Nejbezpečnější antivirový software 2023: bezpečnost především

Při výběru antiviru je zabezpečení na prvním místě. Přestože je důležitá použitelnost, cena a počet podporovaných zařízení, je zbytečné, pokud ochrana klesne. Ze softwaru, který jsme testovali v našich antivirových recenzích, těchto pět vládne nejvyšší úroveň ochrany.

V této příručce k nejbezpečnějšímu antivirovému programu se zaměříme na nejlepší antivirový software proti sobě, abychom vám nabídli nejlepší možnosti na trhu. Podělíme se o to, jak jsme provedli výběr, a porovnáme laboratorní výsledky s našimi praktickými testy, abychom vám ukázali, jak dobře konkrétní antivirový program fungoval.

Z velké části doporučujeme Bitdefender nejvíce, protože má vynikající skóre ochrany, spoustu funkcí a intuitivní rozhraní, k zavedení. Zatímco se tady díváme na bezpečnost, Bitdefender to dokáže a všechno ostatní dobře zvládne.

Více o:

  • Nejlepší antivirový software 2023
  • Nejlepší bezplatný antivirový software pro rok 2023
  • Nejlepší antivirus pro Android 2023

Nejbezpečnější antivirový software 2023

Výběr nejbezpečnějšího antivirového softwaru

Při výběru antivirového softwaru existuje řada faktorů, od použitelnosti po funkce a dále. Pro tohoto průvodce je to jednoduché. Bezpečnost je naším primárním faktorem a vše ostatní je sekundární.

Vyhodnocujeme bezpečnost dvěma způsoby: výsledky laboratoře a praktické testování. Naše praktické testování je základní a využívá zavedené testovací nástroje dostupné online. Je to způsob, jak používat antivirový systém ve skutečném světě a otestovat jeho základní funkčnost.

Laboratorní výsledky jsou však přesvědčivější, a proto je používáme jako hlavní faktor při hodnocení bezpečnosti. Odkazujeme na tři nezávislé laboratoře, které testují antivirové programy několikrát do roka pomocí dlouhého seznamu skutečného malwaru.

Čísla ochrany však nejsou jediná věc, na kterou se díváme. Další proaktivní ochrana je další oblastí, kterou se zabýváme. To zahrnuje ochranu ransomwaru, ochranu webové kamery, bránu firewall a zabezpečený prohlížeč.

Důležité jsou také skenovací režimy. Očekáváme, že antivirus bude mít plný systémový a cílený test, takže nic víc než to vynikne. Zejména hledáme skenování UEFI, které dokáže vyřadit hluboko zakořeněné rootkity.

Nezahrnuli jsme však zahrnuté správce hesel, s výjimkou Kaspersky. Při našem testování klesli ve srovnání s nejlepšími správci hesel. Dashlane je mnohem lepší volba a první doporučujeme (přečtěte si naši recenzi Dashlane).

Tyto oblasti převyšují všechny ostatní, ale v této příručce také zvažujeme cenu, celkovou použitelnost a funkce. Pokud se v nich antivirový program uvolní, ale má vynikající ochranu, bude stále součástí této příručky.

Nejprve projdeme zabezpečení každého antiviru a potom si povíme o dalších důvodech, které se nám líbí. Díky tomu se dostaneme na seznam nejbezpečnějších antivirových programů.

1. Nejbezpečnější antivirus: Bitdefender

Bitdefender je neustále na vrcholu laboratorních výsledků. Byl to jeden ze čtyř antivirů, který získal certifikaci úrovně 1 v analýze spektra MRG Effitas Q1 2023, která testovala 337 vzorků malwaru u 18 poskytovatelů.

I další laboratoře uváděly působivá čísla. Bitdefender zablokoval 100 procent nultého a rozšířeného malwaru v dubnové analýze AV-Testu. V té době byl průměr průmyslu 99,5 procenta.

Bitdefenderové rozhraní

AV-Comparatives našel podobné výsledky. Bitdefender získal ocenění Advanced +, nejvyšší možná úroveň, co se týče výkonu, detekce souborů a odstraňování škodlivého softwaru. Během červnového testování Bitdefender zablokoval 99,8 procent malwaru, který mu byl vyhozen.

Naše praktické testování tyto výsledky odráží. Bitdefender byl stoprocentně úspěšný v blokování vzorků Amtsa a Wicar. Testy se pohybovaly od standardního testovacího souboru Eicar po kryptoměnku JavaScript.

