Dropbox vs iCloud: Nejlepší volba pro uživatele Mac

Jste uživatel Mac nebo iPhone zneklidňující nad tím, zda si Dropbox nebo iCloud zaslouží vaši investici? My tady v Cloudwards cítíme vaši bolest. Snažit se vybrat oblíbené cloudové úložiště je trochu posedlost naší. Naštěstí pro vás jsme vyvinuli jednoduchou metodu, která usnadní proces rozhodování:

Děláme je, aby bojovali.

V tomto článku se chystáme postavit jednu službu proti druhé, abychom viděli, kdo vyjde na vrchol. Prověříme obě služby podle plánů a důležitých funkcí, jako je synchronizace, sdílení a zabezpečení. Pokud iCloud není vaše věc, můžete se také podívat na náš seznam dalších alternativ Dropboxu.

Srovnali jsme iCloud s jinými službami dříve, zejména s IDrive, kde to nevyšlo příliš dobře; tentokrát se to neliší, protože nakonec dáváme přednost Dropboxu, i když jen proto, že nabízí větší univerzálnost. Je však třeba poznamenat, že se nejedná o zcela vyřazovací rozhodnutí, jaké by bylo před několika lety, protože iCloud v poslední době učinil některá vážná vylepšení.

Bitva: Dropbox vs. iCloud

V průběhu pěti kol porovnáme Dropbox a iCloud bod po bodu, abychom zjistili, kdo nejlépe vyhovuje jeho uživatelům. Uvidíme se na druhé straně. Pokud si chcete prohlédnout naše video recenzi iCloud, najdete ji níže. Máme také písemnou recenzi Dropboxu.

První kolo: Ceny a plány

Nejprve se podívejme, která z těchto dvou služeb vám dá nejlepší ránu za vaše peníze.

Dropbox

Dropbox nabízí čtyři různé úrovně plánu:

 • Základní: 2 GB
 • Pro: 1 TB
 • Obchod: Neomezeno
 • Podnik: Neomezeno

Základní plán je zdarma. Několik důležitých funkcí však nebude k dispozici, dokud neprovedete upgrade na placené předplatné. Pokryju je ve třetím kole.

Plány Pro a Business lze předplatit na měsíční nebo roční bázi. Díky ročnímu plánu ušetříte trochu na celkové ceně – ale ne moc. Uvědomte si, že plán 1TB je ve srovnání s ostatními docela cenově dostupný.

Podnikové plány nejsou na webu Dropboxu stanoveny. Potřebujete-li nabídku, musíte je kontaktovat přímo.

Uživatelé Basic i Pro mohou získat další prostor odkazem na ostatní. Základní uživatelé mohou doporučit přátele a vydělat dalších 500 MB za doporučení, až 16 GB. Uživatelé Pro získají 1 GB za doporučení, až 32 GB.

iCloud

iCloud nabízí uživatelům 5 GB volného úložného prostoru. Pro uživatele, kteří chtějí pouze zálohovat své telefony iPhone a iPad, by to mohlo stačit. Pokud tomu tak není, Apple nabízí několik možností předplatného měsíčně:

Úložný prostorMěsíční náklady
50 GB 0,99 $
200 GB 2,99 $
1 TB 9,99 $
2TB 9,99 $

Několik poznámek:

 • Výše uvedené ceny jsou za USA; světové ceny divoce kolísají
 • Neexistují žádné slevy za registraci na celý rok
 • iCloud nenabízí obchodní plány
 • iCloud nenabízí bonusy za doporučení

Také váš prostor iCloud je sdílen se zálohami zařízení iOS, vaší knihovnou fotografií iCloud a e-mailem iCloud.

  Sync.com vs Tresorit: Zero-Knowledge Cloud Storage Battle

První myšlenky

Pokud jde o plány, největší výhodou Dropbox oproti iCloud je to, že umožňuje malým a středním podnikům neomezený obchodní plán. Systém iCloud je mezitím určován výhradně s ohledem na jednotlivce.

V tomto ohledu však opravdu svítí. Luxus, že nemusíte přejít přímo na účet 1TB, je něco, co Dropbox – a většina ostatních cloudových služeb – nenabízí. Flexibilita, kterou je třeba utratit pouze v souladu s vašimi potřebami, přinese prospěch průměrnému uživateli více než podnikání, které plán plánuje.

