VPN më e mirë për Hulu në vitin 2023: Mundje me ndalesën e VPN

Hulu është një shërbim popullor i transmetimit, por është i disponueshëm vetëm për Sh.B.A. Kjo do të thotë mënyra e vetme me të cilën mund të hyni në të nëse udhëtoni ose jetoni në një vend tjetër është me një VPN. Nuk është aq e thjeshtë sa thjesht lidhja përmes çdo VPN, megjithëse. Hulu është e vështirë të zhbllokohet, por një nga VPN-ja jonë më e mirë për zgjedhjet Hulu do të të hyjë brenda.

Nëse keni nevojë për një përgjigje të shpejtë, duhet të regjistroheni në CyberGhost. Shtë një VPN e shkëlqyeshme që zhbllokon Hulu pa problem. Ajo ka një rrjet të madh serverash, shpejtësi të shpejtë dhe bandë të pakufizuar. Ju mund të përfitoni nga gjyqi shtatë-ditor falas për përdoruesit e celularit, ose prova 24-orëshe nëse jeni në një desktop, gjithashtu.

Hulu ka një përmbajtje të pasur, dhe nëse ju mungon shfaqja juaj e preferuar sepse nuk mund të hyni në shërbim, një rrjet privat virtual është përgjigja juaj. Ne do të flasim më shumë rreth pse keni nevojë për një VPN më vonë, por me pak fjalë, do t’ju ndihmojë të merrni një adresë IP të Shteteve të Bashkuara, duke mashtruar Hulu të mendoni se jeni vërtet atje.

VPN më e mirë për Hulu

  1. Cyberghost – Qasje konsistente me serverë të optimizuar të rrjedhës, të lira
  2. ExpressVPN – Shpejtësi të shpejtë, qasje në kundërshtim
  3. NordVPN – Qasja konsistente, por disa serverë janë të ngadaltë
  4. Windscribe – Serverët transmetues Windflix, lidhje të pakufizuara
  5. VyprVPN – Qasje konsistente, por cilësia e transmetimit mund të jetë e ulët
  6. ProtonVPN – Plan falas me gjerësi të pakufizuar, por me shpejtësi të ngadaltë

1. CyberGhost

CyberGhost është zgjidhja më e mirë kur bëhet fjalë për hyrjen në Hulu. Ajo renditi vendin e tretë në VPN tonë më të mirë për mbledhjen në internet, dhe megjithëse mund të mos jetë VPN më e mirë në përgjithësi, ekzistojnë disa arsye të mira pse është zgjedhja jonë e parë për Hulu.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Për fillestarët, CyberGhost vjen me serverë VPN në të gjithë botën që janë optimizuar për shërbime specifike, përfshirë transmetimin. Ne testuam disa nga ata servera për rishikimin tonë në CyberGhost, dhe ai ishte në gjendje të zhbllokojë Hulu – si dhe shumë shërbime të tjera streaming – në mënyrë të përsosur dhe në mënyrë të vazhdueshme.

Edhe pse CyberGhost ka një rrjet masiv të serverëve, nuk ka asnjë konfuzion se cili është më i miri për Hulu. Duke klikuar në skedën “për transmetim”, do të shihni një bandë serverash për vende të ndryshme, por nën secilën prej tyre, CyberGhost ju tregon se për cilin shërbim është optimizuar. 

Megjithatë, ekziston një dobësi me CyberGhost dhe kjo është shpejtësia e saj. Nuk është plotësisht i ngadaltë, por në testimin tonë, ne zbuluam që të bëhej më i ngadalshëm në distanca të gjata. Plus, shpejtësia e saj do të varet nga protokolli që përdorni. Për shembull, zbuluam se përdorimi i OpenVPN mund ta ngadalësojë atë. Prapëseprapë, VPN mban mirë kur transmeton dhe ju merrni një bandë të pakufizuar.

