Si ta shikoni Sherlock Online në vitin 2020: Nuk është Thelbësore

Sherlock është një seri britanike e dramës kriminale, prodhuar nga BBC. Ajo bazohet në tregimet e Sir Arthur Conan Doyle dhe ndjek Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) dhe personin e tij besnik, Watson (Martin Freeman), pasi ato zgjidhin mistere të ndryshme në Londrën e sotme.

Nëse, si ne, ju pëlqen të merrni dhëmbët tuaj në një mister vrasjeje, të kërkoni të dhëna, të zgjidhni provat dhe të shihni nëse mund të dilni “kush e bëri atë” para finales së madhe, atëherë Sherlock është i denjë për kohën tuaj. Ne do t’ju tregojmë se si ta shikoni Sherlock në internet.

Shikoni Sherlock Online

Netflix ka një bibliotekë mbresëlënëse, kështu që nuk ishte për tu habitur kur pa se përfshinte Sherlock. Ne gjetëm të gjitha 12 episodet në Netflix, së bashku me përmbajtjen prapa skenave, si një shtesë e shtuar.

si-të-shikojnë-sherlock-Netflix

Qasja juaj në një përmbajtje të caktuar mund të ndikohet nga ndalimi i tmerrshëm i Netflix VPN, por për fat të mirë, Sherlock është në dispozicion si në serverët e tij amerikanë, ashtu edhe në BE. Nëse nuk jeni aktualisht në Sh.B.A ose BE, do t’ju duhet një rrjet privat virtual për të hyrë në një nga ato biblioteka dhe për të hyrë në Sherlock. 

Vetëm disa VPN mund të marrin detektorët VPN të Netflix-it, por VPN-ja jonë më e mirë për listën Netflix përfshin disa që varen nga detyra.

Ashtu si Netflix, Amazon ka një numër të madh të filmave dhe shfaqjeve televizive në kasafortën e tij, kështu që ne nuk u çuditëm kur pamë Sherlock edhe në formacionin e tij. Mund të vendosni të blini episodet e vetme në HD nga 6,99 $ ose të merrni një sezon të plotë në HD nga 9,99 $. Një pikë plus kur blini nga Amazon është se ju duhet të mbani kopjen e Sherlock dhe ta shkarkoni në hard drive tuaj.

si-të-shikojnë-sherlock-amazon

Një tjetër platformë streaming që gjetëm Sherlock ishte Vudu. Të katër sezonet janë të disponueshme, megjithatë, nuk ka tarifa mujore me Vudu, thjesht paguani për episodet individuale ose sezonet. Episodet individuale në SD fillojnë me 4,99 $ dhe HDX fillon me 6,99 $. Për një sezon të tërë, fillon me 12,99 $ në SD dhe 19,99 $ në HDX. 

  Si të Shikojmë Patrullën Doom në vitin 2020: Shkuarja në DC

Përmbajtja prapa skenave është gjithashtu e disponueshme, por çmimet ndryshojnë nga video në video. Me Vudu, ju gjithashtu do të zotëroni kopjen e Sherlock, kështu që mund ta shikoni shumë herë gjatë.

si-të-shikojnë-sherlock-vudu

Nëse dëshironi të shikoni Vudu jashtë SH.B.A., do të keni probleme. Kjo sepse është në dispozicion vetëm në Sh.B.A për shkak të licencave të rrepta të përmbajtjes. Kur u përpoqëm ta hidhnim atë nga një server jo-amerikan, na u prezantua me një faqe të zezë. Këto janë të njohura si geoblocks, dhe ju mund t’i kapërceni ato duke përdorur një VPN për të marrë një adresë IP të Sh.B.A..

Për të kaluar çdo kufizim, ju mund të zgjidhni një ofrues nga rishikimet tona VPN, por ExpressVPN është rekomandimi ynë kryesor. Mund të hyjë në çdo shërbim transmetimi, dhe përfiton nga shpejtësia e shpejtë dhe gjerësia e bandës së pakufizuar. Alsoshtë gjithashtu VPN-ja jonë më e mirë për transmetim. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për më shumë detaje.

Shikoni Sherlock falas

Ka shumë site pa pagesë streaming që ofrojnë të njëjtën përmbajtje për të parë, dhe ne kemi zgjedhur dy që ne mendojmë se do të jenë mirë për ju të shikoni Sherlock.

E para është PutLocker. Shtë një zgjedhje e mirë sepse është e lehtë për të lundruar dhe ka një sasi të madhe të përmbajtjes në serverat e saj. Ne gjetëm stinët një deri në katër të Sherlock në dispozicion për t’u parë. 

Një bezdi me PutLocker dhe faqet e tjera të transmetimit është që ju të spameni me reklama pop-up, por lehtë mund ta luftoni atë duke instaluar një nga bllokuesit tanë më të mirë pop-up.

si-të-shikojnë-sherlock-putlocker

Me ndonjë sit streaming, do të përfitoni gjithashtu nga instalimi i një antivirusi të mirë për shkak të malware dhe viruseve që mund të vijnë me reklamat që shfaqen.

