monday.com vs Wrike: Two Big Names Battle v roce 2023

Máme velkou soutěž s našimi dvěma našimi nejoblíbenějšími nástroji pro řízení projektů, které se proti sobě střetly v souboji. Nemáme tušení, kdo vyjde na vrchol, ale mělo by to být zábavné zjistit. Posaďte se na monday.com vs. Wrike.

monday.com, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi na monday.com, vyniká, pokud jde o použitelnost, stejně jako ve všech ostatních oblastech. Společnost Wrike je silná ve funkcích a zabezpečení a je vynikajícím nástrojem pro firmy, které mají vážné problémy s řízením projektů. Přečtěte si naši Wrike recenzi pro více informací.

monday.com trumfl náš nejnovější článek o nejlepším softwaru pro řízení projektů a srazil bývalého mistra Wrike z trůnu. Wrike si vedla dobře v našich článcích, jako je Wrike vs. Asana, takže možná bude překvapující comeback.

Nastavení boje: monday.com vs. Wrike

Jako obvykle u našich přímých střelců porovnáváme stíhačky ve čtyřech kolech zaměřených na klíčové oblasti. Nejlepší v každém kole má bod. Kterákoli platforma má na konci vítězství nejvíce bodů. V případě rovnosti hlasů vybereme vítěze, podle kterého vyhrál svá kola o největší marže.

Nejprve se podíváme na funkce a porovnáme, co pro vás mohou platformy udělat. Poté přejdeme k ceně a uvidíme, jaký vliv budou mít na vaši peněženku. V kole „snadného použití“ uvidíme, která platforma je uživatelsky přívětivější a umožní vám ji používat s minimálními problémy. Nakonec se podíváme pod kapotu a uvidíme, která má nejlepší funkce zabezpečení a soukromí.

Pokud se obáváte, že zůstanete v bezpečí online, přečtěte si našich pět věcí, které potřebujete vědět o článku o počítačové kriminalitě, kde získáte užitečné rady.

Nyní zazvoníme na zvonek a začneme první kolo.

1

Funkce

Funkce jsou nejdůležitější oblastí, protože definují, co software pro vás dělá. Podrobnosti o tom budou klíčem k výhodám, které může přinést vašemu podnikání. Nástroje pro správu projektů jsou založeny na správě úkolů, ale jejich specifika se může lišit.

Kromě funkcí, jako jsou dílčí úkoly a závislosti, lze projekty prohlížet různými způsoby. Užitečné jsou také komunikační nástroje, automatizace a sdílení souborů. Neobvyklé funkce bude dobře fungovat. Podívejte se na naši recenzi Airtable.

Nejprve se podívejme na sadu funkcí monday.com.

monday.com

Projekty monday.com se skládají z desek, skupin položek zvaných pulzy a jednotlivých položek, které obvykle představují úkoly. Nemá podúlohy ani správu závislostí, ale tvrdí, že je to záměrná volba, aby věci zůstaly jednoduché.

Ačkoli je postrádá, umožňuje vám přizpůsobit položky, což jim umožňuje skládat se z bitů dat. V mnoha nástrojích jsou položky opraveny, ale monday.com vám umožňuje v rámci rozumného důvodu přidat vše, co chcete, a lze je nastavit různými způsoby. Má také spoustu šablon, které vám poskytnou představy o tom, co s tím lze udělat.

Desky lze duplikovat, takže pokud si jeden nastavíte, jak chcete, můžete jej použít jako šablonu a ušetříte tak, že budete muset znovu nastavovat věci pro podobné projekty..

monday.com nabízí mnoho způsobů, jak zobrazit vaše projekty. K dispozici je jednoduché zobrazení kanban, spolu s časovou osou, kalendářem a zobrazení mapy, z nichž všechny mají své využití. K dispozici je také sledování času.

integrace pondělí

Existuje spousta integrací, včetně Zapier, který vám umožní přístup k datům v mnoha dalších aplikacích a službách. K dispozici jsou také Trello, Dropbox a Slack. Svůj pracovní prostor si můžete přizpůsobit vlastní hlavičkou, aby se váš tým cítil jako doma.

Úložný prostor je na základním plánu monday.com 5 GB, ale ve vyšších úrovních se stává neomezeným. Limit velikosti 500 MB souboru je přísnější než u Wrike a může vám způsobit problémy. Pokud ano, podívejte se na článek o našem nejlepším online úložišti pro týmy.

monday.com má také mobilní aplikace pro Android a iOS, takže k projektům máte přístup odkudkoli.

Wrike

Wrike má spoustu funkcí, které vám nabízejí nejrůznější způsoby řízení vašich projektů. Není toho mnoho, co nedělá, takže je to skvělá volba, pokud jste po něčem komplexním.