Karakteristikat e tjera të CyberGhost

Siguria e CyberGhost është e mirë dhe përdor encryption AES 256-bit. Ajo gjithashtu vjen me një kaloni të aktivizuar përherë të aftë. Kjo është mirë në një mënyrë, sepse një ndërrues vrasës do të shkurtojë lidhjen tuaj nëse VPN dështon dhe ju mban të sigurt. Kjo tha, fakti që nuk mund ta fikni është i bezdisshëm; askush nuk dëshiron të shkëputet nga shfaqja mesatare. 

Ju mund të përdorni CyberGhost në Windows, macOS, Android dhe iOS. Shtë e lehtë për t’u përdorur, edhe nëse ndërfaqja mësohet të mësohet. Mund të lidhni deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë, vetëm në rast se të tjerët dëshirojnë të shikojnë diçka tjetër. Mbani në mend, megjithatë, se shtatë është kufiri edhe për instalimet.

CyberGhost është një VPN e lirë me një performancë mbresëlënëse. Sidoqoftë, ne nuk ju rekomandojmë të zgjidhni planin mujor. Planet më të gjata kanë ulje të mira, dhe ka një provë shtatë-ditore falas në Android dhe iOS, ose një provë 24-orëshe për kompjuterat. Plus, ka një garanci për kthimin e parave, e cila është 14 ditë për planin mujor dhe 45 ditë për ato më të gjata.

2. ExpressVPN

Zgjedhja jonë e dytë është ExpressVPN, e cila është VPN më e mirë në përgjithësi. Shpesh është zgjedhja jonë e parë, dhe megjithëse e gjetëm se mund të zhbllokojë Hulu gjatë testimit tonë, thjesht nuk ka konsistencën që bën CyberGhost. ExpressVPN është mbresëlënës për hyrjen në platforma të tjera, megjithëse, dhe është zgjedhja jonë më e mirë VPN për të dyja Netflix dhe BBC iPlayer.

  Shadow vs GeForce Now: Më e mira për Cloud Gaming për vitin 2023

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

ExpressVPN nuk ka serverë të optimizuar posaçërisht për transmetim, kështu që ju mund të përdorni shumë në çdo platformë nga rrjeti i tij, në përgjithësi. Sidoqoftë, kjo do të thotë që ju keni për detyrë të gjuani për një server që është i pajtueshëm. Fatmirësisht, nuk është shumë e vështirë, sidoqoftë. Ka më shumë se 3000 servera në të gjithë globin, dhe shumë prej tyre janë përhapur në të gjithë SH.B.A..

Shpejtësitë e ExpressVPN janë të shkëlqyera. Vshtë VPN më e shpejtë që kemi testuar dhe me gjerësinë e tij të pakufizuar, përvoja juaj e transmetimit duhet të jetë e nivelit më të lartë pasi të keni gjetur serverin e duhur. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për më shumë detaje.

Ai gjithashtu ka një siguri të madhe që vjen me një ndërprerës automatik të aktivizuar automatikisht, përveç që mund ta fikni këtë. Ju mund të përdorni ExpressVPN në Windows, macOS, Android dhe iOS, si dhe pajisje streaming, të tilla si Roku dhe Amazon Fire TV. 

VPN lejon deri në pesë lidhje të njëkohshme. Plus, është e lehtë për t’u përdorur dhe ka një ndërfaqe të efektshme që është e përsosur për fillestarët dhe teknikat njësoj.

ExpressVPN është e shtrenjtë kur krahasohet me shërbimet e tjera, por ju merrni shumë për paratë tuaja. Megjithëse CyberGhost është më i mirë për Hulu, ExpressVPN rreh atë në shumë fusha të tjera. Ju mund të kurseni para duke zgjedhur një plan më të gjatë, dhe ka një garanci për 30 ditë kthim të parave, për paqen e mendjes.