  Si të shikoni Bijtë e Anarkisë në vitin 2020: SAMCRO Takohet Nurshëm

Sherlock Torrents

Nëse ju pëlqen të mbani përmbajtjen dhe të krijoni bibliotekën tuaj, atëherë përrua mund të jetë një mundësi e mirë për ju.

Pirate Bay është një vend i përhapur përrua, dhe ne nuk kemi asnjë problem ta gjetim Sherlock atje. Ajo tregoi sezonet një deri në katër, dhe të gjithë dukeshin sikur ishin në gjendje të mirë. Para se të shkarkoni nga një përrua, ju sugjerojmë të hidhni një vështrim se sa mbjellës ka pranë lidhjes. Sa më shumë mbjellës të ketë, aq më mirë mundësia e shkarkimit po përfundon.

si-të-shikojnë-sherlock-the-pirate-bay

Nëse Pirate Bay nuk është për ju, atëherë ka site alternative torrent në dispozicion për të shkarkuar nga. Sidoqoftë, si me çdo gjë që shkarkoni, ekziston rreziku që të mund të përfshijë përmbajtje dashakeqe. Për këtë arsye, është ide e mirë të përdorni një antivirus. 

Bitdefender është një zgjedhje e mirë antivirus, pasi do t’ju mbrojë nga çdo krim në internet që hasni. Lexoni rishikimin tonë të Antivirusit Bitdefender për më shumë.

Gjithashtu, megjithëse përralla është një rrugë e lehtë dhe e lirë, pjesa më e madhe e saj është përmbajtje e mbrojtur nga të drejtat e autorit dhe duke e shikuar atë do të shkelësh ligjin. Ju duhet të përdorni një VPN për të mbajtur adresën tuaj IP të fshehur nga sytë e çmendur. 

Ne e dimë se kërkimi i një VPN të përshtatshme mund të jetë konfuz, kështu që ne rekomandojmë NordVPN. Sshtë VPN më e mirë për përrua për shkak të serverëve të tij personal P2P dhe sigurisë së shkëlqyeshme, por ju mund të lexoni rishikimin tonë të NordVPN dhe të vendosni vetë. 

Shikoni Sherlock në Kodi

Ju mund të keni dëgjuar tashmë për Kodi, por nëse jo, është një softuer me burim të hapur me teatër në shtëpi që ju ndihmon të menaxhoni koleksionin tuaj të mediave dixhitale, siç janë shfaqjet televizive, filmat, fotot dhe muzika. Nëse dëshironi të dini më shumë rreth Kodi, shikoni udhëzuesin tonë Kodi.

  Shadow vs GeForce Now: Më e mira për Cloud Gaming për vitin 2020

Përveç ruajtjes së mediave që keni tashmë, mund të keni më shumë përmbajtje përmes depove dhe shtesave. Edhe pse disa njerëz mendojnë se thjesht instalimi i Kodi në pajisjet e tyre është i paligjshëm, nuk është kështu. Ajo bëhet e paligjshme vetëm kur filloni të shikoni përmbajtje të mbrojtur nga e drejta për të cilën ju keni hyrë përmes prurjeve jolegjitime.

Ne kërkuam shtesën Exodus, e cila ndodhet në repo Kodi Bae, dhe gjetëm të katër sezonet e Sherlock.

si-të-shikojnë-sherlock-kodi

Ju lutemi vini re, kur përdorni Kodi për të transmetuar Sherlock, ka shumë të ngjarë që do ta bëni këtë përmes një përrua. Vetëm për këtë arsye, ne ju rekomandojmë të instaloni dhe përdorni një VPN. Mbajtja e adresës tuaj IP jashtë vëmendjes është e domosdoshme kur po transmetoni përmbajtje të paligjshme. 

Zgjedhja jonë kryesore është ExpressVPN, por CyberGhost është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme, me siguri dhe intimitet të madh. Lexoni rishikimin tonë CyberGhost ose shikoni udhëzuesin më të mirë për VPN për Kodi për më shumë zgjedhje.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që ta keni gjetur të dobishëm këtë udhëzues dhe tani dini se si ta shikoni Sherlock në internet. Nuk janë rrugët e lehta, të paguara për të marrë, ose ju mund të zgjidhni të zbrisni në rrugën e lirë, përrua ose Kodi.

Nëse vendosni të shkoni me këtë të fundit, sigurohuni që të mbroheni me një antivirus dhe një VPN. Ju nuk mund ta mposhtni ExpressVPN, pasi ajo ka siguri të shkëlqyeshme dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim. Plus, ajo gjithashtu ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore, 

Nëse e dini një mënyrë më të mirë për të parë Sherlock në internet, mos ngurroni të lini sugjerimet tuaja në pjesën e komenteve më poshtë. Ndërsa jeni këtu, pse të mos hidhni një sy artikujve tanë të tjerë të argëtimit? Si gjithmonë, faleminderit që lexove.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me