Si të shikoni MasterChef Online në vitin 2020: Kontrolli i kuzhinës

Kuzhinierët e lulëzimit kanë nevojë për frymëzim dhe nuk ka askund më mirë për ta marrë atë sesa MasterChef. Shfaqja na motivon për dekada me pjatat e saj krijuese dhe festimin e të gjitha gjërave kuzhinës. Gjetja e një mënyre për ta parë nuk është e thjeshtë, sidoqoftë, kështu që ne do të bëjmë cogitation, ruminate dhe do të përpiqemi të kuptojmë se si të shikojmë MasterChef.

Shfaqja paraqet garuesit që garojnë për të bërë ushqimet më të shijshme që munden dhe për të përfunduar sfidat e gatimit. Një ekip gjyqtarësh ekspertë vendos fituesin në fund.

MasterChef filloi në MB, por formati është përhapur në të gjithë botën. Edicioni origjinal britanik paraqiti sofistikimin e shkëlqyeshëm të gastronomit amerikan Loyd Grossman, ndërsa tiparet e versionit amerikan shndërrojnë kuzhinierin blu të ajrit Gordon Ramsey dhe hostet e tjerë që ndryshojnë nga sezoni në sezon.

Versione të ndryshme të shfaqjes janë shfaqur në mbi 50 vende, kështu që shanset janë që ju keni parë versionin tuaj lokal. Nëse jeni kurioz të shihni versione nga vendet e tjera, mund të jetë e vlefshme të përdorni një nga VPN-të më të mira për t’i dhënë vetes një adresë IP nga ndonjë vend tjetër.

Ekzistojnë gjithashtu ndërprerje, të tilla si Celebrity MasterChef dhe MasterChef: Profesionistët, nëse doni të shihni se çfarë mund të bëjnë yjet në kuzhinë ose si i bëjnë mirë pro.

Ka shumë mënyra për të parë MasterChef, nga transmetimi në përrua. Le të shohim disa nga opsionet tuaja, duke filluar me shërbimet më të mira në internet.

Shikoni MasterChef Online

Transmetimi i paguar ju lejon të shikoni shumë shfaqje. Shërbimet kryesore janë gjithnjë duke ndryshuar bibliotekat e tyre, dhe ato ndryshojnë gjithashtu nga lokacioni në vendndodhje. Nëse dëshironi të shikoni diçka të disponueshme në një vend tjetër, mund të jeni në gjendje të përdorni një VPN për të anashkaluar kufizimet gjeografike.

  A është Torrentimi i Paligjshëm në vitin 2020?

how-to-watch-Masterchef-episode

Amazon Prime Video mbart MasterChef. Gjetëm stinët 7-10, me sezonet e mëparshme të listuara por të shënuara si të padisponueshme. Episodet individuale shkojnë për 2.99 dollarë dhe sezonet kushtojnë 34,99 dollarë. Lexoni mënyrën tonë të shikimit të udhëzuesit të Amazon Prime Video nëse nuk mund të përdorni shërbimin.

si-të-shikojnë-Masterchef-Hulu

Shfaqjen mund ta gjeni edhe në Hulu. Abonimet e Hulu fillojnë nga 5.99 dollarë në muaj, por shërbimi është i disponueshëm vetëm në Sh.B.A. Nëse doni ta përdorni atë nga diku tjetër, lexoni artikullin tonë më të mirë VPN për Hulu.

IPlayer i BBC-së ka lista për shfaqjen, por është shënuar si i padisponueshëm. Shikuesit britanikë duhet të bëjnë kujdes, dhe ata jashtë MB mund të provojnë një nga VPN-të tona më të mira për iPlayer të BBC-së nëse duan të shohin se çfarë tjetër është në dispozicion në këtë shërbim. Shtë mirë nëse po pyesnit se si të shikoni Doktor Kush, për shembull.

Ne nuk mund të gjejmë MasterChef në Netflix, por hidhni një sy për të parë se çfarë janë në dispozicion në zonën tuaj.

Shfaqjet në shërbimet e transmetimit janë këtu një minutë dhe kaluan tjetrën. Për të vazhduar më tej, shikoni artikujt tanë të transmetimit, të cilët kanë këshillat e fundit për përdorimin e tyre.

Shikoni MasterChef falas

Shumë faqe në internet tregojnë programe TV falas, dhe ju mund të gjeni MasterChef në një. Uebfaqet si Couchtuner kanë të gjitha llojet e përmbajtjes dhe jo të gjitha ato janë të ligjshme. Ka shumë faqe në internet që ofrojnë shërbime të ngjashme, sidoqoftë, google dhe shikoni se çfarë mund të gjeni.

