Shadow vs GeForce Now: Cloud Gaming je nejlepší pro rok 2023

Cloudové hry jsou horké, nové rozvíjející se technologie, kdy společnosti jako Nvidia, Microsoft a Google házejí klobouky do ringu. Navzdory nekonečným zdrojům směřujícím k těmto novým službám, cloudové herní platformy, které již roky existují, stále ukazují velké psy, kteří jsou šéfem. 

Proto jsme se rozhodli hodit nováčka a někoho ze staré gardy do zápasu. V tomto srovnání Shadow vs GeForce Now stavíme mistrovství proti penězům, abychom viděli, které vládne nejvyšší. Na sérii kol porovnáme dva body za bod, zahrnující podporu hry, snadné použití, výkon, pokrytí a další. 

Pokud se chcete dozvědět více o obou službách, přečtěte si naši recenzi Shadow and Nvidia GeForce Now. Také si přečtěte našeho nejlepšího průvodce cloudovými hrami, abyste získali představu o tom, co hledáme při posuzování služby.

Nastavení boje: Shadow vs GeForce Now

Házíme Shadow a GeForce Now do prstenu, abychom viděli, co vyjde nahoře přes sérii sedmi kol. Každé kolo stojí za bod a my vyrazíme body našim konkurentům. Nakonec porovnáme skóre, abychom zjistili, která z těchto služeb cloudových her je lepší. 

Jak však říkáme ve všech našich srovnáních, je dobré si přečíst každou sekci, nikoli pouze sklouznout po vítězích. Existují kola, která se silně zaměřují na osobní preference, a se dvěma polarizačními službami jako našimi konkurenty, které mění věci. 

Například Shadow a GeForce Now mají mnohem odlišné přístupy k tvorbě cen, takže vítěz v tomto kole se pro vás může lišit v závislosti na vašem rozpočtu. 

Ve srovnání s jinými službami cloudových her jsou Nvidia GeForce Now a Shadow na vrcholu balíčku, takže je těžké se s nimi také pokazit. To znamená, že na základě našeho testování má člověk jistě výhodu.

1

Knihovna her

Snad největší rozdíl mezi Shadow a GeForce Now je herní knihovna. Počínaje GeForce Nyní podporuje pouze hry od vydavatelů, kteří se rozhodli integrovat se službou. 

Ačkoli to platí pro většinu cloudových herních služeb, několik vydavatelů v posledních měsících vytáhlo ze služby své hry, takže budoucnost herní knihovny GeForce Now zůstává nejistá.

geforce-now-metro

Přestože vydavatelé jako Bethesda stahují své tituly z virtuálních polic, GeForce Now podporuje spoustu her. Soutěžní tituly jako Fortnite a Counter-Strike: Global Offensive jsou k dispozici, stejně jako několik menších her, včetně Celeste, Salt a Sanctuary a Torchlight II..

Na rozdíl od služby PlayStation Now však budete muset vlastnit licenci na tyto hry (přečtěte si naši recenzi PlayStation Now a naši část GeForce Now vs PlayStation Now). GeForce Now podporuje několik DRM platforem, včetně Spouštěče epických her, Uplay a samozřejmě Steam. 

Podporu napříč platformami DRM však podporují pouze některé tituly. Pokud vlastníte hru na platformě, kterou GeForce Now nepodporuje, i když ji normálně podporuje, máte štěstí. 

Stín je mnohem odpouštějící. Místo podpory některých her vám Shadow nabízí úplnou instalaci Windows v cloudu. To znamená, že jakákoli hra, která by normálně mohla běžet na PC, mohla běžet na Shadow. Stejně jako GeForce Now budete potřebovat digitální licenci pro hraní jakékoli konkrétní hry, ale to platí pro většinu cloudových herních služeb. 

shadow-slider1

Kromě podpory doslova každé hry na PC má Shadowův přístup mnoho výhod, pokud jde o platformy DRM. Pokud vlastníte, řekněte: Zaklínač 3 na GOG a ne ve službě Steam, není to problém se stínem. S GeForce Now je to však tak, protože Zaklínač 3 je podporován pouze ve službě Steam. 

Stejně tak můžete na Shadow hrát hry bez DRM, něco, co všechny ostatní platformy cloudových her chybí. Jemný rozdíl v přístupu mezi Shadow a GeForce Now mění vše, co se týče podpory hry. S nejistou budoucností GeForce Now a nekonečnou podporou titulu Shadow je vítěz tohoto kola jasný. 

  Jak sledovat ESPN Plus v roce 2023: Sports Galore

Round: Game Library Point pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo GeForce Now

2

Ceny

Shadow nedávno představil nové ceny a Nvidia GeForce Now právě opustila bezplatnou uzavřenou beta verzi, takže o tomto kole je hodně co mluvit. 