  Nejlepší 3D modelovací software: Život v plastu je fantastický

Má správu závislostí a dílčí úkoly, takže pokud chcete nástroj, který vám pomůže najít místa ve vašich projektech a naplánovat je, Wrike je lepší volbou než monday.com.

kalendář

Získáte různá užitečná zobrazení – stream, zobrazení kalendáře a tabulky – což vám dává spoustu možností. Sledování času je zahrnuto. K dispozici je také Ganttův pohled, což je dobrý způsob, jak zjistit, jak všechno pasuje dohromady.

Pokud vás zajímá platforma založená na Ganttově diagramu, podívejte se na naši recenzi TeamGantt.

Pokud jde o úložný prostor, dostanete 2 GB na základní plán, a to se zvýší na více než 100 GB na dražší plány. S monday.com to není tolik, jako byste dosáhli, ale limit velikosti jednotlivých souborů 4 GB je mnohem velkorysejší a měl by vám umožnit sdílet všechny kromě největších .iso a video souborů. Pro ty, podívejte se do našeho nejlepšího cloudového úložiště pro velké soubory.

Funkce kontroly pravopisu společnosti Wrike vám umožňuje komentovat jednotlivé soubory, a to i ve videích, takže je dobrá volba, pokud s nimi pracujete. Pokud ano, měli byste se také podívat na náš nejlepší software pro editaci videa a nejlepší cloudové úložiště pro video články.

wrike-integrace

Wrike také nemá na integraci dostatek. Slack, Microsoft Outlook a Adobe Creative Cloud patří mezi mnoho možností. Funguje také s aplikací Zapier a umožňuje vám připojit se k datům v ještě širším výběru aplikací.

Stejně jako monday.com má Wrike mobilní aplikace pro Android a iOS, ale nabízí také aplikace pro počítače pro Windows a MacOS, což znamená, že je můžete používat na většině zařízení kromě prohlížeče..

První myšlenky

Tohle je těžké zavolat, protože oba konkurenti mají skvělé sady funkcí. Wrikeovy dílčí úkoly a závislosti však vítězí. Díky většímu limitu přílohy je tento soubor použitelnější pro sdílení souborů, i když jsou vaše soubory velké.

monday.com je dobrá správa úkolů a umožňuje vám ji přizpůsobit vašim potřebám, ale Wrike vyhrává v rozmanitosti a hloubce funkcí, takže vyžaduje první krev.

Pokud hledáte další silnou platformu v této oblasti, zkuste Mavenlink, obchodní nástroj s přehlednými funkcemi účetnictví, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi Mavenlink.

Kolo: Představuje bod pro Wrike

2

Cena

Nyní se podíváme na cenu. Záleží na vás ze zřejmých důvodů. Chcete utratit co nejméně, abyste získali potřebné funkce. To však neznamená, že nejlevnější je nejlepší. Příklady toho naleznete v našem nejhorším článku zdarma VPN.

Pokud chcete získat představu o tom, jaké nástroje pro správu projektů vám mohou ušetřit, podívejte se na naši recenzi programu ProWorkflow a podívejte se na nástroj s kalkulačkou návratnosti investic, který vám pomůže přijít na to.

monday.com

Ceny monday.com jsou ceny pro skupiny pěti uživatelů najednou. To dělá velkou hodnotu, pokud je vás pět, ale není to tak dobré, pokud je jich méně. Není to však drahé a my nevidíme, jak mnoho velkých organizací odkládá cena.

Bohužel postrádá bezplatnou úroveň, ale má 14denní zkušební verzi bez karet, takže můžete zjistit, zda je to pro vás. Její časová osa a kalendář jsou k dispozici na standardním plánu s grafy, vzorci a sledováním času na úrovni Pro. Chcete-li se dozvědět více o jiné platformě, která dobře sleduje čas, ale není tak dobrá při správě úkolů, podívejte se na naši recenzi FunctionFox.

Mnoho bezpečnostních funkcí monday.com vyžaduje podnikové předplatné, ale i základní plán zahrnuje dvoufaktorové ověření.

Nabízí také slevy pedagogům, neziskovým organizacím a nevládním organizacím. Pokud se tedy na některý z těchto bannerů vztahujete, kontaktujte jej a získejte další podrobnosti. Přečtěte si také naši recenzi na Basecampu, protože je to zdarma pro pedagogy a levné pro velké týmy.

Wrike

Stejně jako monday.com Wrike zavádí mnoho svých základních funkcí z plánu do plánu, takže se při výběru úrovně budete muset pečlivě podívat na to, co je k dispozici. Jeho bezplatnou zkušební verzi můžete použít k vyzkoušení pokročilejších funkcí.

Má volnou úroveň, což je dobré pro malé týmy. Vstupní úroveň placeného plánu je 9,80 $ na uživatele za měsíc, přičemž ceny neustále rostou. Jeho podnikový plán není levný, ale pokud si vyberete, získáte plnou sadu bezpečnostních funkcí. Několik možností integrace s jinými platformami odemkne i na svých vyšších plánech.

