Si të shikojmë zonjën e mrekullueshme Maisel në vitin 2023

Amazon Prime Video zakonisht nuk ka një listë shfaqjesh yjore. Kohët e fundit, megjithatë, kjo ka ndryshuar. Zonja e mrekullueshme Maisel, The Boys dhe Omens e Mirë janë bashkuar në radhët e Njeriut në Kalanë e Lartë, duke çimentuar Amazon Prime Video si një platformë serioze që mund të luftojë me pëlqimet e Netflix. 

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si të shikoni një nga shfaqjet më të njohura të Amazonës, Zonja e mrekullueshme Maisel. Shfaqja pason Miriam “Midge” Maisel, një grua dhe nënë ideale në vitet 1950 që jeton në Epërme West West Side të Nju Jorkut. Pas një sërë ngjarjesh të këqija, Midge e gjen veten të dehur në një klub, duke zbuluar një talent për komedinë stand-up që ajo kurrë nuk e dinte që ajo kishte. 

Me një rezultat të përgjithshëm prej 92 përqind në Rotten Tom domates, Zonja e mrekullueshme Maisel është një nga shfaqjet më të mira në TV. Pjesë të barabarta simpatike dhe qesharake, zonja Maisel hedh karakteret e saj në rrethanat më të pamundura, të gjitha për të treguar se si një nënë dhe grua e mërzitur mund të shkëputen nga guaska e saj. Lexoni më tej për të zbuluar se si të shikoni Zonjën e mrekullueshme Maisel.

Si ta shikoni Zonjën e mrekullueshme Maisel Online

Siç u përmend, zonja e mrekullueshme Maisel është një Amazon Prime Video ekskluzive. Sidoqoftë, në varësi të vendit ku jeni në botë, Amazon Prime Video mund të mos jetë i disponueshëm ose të ketë një bibliotekë të përmbajtjes.

mrekullueshme-mrs-Maisel-amazon

Sipas qendrës së ndihmës të Amazon, një përzgjedhje e vogël e titujve shënohet “shikoni ndërsa jeni jashtë”, që do të thotë se mund t’i shihni ato pa marrë parasysh se ku jeni në botë. Këtu ka një theks në “të vogël”. Po, ju mund të transmetoni disa tituj kudo në botë, por shumica e bibliotekës së Prime Video do të ndryshojnë. 

Fatmirësisht, ka një mënyrë rreth kësaj. Duke përdorur një rrjet privat virtual, ju mund të paraqiteni tek Prime Video sikur të jeni kudo në botë. Një VPN ndryshon adresën tuaj IP, që është ajo që Amazon dhe platformat e tjera transmetuese përdorin për të identifikuar vendndodhjen tuaj. Megjithëse i ngjashëm me një përfaqësues, një VPN është një zgjedhje më e sigurt, të cilën mund ta lexoni në VPN-në kundër proxy-vs. udhëzuesit Tor. 

  Si për të zgjidhur kodin e gabimit Netflix m7111-1331-5059 në vitin 2023

Amazon nuk do të jetë në gjendje të zbulojë se ku je nëse përdorni një VPN, kështu që pavarësisht nëse jeni në Kinë apo Suedi, mund të paraqiteni tek Amazon sikur të jeni në, të themi, SH.B.A. (lexoni VPN-në tonë më të mirë për Udhëzues i Kinës). Për më tepër, sepse po përdorni një adresë të re IP, Amazon nuk do të jetë në gjendje të gjurmojë të dhënat tuaja, të cilat janë të mëdha për privatësinë në internet.

Ne kemi një VPN më të mirë për udhëzuesin Amazon Prime, por për çuditërisht, zgjedhja jonë më e mirë VPN, ExpressVPN, renditet e para. Siç mund ta shihni në rishikimin tonë të ExpressVPN, kjo bën punë të lehtë të blloqeve VPN që ka Kryeministri Video dhe është i shpejtë në proces. Në fakt, ExpressVPN mori kurorën në udhëzuesin tonë më të shpejtë të VPN.

Si të shikojmë falas zonjën e mrekullueshme të zonjës Maisel

Nëse nuk keni një abonim të Kryeministrit tashmë, gjithmonë mund të shikoni falas The Marvelous Zonjë Maisel falas, megjithëse kërkon që ju të hidheni nëpër disa dyqane. 

Pas një kërkimi të shpejtë, zbuluam se të gjitha episodet e Zonjës Maisel të mrekullueshme po transmetonin në PutLocker dhe Europix. Ekzistojnë një varg sitesh të ngjashme me këto, përfshirë CouchTuner, që ka të ngjarë të kenë rrjedhë gjithashtu. 

mrekullueshme-mrs-Maisel-putlocker

Asgjë nuk është me të vërtetë falas, sidoqoftë, dhe kjo është rasti me këtë racë të faqeve në internet. Ata janë një tokë e dobët për një shumëllojshmëri të krimit në internet, me gjithçka nga malware te gjurmuesit e shfletuesve të gatshëm të infektojnë kompjuterin tuaj.

Për faqet si PutLocker, një VPN është i domosdoshëm – mund të gjeni disa opsione në udhëzuesin tonë më të sigurt VPN – por një antivirus nuk është një ide e keqe. Një antivirus i sigurt do të sigurojë që asnjë pako të padëshiruar nuk dorëzohen së bashku me rrjedhën tuaj. Ju mund të lexoni udhëzimet tona më të mira të programeve antivirus për rekomandime, por ne renditemi së pari Bitdefender (lexoni rishikimin tonë të Antivirusit Bitdefender).  

