të dërgoni skedarë të mëdhenj përmes internetit: Një udhëzues praktik për vitin 2020

Shkëmbimi i skedarëve mbi 20MB ose më shumë mund të jetë një dhimbje e vërtetë. Ofruesit e postës elektronike nuk ju pëlqen të bllokojnë shërbimin e tyre me dokumente të mëdha dhe skedarë video, dhe dorëzimi i një USB nuk është gjithmonë praktik. Bashkohuni me ne në Cloudwards.net pasi t’ju tregojmë se si të dërgoni skedarë të mëdhenj pa sherr (ose duke paguar një qindarkë).

nga

Fergus O’Sullivan

– 19 Dhjetor 18
Përditësimi i fundit: 27 Jan’20

Si të qaseni në ruajtjen në re si një lokal lokal: një udhëzues për vitin 2020

Re është një gjë e shkëlqyeshme, por komoditeti i hard driveit tuaj është thjesht më i lehtë për të punuar me të. Në këtë artikull, Cloudward.net ju tregon se si të përdorni qasjen në ruajtjen e cloud si një lokal lokal, dhe ofruesit më të mirë të ruajtjes së cloud për ta bërë këtë.

nga

Branko Vlajin

– 11 Dhjetor 18
Përditësimi i fundit: 19 Dhjetor 18

pCloud vs Google Drive

pCloud vs Google Drive: Mbrojtje ndaj bashkëpunimit

pCloud dhe Google Drive: të dy kanë plane falas, të dyja janë shumë miqësore për përdoruesit, por kur zgjidhni midis tyre ka shumë kritere për t’u mbajtur në mend. Ndërsa Drive bën punën më të mirë për t’ju mbajtur të zënë dhe të punoni me të tjerët, pCloud është mënyra më e sigurt. Shikoni se çfarë mendojmë për të dy në këtë krahasim.

nga

Branko Vlajin

– 08 Nëntor 18
2018-11-08 01:38:11

Lundrimi i faqeve

  • Faqja aktuale 1
  • Faqe 2
  • Faqe 3
  • tjetër ›
  • Fundit »
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me