Si ta shikoni Disney Plus me një VPN në vitin 2023 Jashtë SH.B.A.

Për muajt e fundit, Disney ka njoftuar kanalin e tij të ri të transmetimit, Disney +, i vendosur të nisë në 12 nëntor 2023. Sidoqoftë, nuk duhet të prisni deri atëherë për ta kontrolluar vetë. Ne shkuam me një gërmim dhe zbuluam se si ta shikojmë Disney + falas tani, dhe ne do të ndajmë mashtrimin me ju në këtë artikull.

Nëse doni të shkoni drejt kësaj, klikoni këtu për të arritur në kërcimin, ose përdorni tabelën e përmbajtjes më lart. Nëse dëshironi pak më shumë sfond së pari në Netflix-buster të Disney, vazhdoni të lexoni.

Kohët e fundit kemi folur shumë në kolonën tonë mujore të Shtetit, në lidhje me luftërat që rrjedhin. Ju me siguri e njihni gjigantin rrjedhës Netflix, i cili është rritur pothuajse pa ndalje që nga fillimi i tij më shumë se një dekadë më parë. Sidoqoftë, nuk mund të rritesh kaq shumë – dhe të fitosh aq shumë para – pa të tjerët të kërkojnë një pjesë të byrekut.

Kjo ka çuar në situatën e tanishme, ku – në varësi të mënyrës së llogaritjes – ka më shumë se 15 shërbime kryesore të transmetimit që nuk kërkojnë vëmendjen tuaj. Kjo përfshin gjigantë si Amazon Prime Video, si dhe shërbime më të vogla, por po aq të mira, si CW. Megjithëse pjesët po shumohen, byreku në tërësi është akoma në rritje, që është një lajm i mirë për këto korporata masive.

Rise of Disney + Streaming

Ky ekuilibër mund të shqetësohet së shpejti, falë korporatës më të madhe në botë për argëtim që po bën aksion. Disney, jo thjesht i kënaqur me faqen drejtuese Hulu dhe kanalin sportiv ESPN, ka vendosur të sulmojë fronin duke lëshuar faqen e vet, Disney +, i cili do të mbajë të gjithë të drejtat e autorit intelektual të tij.

  VPN më e mirë për Amazon Prime Video në vitin 2023: Rrahja e Bezos

Disney + -Homepage

Kjo mund të mos duket si shumë në fillim, por ka një arsye që ekzekutimet e Netflix nuk flenë mirë natën. E drejta e autorit e Disney nuk vlen vetëm për gjërat që ju dhe pothuajse çdo person që e lexon këtë duke u rritur, duke shikuar, si Borëbardha, Lion King dhe gjithë karremin tjetër të sakarinës. Disney ka qenë në një zbavitje masive blerjeje për gati një dekadë, dhe ajo mban të drejtat për një shumë të përmbajtjes.

Një Dominion me fat

Tani për tani, Disney zotëron 20th Century Fox dhe filialet e tij (studiot e filmave, jo kanali argëtues Fox News), Marvel Studios (mendoni Avengers, Black Panther) dhe Lucasfilm (Star Wars, disa gjëra të Ewok), mes shumë, shumë të tjerëve.

Përveç faktit argëtues që Leia dhe Black Widow tani janë princeshat e Disney, kjo gjithashtu do të thotë se Disney po shikon miliarda dollarë të ardhura nga argëtimi, madje pa pasur kanalin e saj të transmetimit. 

Disney + do të jetë një barazim i madh për shumë njerëz, falë të gjitha këtyre ekskluziviteteve të njohura, por ajo që do të thotë gjithashtu është se Netflix nuk do të tregojë ndonjë nga këto gjëra. Gjigandi i transmetimit po humbet në dy fronte dhe ka qenë qysh kur Disney tërhoqi të gjithë përmbajtjen e tij rreth një vit më parë.

Disney + mimi

Nëse arsyeja e mësipërme nuk është arsyeja e mjaftueshme për të menduar që Disney është jashtë për të marrë Netflix, ekziston edhe çështja e çmimeve. Disney + do të nënshkruajë Netflix me një diferencë të konsiderueshme, duke kërkuar vetëm 7 dollarë për planin e tij bazë dhe 13 dollarë për planin që përfshin Disney +, Hulu dhe ESPN. 

Kundërindikojeni këtë me $ 9 për planin themelor të Netflix dhe 13 $ ose 16 $ për ato më të avancuara, dhe ne mund të përcaktojmë se kjo është shumë një rast i të shtënave të shkrepura.

