Jak nastavit cloudovou síťovou cestu snadnou cestou

Všechna nejlepší řešení cloudového úložiště dnes přicházejí s klientem se synchronizačními složkami. Zatímco synchronizační složky mohou být de facto mechanismem pro ukládání souborů online, někdy může být použití lokální jednotky namapované na cloud mnohem pohodlnější. To platí zejména pro zachování viditelnosti obsahu cloudu a zároveň ke snížení spotřebovaného místa na pevném disku.

Zpočátku však může být obtížné navrhnout, jak nastavit síťový disk cloudového úložiště, alespoň dokud nezjistíte, jak snadné to může být. V této příručce vám pomůžeme objevit právě to.

Podíváme se, kteří poskytovatelé cloudových úložišť nabízejí klientům síťových jednotek kromě obvyklé synchronizační složky, a ukážeme vám, jak namapovat cloudové úložiště na písmeno jednotky, když váš oblíbený poskytovatel ne. Od pCloud Drive a Egnyte Drive po Mountain Duck a CloudBerry Drive tento článek vylepší vaše možnosti pro práci se soubory hostovanými v cloudu.

Synchronizace složek vs síťové disky

Většina řešení cloudového úložiště dnes nabízí stahování klientských počítačů, které ve vašem systému souborů vytváří tzv. Synchronizační složku. Synchronizační složky jsou užitečné pro automatické kopírování obsahu složek a úprav souborů do všech zařízení připojených k vašemu cloudovému účtu.

Nevýhodou pro synchronizaci složek, o které se mnoho čtenářů Cloudwards.net dozvědělo, je to, že aby mohli fungovat, musí ukládat soubory jak v cloudu, tak na pevný disk. Pro ty, kteří chtějí použít cloudové úložiště k vyčistění místa na pevném disku, který tento přístup samozřejmě nefunguje.

Chcete-li tento problém vyřešit, většina řešení cloudového úložiště se rozhodla nabídnout funkci zvanou selektivní synchronizace. Pomocí selektivní synchronizace můžete synchronizaci vypnout pro určité složky, přičemž tyto složky budou ukládány pouze v cloudu a nikoli na pevný disk.

Ačkoli je to užitečné a obecně není obtížné jej spravovat, nevýhodou selektivní synchronizace je to, že v systému souborů již nebudete moci ukládat obsah složek do složek, pro které jste synchronizaci vypnuli. Chcete-li zjistit, jaké soubory tam jsou, musíte zapnout synchronizaci zpět do složky nebo se přihlásit do webového rozhraní pro řešení cloudového úložiště..

To je téměř vždy pravda. Dropbox Professional má nyní funkci „inteligentní synchronizace“, která umožňuje zobrazit soubory, i když jste synchronizaci pro složku vypnuli. To je jeden z důvodů, proč hodnotíme Dropbox jako nejlepší cloudové úložiště pro synchronizaci, navzdory mnoha nedostatkům, jinak.

U všech ostatních služeb představuje problém synchronizace a selektivní synchronizace problém s použitelností. K překonání tohoto problému je jedním z nejlepších přístupů použití síťové jednotky cloudového úložiště.

Síťová jednotka cloudového úložiště (nebo virtuální jednotka)

Síťová jednotka je mapovaná jednotka. Vypadá to jako normální písmeno jednotky v místním systému souborů, ale místo místa na pevném disku počítače odkazuje písmeno jednotky na pevný disk serveru.

Pro podniky často tato síťová jednotka odkazuje na server na místě připojený prostřednictvím místní sítě (LAN). Pro menší firmy nebo domácí použití můžete také nastavit síťovou jednotku pro zařízení NAS (síťové úložiště), ke kterému se připojujete přímo pomocí WiFi.

V případě cloudového úložiště spotřebitelů je však tento článek umístěn ve vzdáleném datovém centru provozovaném cloudovou společností a připojíte se k němu přes internet. Tato společnost může být tradiční cloudovou společností, jako je Dropbox nebo Disk Google, nebo službou cloudové infrastruktury, jako je jedna z těch, která jsou uvedena v našem nejlepším cloudovém průvodci IaaS..

