Si ta shikoni Dragon Ball Super Online në vitin 2023

Prodhuar për herë të parë në Japoni në mesin e viteve ’80, saga e Dragoit Ball përfshin pesë seri, tre prej të cilave kishin një libër komik manga. Nëse jeni i ri në seri, ose thjesht një tifoz i madh që kërkon të rihapni atë shkëndijë Super Saiyan të çudisë që ju ngjall tek ju si fëmijë, ka shumë mënyra për të shikuar të pesë seritë Dragon Ball në internet.

Seritë që do të diskutojmë janë Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT, Dragon Ball Z Kai dhe Dragon Ball Super. Të pesë janë në dispozicion në internet, në origjinalin japonez dhe me anglisht. Disa opsione të shikimit janë shërbime të pajtimit me pagë dhe disa janë falas (megjithëse më pak se ligjore).

Le të hedhim një vështrim se si mund të kapni çdo fuqi lart, transformimin dhe Kame Hame Ha të serisë Dragon Ball në internet.

Shikoni Dragon Ball Z Online

Ka katër shërbime të paguara që ju lejojnë të shikoni pesë seritë Dragon Ball në internet me një pajtim. Gjithçka e renditur këtu është përfshirë në ofertat e Sh.B.A. Përmbajtja e shërbimeve për geoblock, sidoqoftë, për të hyrë në disa shfaqje nga vendet jashtë SH.B.A., duhet të përdorni një rrjet privat virtual. Mësoni më shumë në udhëzuesin tonë për geoblocking dhe VPN-në më të mirë për listën e transmetimit.

Hulu transmeton Dragon Ball dhe Dragon Ball GT, por ato janë në dispozicion vetëm në origjinalin japonez me titra anglisht. Shërbimi i përdorur për të përfshirë sezonet e kufizuara të Dragon Ball Z në anglisht dhe japonisht, por që nga atëherë ka hequr serinë nga lista e opsioneve të saj. Hulu Plus ofron një shërbim të drejtpërdrejtë TV në lidhje me transmetimin e tij në internet. Me atë veçori, ju mund të shihni Dragon Ball Super dhe Dragon Ball Z Kai, të cilat janë ende duke transmetuar në Cartoon Network në Sh.B.A..

  Si të zhbllokoni Youku

Funimation është kompania përgjegjëse për shpërndarjen e të gjitha serive Dragon Ball në SH.B.A. Në një kohë, ajo madje mbante anime historike japoneze Evangelion, por për fat të keq ajo nuk e bën më (nëse jeni duke kërkuar për atë, shikoni udhëzuesin tonë se si të shikoni Evangelion). Funksionimi përfshin të pesë seritë Dragon Ball. Ajo ofron deri në 10 episode të secilit falas, por çdo gjë përtej kësaj kërkon një pajtim të paguar.

Windscribe-Protokolli-Cilësimet

Nëse jeni jashtë SH.B.A., Funimation do të funksionojë vetëm nëse përdorni një VPN; në përpjekjen tonë ExpressVPN u përshkua me lehtësi, si gjithmonë. Lexoni rishikimin tonë ExpressVPN për më shumë rreth këtij ofruesi fantastik.

Crunchyroll dhe VRV janë dy shërbime të tjera të transmetimit anime me abonime të paguara. Të dyja janë më të shtrenjta se Funimation, megjithatë, dhe paraqesin dubin origjinal japonez dhe anglisht të Dragon Ball Super.

Stream Dragon Ball falas

Ka shumë faqe në internet jozyrtare të transmetimit që ju lejojnë të shikoni serinë Dragon Ball falas në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare. Kur merreni me faqe të tilla të internetit, duhet të keni kujdes dhe të bëni hulumtimin tuaj.

Shumë prej tyre do të ngarkojnë kompjuterin tuaj me adware, malware dhe spyware, të cilat janë viruse të dëmshme që mund t’ju hapin para vjedhjeve të identitetit. Nëse po planifikoni të përdorni një faqe interneti pa streaming, ju rekomandojmë të përdorni një program antivirus të fuqishëm, shumë prej të cilave janë falas. Shikoni udhëzuesin tonë për programin më të mirë antivirus falas për më shumë.