  Si ta shikoni Shield Online në vitin 2023: Do të jetë një natë e gjatë

Hulu në vetvete është një alternativë e fortë për Netflix, dhe duke e shoqëruar atë me Disney + mund të jetë një joshje shumë e fortë për shumë përdorues të Netflix të rezistojnë. Për më tepër, shumica e familjeve kanë para vetëm për një, mbase dy pajtime në rrjedhë, kështu që shumë mirë mund të ishte që Netflix të shihte bazën e përdoruesit të saj të zvogëlohej. Vetëm koha do ta tregojë.

Disney + Data e nisjes

Data e lëshimit Disney + është caktuar për 12 nëntor 2023. Sidoqoftë, Disney ka filluar një provë të shërbimit në, të të gjitha vendeve, në Hollandë. Deri më 12 nëntor, banorët e tokës së dopres dhe lavdisë mund të shikojnë Disney + për shumën e madhe prej një centi eurosh, me çmimin e plotë prej 7 eurosh duke filluar në datën zyrtare të fillimit.

Ne supozojmë se Hollandezët janë zgjedhur si derra guinea sepse do të jetë një treg i mirë për Disney + sapo të dalë zyrtarisht, ndërsa gjithashtu të jetë një treg mjaft i madh në mënyrë që çdo problem të mund të drejtohet jashtë në kohën e duhur.

Përshtypjet e para të Disney + Trial

Sigurisht, e përkushtuar pasi do t’ju sjellim sa më mirë në transmetim, shkuam dhe kontrolluam Disney + jashtë. Kjo ishte në fakt më e ndërlikuar nga sa mund të mendoni, për shkak të serverëve të faqes që nuk kanë mundësi të përballojnë ngarkesën për javët e para dhe nuk na lanë të regjistrohemi. Tashmë një shenjë e mirë për Disney dhe një e keqe për Netflix.

Sapo, gjëja e parë që vumë re ishte se Disney + duket shumë si Netflix. Si në, dizajni është praktikisht i njëjtë.

Netflix-vs-Disney +

Sidoqoftë, kjo është një gjë e mirë, pasi mund të vini re menjëherë të shikoni gjithçka që dëshironi. Nuk ka të njëjtën zgjedhje si me Netflix, megjithëse. Pastaj përsëri, nëse jeni vërtet Disney apo Marvel, atëherë ka më shumë sesa të mjaftueshme për të zgjedhur.

Disney + -marvel

Streaming shkoi shumë mirë, shumë si Netflix, dhe ne patjetër mund të shohim se ku qëndron tërheqja. Netflix ka të drejtë të shqetësohet.

  Si të zhbllokoni Youku

Si mund ta shikoj Disney Plus falas me një VPN?

Lexuesit e mprehtë do të kenë kuptuar tashmë nga sa më sipër se si mund të kapin Disney + herët dhe falas. Thjesht merrni veten një adresë IP Hollandeze duke përdorur një rrjet privat virtual, futuni në Disney +, paguajeni qindarkën dhe nuk jeni në podraces.

Për të pa inituruarit, një VPN është një program që mund të përdorni për të prishur vendndodhjen tuaj në kudo tjetër, ndërsa mbetet i sigurt. Ata janë shumë të dobishëm, dhe ne i rekomandojmë ata për të gjithë, gjatë gjithë kohës. VPN më e mirë, sipas vlerësimit tonë, është ExpressVPN dhe kjo është ajo që kemi përdorur për të hyrë në Disney+.

Ajo funksionoi në mënyrë të përsosur, siç e prisni nga shërbimi VPN, ne e konsiderojmë VPN më të mirë për transmetim, megjithëse presim që Disney + të marrë një ndalim VPN jo ndryshe nga Netflix në të ardhmen e afërt. Thënë kështu, tani funksionon mirë, kështu që ne ju rekomandojmë t’i jepni një goditje për të kapur më të fundit në Star Wars.

Si të shikoni Disney Plus me një VPN

  1. Shkoni te ExpressVPN dhe regjistrohuni
  2. Shkarkoni klientin ExpressVPN në pajisjen tuaj
  3. Lidhu me një server në Hollandë (kushdo do të bëjë)
  4. Pasi të jeni lidhur, shkoni në disneyplus.com
  5. Regjistrohu dhe paguaj qindarkën
  6. Shijoni, megjithëse mbani mend që ta mbani ExpressVPN

Mendimet përfundimtare

Disney është duke u përgatitur të marrë Netflix, dhe nga ato që kemi parë, është duke u formuar të jetë një pretendent i vërtetë. Megjithëse Disney + në vetvete nuk do të bëjë që asnjë konkurrent të shpërthejë në një djersë të ftohtë, grumbullimi i Hulu dhe ESPN do ta vendosë atë në mënyrë të vendosur në treg si shërbim për të parë.

Whatfarë mendoni për gjithë këtë? A do të jeni duke e kërkuar Netflix për të marrë një pajtim Disney +? Apo do t’i mbash të dy? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, ju falënderojmë që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me