  Co je Disk Google a jak to funguje? Průvodce krok za krokem 2023

Grafy dílčích úkolů a Ganttových diagramů vyžadují placený plán a odemknutí kalendářů na obchodní úrovni, takže bezplatný plán je poměrně omezený. Je to dobrý způsob, jak si na platformu zvyknout.

Round Two Myšlenky

Obě služby nabízejí na svých vyšších plánech celou řadu základních funkcí, takže se vyplatí pečlivě prozkoumat, které funkce potřebujete při rozhodování o tom, ke kterému se chcete přihlásit. Dobrým nápadem je vyzkoušet vše zdarma.

monday.com je levnější, ale nemá zdarma plán. To znamená, že její úroveň není o nic víc než nejlevnější Wrikeova placená úroveň, a na základě našeho výzkumu stojí Wrikeův Enterprise plán více než dvojnásobek monday.com, i když ceny Enterprise Enterprise lze s Wrike obchodovat..

Toto kolo dáváme na monday.com. Wrikeova bezplatná úroveň je velkým plusem, ale monday.com je dvakrát nebo třikrát levnější na nejlepších plánech, které to převažují. Díky tomu je jeden po dvou blízkých kolech.

Kolo: Cena za monday.com

3

Snadnost použití

Snadné použití je další. Tato oblast je klíčová, protože nechcete trávit čas učením nástroje nebo školením nových uživatelů. Nástroj s dobře navrženým rozhraním může uživatelům pomoci pracovat, aniž by se dostaly do problémů, a nechat váš tým strávit co nejvíce času tím, že věci dělají. Také to zvyšuje buy-in uživatelů a dělá lidi více ochotní zapojit se do platformy.

Toto je nejsilnější oblast monday.com a Wrikeova nejslabší, takže i když nebudeme říkat, že se jedná o ušlý závěr, doufáme, že v tomto kole nikdo neublíží. Wrike vypadá nervózně.

monday.com

monday.com usnadňuje registraci a zahájení práce. K dispozici je rychlý dotazník a možnost vybrat si jednu ze svých šablon. Existuje spousta animovaných pokynů, které vás provedou tím, co dělat.

pondělí-přivítání

monday.com má vysoce kvalitní design, který z něj dělá neustálé potěšení. Designéři přemýšleli o každém tlačítku a ovládání, pomocí jemných vizuálních doteků zprostředkovávají, co se děje a co může uživatel očekávat, že se stane po každé interakci.

Je to druh nástroje, díky kterému se vše cítí přirozeně, a je to jen proto, že tolik softwaru způsobí, že se věci podobné tak špatným, že si uvědomíte, jak zvláštní to je. Je to skvělá volba, pokud máte obavy, že váš tým nechce přesunout práci online. Nerobí nic pro to, aby lidé odkládali.

pondělí-deska

Je tučné a jasné a používá barvy dobře k definování funkce a rozdělení obrazovky. Existuje také několik šablon s tipy, které použít. K dispozici je také spousta animací a vyskakovacích textů, které vám vše vysvětlují.

Jeho podpora, pokud ji potřebujete, je rychlá a pokud uvíznete, existuje spousta pomocných materiálů. Neexistuje mnoho nástrojů, které by se s ním srovnávaly pro snadné použití, ale u nástroje, který se blíží, podívejte se na naši recenzi v Asaně a průvodce pro začátečníky Asany, který vám pomůže začít s tím..

Wrike

Wrike začíná dobře, díky jednoduchému procesu registrace, který vám umožní poslat členům vašeho týmu e-mail, aby se k vám připojili na platformě.

wrike-template

Stejně jako monday.com existuje několik šablon, které vám pomohou začít, a stojí za to je procházet, abyste se dostali na patu platformy.

Správa závislostí je také snadná. monday.com tuto funkci nemá, ale málo nástrojů, které ji činí tak jednoduchou jako Wrike.

závislost na ránu

Rozhraní Wrike není tak dobré jako monday.com. Představuje mnoho možností, ale přijde čas, než přijde na to všechno. Navigace vás někdy nechává zmatená tím, co dělat dál.

Wrike není špatný, ale monday.com je v této oblasti vynikající. Na druhou stranu má Wrike vynikající podporu, a pokud uvíznete, udělá vše, co je v jejích silách, aby vám pomohlo dostat se zpět na trať.

Kolo tři myšlenky

Na naši recenzi jsme byli ohromeni použitelností webu monday.com a nezměnili jsme náš názor. Je to jeden z nejpříjemnějších softwarových produktů, které se používají, a jde o to, aby s ním bylo příjemné pracovat.