Můžete slyšet síťové jednotky nazývané virtuální disky, mapované jednotky, připojené jednotky nebo dokonce cloudové jednotky. Je to totéž. Upřednostňujeme použití síťové jednotky (prakticky po celou dobu).

Obecně existují dvě možnosti získání síťové jednotky cloudového úložiště v počítači. Můžete najít službu cloudového úložiště, která nabízí klienta síťové jednotky, nebo můžete cloudovou službu namapovat na písmeno jednotky, které se také nazývá „montáž“.

Při montáži je chytrým přístupem použití softwaru třetích stran navržených pro usnadnění procesu. Tyto nástroje připojí písmeno jednotky do systému souborů a připojí k němu cloudové úložiště pomocí pověření uživatele. Příklady zahrnují Mountain Duck a ExpanDrive.

  Jak nainstalovat DD-WRT na váš router doma nebo v kanceláři

První možnost, nalezení řešení cloudového úložiště s nativním klientem síťové jednotky, je obecně snazší začlenit a levnější. U těchto klientů však existuje jen několik cloudových úložišť, včetně pCloud, Tresorit a Egnyte. Podívejme se nejprve na ně a poté mluvme o softwaru síťových disků

Poskytovatelé cloudového úložiště s funkcemi síťového disku

Ve skutečnosti je s ohledem na užitečnost síťových jednotek skutečně překvapivé, že většina služeb cloudového úložiště nabízí pouze klienty synchronizace. Mnoho velkých jmen v oboru cloudových úložišť, včetně Dropbox, Google Drive a OneDrive, patří mezi ty, které tak nečiní.

Naštěstí někteří z těch mála patří k našim oblíbeným možnostem. pCloud a Tresorit například nejsou jen dvě z našich preferovaných řešení pro osobní cloudové úložiště, jsou to také dvě z nejbezpečnějších řešení pro cloudové úložiště.

Egnyte Connect, která nabízí možnosti síťového disku prostřednictvím svého klienta Egnyte Drive, se řadí mezi to, co považujeme za nejlepší dostupnou službu synchronizace a sdílení podnikových souborů, doplnění Box Business, IBM Connections, Citrix Sharefile a zbytek oboru. (Nenechte se vystrašit naší fantazií, „synchronizace a sdílení podnikových souborů“ je jen fantastické jméno pro cloudové úložiště pro firmy).

Podívejme se rychle na každou ze tří, počínaje pCloud.

pCloud Drive

Přiznáváme, že jsme částečnou součástí pCloud, ale máme dobré důvody. Za prvé, díky svému doplňku Crypto je velmi bezpečný. Crypto, jak jsme podrobně popsali v naší recenzi pCloud, vytváří na serveru složku s nulovými znalostmi, která používá samostatný šifrovací klíč známý pouze vám, což znamená, že nikdo jiný nemůže vaše soubory číst bez vašeho svolení.

Zatímco Sync.com vám poskytuje šifrování s nulovými znalostmi zdarma, toto šifrování je vždy zapnuto. Díky volbě šifrování s řízeným nebo nulovým znalostem je pCloud všestrannější službou.

Je to proto, že soukromé šifrování typu end-to-end znamená, že server Sync.com nemůže dešifrovat vaše soubory, aby umožňovaly například náhledy fotografií nebo streamování médií. pCloud can, což na oplátku vedlo k tomu, že jsme získali nejlepší známky jako nejlepší cloudové úložiště pro fotografie a videa.

Kromě toho se pCloud řadí mezi nejlepší nabídky cloudového úložiště. Pokud 10 GB bezplatného úložiště, které pCloud nabízí, nestačí, můžete získat působivý 2 TB úložiště za pouhých 8 $ měsíčně.

Jakmile se zaregistrujete do služby, můžete nastavit virtuální disk pCloud instalací klienta pCloud, což je proces, který trvá všech 30 sekund. Disk pCloud je k dispozici i pro systémy Linux a Windows a MacOS.

Přidáno, jednotka pCloud se v systému souborů zobrazí jako písmeno jednotky. Klikněte na jednotku a můžete procházet složky a soubory uložené vzdáleně pomocí programu pCloud.