3. NordVPN

NordVPN është një zgjedhje tjetër e mirë për Hulu. Mund të shpërthejë në shërbim lehtësisht dhe në mënyrë të vazhdueshme. Thënë kështu, VPN vjen e treta për shkak të mospërputhjes së saj në të gjithë rrjetin. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Rrjeti i serverëve të NordVPN është i madh, dhe megjithëse mund të zhbllokojë Hulu, ne hasëm në disa serverë që nuk kishin atë që duhet për të transmetuar përmbajtjen e Hulu. Disa servera kanë shpejtësi të shpejtë, por të tjerët kanë krejt të kundërtën.

Shpejtësitë e përgjithshme të shpejtë të ExpressVPN do të thotë që ju thjesht duhet të gjeni një server që zhbllokon Hulu. Me NordVPN, nuk është rast i hyrjes, ai po gjen një server që është mjaft i mirë për të transmetuar, dhe që mund të marrë kohë. Pasi të gjeni një, megjithatë, është e shkëlqyeshme, dhe nuk ka kufij të brezit për t’u shqetësuar. Lexoni më shumë në rishikimin tonë të NordVPN.

Siguria e saj është ndër disa nga më të mirat në treg dhe përfshihet një ndërprerës opsional për vrasje. Ashtu si CyberGhost, NordVPN vjen me serverë specialiteti. Asnjë prej tyre nuk është i optimizuar për transmetim, por ju merrni të tjerët, përfshirë serverët me dy hokej për mbrojtje shtesë, si dhe serverë peer-to-peer që janë mjaftueshëm të mirë për të bërë NordVPN VPN-të tona më të mira për torrenting.

NordVPN është i lehtë për t’u përdorur, me një hartë intuitive për zgjedhjen e vendndodhjes së serverit tuaj. Mund të instalohet në Windows, macOS, Android dhe iOS, dhe mund të keni gjashtë pajisje të lidhur në të njëjtën kohë.

Ju merrni shumë për paratë tuaja me NordVPN. Prmimi i tij është i drejtë, dhe ju mund të ulni koston më shumë duke zgjedhur një abonim më të gjatë. Ekziston gjithashtu një periudhë e rimbursimit 30-ditor.

4. Shenjë xhamash

Tjetra është Windscrib, e cila ofron një plan të paguar dhe falas. Plani i saj falas është mjaft i mirë dhe fitoi vendin e parë në pjesën më të mirë të shërbimeve falas VPN. Sidoqoftë, për këtë përmbledhje, plani i lirë nuk do ta shkurtojë atë. Kjo sepse, gjatë testimit për rishikimin tonë në Windscrib, ne gjetëm serverët e saj falas të padobishëm për të hyrë në Hulu.

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

i mëparshëm

tjetër

Qasja në iPlayer në BBC dhe Amazon Prime Video në serverat e lirë ishte e lehtë, por ato nuk janë të mira për Hulu ose Netflix. Fatmirësisht, Windscrib ka disa serverë Windflix të krijuar posaçërisht për transmetim. Ata janë të disponueshëm për Sh.B.A, Britani e Madhe, Kanada dhe Japoni dhe ata punojnë. Disa nga serverët e tjerë me pagë punojnë me Hulu, por nuk është i garantuar.

Shpejtësitë e xhamave janë të mira, por ato nuk janë aq të mira sa zgjedhjet tona kryesore. Shtë i sigurt dhe vjen me shumë karakteristika, duke përfshirë një ndërprerës vrasës. Alsoshtë gjithashtu e lehtë për t’u përdorur dhe siguron një ndërfaqe pa frills. Mund ta përdorni në Windows, macOS, Android dhe iOS dhe kjo ju lejon të lidhni një numër të pakufizuar pajisjesh njëkohësisht. 

  Si ta shikoni Sherlock Online në vitin 2023: Nuk është Thelbësore

Sa i përket lejimit të brezit, kjo do të varet nga plani që ju zgjidhni. Plani falas ju kufizon në 2 GB në muaj, por kjo rritet deri në 10 GB nëse vendosni një adresë të vlefshme emaili gjatë regjistrimit. Sidoqoftë, nuk mund të përdorni serverët Windflix në planin falas. Plani i plotë i paguar ju bën ju që të keni bandë të pakufizuar, por ekziston një mënyrë më e lirë për të transmetuar Hulu.

