Si ta shikoni zotin Robot Online në vitin 2023: shkatërroni sistemin

Z. Robot është një nga shfaqjet më interesante të bëra në dekadën e kaluar, dhe megjithëse ka disa kthesa të papritura, dhe herë pas here pa ndërprerje, ajo ka fituar një 93 përqind në Rotten Domatet. Nëse të jepni gishtin fuqive që janë në një version akoma më dikstopian të shoqërisë sonë, duket si filxhani juaj i çajit, lexoni më tej për të zbuluar se si të shikoni z. Robot.

Shfaqja pason Elliot, një inxhinier i sigurisë në internet për ditë dhe haker gjatë natës. Megjithëse qëndrimi i tij antisocial çon në çështje të vogla në vendin e punës, Elliot përballet me çështje më të ngutshme ndërsa përpiqet të heqë korporatën që i jep jetesën e tij. 

Frymëzuar nga hacktivistët që janë pjesë e Anonimisë, Elliot bashkohet me një grup hakerësh nëntokësor të njohur si “fsocience” për të zhdukur korporatën më të madhe në botë, E Corp. Nëse nuk ishte e qartë, zoti Robot është në hundë me komenti i saj shoqëror, duke pyetur se sa larg mund të shtrihet morali përpara se nuk ia vlen.

Shikoni Z. Robot Online

Z. Robot transmetohet në Rrjetin e SHBA, dhe megjithëse disa rrjete ju lejojnë të transmetoni shfaqjet e tyre në internet – lexoni se si të shikoni udhëzuesin Riverdale për një shembull – Rrjeti USA nuk është në mesin e tyre. Mënyra e vetme për të parë zotin Robot në internet që është e ligjshme është përmes Amazon Prime Video, i cili mund të paraqesë çështje në varësi të vendit ku jetoni. 

si-të-shikojnë-mr-robot-amazon

Amazon Prime Video është në dispozicion në 200 vende, por jo të gjitha shfaqjet dhe filmat në platformë janë në dispozicion në të gjithë ata. Për shkak të geoblocks shpërndarjes, ju mund të shihni një bibliotekë të ndryshme në varësi të vendit ku jeni. Amazon madje shkon duke thënë se anëtarët e BE që udhëtojnë jashtë BE-së do të jenë në gjendje të shikojnë vetëm titujt e Prime Originals.

  Si ta shikojmë Ungjillin në vitin 2023, njëzet vjet pas

Fatmirësisht, ka një mënyrë rreth kësaj, megjithëse. Me një rrjet privat virtual, ju mund të paraqiteni sikur të jeni kudo në botë pa qenë fizikisht atje. VPN zëvendëson adresën tuaj IP dhe kodon lidhjen tuaj, duke ju mbrojtur jo vetëm nga sistemet e zbulimit VPN, por edhe nga programet e rrjetit. 

Ne kemi një listë të dedikuar për platformën streaming, kështu që lexoni VPN-në tonë më të mirë për Amazon Prime Video udhëzues për të gjetur zgjedhjet. Ju duhet të referoni mënyrën tonë të vëzhgimit të udhëzuesit Amazon Prime Video, sepse do t’ju tregojë disa hile për marrjen e përmbajtjes së platformës në lëvizje. 

Shikoni Z. Robot falas

Gjetja e Z. Robot falas është e vështirë, e cila nuk është për t’u habitur duke marrë parasysh se sa afër Rrjeti USA mban shfaqjen në gjoksin e tij. Gjetëm çdo episod që transmeton në Couchtuner, i cili, nëse nuk e keni përdorur kurrë, është gati aq skicë sa merr. 

si-të-shikojnë-mr-robot-shtrat-tuner

Uebfaqet e paligjshme të streaming si Couchtuner janë financuar në disa mënyra, por kryesori është pop-up-et e bezdisshme. Do gjë nga lojërat deri tek lojërat e fatit në pornografi mund të fluturojnë në monitorin tuaj, kështu që është e rëndësishme të merrni një nga bllokuesit tanë më të mirë të pop-up para se të filloni shfaqjen. Duke pasur parasysh statusin ligjor të faqeve të internetit, një VPN është gjithashtu e rëndësishme. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për të mësuar në lidhje me të preferuarat. 

Megjithatë, një antivirus është edhe më i rëndësishëm. Këto uebfaqe në transmetim janë të ndara me krimin në internet, kështu që do të dëshironi diçka për të siguruar që nuk do të goditeni, të themi, ransomware. Ju mund të lexoni udhëzuesin tonë më të mirë të softuerit antivirus për disa sugjerime, por ne më pëlqyenim Antivirusin Bitdefender (lexoni rishikimin tonë të Antivirusit Bitdefender).