GoGoAnime është një nga disa faqet e internetit të transmetimit falas me një reputacion pozitiv dhe një nga të vetmit që do të rekomandonim përdorimin. Ka të gjitha pesë seritë Dragon Ball në tërësinë e tyre. Përmbajtja është në kopjet origjinale Japoneze dhe Angleze.

  Si të shikoni Bijtë e Anarkisë në vitin 2023: SAMCRO Takohet Nurshëm

Windscribe-Minierave

Ndërsa GoGoAnime është një faqe interneti e sigurt, ajo ka një çështje madhore me reklama pop-up. Ne sugjerojmë të përdorni një bllokues të fortë pop-up. Lexoni listën tonë të bllokuesve më të mirë të shfaqur për rekomandime.

Një tjetër uebfaqe i mirënjohur i transmetimit falas të animes është AnimeFreak.tv. Ka të gjitha pesë seritë, por numri i reklamave porno që kornizojnë secilën video duhet të bëjë që të mendoni dy herë për hyrjen në kompani të përziera.

Torrentët e Ballit të Dragoit

Sigurisht, ju mund të shkoni në shtegun e përrua: së fundmi ne kontrolluam të pesë seritë e topit Dragoit mund të gjenden në disa site alternative përrua. Ne nuk jemi në gjendje të garantojmë për secilin, natyrisht, por të paktën dy na dhanë video dhe audio të mirë.

Si zakonisht, sigurisht, sigurohuni që ta luani atë të sigurt dhe të përdorni një nga VPN-të tona më të mira për përrua ose mund ta gjeni veten në fundin e marrjes së një prej atyre njoftimeve të keqe DMCA dhe gjobave që rezultojnë.

Shikoni Dragon Ball Super në Kodi

Kodi është një aplikacion shumë-platformë i teatrit shtëpiak që ka rreth 15 vjet. Nuk ka përmbajtje, por mund ta ngarkosh me shtesa që kanë muzikë, filma dhe shfaqje televizive falas ose të paguar. Për më shumë se si të përdorni Kodi, lexoni udhëzuesin tonë Kodi.

Ju mund t’i gjeni të pesë seritë Dragon Ball në Kodi përmes shtesave të tij. Funimation ka një shtesë zyrtare të paguar Kodi të quajtur Funimation Now, por ka shumë shtesa falas që përmbajnë të njëjtën përmbajtje.

  Si të shikojmë më mirë thirrjen e Saulit në vitin 2023: Allshtë gjithçka mirë, burrë

Disa nga shtesat më të njohura për Dragon Ball janë 9Anime, Exodus, Covenant, AnimeGo dhe më shumë. Për më shumë mbi shtesat Kodi, shihni udhëzuesin tonë për shtesat më të mira të Kodi.

Legaliteti i Kodi shpesh vihet në pikëpyetje sepse shumë përmbajtje që ju mund të përdorni me të janë pirate. Lexoni artikullin tonë ligjor Kodi për më shumë rreth kësaj. Për shkak se ju lejon të përdorni përmbajtje të paligjshme, është më mirë të mbroheni duke anonimizuar seancën tuaj të shfletimit me një VPN.

VPN-të tunelit adresën tuaj IP në një server të vendosur në një rajon tjetër, duke ju lejuar jo vetëm të shkatërroni përpjekjet e geobllokimit, por edhe të fshehni shfletimin tuaj nga agjencitë e zbatimit të ligjit. Për rekomandime, lexoni udhëzuesin tonë më të mirë për Kodin.

Mendimet përfundimtare

Ekskluziviteti Dragon Ball debutoi për herë të parë në 1986. Që atëherë, ajo ka mbledhur 700 episode. Kjo është shumë përmbajtje për tu tretur, por është e mundur ta bëni këtë me shërbimin e duhur të transmetimit. Këto platforma paraqesin mundësi të bollshme për të kapur aventurat e Son Goku, duke detajuar çdo betejë epike, shaka të papërpunuar dhe fasule senzu që ekskluziviteti duhet të ofrojë.

A jeni një tifoz i Dragon Ball? Cila platformë përdorni për të marrë në çdo bombë kaioken dhe shpirti që seria ka shfaqur gjatë tre dekadave të fundit? A e dini për një shërbim falas të besueshëm që kemi humbur? Tingëlloni në komentet më poshtë dhe na tregoni. Si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me