Si të shikoni Bijtë e Anarkisë në vitin 2023: SAMCRO Takohet Nurshëm

Nëse ju pëlqen antiheroes në biçikleta të mëdha, mjekra të thella dhe armë të mëdha, atëherë Bijtë e Anarkisë mund të jenë shfaqja për ju. Sons of Anarchy Motorcycle Club, i njohur gjithashtu si SAMCRO, zë një vend të spikatur në Charming, një qytet imagjinar në Kaliforninë Veriore. Edhe pse motoja e qytetit e Nurshëm është “emri ynë thotë gjithçka”, jo aq gjëra simpatike po ndodhin atje. Shikoni se çfarë me udhëzuesin tonë se si të shikoni Sons of Anarchy.

Bijtë po drejtojnë një garazh dhe një biznes të paligjshëm të armëve, ndërsa gjithashtu premtojnë policinë e korruptuar të mbajë tregtarët e drogës dhe kriminelët e tjerë jashtë qytetit. 

Duke pasur parasysh faktin se SAMCRO ka bashkuar praktikisht forcat me policinë vendase, agjensitë e jashtme – si FBI dhe Byroja e Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve – kanë filluar të hulumtojnë ngjarjet në Nurshëm.. 

Prandaj, Clay, Jax dhe anëtarët e tjerë të klubit duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm, pasi ato rregullisht kalojnë linjat ligjore. Personazhi kryesor i shfaqjes, Jax Teller – i cili zuri vendin e tij në klub përmes babait të tij, John Teller – manovron me mjeshtëri midis të qenit një i jashtëligjshëm dhe babai i familjes. 

Sons of Anarchy u prodhua dhe u transmetua në vitin 2008 nga FX, një kompani e Walt Disney. Me një përmbledhje të 89 përqind në Rotten Domatet dhe 8.6 yje në IMDb, është një nga shfaqjet më të vlerësuara atje.

Si të shikoni Sons of Anarchy Online

Nëse doni të shikoni Sons of Anarchy në internet, ju keni shumë mundësi. Netflix, për shembull, aktualisht ka të gjitha shtatë sezonet në portofolin e tij aktual. Sidoqoftë, për shkak se Bijtë e Anarkisë nuk janë origjinale të Netflix, nuk janë të disponueshme në çdo vend. 

Jo vetëm që Netflix mbron veten nga shkeljet e mundshme të të drejtave të rrjedhës duke bllokuar të gjithë titujt e saj, është gjithashtu jashtëzakonisht e vështirë të mposhtësh ndalimin e Netflix VPN. Kjo do të thotë, nëse jeni duke përdorur një lloj shërbimi VPN, Netflix shpesh do ta dijë dhe nuk do të keni mundësi të përdorni filma dhe shfaqje të tij. 

  Si të shikoni NFL pa kabllo në vitin 2023: Pritini litarët dhe shkoni në internet

Ne kontrolluam disa lokacione për ju duke fshehur adresën tonë IP. Lajm i keq për tifozët SAMCRO në Sh.B.A dhe Kanada: Bijtë e Anarkisë nuk janë të disponueshme në Netflix në asnjë vend. Në Evropë, megjithatë, gjërat duken ndryshe. Ne ishim në gjendje të shijonim Jax dhe miqtë e tij në Netflix në Francë, Gjermani, Turqi dhe shumë vende të tjera në të gjithë Evropën.

how-to-watch-bij-e-anarki-pa-streaming-Netflix

Për fat të mirë, ne kemi testuar shumë VPN që kalojnë ndalimin e Netflix. Shikoni artikullin tonë në VPN më të mirë për Netflix. 

Një tjetër mundësi e fortë për të parë Sons of Anarchy në internet është Amazon Prime Video. Amazon Prime ju lejon të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara në internet, ashtu si bën Netflix. Sidoqoftë, geoblocks janë një tjetër gjë që këto dy kompani kanë të përbashkët. 

Në Sh.B.A., Kanada, Norvegjia dhe Mbretëria e Bashkuar, ju jeni në gjendje të shikoni Sons of Anarchy në Amazon Prime Video, por do t’ju duhet të blini të gjitha shtatë sezonet për 19,99 dollarë secila. Nëse keni një llogari në Amazon Prime, por nuk doni të shpenzoni 140 dollarë për të parë sesi Clay Morrow po drejton klubin e tij, shikoni VPN-në më të mirë për zgjedhjet e Amazon Prime Video.

Në Gjermani, është një pamje e ngjashme: Sezoni i pestë i SAMCRO është në dispozicion, por do të duhet të blini të gjitha sezonet e tjera. Në Francë, geoblock arrin deri tani që madje as blerja e titujve nuk është e mundur. Bijtë e Anarkisë nuk janë, pra, të disponueshme në Francë në Amazon Prime Video.

Nëse doni të dini se si të përdorni Amazon Prime Video dhe si të kaloni nëpër mekanizmat e tij të geobllokimit, shikoni udhëzuesin tonë se si të shikoni Amazon Prime.

Si të shikoni Bijtë e Anarkisë në internet falas

Nëse nuk mendoni të paguani kaq shumë para për Amazon Prime Video ose të pajtoheni në Netflix për të transmetuar Sons of Anarchy, gjithmonë mund të provoni shërbime falas të transmetimit. 