GeForce Now má v době psaní jednodušší z těchto dvou vrstev předplatného. K dispozici je bezplatná verze, která zahrnuje omezené délky relací a standardní přístup k hrám, jakož i placenou verzi, která obsahuje několik doplňků. 

Za 5 $ měsíčně získáte prioritní přístup ke hrám – což znamená, že nemusíte čekat ve frontě – délky relací až šest hodin, sledování paprsků v reálném čase a bezplatné úvodní období 90 dnů zdarma. Bezplatná verze, na druhé straně, nabízí pouze hodinové relace a standardní přístup, takže možná budete muset počkat na hraní určitých her, v závislosti na poptávce. 

S cenou společnosti Nvidia GeForce Now je však velká výzva: změní se. Plán zakladatelů 5 $ za měsíc platí pouze po dobu 12 měsíců. Po uplynutí této doby budou účastníci muset zaplatit, co se Nvidia rozhodne účtovat v té době, což bude pravděpodobně vyšší než současná cena..

Díky cenám se GeForce Now cítí jako plně vydaný produkt a spíš jako placená beta verze. Přestože bylo mnoho zlomenin vyřešeno – o nich se budeme bavit později – časově vázaná tvorba cen naznačuje, že Nvidia spěchá na trh GeForce Now a ekonomiku přijde později. Je to pravděpodobně reakce na Google Stadia (přečtěte si naši recenzi na Google Stadia a naše porovnání Google Stadia a GeForce Now). 

Shadowova nová cena

Shadow nedávno přepracoval svou cenovou strukturu a nabídl mnohem více rozmanitosti v závislosti na vašem rozpočtu. Ačkoli je to mnohem dražší než GeForce Now, Shadow nabízí plnou plochu Windows 10. Ceny jsou zatím prozatím statické. Po roce se nebudete muset starat o skokové předplatné. 

Existují tři plány, ale v době psaní je k dispozici pouze jeden. Plán Boost stojí mezi $ 15 a 12 $ za měsíc, v závislosti na tom, zda si kupujete rok předem nebo za něj platíte měsíčně. 

Za tuto cenu získáte ekvivalent GTX 1080 s podporou hraní v plném HD rychlostí 60 snímků za sekundu. Odběratelé Boost také získají z brány 256 GB úložiště s možností upgradu. 

Plány Ultra a Infinite ještě nejsou k dispozici – Shadow má čekací listinu – ale vylepšují Boost v mnoha ohledech. Oba plány jsou hodnoceny pro 4K hraní s paprskem paprsku v reálném čase a přicházejí s aktualizací úložiště pro zavedení. Tyto plány jsou naplánovány na spuštění v květnu, takže pokud se zaregistrujete na čekací listinu, získáte k nim hned přístup. 

Toto kolo je složité. Shadow je nepochybně dražší, ale to je jen proto, že Nvidia dosud neuvedla své ceny za GeForce Now. Pokud platíte, Shadow je bezpečnější sázka. To znamená, že GeForce Now má bezplatný plán a Shadow ne. To je dost, aby se GeForce Now dostal na palubu tohoto kola. 

Kolo: Cenový bod pro GeForce Now

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo GeForce Now

3

Funkce

Pokud jde o cloudové hry, jsou funkce desetinásobek, kdy společnosti zveřejňují marketingové body za technologii, která se právě zvedá ze země. Přesto naši dva konkurenti mají některé jedinečné nabídky, které je odlišují od zbytku trhu.

I s marketingovou hooplou má Shadow nejdůležitější funkci z jakékoli cloudové herní služby: plnou plochu Windows 10. Při nákupu do služby Shadow si kupujete nejen schopnost hrát hry v cloudu. Spíše kupujete přístup k personalizované vzdálené ploše s větším výkonem.

nastavení stínových oken

Cokoli, co byste mohli dělat na běžném PC, můžete dělat se Shadowem (mimo torrentování; to je ne-ne). Váš vzdálený počítač je dodáván s hardwarem, který by jakýkoli herní počítač udělal. Díky špičkovým plánům podporuje Shadow trasování paprsků v reálném čase s ekvivalentem Titan RTX, 32 GB RAM a gigabitovou sítí. 

Nvidia GeForce Now je omezena na streamování her, ale to přináší několik výhod. Konkrétně, hry se automaticky instalují a opravují od začátku, takže můžete okamžitě skočit. Také se nemusíte starat o úložný prostor. Jednou z nevýhod systému Shadow je to, že hry zabírají místo na vašem vzdáleném počítači. 