Duke përdorur planin e ndërtimit të një Windscrib, mund të shtoni një server Windflix dhe të dhëna të pakufizuara për vetëm 2 dollarë në muaj. Megjithëse mund të mos jetë VPN më i lartë në përgjithësi, sigurisht që ofron një mënyrë për të parë Hulu dhe për të qëndruar i sigurt për një tarifë minimale. Nuk ka politikë zyrtare të rimbursimit, por mund të kërkoni një rimbursim brenda tre ditëve nga blerja.

5. VyprVPN

VyprVPN nuk dallohet kur krahasohet me ofruesit tanë më të mirë, por ka disa cilësi që nuk mund të injorohen. Një nga këto cilësi është aftësia e tij për të hyrë në shërbimet e transmetimit, përfshirë Hulu. Në testet tona për rishikimin tonë të VyprVPN, ajo aksesonte vazhdimisht Hulu në çdo server që provuam, pa ne duke tundur ndonjë cilësim.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ajo vjen me protokollin e tij të pronarit Chameleon që është krijuar për të ndihmuar në transmetimin ndërsa shtoni siguri shtesë, por ne kemi zbuluar se nuk do të ishte e nevojshme. Plus, megjithëse shpejtësitë e VyprVPN nuk duken shumë në letër, në praktikë performojnë mirë në shumicën e serverëve. Thënë kjo, jo të gjithë janë të shpejtë, dhe shpesh mund të paraqiteni me një rezolucion të ulët.

VyprVPN vjen me bandë të pakufizuar, dhe siguria e tij është e shkëlqyeshme dhe e personalizueshme. Compatibleshtë në përputhje me Windows, macOS, Android dhe iOS, dhe megjithëse ndërfaqja e tij nuk është më e mira, nuk është e vështirë të përdoret. 

Mimi që ju paguani do të varet nga ajo paketë që ju zgjidhni. Plani Standard ju merr tre lidhje të njëkohshme, dhe plani Premium ju merr pesë lidhje, si dhe përdorimin e protokollit të tij Chameleon. 

Ju mund të zgjidhni midis një plani mujor ose vjetor, megjithëse ai vjetor funksionon më mirë në planin afatgjatë. Ekziston gjithashtu një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

6. ProtonVPN

Hyrja jonë e fundit është ProtonVPN. Nuk është në VPN-në tonë më të mirë për formimin e streaming, sepse shpejtësitë e tij e lëshojnë atë, por ne mendojmë se prapë meriton një vend në listën tonë të Hulu VPN për shkak të aftësisë për të hyrë lehtësisht në platformë. 

protonvpn-Paneli-rrëshqitës-1

protonVPN-ndërfaqe-rrëshqitës-2

protonvpn-profile-slider-3

protonvpn-settings-slider-4

protonvpn-Split-tunneling-slider-5

i mëparshëm

tjetër

Nuk është VPN më i ngadalti atje, por sigurisht që mund të bëjë me një goditje të pasme. Në testimin tonë të rishikimit ProtonVPN, zbuluam se megjithëse nuk ka problem qasjen në shërbimet e transmetimit, prurjet aktuale kërkojnë një kohë për të ngarkuar. Thënë kështu, kemi pasur më shumë fat kur kemi shpërfillur serverat e rekomanduar të ProtonVPN dhe kemi zgjedhur vetë, prandaj mbajeni në mend këtë.

Siguria e ProtonVPN është mbresëlënëse, me kriptimin e AES 256-bit dhe përdorimin e serverave të tij të Sigurimit Core (të disponueshëm në plane të caktuara). VPN gjithashtu ka një ndërfaqe të mirë të përdoruesit dhe mund të përdoret në Windows, macOS, Android dhe iOS.