I když není ve výchozím nastavení zapnuto, můžete libovolnou složku na disku pCloud nastavit do režimu „offline“, který také uloží kopii na pevný disk, takže budete mít přístup k jejímu obsahu bez přístupu k internetu. Chcete-li podpořit spolupráci, můžete také kliknout pravým tlačítkem myši na libovolnou složku, abyste ostatním mohli zobrazit a upravit přístup k souborům.

Celkově je práce s soubory pomocí pCloud Drive ve skutečnosti mnohem jednodušší než pomocí webové aplikace pCloud, protože můžete rychle otevírat a upravovat soubory v počítači pomocí jakéhokoli softwaru, který potřebujete..

Tresorit Drive

Tresorit ve skutečnosti poskytuje ještě více bezpečnostních výhod než pCloud. Například kromě šifrování s nulovými znalostmi získáte dvoufaktorové ověření. Společnost má také centrálu ve Švýcarsku, které má přísnější zákony na ochranu soukromí než většina ostatních zemí na světě. Vztahuje se také na nedávno ražený GDPR.

Stejně jako u Sync.com je však šifrování nulových znalostí v Tresoritu vždy zapnuto, což znamená, že náhledy souborů a streamování prostřednictvím webového rozhraní jsou neúčelné. Odrazivější je, že služba není levná, jak je uvedeno v naší recenzi z Tresoritu.

Cena 250 GB cloudového úložiště stojí více než 10 USD měsíčně, což je více než cena 2 TB úložiště od pCloud. Úložný plán Tresorit 2TB ve skutečnosti stojí 24 $, což je škoda, protože se jedná o jinak fantastickou službu.

  Pět nejlepších způsobů cloud computingu je využíváno ve prospěch lidstva

Neexistuje ani bezplatný plán. Můžete však alespoň vyzkoušet Tresorit a jeho funkci síťového disku se 14denní bezplatnou zkušební verzí, než se pustíte.

Aplikace Tresorit Drive je pohodlně spojena s běžným stažením klienta pro stolní počítače, takže není třeba další instalace, jako je tomu u programu pCloud. Chcete-li službu povolit, otevřete desktopový počítač, přejděte na „Nastavení“ a poté na „Upřesnit“. Zvolte „Povolit přímé otevírání souborů“ a poté „Povolit Tresorit Drive“.

TresoritDrive

Do budoucna můžete přistupovat k obsahu souboru Tresorit pomocí mapovaného písmene jednotky v systému souborů, jak byste očekávali..

Egnyte Drive

I když Egnyte Connect může být jedním z nejzábavnějších způsobů využití řešení cloudového úložiště, které jsme dosud testovali na Cloudwards.net, není to pro průměrného zákazníka. Není to proto, že je obtížné používat, i když máme několik tipů, jak začít.

Spíše je to proto, že Egnyte je většinou zaměřen na obchodní použití a většinou na střední a velké podniky. Společnost však nedávno přidala plán „Team“ pro jednu až tři osoby, poté, co vyžadovala alespoň pět licencí na dlouhou dobu.

Náklady na týmový plán jsou 10 USD na zaměstnance a dostanete 1 TB úložiště. Egnyte Business vám zatím poskytne 5TB, 10TB nebo neomezené úložiště podle toho, s jakým plánem jdete.

Nebudeme projít všemi důvody, o kterých si myslíme, že Egnyte je pro podniky lepším řešením cloudového úložiště než Dropbox Business, Box Business a další, protože pro to máme recenzi na Egnyte Connect. Dáme vám však chuť:

  • Rychlá synchronizace souborů na úrovni bloku
  • Dokumenty Google a Office online
  • Velká knihovna aplikací třetích stran
  • Zabezpečené funkce sdílení souborů
  • Silné funkce správce

Dalším rysem je samozřejmě Egnyteova mapovaná nabídka pohonů. V roce 2016 nahradila Egnyte svého původního klienta „Map Drive“ za „Egnyte Drive“ a bylo to docela vylepšení, přidalo se sdílení souborů jedním kliknutím, integrace SSO a obecně se vyhladily operace..