Vítěz prvního kola: iCloud

Druhé kolo: Synchronizace

Možnost udržovat všechny vaše soubory aktuální na všech vašich zařízeních je skvělá funkce, kterou ne všechny služby cloudového úložiště nabízejí. Jak to dokážou Dropbox a iCloud?

Dropbox

Dropbox nabízí širokou škálu funkcí, které vám pomohou spravovat vaše data. Jako každá dobrá cloudová služba pro ukládání dat, která začíná synchronizací obsahu napříč zařízeními.

Mezi podporované platformy pro stolní počítače patří:

 • Mac: Snow Leopard a vyšší
 • Windows: Vista a vyšší
 • Linux distros široko daleko

Podporovaný mobilní telefon je nabízen pro:

 • iPhone / iPad: iOS 8 a vyšší
 • Android: OS 4.1 a vyšší
 • Windows Phone: 8,0 a vyšší

Dropbox provádí synchronizaci postupně, což udržuje hladký chod věcí. Tato služba také minimalizuje dopady na šířku pásma automatickým omezením synchronizovaných nahrávání na 75 procent maximální rychlosti. Stahování je nastaveno na 100 procent. Pokud chcete, můžete ručně změnit kteroukoli sadu nastavení.

iCloud

Přestože je produkt iCloud určen pro produkty Apple, lze jej použít k synchronizaci obsahu se systémem Windows. Desktopové aplikace si můžete stáhnout pro:

 • Mac: Yosemite a vyšší
 • Windows: Windows 7 a vyšší

Mobilní aplikace jsou však k dispozici pouze pro iPhone a iPad.

Synchronizace iCloud se neprovádí postupně. To může být problém při práci s velkými soubory. Systém iCloud vám také nedovolí zrychlit synchronizaci.

Round Two Myšlenky

Přestože má aplikace Windows Windows, Dropbox je pro připojení vašich zařízení lepší volbou než iCloud. Více platforem znamená lepší přizpůsobení preferencí vašeho zařízení. Ve skutečnosti, s postupným nahráváním a ovládáním škrticí klapky, které pomáhají spravovat synchronizační rychlosti, je to pravděpodobně lepší volba, i když jste někdo, kdo dává přednost použití ekosystému Apple především.

Vítěz druhého kola: Dropbox

Kolo třetí: Sdílení souborů a složek

Sdílení souborů s ostatními ve vaší organizaci nebo dokonce s přáteli je jednou z hlavních výhod ukládání dat do cloudu. Která z našich dvou služeb tu nejlépe funguje?

Dropbox

Dropbox usnadňuje sdílení obsahu z webového rozhraní. Můžete buď vytvořit sdílenou složku a pozvat ostatní, aby v ní pracovali, nebo můžete vytvořit odkaz na svůj obsah, ke kterému má přístup kdokoli.

Sdílené položky mohou zahrnovat složky nebo soubory, ale pouze složky mohou mít oprávnění k úpravám. Při vytváření sdílené složky se nastavují oprávnění pro zobrazení nebo úpravy.

Existují možnosti, jak odkazy chránit heslem a poskytnout jim data vypršení platnosti, ale pro použití těchto funkcí budete potřebovat alespoň účet Pro. Pokud se obáváte o ztrátu sledování vašeho sdíleného obsahu, můžete pomocí karet „sdílení“ a „odkazy“ webového nástroje ověřit, jaký přístup byl udělen..

iCloud

Složky uložené v iCloud nelze sdílet s ostatními. Soubory můžete sdílet, ale jste omezeni pouze na soubory iWork. Soubory iWork jsou soubory vytvořené pomocí nativních aplikací produktivity iCloud, kterých se dotknu, až přijdu.

Kolo tři myšlenky

Opravdu tu není co říci. Dropbox je velmi dobrý nástroj pro online spolupráci, zatímco iCloud je velmi ostrovní a není určen pro práci s ostatními.

  Nejlepší 3D grafický software: Oživte své sny

Vítěz třetího kola: Dropbox

Čtvrté kolo: integrace aplikací

Ukládání dat je jedna věc, pracovat na tom je něco jiného: jak se naši dva uchazeči vypořádají s integrací aplikací, které vám umožní co nejlépe využít online?