  Jak synchronizovat uložené PC hry mezi počítači s Dropboxem

Wrike je solidní, profesionální nástroj, ale postrádá nohu, aby zde působil. Uživatelé se pravděpodobně nejdříve setkají s problémy. Částečně je to důsledek pokročilého souboru funkcí a rozsahu zobrazení, ale bude to trvat déle než trpělivost na monday.com.

Toto kolo je jasnou výhrou pro monday.com a Wrike je na provazech a zvonek zvoní právě v pravý čas. Věci by však měly být blíže do finálového kola.

Kolo: Snadné použití bodu pro monday.com

4

Bezpečnostní & Soukromí

Pokud jde o zabezpečení online, nemůžete být příliš opatrní. Při práci online je důležité zajistit bezpečnost před počítačovou trestnou činností, proto se podíváme na to, co každá platforma dělá, aby vaše informace zůstaly mimo nesprávné ruce. Wrike ohraničil tuto kategorii v našich recenzích, ale obě platformy jsou silné, takže jejich porovnání bude zajímavé.

monday.com

Díky silnému šifrování – TLS v1.2 pro data v tranzitu a 256bitový AES pro ukládání – můžete si být jisti, že vaše práce je skrytá před zvědavými očima s monday.com.

Je v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů a EU-U.S. Ochrana soukromí. Má také certifikáty SOC a ISO. Náš článek PRISM, Snowden a vládní dohled jde do soukromí podrobněji.

Získáte také několik možností přizpůsobení zabezpečení, přičemž uživatelé Enterprise se budou obzvláště dobře starat. K dispozici je nastavení SAML, ověřování aplikací Google, registrace domény a nastavení zásad hesla.

pondělí-admin

Pokud máte problémy se správou hesel, podívejte se na náš nejlepší článek o správci hesel.

K dispozici je dvoufaktorové ověřování, o kterém si můžete přečíst v našem článku o dvoufaktorovém ověřování. Můžete si ponechat přehled o tom, kdo ve vašem týmu dělá co s jeho protokoly auditu, což je také užitečné, pokud musíte vést podrobné záznamy z důvodu dodržování právních předpisů nebo podobných důvodů.

Celkově je toho hodně na monday.com a nemají skutečné problémy.

Wrike

Stejně jako monday.com nabízí Wrike dvoufaktorové ověření prostřednictvím aplikace Google Authenticator. To odpovídá tomu, co monday.com nabízí také v šifrování, s TLS v1.2 a AES 256-bit. Přečtěte si více o těch v našem popisu šifrování.

Také opice monday.com ve svých certifikacích ISO a SOC a dodržování GDPR a EU-U.S. Ochrana soukromí.

Již potřetí, stejně jako u monday.com, získáte široký výběr možností zabezpečení, přičemž nejjednodušší je k dispozici v jejích podnikových plánech. Můžete řídit své zásady hesla a zásady přístupu k síti. K dispozici jsou také možnosti přizpůsobení nastavení týkajících se souborů a pozvánek.

Možná to znamená, že audit monday.com mu dává výhodu? Ne, Wrike to také dělá.

Kolo čtyři myšlenky

monday.com a Wrike jsou tak úzce spárovány, že je těžké vyhlásit vítěze. Obě strany berou zabezpečení webových stránek vážně a udělaly spoustu, aby vaše data zůstaly v bezpečí. Zločinci budou muset tvrdě pracovat, aby získali přístup k vašim datům na kterémkoli z nich.

Když jsou oba hráči unaveni ve finálovém kole, vypadá to, že ani ten poslední, knockout ránu nevydal. Oba jsou v této oblasti vynikající, takže pokud je pro vás důležitá bezpečnost, buď by měla být více než dostatečná. Prohlašujeme toto kolo za kravatu.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí Žádný jasný vítěz, body za všechny

5

Verdikt

Jednalo se o zajímavou soutěž se dvěma blízkými koly, jednou kravatou a druhou s jasným vítězem. Bylo to velké vítězství monday.com v kole „snadného použití“, které způsobilo rozdíl, díky čemuž se stal šampionem, se dvěma koly na jedno Wrikeovo.

Klobouky na monday.com, ale ne slevu Wrike. Má spoustu vynikajících funkcí a není příliš drahý vzhledem k tomu, jak pro vás může udělat. Tady je ale druhé místo.

Vítěz – monday.com

Oddělení této dvojice titánů bylo obtížné a jeden z nich je skvělou volbou pro správu vašich projektů v cloudu. Oba mají silné sady funkcí spojené s vynikající bezpečností. Ani jeden není příliš drahý. Wrikeova dostupnost je jedinou skutečnou nevýhodou jednoho z nich.

Ačkoli jsou to dva z našich oblíbených, existuje spousta alternativ, z nichž mnohé nabízejí něco jiného. 

Pokud jste použili kteroukoli platformu a máte co sdílet, udělejte to prosím v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me