Një nga arsyet e tjera që ProtonVPN e bëri listën tonë është për shkak të planit të tij bujar. Megjithëse i mungojnë shpejtësi të mira, ProtonVPN u jep përdoruesve të tij bandë të pakufizuar në të dy planet e tij të paguara dhe ato falas, gjë që është e rrallë. Plani i lirë ju lejon një lidhje dhe qasje në tre servera, që përfshin SH.B.A. Ne duhet të ju paralajmërojmë, megjithatë, se serverët e saj të lirë nuk janë të shkëlqyeshëm.

Nëse dëshironi të siguroni që të keni akses në serverë më të besueshëm, plani i paguar i ProtonVPN vjen në tre forma. Plani i saj themelor ju merr dy lidhje të njëkohshme dhe përdorimin e të gjithë serverëve të tij. Plani Plus ju merr gjithçka të përfshirë me planin themelor, si dhe pesë lidhje të njëkohshme dhe përdorimin e serverëve të tij të optimizuar. 

Plani i fundit është ai vizionar. Kjo ju bën të gjitha më lart, 10 lidhje të njëkohshme dhe përdorimin e shërbimit të tij të koduar të postës elektronike, ProtonMail. Sidoqoftë, është e kushtueshme dhe ju merrni gjithçka që ju nevojitet në planin Plus. Ka një dritare të rimbursimit 30-ditor, në rast se e ndërroni mendjen.

Si i zgjedhim VPN-të më të mira për Hulu

Fokusi kryesor këtu është nëse shërbimi VPN mund të hyjë në Hulu. Të gjitha zgjedhjet tona janë në gjendje të zhbllokojnë Hulu, por ne gjithashtu kemi marrë parasysh konsistencën. Kjo do të thotë se ata janë në gjendje të përdorin shërbimin lehtësisht në shumë servera. Për tu siguruar që keni një përvojë të mirë në transmetim, ekzistojnë edhe disa veçori të tjera.

  Si ta shikoni Hulu në TV tuaj në vitin 2023

Shpejtësia dhe Bandwidth

Shpejtësia e VPN është një faktor i rëndësishëm. Shpejtësia e shpejtë nënkupton që VPN është në gjendje të transmetojë në një rezolucion të mirë – madje edhe 4K në pajisje të caktuara. Nëse zgjidhni një VPN të ngadaltë, do të vuani nga buffering, koha e ngadaltë e ngarkesës dhe ndoshta edhe një dështim i plotë për të ngarkuar. 

Plus, ju dëshironi të zgjidhni një VPN që ka një kompensim të pranueshëm të brezit. Të dhënat e pakufizuara janë më të mirat sepse nuk do të duhet të shqetësoheni për të arritur një kufi. Nëse e keni arritur kufirin, VPN do të ndalojë së punuari, dhe nuk do të mund të shihni më Hulu.

Rrjeti i serverëve

Rrjeti i serverëve është gjithashtu i rëndësishëm. Për të hyrë në Hulu, duhet të lidheni me një server brenda SH.B.A. Pothuajse të gjitha VPN-të kanë serverë në Shtetet e Bashkuara, por duhet të kontrolloni dyfish përpara se të regjistroheni. Plus, sa më shumë ka, aq më shumë shanse keni për të gjetur një që funksionon dhe ka shpejtësi të mirë.

siguri

Edhe pse siguria dhe intimiteti nuk do t’ju ndihmojnë të shikoni shfaqjen tuaj të preferuar, ato janë akoma të rëndësishme. Siguria e mirë do t’ju mbrojë nga rreziqet në internet që hasni. Nëse thjesht dëshironi të shikoni Hulu në TV tuaj, nuk është një çështje kaq e madhe. Sidoqoftë, nëse doni të shikoni përrallën e The Handmaid duke përdorur WiFi të lokalit tuaj kafe, kjo është një histori tjetër.