  Jak se dívat na žraločí nádrž v roce 2023: Krev ve vodě

Stejně jako Shadow i GeForce Now podporuje trasování paprsků v reálném čase, což nepřekvapuje, když vezmeme v úvahu Nvidia, takže GPU dokáže čerpat tuto technologii. Nejzajímavější vlastností GeForce Now je to, jak se integruje s ostatními službami Nvidia. Například funkce Nvidia Highlights vám umožňuje snadno zachytit a sdílet vaše herní záběry.

I když je to hezká vlastnost, ale v tomto kole není žádná soutěž. Shadow nabízí vše, co GeForce Now dělá a další, s podporou téměř všech aplikací Windows mimo hry. 

Kolo: Představuje bod pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo GeForce Now

4

Výkon

Díky cloudovému hraní v jeho současném stavu se vše snižuje na výkon. Naštěstí GeForce Now a Shadow patří mezi nejlepší a ponechávají možnosti jako Vortex a Blacknut v prachu (přečtěte si naši recenzi Vortex a Blacknut recenzi). Přesto má Shadow výhodu, pokud jde o grafickou věrnost.

Abychom udrželi vše spravedlivé, testovali jsme Doom, Cuphead a Counter-Strike: Global Offensive napříč oběma službami. GeForce Now snadno udržel krok s každým z titulů, dokonce s rychlým chodem Doom. CS: GO představil několik škytavek, takže je nevhodný pro konkurenční hry. U některých náhodných zápasů je však výkon dobrý. 

Největším problémem, se kterým jsme se setkali, bylo vstupní zpoždění v nabídkách. Přestože jsme si jen zřídka všimli nějaké koncové hry, náš kurzor v nabídkách trochu zaostával. Je to malý problém, ale natolik, že to znamená, že hrajete hru v cloudu, nikoli místně. 

Byli jsme také zklamaní, když jsme viděli hry běžící v plném rozlišení HD spíše než 4 kB. Nvidia GeForce Now je beta podporovala různá rozlišení docela působivě.

geforce-now-slider2

Shadow, na druhé straně, byl nerozluštitelný od místního herního zážitku. V Doom jsme snadno dokázali zasáhnout 120 snímků za sekundu při 1080p a 60 snímků za sekundu při 4K. CS: GO a Cuphead také hráli skvěle. I když došlo k občasné chybě v streamování, nestačilo to přerušit zážitek. 

instaluje stínové páry

Z místního herního zážitku to připadalo skutečně individuální, vyhovovalo všem grafickým možnostem, které by PC přehrávač mohl chtít. Právě teď je Shadow konečnou platformou pro cloudové hry. Možnosti jako Google Stadia a GeForce Now vypadají zastaralé (přečtěte si naše srovnání Google Stadia vs Shadow). 

Kolo: Výkonnostní bod pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo GeForce Now

5

Podpora platformy

Jedním z prodejních bodů cloudových her je schopnost hrát hry na jakémkoli zařízení, které chcete. Shadow a GeForce Now to naštěstí vědí a poskytují vynikající podporu platformy. Počínaje posledním z nich můžete nainstalovat GeForce Now na Windows, MacOS, Nvidia Shield, zařízení Android s pamětí 2 GB nebo více a Android 5.0 nebo novější. 

I u těchto platforem chybí GeForce Now několik operačních systémů, zejména Linux a iOS. Shadow tyto platformy podporuje a ještě více. V současné době existují klienti pro Windows, MacOS, Android, Android TV, iOS a Linux. V budoucnu budou do chytrých televizorů LG přicházet také aplikace. 

Shadow má delší seznam podporovaných platforem, ale jeho případná integrace s chytrými televizory je pro nás rozdílem. Schopnost spustit aplikaci ve vaší chytré televizi a začít hrát počítačové hry bez dalšího hardwaru je to, o čem je cloudové hraní. V době psaní je Shadow jedinou společností, která usiluje o to, aby se tento sen stal skutečností.

Kolo: Platform Support Point for Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo GeForce Now

6

Snadnost použití

Zatímco v beta verzi, GeForce Now měl několik otázek, jmenovitě, pokud jde o organizaci vašich her. Od uvedení na trh Nvidia vybavila službu zcela novým uživatelským rozhraním, a přestože bylo mnoho našich původních problémů vyřešeno, existuje několik zpráv. GeForce Now usnadňuje přidávání nových her do knihovny. 

Tento postup funguje takto: vyhledáte hru, kterou chcete přidat do své knihovny, kliknete na tlačítko „plus“ a přidá se do sekce na hlavní obrazovce. Je to jednoduchý proces, ale k chybě. Neexistuje vyhrazená knihovna ani obrazovka podporovaných her, což znamená, že v knihovně nemůžete filtrovat hry ani objevovat nové. Všechno je řešeno prostřednictvím vyhledávací lišty.