  Si të shikoni Brooklyn Nine-Nine në vitin 2023: Noice!

Pop-ups gjithashtu dëmtojnë këto site streaming, prandaj sigurohuni që të lexoni udhëzuesin më të mirë të bllokuesve të pop-up. Edhe pse përdorimi i tyre mund të jetë një sherr, faqet si PutLocker ju lejojnë të transmetoni shfaqje të njohura televizive falas. Sidoqoftë, për lehtësinë e përdorimit dhe cilësisë, është më mirë të marrësh një qasje lokale.

Fatmirësisht, ka mundësi për këtë.

Zonja e mrekullueshme Maisel Torrents

Mënyra më e mirë për të shikuar Zonjën e mrekullueshme Maisel falas është ta shkarkoni. Ju nuk mund ta shkarkoni direkt, sidoqoftë. Për shkak të ligjeve për të drejtat e autorit në shumicën e botës, të presësh një shkarkim të plotë të një vepre, siç është një shfaqje televizive, është një jo e madhe. Sidoqoftë, nëse përdorni një metodë të decentralizuar të shkarkimit, siç është përralla, mund të merrni rreth kësaj. 

mrekullueshme-mrs-Maisel-torrent

Torrenting është si shkarkimi i pjesëve të vogla të një skedari nga kompjuterë të shumtë në një rrjet. Për shkak se asnjë makinë e vetme nuk mban gjithçka, është më e lehtë të gjesh ligje mbi të drejtat e autorit. Sidoqoftë, paralajmërohuni që përhapja e përmbajtjes me të drejtë të drejtat e autorit është e paligjshme në pothuajse të gjitha vendet. Kjo tha, nëse do ta bësh atë sidoqoftë, duhet të mbrohesh. 

Siç përshkruhet, një VPN ndryshon adresën tuaj IP, dhe kjo është po aq e rëndësishme për përrua siç është për geoblocks. Nëse po përdorni VPN-në tonë më të mirë për përrua, mund të shkarkoni në përmbajtjen e zemrës suaj pa frikë nga një njoftim nga ISP-ja juaj, ose, më keq, veprim nga mbajtësi i të drejtave të autorit. 

Një VPN është thelbësore për përrua, por një antivirus nuk është një ide e keqe. Po shkarkoni skedarë jozyrtarë nga interneti, që gjithmonë mund të thotë probleme. Sigurohuni që të lexoni udhëzimet tona më të sigurta të softuerëve antivirus për rekomandime.

  Si ta shikoni Shield Online në vitin 2023: Do të jetë një natë e gjatë

Shikuar rreth faqeve të përroit të njohura – mund të shihni një shembull të paraqitur më sipër – e gjetëm me lehtësi çdo episod të Zonjës së mrekullueshme Maisel në cilësinë më të lartë që ofrohet në: 1080p. Në secilin nga skedarët që gjetëm ka edhe shumë mbjellës, që do të thotë se duhet të jeni në gjendje të shkarkoni një sezon të plotë me lehtësi. 

Si të shikojmë zonjën e mrekullueshme Maisel në Kodi

Së fundmi, ju mund ta shikoni Zonjën e Mrekullueshme Maisel përmes Kodi. Kodi është një program i qendrës së mediave me burim të hapur që përdoret zakonisht për të organizuar filmat, shfaqjet TV dhe muzikën që zotëroni. Sidoqoftë, përmes përdorimit të shtesave jozyrtare, mund të transmetoni filma dhe shfaqje televizive falas.

mrekullueshme-mrs-Maisel-kodi

Këto shtesa funksionojnë duke pastruar faqe si Europix dhe CouchTuner, duke shpërndarë rrjedhën përmes ndërfaqes Kodi. Ju jeni akoma duke përdorur site pa leje, edhe nëse është përmes Kodi, kështu që duhet të trajtoni përvojën tuaj të shikimit si të tillë. Mos filloni një rrymë pa u mbrojtur nga VPN-ja jonë më e mirë për Kodi. 

Ne gjetëm çdo episod të disponueshëm me shtesën Poseidon, e cila ka pothuajse çdo film dhe shfaqje televizive që mund të dëshiroje. Mund të mësoni më shumë rreth përdorimit të shtesave në mënyrën tonë të përdorimit të udhëzuesit Kodi.

Mendimet përfundimtare

Zonja e mrekullueshme Masiel duhet të shijohet, pa marrë parasysh nëse keni një abonim në Amazon Prime ose jo. Megjithëse shfaqja është në dispozicion falas përmes rrugëve të ndryshme, nuk duhet t’i përdorni ato të pambrojtur. Gjithmonë sigurohuni që jeni të mbrojtur me një VPN, pa marrë parasysh nëse po përdorni CouchTuner ose Kodi. 

Nëse doni të mësoni se si të shikoni shfaqje të tjera, sigurohuni që të kontrolloni arkivin tonë të transmetimit. Ne kemi artikuj ashtu si ky, përfshirë botimet e publikuara kohët e fundit se si të shikoni Catfish dhe si të shikoni Sons of Anarchy. 

Si po e shikoni Zonjën e mrekullueshme Maisel? Whatfarë mendoni për shfaqjen? Na tregoni mendimet tuaja në komentet më poshtë. Si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me