Dropbox

Dropbox má vlastní nativní aplikaci pro produktivitu, jako je Disk Google, OneDrive a iCloud, ale není tak komplexní jako její konkurenti. Od roku 2014 však má silné integrační partnerství s Microsoft Office, což je pro mnohé prodejní místo.

Ve skutečnosti je Office Online automaticky nakonfigurován na webu Dropbox, takže již nevyžadujete žádné další kroky. Všechny uložené soubory Word, PowerPoint nebo Excel lze otevírat a upravovat v Office Online přímo z rozhraní.

To také umožňuje spolupráci na sdíleném obsahu v reálném čase.

Z Dropboxu nelze vytvořit nový dokument Office Online. Můžete se však jen přesunout na web Office a založit si účet zdarma. Poté budete mít plný přístup k tomu, co zůstává jedním z nejlepších dostupných souprav produktivity. Poté můžete dokonce přistupovat k Dropbox přímo z Office Online.

Pravidla se liší pro účty Dropbox Business, které vyžadují podnikový účet Microsoft.

Dropbox má několik dalších technologických partnerství, které zvyšují jeho hodnotu. Mezi pozoruhodné příklady patří praktické aplikace pro malé firmy, jako například:

 • Adobe: sdílejte a zobrazujte soubory PDF
 • Slack: zasílání zpráv týmům v reálném čase
 • Asana: sledovat a řídit pracovní projekty
 • IFTTT: vytvářet a automatizovat vztahy s aplikacemi

iCloud

iCloud má své vlastní aplikace pro produktivitu: populární iWork suite. To zahrnuje:

 • Stránky: pro zpracování textu
 • Čísla: pro tabulky
 • Klíčová poznámka: pro prezentace

Pokud jde o možnosti, iWork si drží své vlastní proti Microsoft Office. Ne, Apple nenabízí aplikace iWork pro Windows nebo Android. Můžete ji však používat zdarma z jakéhokoli zařízení schopného přistupovat k iCloud, bez ohledu na platformu.

Ještě lepší je, že Apple umožňuje integraci aplikací třetích stran do iCloud – včetně Office.

Mezi další aplikace patří:

 • Goodreader: pro soubory PDF a další soubory; zahrnuje možnosti anotace
 • Todo: pro vytváření seznamů úkolů
 • iA Writer: pro psaní bez rozptylování

Některé z nejlepších aplikací podporujících iCloud jsou aplikace vytvořené společností Apple. Tento seznam zahrnuje Safari, kalendáře, Photostream, připomenutí, poznámky a samozřejmě iTunes.

Kolo čtyři myšlenky

Přestože lidé nevyvíjeli své vlastní aplikace, udělali lidé v Dropboxu skvělou práci na základě partnerství, která osloví uživatele, kteří mají zájem o práci..

Apple neabsolvuje takové spojenectví tak energicky jako Dropbox, ale nepotřebuje: Je opravdu dobrý v tvorbě softwaru. Umožňují vývojářům integrovat se do iCloud, takže existují některé slušné možnosti třetích stran. Zdá se však, že spousta velkých jmen, která s Dropboxem získáte, není u iCloud k dispozici.

Rozhodování o tom, která integrační knihovna je nejlepší, závisí nakonec na vašich potřebách. Dropbox je více zaměřen na týmy, zatímco iCloud je více zaměřen na jednotlivce.

Vítěz čtvrtého kola: Tie

Páté kolo: Ochrana souborů

Ochrana souborů je stejně důležitá jako jejich sdílení. Přestože Dropbox není poskytovatelem nulových znalostí, zatímco Apple je, je třeba vzít v úvahu i další úvahy.

Dropbox

Dropbox odpovídá průmyslovému standardu tím, že chrání soubory in-transit pomocí šifrování TLS / SSL. Soubory cestující tímto zabezpečeným tunelem jsou šifrovány pomocí 128bitového AES.

  Recenze GoodSync

Po příjezdu do datového centra jsou vaše soubory před uložením dešifrovány. Obsah je poté znovu zašifrován pomocí 256bitového AES. Vaše metadata (názvy souborů, data, velikosti atd.) Však zůstávají čitelné.

Uživatelům je nabídnuta možnost aktivovat dvoufázové ověření, aby si mohli dále zabezpečit svůj účet. Když je tato funkce zapnutá, budete muset pro přístup do svého účtu zadat heslo i šestimístný kód. Tento kód lze obdržet prostřednictvím textové zprávy nebo prostřednictvím mobilní aplikace Dropbox.