Gjëja me WiFi publik është, ju kurrë nuk e dini se sa e sigurt është lidhja. Nëse e lidhni atë pa ndonjë mbrojtje, ju po kërkoni probleme. Informacioni juaj personal dhe detajet e kartës së kreditit mund të jenë vjedhur, ose mund të infektoheni me malware ose spyware. Përdorimi i një VPN – si dhe një antivirus i mirë – mund t’ju ndihmojë të mbani të sigurt.

Lehtësia e përdorimit dhe përputhshmëria e pajisjes

Mirësia e përdoruesit është diçka që duhet të mbani mend, megjithëse kjo zonë do të varet gjithashtu nga përvoja juaj e mëparshme me VPN. Nëse jeni një i ri, do të doni diçka të drejtpërdrejtë që mund t’ju lidhet shpejt, por nëse jeni teknik, ju mund të vlerësoni diçka që është më e ndjeshme. 

Do të dëshironi të kontrolloni nëse VPN është në përputhje me pajisjen tuaj. Ofruesit VPN zakonisht mbështesin sistemet operative më të njohura – Windows, macOS, Android dhe iOS – por disa përfshijnë sisteme të tjera operative, si Linux ose TV të zgjuar.

çmim

Këtu në Cloudward.net, ne përqëndrohemi më shumë në vlerën që po merrni, sesa në koston aktuale. Thënë kjo, është akoma e rëndësishme të siguroheni që mund të përballoni VPN, dhe shpesh ka zbritje që mund të përfitoni, gjithashtu.

Pse më duhet një VPN për Hulu?

Nëse shkruani “VPN” në një dyqan aplikacioni ose motor kërkimi, do të shihni një ton VPN falas. Para se të shiteni në bazë të një personi të lirë, megjithatë, ka pak gjëra që duhet të dini.

Edhe pse jo të gjitha VPN-të e lira janë të këqija – siç është plani falas i Windscrib – ka shumë që nuk i shkurtojnë ato. Për shembull, një VPN mund të reklamojë veten si shumë e sigurt dhe e madhe për privatësinë, por në realitet, mund të ketë pak ose aspak mbrojtje dhe të ushqejë të dhënat tuaja personale drejtpërdrejt në kompanitë e marketingut. 

Malware shpesh mund të presë në skedarët e instalimit të disa VPN-ve, gjithashtu. Instalimi i një antivirusi të instaluar do t’ju mbrojë nga sulmet e papritura, por akoma duhet të qëndroni vigjilentë.

Ju mund të lexoni më shumë rreth asaj se sa të dobët mund të jenë VPN-të në udhëzimin tonë më të dobët falas VPN, por ne ju rekomandojmë të qëndroni larg çdo shërbimi që duket me hije. Kontrolloni politikën e privatësisë të VPN-së, rishikimet dhe çdo informacion tjetër që mund të gjeni në të përpara se të hidheni brenda.

Mendimet përfundimtare

Hulu nuk është shërbimi më i lehtë për t’u transmetuar, por përdorimi i një prej zgjedhjeve tona Hulu VPN do t’ju ndihmojë të anashkaloni blloqet e tij. Ju nuk duhet të keni problem të shikoni shfaqjen tuaj të preferuar Hulu, me kusht që të zgjidhni një server të mirë VPN në Sh.B.A. Për t’u siguruar që keni përvojën më të mirë, VPN gjithashtu duhet të ketë shpejtësi të mirë dhe një kompensim të përshtatshëm të bandës..

Nga të gjithë ofruesit e VPN, CyberGhost ka votën tonë për Hulu. Ka shumë servera, shpejtësi të mirë dhe bandë të pakufizuar. Shtë gjithashtu e lirë dhe vjen me një garanci për kthimin e parave, në rast se ju ndryshoni mendje.

A keni përdorur një VPN për të zhbllokuar Hulu? Na tregoni për përvojën tuaj në seksionin e komenteve. Shikoni edhe artikujt tonë të tjerë VPN dhe arkivin e transmetimit. Si gjithmonë, faleminderit që lexove.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me