Jak šifrovat vaše data pro cloudové úložiště

V posledních několika letech bylo soukromí na internetu jedním z dominantních témat v technologii. Několik otázek týkajících se práva jednotlivce na vlastní online stopu, dohledu NSA, hackerů celebrit a nejnovějších datových diskusí na Facebooku.  

Pro ty, kteří chtějí omezit možnost zneužití, aniž by se vzdali výhod internetu, existuje několik způsobů, jak omezit množství vystavených osobních údajů, jako jsou údaje uvedené v našem online průvodci ochranou osobních údajů. V tomto článku se zaměříme na téma ochrany osobních údajů v cloudovém úložišti a na ochranu souborů, které tam uchováváte, abyste je mohli dešifrovat pouze vy.

Tento přístup se někdy nazývá šifrování s nulovými znalostmi a je zde oblíbené téma na webu Cloudwards.net. Služby cloudového úložiště s nulovými znalostmi dominují v našem žebříčku nejlepšího cloudového úložiště, ve skutečnosti hlavně kvůli jejich silnému přístupu k zabezpečení.

Přestože populární služby jako Dropbox, Disk Google a většina ostatních, které se nacházejí v naší knihovně s recenzemi cloudového úložiště, nenabízejí stejnou výhodu, software třetích stran to může změnit. V krátkosti vám ukážeme, jak použít jeden z nejlepších, Boxcryptor, k uchování vašich souborů v soukromí.

Než se ale dostaneme k šifrování dat pro cloudové úložiště, podívejme se podrobněji na důvody, které byste mohli chtít podrobněji.

Problém se spravovaným šifrováním

Téměř všechny služby cloudového úložiště šifrují data, která zákazníci ukládají na svých serverech, až na několik výjimek, jako je Amazon Drive (přečtěte si naši recenzi na Amazon Drive). Skutečnost, že většina těchto služeb také spravuje klíče používané pro šifrování, však znamená, že vaše soubory jsou zranitelnější, než je třeba.

Ačkoli mnoho služeb cloudového úložiště tuto zranitelnost nevyužívá k finančnímu zisku, korporace ne vždy berou etickou cestu, když budou peníze vydělané. Společnost Google ve svých podmínkách služby uvádí, že může skenovat odeslaná, přijatá a uložená data pro účely marketingové analýzy:

„Naše automatizované systémy analyzují váš obsah (včetně e-mailů) a poskytují vám osobně relevantní funkce produktu, jako jsou přizpůsobené výsledky vyhledávání, přizpůsobená reklama a detekce spamu a malwaru. K této analýze dochází, když je obsah odesílán, přijímán a když je uložen. “

  Jak zálohovat NAS do cloudu

Jeden z nejbližších konkurentů společnosti Google na trhu cloudových úložišť Dropbox nedělá z hlediska ochrany soukromí podobné povolenky. Ve skutečnosti tyto podmínky velmi jasně uvádějí: „Vaše látka je vaše.“ To však nemění skutečnost, že Dropbox také prohledává vaše data, zčásti blokuje pirátský obsah.

Kromě toho Dropbox, Disk Google, OneDrive a jakákoli jiná cloudová služba se sídlem v USA podléhají zákonným požadavkům na vládní údaje. To zahrnuje žádosti o podávání programů hromadného sledování, jako je iniciativa PRSA NSA.

Nakonec se musíte obávat kybernetické kriminality, přičemž nejdůležitějším problémem úložiště typu cloud je narušení dat. Zatímco cloudové služby obecně hostují data v zabezpečených datových centrech postavených za účelem prevence škodlivých útoků, taková opatření byla v minulosti navržena tak, aby spíše chránila před vnějšími hrozbami než před vnitřními hrozbami (např. Nedbalí nebo nezbední zaměstnanci)..

Vaše data, pamatujte, stojí za peníze. I když se společnost jeví jako zcela důvěryhodná, existuje více než jeden způsob, jak kůži kočičí. Nejlepším přístupem je důvěra cloudových služeb s vašimi daty tolik, kolik musíte, a jinak si soukromí vzít do svých rukou.

Snadná trasa: Cloudové úložiště s nulovými znalostmi

Nejlepším způsobem, jak chránit svá cloudová data před problémy s ochranou osobních údajů, jako je marketing, dohled a počítačová kriminalita, je odebrat schopnost dešifrovat vaše soubory z podnikových rukou. Řešením je soukromé, end-to-end šifrování, které některé rohy internetu vzaly k volání šifrování nulových znalostí, což je věta, kterou jsme použili dříve.  

Šifrování s nulovými znalostmi znamená, že vaše soubory se před opuštěním počítače zašifrují a nerozšifrují se, dokud je znovu nestáhnete z cloudu. Pouze vy znáte dešifrovací klíč, který je vázán na vámi nastavené heslo, což znamená, že váš poskytovatel cloudu nemohl vaše soubory rozšifrovat, i když na dveře datového centra zaklepal ředitel NSA..

Pro ty, kteří dávají přednost jednoduchosti, se můžete zaregistrovat do cloudové úložiště s nulovými znalostmi, aby byly vaše soubory chráněny. I když tam není mnoho takových možností, nejlepší z party jsou více než schopné alternativy Dropboxu. Za naše peníze se nám líbí služba Sync.com, která poskytuje nejen vynikající zabezpečení, ale i velkou hodnotu, s úložištěm 2 TB za přibližně 8 $ měsíčně.

Se serverem Sync.com se každý soubor, který vložíte do synchronizační složky nainstalované ve vašem systému, automaticky zakóduje pomocí soukromého šifrování. Pro usnadnění procesu nemusíte nic dělat, o čemž podrobněji diskutujeme v naší recenzi Sync.com.  