Za normálních okolností si Dropbox zachová smazané soubory po dobu 30 dnů, aby chránil uživatele před náhodným vymazáním sami nebo jinými. Všechny verze souborů jsou navíc uchovány po dobu 30 dnů.

Uživatelé Dropbox Pro si mohou vybrat doplněk předplatného zvaný rozšířená historie verzí (EVH) za 3,99 $ měsíčně. EVH ukládá smazané soubory a všechny verze souborů až na jeden rok. Uživatelé Dropbox Business automaticky získají neurčitou verzi souboru a obnovení smazaného souboru.

Webové rozhraní také obsahuje kartu „události“, která vám umožní sledovat aktivitu na vašem účtu. Je to dobrý způsob, jak sledovat, jaké akce ostatní dělají s vaším sdíleným obsahem.

iCloud

Stejně jako Dropbox iCloud chrání vaše data při cestách mezi zařízením a datovým centrem pomocí zabezpečeného tunelu TLS / SSL pomocí 128bitového AES.

Váš obsah se také ukládá v klidu v cloudu. Apple nedává jasně najevo, jakou úroveň šifrování používají, kromě toho, že říká, že je to alespoň 128bitový AES. Jak bylo uvedeno výše, tato úroveň šifrování by měla být v dohledné budoucnosti v pořádku.

Nemohl jsem najít žádné informace od Apple o tom, zda šifrují metadata. Předpokládal bych, že ne, protože většina služeb cloudového úložiště, které nenabízejí šifrování s nulovou znalostí, také nešifruje metadata.

I když šifrování nulových znalostí není k dispozici pro veškerý váš obsah iCloud, platí pro iCloud Keychain. iCloud Keychain je manažer pro ukládání hesel, čísel kreditních karet a dalších informací v iCloud. Šifrování s nulovými znalostmi zabraňuje zaměstnancům nebo hackerům společnosti Apple číst tato data.

Apple nabízí možnost dvoufaktorové autentizace jako dodatečného bezpečnostního požadavku. Při prvním pokusu o přihlášení do iCloud na novém zařízení je třeba zadat heslo i šestimístný kód. Tento kód se automaticky zobrazí na „důvěryhodných“ zařízeních.

iCloud umožňuje obnovit smazané soubory až na 30 dní. Pro iCloud neexistuje žádný zastřešující systém verzování. Můžete však obnovit omezený počet verzí iWork.

Kolo pět myšlenek

Dropbox i iCloud odvádějí skvělou práci, která chrání váš obsah pomocí klidového šifrování a dvoufaktorové autentizace. Oběma stranám by se však dařilo dobře šifrováním metadat uživatele a udělením uživatelům možnost přihlásit se k šifrování s nulovými znalostmi.

To platí zejména proto, že Dropbox i iCloud byly podrobeny vysoce profilovaným hackerům. Podrobnosti o 68 680 741 účtech Dropbox byly odcizeny v roce 2012, zatímco účty iCloud patřící více celebritám byly v roce 2014 rozděleny.

Dropbox odvádí lepší verzi než iCloud s verzí a kontrolou odstraněných souborů tím, že jej rozšiřuje na veškerý uložený obsah. Myslím, že je to rozumný tiebreaker při rozhodování, která služba nejlépe chrání uživatelský obsah dnes.

Vítěz pátého kola: Dropbox

Verdikt

iCloud prošel v posledních pěti letech dlouhou cestu, ale je mi jasné, že to ještě není náhrada Dropboxu, a to ani pro uživatele Mac. Tam, kde to nejvíce klesá – synchronizace a sdílení – jsou dva z nejdůležitějších aspektů cloudového úložiště.

Možná je však špatně se dívat na iCloud jako na soutěž na Dropbox. Pomocí Dropboxu můžete vylepšit svou pracovní spolupráci a využít flexibilní strukturu cen iCloudu a získat to nejlepší z obou světů. V případě iCloud je to větší úložiště pro kontakty, fotky, iTunes a další prvky osobnějšího cloudového zážitku.

Přesto, pokud jde o podstatnější investice do jednoho nebo druhého…

Vítěz: Dropbox

Myslíš si, že to máme v pořádku? Dejte nám vědět v komentářích níže, děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me