  Si të shikojmë zonjën e mrekullueshme Maisel në vitin 2023

Sidoqoftë, para se të filloni t’i përdorni ato, kontrolloni nëse transmetimi është i ligjshëm në vendin ku po jetoni. Shumica e vendeve kanë ligje që mund t’ju shkaktojnë probleme nëse provoni të transmetoni filma ose seri në internet. Në çdo rast, duhet të kontrolloni VPN-në tonë më të mirë për sugjerime për transmetim.

Ju mund të shikoni Bijtë e Anarkisë në SolarMovie, ku gjetëm të gjitha episodet e të gjitha shtatë sezoneve. Vetëm të jenë të vetëdijshëm për pop-up-et bezdisëse dhe viruset e rrezikshme që qëndrojnë në site të tilla. 

Për ta luajtur atë të sigurt, përdorni një nga sugjerimet tona më të mira të bllokuesve të shfaqjes në shfletuesin tuaj dhe zgjedh softuerin më të mirë antivirus në pajisjen tuaj për kujdes paraprak, sepse është më mirë të jeni të sigurt sesa keq.

how-to-watch-bij-e-anarki-pa-kullim-diellore-film

Ekzistojnë edhe shërbime të tjera falas për streaming, ku gjetëm Bijtë e Anarkisë, si PutLocker, CouchTuner dhe 123Movies.

Si të Shikojmë Bijtë e Anarkisë në Kodi

Kodi është një mënyrë tjetër për të parë falas Sons of Anarchy. Megjithëse ekziston që prej vitit 2004, Kodi u ndërpre vetëm në dy vitet e fundit. Aplikacioni i teatrit shtëpiak me shumë platforma është i disponueshëm për t’u shkarkuar në pothuajse të gjitha sistemet operative, të tilla si Windows, iOS, Android ose Linux. Ju mund të mësoni më shumë rreth asaj se si të përdorni Kodi në udhëzuesin tonë Kodi). 

Vetë Kodi është një mënyrë ligjore për të orkestruar shfaqjet tuaja të preferuara televizive, filma, muzikë ose video, por duhet të keni kujdes kur bëhet fjalë për përdorimin e shtesave Kodi. Ka shtesa ligjore (ato që ofron Kodi) dhe jo aq të ligjshme. Ju duhet të trajtoni shtesat jozyrtare si përrua dhe të përdorni mbrojtje si një VPN (kontrolloni VPN-në tonë më të mirë për udhëzuesin Kodi). 

Nëse nuk dëshironi që policia të trokasë në derën tuaj (nuk mund t’i blini ato siç bën SAMCRO), ju mund të dëshironi të kontrolloni nëse shtesat janë të ligjshme ose jo para se të vendosni t’i shkarkoni ato. 

  VPN më e mirë për ESPN 2023

how-to-watch-bij-e anarkisë-pa-streaming-kodi

Ne i gjetëm të shtatë sezonet e Sons of Anarchy në shtesën Poseidon. Ju mund ta merrni këtë shtesë duke instaluar depon e Kodil. 

Sons of Anarchy Torrents

Një mënyrë për të shikuar Bijtë e Anarkisë është përmes përrenjve. Ju mund ta shkarkoni dhe shikoni atë në pajisjen tuaj. Shumica e faqeve përrua ofrojnë madhësi të ndryshme të skedarëve dhe cilësia e videove të tyre ndryshon gjithashtu. Ne gjetëm SAMCRO në site të ndryshëm përrua, si Knaben ose Pirate Bay. 

how-to-watch-bij-e-anarki-free-streaming-pirat-gji

Përdorimi i torrenteve është i paligjshëm, dhe ne këshillojmë këdo me disa para në xhep kundër tij.

Duke shkarkuar skedarë nga një sit përrua, ju po rrezikoni shumë gjëra, përfshirë sigurinë tuaj. Filedo skedar që shkarkoni në pajisjen tuaj ka potencialin të jetë keqdashës dhe të dëmtojë ju dhe pajisjen tuaj. 

Ju duhet të mbroni pajisjen tuaj dhe shfletuesin tuaj nga të gjitha viruset dhe kërcënimet që vijnë me shkarkim përmes torrenteve (shikoni sugjerimet tona për programin më të mirë antivirus falas). Nëse doni të dini se si mund të lundroni me siguri këto ujëra piratike, shikoni VPN-të tona më të mira për përrua. Mos harroni: Të jesh një person i jashtëligjshëm është i lezetshëm vetëm me prerjen e duhur dhe një biçikletë me zë të lartë.

Mendimet përfundimtare

Krimi, dhuna dhe tragjedia janë grindjet e përditshme për bandën biker në Sons of Anarchy. Seriali është perfekt për këdo që do biçikletë, armë dhe dramë. Katey Sagal ka fituar një Golden Globe për performancën e saj si nëna e Jax për arsye të mira. 

Mënyra më e lehtë për të transmetuar serinë është përmes një llogarie evropiane Netflix, ku do të keni akses të plotë në të gjitha episodet në shumicën e vendeve. Nëse nuk mund t’ju bindim që të provoni Sons of Anarchy, shikoni në arkivin tonë të artikujve argëtues. 

Whatfarë mendoni për Bijtë e Anarkisë? E keni shikuar? Whatfarë mendoni për opsionet tona të shikimit? A dini ndonjë nga ato që janë më të mira? Na tregoni në komentet më poshtë. Si gjithmonë, faleminderit që lexove.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me