  Jak zálohovat Mac v roce 2020

I když se nám líbí Sync.com, nemá funkce spolupráce diskutované v naší recenzi na Disku Google ani ve většině nejlepších podnikových služeb synchronizace a sdílení. To však neznamená, že se musíte vzdát svého soukromí. Znamená to jen, že musíte udělat trochu více práce, abyste ji chránili.

Mírně méně snadná trasa: Služby šifrování s nulovými znalostmi

Po zbytek tohoto článku se podíváme na to, jak se zašifrovat soubory, než je odešlete do cloudu. Naštěstí je k dispozici hrstka nástrojů pro nulové znalosti, které se integrují s velkými jmény do cloudového úložiště a poskytují tak další vrstvu zabezpečení.

nCrypted Cloud a Sookasa jsou dvě slušné možnosti, ale ani nenabízí univerzálnost a hodnotu Boxcryptoru. Jednou z věcí, které se nám líbí, je, že Boxcryptor integruje out-of-box s více než 20 různými poskytovateli cloudových úložišť.

Seznam zahrnuje Dropbox, Disk Google, Egnyte Connect, OneDrive, Box a Amazon Drive. Navíc můžete použít Boxcryptor s jakoukoli cloudovou službou, která je WebDAV schopná s minimální prací.

Pokud se chcete dozvědět více o výhodách a nevýhodách této služby, máme úplnou recenzi na Boxcryptor. Nyní se blíže podíváme, jak používat Boxcryptor.

Registrace a instalace Boxcryptoru

Než začnete s Boxcryptorem přemisťovat své soubory, abyste přemohli marketingový tým společnosti Google a zástupy NSA na černých stránkách, musíte si vytvořit účet. Boxcryptor nabízí bezplatný účet pro nekomerční použití, který lze použít k integraci s jednou službou cloudového úložiště. Pro obchodní použití nebo pro integraci s neomezenými službami cloudového úložiště je třeba se přihlásit k odběru.

Jakmile se zaregistrujete, můžete si stáhnout a nainstalovat aplikaci Boxcryptor.

Poté vám Boxcryptor poskytne rychlou prohlídku jeho funkcí. Poté je zde návod, který vám ukáže, jak tyto funkce používat. Můžete si vybrat, zda chcete kurz dokončit, nebo ne.

Připojte Boxcryptor k vašemu cloudovému úložišti

Boxcryptor ve vašem počítači vytvoří virtuální jednotku, ke které máte přístup prostřednictvím systému souborů nebo kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu hlavního panelu Boxcryptor a výběrem možnosti „otevřít“.

Tato jednotka umisťuje všechny soubory, které Boxcryptor chrání pro různé cloudové služby, které používáte, na jednom místě, což samo o sobě je docela výhodné. Nejprve však musíte vytvořit integraci mezi těmito službami a Boxcryptor.

  Jak zálohovat NAS do cloudu

Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu hlavního panelu Boxcryptoru a klikněte na „Nastavení“. Otevře se ovládací panel s několika záložkami nahoře. Na kartě nazvané „umístění“ můžete vytvořit připojení cloudového úložiště.  

Jednou z pěkných věcí o Boxcryptoru je, že automaticky detekuje jakoukoli službu cloudového úložiště, kterou jste nainstalovali, pokud je podporována mimo krabici. Vše, co musíte udělat, je kliknout na přepínač v blízkosti služby, pro kterou chcete šifrovat soubory, a naváže se integrace.

V budoucnu se tato služba objeví na virtuální jednotce Boxcryptor.


© Cloudwards.net

Šifrovat soubory pomocí Boxcryptoru

Ačkoli jsme nyní připojili Boxcryptor k Dropboxu, neznamená to, že všechny soubory Dropboxu na našem testovacím počítači jsou automaticky šifrovány. Složky a soubory odeslané do Dropboxu musíme šifrovat ručně.

Chcete-li tak učinit, klikněte pravým tlačítkem myši na objekt, složku nebo soubor, který chcete zašifrovat, a vyberte „Boxcryptor > zašifrovat. “

Do budoucna bude tento objekt chráněn v cloudu.

Protože šifrování partií jednotlivých souborů jednotlivě může vyžadovat spoustu času a vést k nesprávným krokům, doporučujeme pro váš účet cloudového úložiště vytvořit speciální šifrovací složku. Tímto způsobem můžete pouze přesunout soubory do složky, kterou chcete zašifrovat.

Na poslední poznámku nejsou názvy souborů automaticky šifrovány pomocí Boxcryptoru. Na kartě zabezpečení ovládacího panelu Boxcryptor musíte kliknout na přepínač.

Tato funkce mimochodem není k dispozici na bezplatných účtech. Vzhledem k tomu, že samotné názvy souborů lze použít ke sdělování spravedlivé částky o osobě, můžete zvážit předplatné, i když používáte pouze jednu službu cloudového úložiště.

Závěrečné myšlenky

Existuje mnoho způsobů, jak můžete chránit své soukromí online, od používání jedné z nejlepších služeb VPN při procházení webových stránek nebo torrentování, až po použití správce cloudových hesel k vytvoření složitějších hesel než „iloveApplexoxo“. Soukromé šifrování souborů, které chcete uložit do cloudu, je jednou z nejjednodušších věcí, které můžete udělat.

Ať už půjdete se špičkovou službou s nulovými znalostmi, jako je Sync.com nebo pCloud, nebo k ochraně souborů používáte Boxcryptor, můžete omezit šance, že vaše osobní fotografie, dokumenty a další soubory skončí v marketingové nebo vládní databázi, nebo se použijí pro identifikaci krádež nebo vydírání.

Nějaké otázky? Dejte nám vědět v komentářích níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me