Konfigurace písmene jednotky pro jednotku Egnyte Drive je snadné ze stolního klienta.

Virtuální jednotka Egnyte se poté zobrazí v „síťových umístěních“ (pro uživatele Windows), odkud ji můžete přistupovat stejně jako k jakékoli jiné jednotce.

Zatímco všechny tři výše zmíněné služby cloudového skladování jsou vynikající svým způsobem, žádný z nich nemusí být přesně váš šálek čaje. Pro ty, kteří chtějí, řekněme, přeměnit Disk Google na namapovanou jednotku, poté se podíváme, jak to udělat.

Jak namapovat síťovou jednotku Cloud Storage

Existuje několik aplikací třetích stran, které lze použít k připojení vaší cloudové služby vybrané jako místní jednotka v počítači. Ve skutečnosti je jich tolik, že je nepojdeme všemi.

Podíváme se však na používání jednoho z populárnějších klientů cloudové síťové jednotky, Mountain Duck, a projdeme si několik alternativ Mountain Duck, pokud si nemyslíte, že je to vše, co je zasaženo.

Montáž cloudového úložiště s Mountain Duck

Mountain Duck je vyvíjen vývojáři našeho nejlepšího softwaru pro přenos souborů Cyberduck a ve skutečnosti používá stejnou nadaci s otevřeným zdrojovým kódem. Není to však zdarma jako Cyberduck: licence pro Windows nebo MacOS stojí 39 $.

Mountain Duck pracuje s velkými třemi v Dropboxu, Google Drive a OneDrive. Podporuje také připojení API k několika špičkovým službám IaaS, včetně Rackspace Cloud Files, Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud, Wasabi a Backblaze B2.

Mountain Duck podporuje také WebDAV, který vám umožní připojit jakoukoli službu cloudového úložiště, která podporuje tento protokol. To přidá pCloud, Amazon Drive a hrst dalších možností do seznamu „montážních“ možností.

Chcete-li nastavit Mountain Duck, stáhněte si zkušební verzi nebo registrovanou kopii, otevřete ji a klikněte na „nainstalovat“.

Instalace by měla trvat několik sekund, po kterých budete muset restartovat počítač. Do budoucna budete mít přístup k Mountain Duck prostřednictvím ikony na hlavním panelu.

Chcete-li nastavit novou cloudovou síťovou jednotku, klikněte pravým tlačítkem myši na tuto ikonu a vyberte „nová záložka“. Otevře se okno připojení.

Kliknutím na rozbalovací nabídku v horní části vyberte úložiště cloudu nebo poskytovatele IaaS. Pro náš příklad nastavení vybereme Dropbox.

Přeskočte několik následujících polí. Jediným dalším krokem, který v tomto okamžiku potřebujete, je vybrat písmeno jednotky pomocí rozbalovací nabídky v dolní části okna připojení..

  Je iCloud bezpečnější? Cloud a bezpečnost společnosti Apple

Poté klikněte na tlačítko „Připojit“. V případě Dropbox, Google Drive a OneDrive se spustí váš výchozí prohlížeč, takže můžete udělit oprávnění Mountain Duck pro přístup k vašemu úložišti.

Všechny tři služby používají protokol OAuth, takže přihlašovací údaje nebudou muset ukládat aplikace Mountain Duck ani jinde. Po autorizaci připojení získáte kód OAuth.

Zadejte tento kód do ověřovacího pole, které by se mělo otevřít na ploše poté, co zasáhnete „připojit“.

Jakmile stisknete Enter, aplikace přidá cloudovou službu do vašeho počítače pomocí přiřazeného dopisu a budete hotovi.

Do budoucna stačí kliknout na písmeno jednotky pro přístup k souborům cloudového úložiště. Za tímto účelem již nebudete považováni za klienta Dropbox a měli byste mít možnost vidět všechny své složky a soubory bez ohledu na to, zda jsou synchronizovány s pevným diskem nebo ne.

Mountain Duck má několik dalších funkcí, se kterými můžete hrát, jsou také dostupné kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu a výběrem možnosti „preference“. Mezi ně patří povolení šifrování Cryptomator, open-source, end-to-end.