  Shtesat më të mira të Kodit 2023: Për pjesën tuaj të shikimit

Shikoni zotin Robot në Kodi

Nëse kërkimi i faqeve në internet skicë nuk është gjëja juaj – Z. Robot do të mësojë më mirë, sidoqoftë – mund të kaloni përmes Kodi. Ai merr rrymat që gjenden në faqet e internetit si CouchTuner dhe i përpilon ato në një vend të vetëm. Nëse doni të mësoni më shumë rreth platformës, lexoni udhëzuesin tonë Kodi. 

si-të-shikojnë-mr-Robo-kodi

Ju mund të transmetoheni me Kodi duke përdorur shtesa, të cilat mund t’i mësoni në udhëzimin më të mirë të shtesave Kodi. Thënë kështu, mos përdorimi i faqes së internetit drejtpërdrejt nuk do të thotë që nuk po transmetoni përmbajtje prej tij. Do të dëshironi akoma një VPN dhe antivirus të mbrojë, por një bllokues që shfaqet nuk është më shqetësues. 

Z. Robot Torrents

Mund të torrentoni edhe zotin Robot. Torrenting është një metodë e shkarkimit të skedarëve që përdor një lidhje nga kolegët për të bashkuar skedarin nga makinat e shumta. Për shkak të natyrës së tij të decentralizuar, përrua është një rrugë popullore për të gjetur rreth shkeljes së të drejtës së autorit, megjithëse nuk është plotësisht e ligjshme. 

si-të-shikojnë-mr-robot-torrent

Nëse nuk dëshironi që një njoftim nga ofruesi i shërbimit tuaj të internetit ose, akoma më keq, të gjobitet nga mbajtësi i të drejtave të autorit, do të dëshironi të përdorni një VPN kur përroni. Ne kemi një udhëzues për VPN më të mirë për përrua, dhe megjithëse ExpressVPN është akoma një zgjedhje e shkëlqyer për të, ne na pëlqen më shumë NordVPN (lexoni rishikimin tonë të NordVPN). 

Megjithëse është e vështirë të gjesh një rrymë për Z. Robot, nuk është e vështirë të gjesh përrua, gjë që nuk është për t’u habitur duke marrë parasysh se tema është aq e lidhur ngushtë. Ne gjetëm çdo episod në RARBG, LimeTorrents dhe Pirate Bay, kështu që nuk duhet të keni probleme për të gjetur skedarin që ju nevojitet. 

  Si të shikoni Amazon Prime Video në vitin 2023: Një udhëzues i thjeshtë

ExpressVPN është ende zgjidhja më e mirë dhe ajo mori kurorën në VPN tonë më të mirë për udhëzuesin Kodi. Megjithatë, ekzistojnë mundësi të tjera. Ne na pëlqen CyberGhost shumë për transmetim, dhe siç mund të lexoni në krahasimin tonë ExpressVPN vs CyberGhost, nuk është shumë larg nga i preferuari ynë. Lexoni rishikimin tonë CyberGhost për të mësuar më shumë.

Mendimet përfundimtare

Z. Robot bëhet e çuditshme, por shfaqja ia vlen një orë pa marrë parasysh. Toni i zymtë dhe tema e errët janë befasuese, veçanërisht për USA Network. Qartësisht duke lëvizur nga programimi standard i paguar, megjithëkëtë, sepse aventurat e Elliot dhe fsocience kanë kthesa të mjaftueshme edhe për transmetuesit më të ngurtësuar në betejë. 

Para se të humbisni në besimin e korporatave, shikoni arkivin tonë të transmetimit. Do të gjeni artikuj ashtu si ky atje, përfshirë pjesët tona të botuara kohët e fundit se si të shikoni Stranger Things dhe si të shikoni Bleach. 

Si planifikoni të shikoni zotin Robot? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin. 

FAQ Z. Robot

Isfarë është Z. Robot Rreth?

Z. Robot ndjek historinë e një hakeri të kthyer nga programues të quajtur Elliot. Në një të ardhme dystopiane, Elliot ka për detyrë të vendosë nëse dëshiron të përdorë aftësitë e tij për të marrë poshtë fuqitë që janë ose të vendosen për status quo-në.  

Whatfarë Rrjeti është Z. Robot On?

Z. Robot transmetohet në Rrjetin USA, por mund të transmetohet edhe në Amazon Prime Video, gjithashtu. 

Ku është filmuar zoti Robot? 

Z. Robot është qëlluar pothuajse tërësisht në New York. Disa nga vendet ikonike vijnë nga stacioni i metrosë në Church Avenue, Wonder Wheel Deno dhe The Dominick, i cili më parë ishte Trump SoHo New York. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me