  Jak se dívat na pozůstalého online v roce 2023: Capitol Affairs

geforce-now-metro

Zdá se, že je malý, ale v praxi se díky nedostatku vyhrazené stránky knihovny UI GeForce Now cítí napůl upečený. Vaše knihovna je zobrazena na posuvníku, pět her najednou. Ačkoli je to v pořádku pro 15 nebo 20 her, problém se projeví, pokud máte knihovnu, řekněme 100 nebo více. Hraní pěti her najednou je jen otravné. 

geforce-nyní-rozšířená hra

Použití stínu je mnohem jednodušší, protože se jedná pouze o Windows. Proces registrace je bezbolestný. Shadow se jednoduše zeptá, kde se nacházíte a jak chcete nainstalovat Windows. V opačném případě budete muset pouze ověřit svůj e-mail a nainstalovat aplikaci Shadow.

stínové přihlášení

Nemůžete však hned začít hrát hry. Stínům zabere nějaký čas, než si nainstalujete Windows, a vše, co je nakonfigurováno, než budete připraveni skočit. Proces není příliš dlouhý – přístup jsme získali po méně než hodině – ale není tak okamžitý jako GeForce Now. Až bude zařízení připraveno, budete si muset nainstalovat hry, které chcete hrát. 

stínové spuštění

Čekání však stále stojí za to. Shadow je nabitý Microsoft Edge a Shadow Control Panel, z nichž druhý vám dává několik klávesových zkratek pro spuštění systému. Protože se jedná o úplnou instalaci systému Windows, mohli jsme snadno nainstalovat Google Chrome a uvést Steam do provozu (přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Google Chrome). 

Poté je Shadow stejně jako v systému Windows. Ačkoli to všechno trvá, chvíli to trvá, není to tak špatné, všechny věci se berou v úvahu. Ve srovnání s GeForce Now nabízí Shadow mnohem jednodušší zážitek, a to i bez specializované aplikace. 

Kolo: Snadné použití bodu pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo GeForce Now

7

Dosah

Jak jsme viděli v jiných oblastech, Shadow a GeForce Now mají k pokrytí různé přístupy. Počínaje Shadowem je služba dostupná pouze v kontinentálním USA a dokonce i v některých státech je podpora podporována více než v jiných: 38 z kontinentálních 48 je považováno za „živé“, což znamená, že plně podporují Shadow. 

Dalších 10 je stavů „průzkumného režimu“. Přestože je Shadow v těchto státech technicky podporován, do zkušeností může zasahovat celá řada faktorů, včetně chybějící infrastruktury nebo těžkého terénu. Pokud jste ve Washingtonu, Idaho, Montaně, Wyomingu, Utahu, Coloradu, Arizoně, Alabamě, Gruzii nebo na Floridě, možná budete mít nějaké problémy se Shadowem. 

stínové pokrytí

GeForce Now pokrývá svými servery mnohem větší oblasti. Je k dispozici v USA a Evropě bez zvláštních omezení na oblasti v těchto lokalitách. Ačkoli působivé, rozhodnutí společnosti Nvidia malovat širokými tahy štětcem může znamenat nejednotný výkon v závislosti na tom, kde se nacházíte. 

V našem testování výkonu provedl Shadow mnohem důsledněji než GeForce Now, a to i přesto, že naše testovací místo je oficiálně podporováno oběma. Přestože Shadowovo pokrytí vypadá na papíře méně působivě, v praxi to funguje lépe. Ponecháním pokrytí centralizovaného na určitých místech je Shadow schopen poskytnout mnohem lepší zážitek v oblastech, které podporuje. 

Ani není na úrovni Project Cloud (přečtěte si naše srovnání Shadow vs Project xCloud), s jeho schopností vyvolat rozšiřitelnost sítě Microsoft Azure (přečtěte si naši recenzi projektu xCloud). Přesto musíme dát Shadowovi vítězství. GeForce Now má širší rozšíření, ale tato rychlá expanze se v praxi nepřekládá.

Kolo: Bod pokrytí pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo GeForce Now

8

Závěrečné myšlenky

Ze sedmi kol v tomto Shadow vs Nvidia GeForce Now matchup, Shadow je na vrcholu se šesti výhrami na GeForce Now je jeden, což je zajímavé, vzhledem k tomu, dva jsou krk a krk v naší recenzi cloud her. Pokud vůbec něco, ukazuje to, jak mladý cloudový her je jako vznikající technologie, a dále, jak daleko je Shadow před konkurencí.. 

Vítěz: Shadow

Souhlasíte s tím, že Shadow je lepší volba, nebo jste nastaveni s GeForce Now? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me