Preferujeme Boxcryptor (přečtěte si naši recenzi v Boxcryptoru) jako šifrovací program s nulovými znalostmi třetích stran pro cloudové úložiště, ale Cryptomator svou práci provede a je založen na darování.

Alternativy horské kachny

I když si myslíme, že Mountain Duck vyhovuje návrhu zákona, jak jsme slíbili, zde jsou některé další aplikace síťového disku, které dobře fungují i ​​pro připojení cloudových služeb..

Disk CloudBerry Drive

Tvůrci CloudBerry Backup (přečtěte si naši recenzi CloudBerry Backup) prodávají svůj software pro montáž na disk, CloudBerry Drive, za 39,99 $. Můžete si také stáhnout zkušební verzi, což je dobré po dobu 15 dnů. V současné době je podporován pouze systém Windows.

Na rozdíl od CloudBerry Backup nepodporuje CloudBerry Drive připojení ke cloudovým úložným službám, jako je Dropbox nebo Disk Google. K dispozici jsou pouze cloudová připojení IaaS, což znamená, že možnosti virtuální jednotky jsou o něco omezenější než u Mountain Duck.

Možnosti IaaS jsou slušné, včetně Rackspace, Azure, Amazon S3 a Wasabi.

NetDrive

NetDrive obsahuje více možností připojení než CloudBerry Drive, včetně služeb cloudového úložiště, jako je Box, Google Drive, Dropbox, OneDrive a Amazon Drive. Podporuje také špičkové osobní cloudové úložiště (co to je?) Ve Owncloud a WebDAV.

Pouze několik cloudových služeb IaaS má integraci rozhraní API s NetDrive: Amazon S3, Rackspace Cloud Files (OpenStack) a Google Cloud.

Můžete vyzkoušet NetDrive se 7denní bezplatnou zkušební verzí. Pokud se vám tato služba líbí, roční předplatné stojí 20 USD za jedno zařízení nebo můžete za celoživotní licenci zaplatit 50 USD. Stejní vývojáři vytvářejí synchronizační nástroj typu cloud-cloud s názvem CloudSync, konkurent společnosti Otixo (přečtěte si naši recenzi společnosti Otixo).

ExpanDrive

ExpanDrive podporuje pěknou škálu cloudových služeb. Možnosti cloudového úložiště zahrnují Disk Google, G Suite, Amazon Drive, Box, OneDrive a Dropbox. Pro IaaS najdete Rackspace Cloud Files, Amazon S3 a Backblaze B2. Součástí je také protokol WebDAV.

Stejně jako Mountain Duck se i ExpanDrive integruje s Cryptomatorem, který chrání vaše soubory soukromým šifrováním typu end-to-end a má verze pro Windows i MacOS. ExpanDrive je však dražší, za 50 dolarů za jednu licenci.

Závěrečné myšlenky

Drew Houston, zakladatel Dropboxu, revolucionizoval cloudové úložiště pomocí svého modelu synchronizované složky. Pro většinu lidí to bude pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak přidat soubory do cloudového úložiště a přistupovat k nim později. Synchronní složky však mohou být také obtížné pro ty, kteří chtějí vyčistit místo na pevném disku, a to i se selektivní synchronizací. V těchto případech doporučujeme alternativu síťového disku.

Při výběru poskytovatele cloudového úložiště s integrovaným klientem síťových disků, jako je pCloud nebo Egnyte, může být nejjednodušší přístup, většina řešení cloudového úložiště tuto funkci nemá. Pro ty případy, nebo pro ty, kteří chtějí připojit virtuální disk IaaS, funguje software síťového disku nejlépe, přičemž Mountain Duck je náš nejlepší výběr.

Zaznamenali jsme také některá další softwarová řešení, která byste mohli vyzkoušet, včetně CloudBerry Drive, NetDrive a ExpanDrive. Ale ano, také jsme nezmínili několik dalších možností. Sdělte nám, které z nich si myslíte, že bychom měli zahrnout níže, a proč, a napište nám jakékoli další připomínky nebo dotazy, které byste mohli mít. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me