  Google Stadia vs Shadow: Goliath dhe David Takohen në vitin 2020

Ato faqe në internet kanë tendencë të jenë me malware, kështu që nëse po i vizitoni ata, duhet të merrni masa paraprake. Instaloni një nga bllokuesit më të mirë të shfaqur për të ndaluar shfaqjen e dritareve shtesë. Ju gjithashtu duhet të lexoni në lidhje me krimin në internet në mënyrë që të jeni të vetëdijshëm për rreziqet.

Një VPN mund t’ju ndihmojë këtu, kështu që lexoni VPN-në tonë më të mirë për artikullin transmetues për të gjetur diçka të përshtatshme.

MasterChef në Kodi

Nëse jeni duke parë në TV të dhomës së ndenjes, Kodi mund t’ju ndihmojë të përdorni të gjitha llojet e shfaqjeve. Kjo ju jep një ndërfaqe miqësore me kontrolluesin dhe mund ta vendosni për të parë rryma nga burime të ndryshme. Shumë prej tyre përfshijnë ato juridikisht të diskutueshme të përmendura më lart, prandaj ki kujdes dhe i kushtoj vëmendje të sigurisë në internet.

si-të-shikojnë-Masterchef-bbc

Përdorimi i softverit më të mirë antivirus është gjithashtu një ide e mirë, si dhe të kërkoni në rishikimet tona antivirus.

Vendosja e Kodi mund të jetë po aq sfiduese sa të rrëshqitni një sufle të përsosur, kështu që nëse nuk jeni i ri në softuer, hidhni një sy në udhëzuesin tonë për ndërtimet më të mira të Kodi. Udhëzuesi ynë Kodi ia vlen të lexohet gjithashtu.

MasterChef Torrents

Sitet e Torrentit janë vende të mira për të gjetur episodet e vjetra të TV-së, megjithëse nëse nuk jeni të sigurt nëse përdorimi i tyre është i ligjshëm në zonën tuaj, duhet të lexoni se është përrua udhëzues i paligjshëm para se të vizitoni një.

Uebfaqe si Pirate Bay zakonisht kanë çdo program, por ato gjithnjë e më shumë po bllokohen nga ofruesit e shërbimeve të internetit. Këto uebfaqe gjithashtu mund të kenë probleme me malware, kështu që nëse doni t’i përdorni ato në mënyrë të sigurtë, lexoni VPN-të tona më të mira për udhëzues për torrenting.

  GeForce Tani vs PlayStation Now: Big Boys Fight Cloud Gaming në vitin 2020

Me kaq shumë versione të ndryshme të MasterChef për të parë, do t’ju duhet shumë hapësirë ​​për ta. Nëse keni shumë skedarë video, lexoni ruajtjen më të mirë të cloud për mbledhjen e videos.

Mendimet përfundimtare

Siç kemi parë, tifozët e uritur për MasterChef nuk kanë nevojë të urie veten. Ka shumë mënyra për të kënaqur dëshirat tuaja dhe episodet e mjaftueshme për të ngopur dikë. Ka mënyra për të parë episodet në mënyrë të ligjshme, por ata që përpiqen të marrin një shkurtore duhet të jenë të vetëdijshëm për rreziqet e mundshme. Artikulli ynë për krimin në internet flet më shumë për ato.

Shërbimet e transmetimit në internet ju japin episodet MasterChef në cilësi të lartë dhe qasja në shfaqje përmes tyre është basti juaj më i mirë. Nuk është e shtrenjtë, dhe me 3 dollarë një episod, është më shumë sesa ia vlen sherri që vjen me përrua dhe site pa leje. Këto mundësi janë, megjithatë, nëse jeni të dëshpëruar për gatim dhe nuk mund të gjeni një mënyrë zyrtare për të parë.

Pasi të keni shikuar MasterChef dhe të jeni frymëzuar të gatuani një kryevepër, mund të dëshironi që diçka të shikojë ndërsa e hani atë. Kontrolloni se si të shikoni Wire ose si të shikoni artikujt Westworld nëse ndjeheni si dramë.

Nëse preferoni sportin me ushqimin tuaj, shikoni se si të shikoni Wimbledon dhe si të shikoni artikujt e Champions League.

Nëse keni pasur sukses të gjeni MasterChef në internet, ju lutemi na tregoni në komente. Faleminderit per leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me