Bitdefender má i jiná ochranná opatření, včetně ochrany ransomware a zabezpečeného prohlížeče. Zavolá svůj bezpečný prohlížeč „Safepay“, který se používá pro online transakce. Jedná se o samostatnou verzi plochy, která zruší všechna připojení kromě aktivního.

  Pět nejhorších cloudových chyb od roku 2011

Další důvody, proč se nám Bitdefender líbí

Skóre ochrany bitdefenderu svítí, ale také jeho další funkce. Má jedno z nejlepších antivirových rozhraní, které jsme viděli, a využívá dostupné místo bez pocitu zaplnění. Na hlavní obrazovce je mřížka, kterou můžete přizpůsobit pomocí „rychlých akcí“. Dlaždice otevírají z hlavní obrazovky další oblasti aplikace, například virtuální privátní síť.

V klientovi jsou také profily, které můžete upravit. Bitdefender je dodáván s několika nakonfigurovanými po vybalení z krabice, které si můžete dále přizpůsobit. Profily určitým způsobem zvýší nebo odstraní ochranu v závislosti na úkolu, který provádíte. Například pracovní profil bude více chránit před phishingovými schématy. Profily jsou volitelné, pokud je nechcete používat.

Nastavení profilu bitdefenderu

Jedinou nevýhodou Bitdefenderu je jeho cena. Můžete získat plán pro relativně levné, nebo dokonce zdarma, pokud chcete pouze základní skenování. Levným plánům však chybí základní funkce ochrany, například firewall, a podporují pouze Windows. Je to drahé, ale z těchto možností doporučujeme Total Security.

O Bitdefenderu se můžete dozvědět více v naší recenzi Bitdefenderu nebo se zaregistrovat s 30denní zárukou vrácení peněz.

2. F-Secure

F-Secure je krk a krk s bitdefenderem v laboratorních výsledcích. V celé analýze spektra MRG Effitas Q1 2023 získala certifikaci úrovně 1 a v analýze Q2 certifikaci úrovně 2. Při testování Q2 se propadl kvůli špatnému výkonu u potenciálně nežádoucích aplikací, ale zdravý rozum by měl většinu z toho blokovat.

To se také povedlo s jinými laboratořemi. Společnost AV-Test zjistila, že je 100% efektivní proti rozšířenému a nulovému malwaru v hodnoceních z května a června, což je nad průměrem 99,6% v průmyslu. Výkon byl také dobrý, s pouhým 12% zpomalením při spouštění populárních webových stránek.

F-Secure rozhraní

F-Secure ve výsledcích AV-Comparatives dosáhl lepších výsledků než Bitdefender. Blokovalo 100 procent vzorků a získalo tak pokročilé hodnocení. AV-Comparatives však udělil pouze dvě ze tří možných hvězd.

Laboratoře se shodly, že F-Secure vrátil vysokou úroveň falešných pozitiv. Při testování AV-Comparatives March měl F-Secure 30 falešně pozitivních vzorků z 216 použitých vzorků. Trend Micro byl druhý nejvyšší v pouhých devíti (přečtěte si naši Trend Micro Antivirus + recenze).

Naše praktické testování však bylo dobré. F-Secure zablokoval vzorky Wicar a pět ze šesti vzorků Amtso. Selhalo stažení kategorie „Drive-by“, ale soubor byl z našeho počítače odstraněn dříve, než mohl ublížit.

Web F-Secure Antivirus zablokován

Součástí F-Secure je i firewall, monitorování v reálném čase a ochrana ransomware. Pokud si zakoupíte drahý balíček Total, získáte také síť Freedome VPN. Je to dobré pro sdruženou službu, vyhovuje zásadám no-logs a sídlí ve Finsku, které má přísné zákony na ochranu soukromí.

Není to tak dobré jako naše tipy na nejlepší VPN, zejména ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN).

Kupodivu F-Secure nezahrnuje svého správce hesel do žádného plánu. Jednalo by se o výjimku z pravidla „žádné správce hesel“. V naší recenzi F-Secure Key jsme jej ohodnotili velmi dobře a domníváme se, že by to byl v budoucnu skvělý doplněk.

Další důvody, které se nám líbí, F-Secure

F-Secure má lehký instalační program, pouze 1 MB, který dokončí instalaci za méně než minutu. Tento lehký přístup se přenáší na rozhraní, které je jednou z našich oblíbených částí F-Secure.

Klient nemá nic zvláštního, například rychlé akce nebo profily. Místo toho F-Secure segmentuje svou sílu, takže uživatelé mají přístup pouze k funkcím, které chtějí. Nikdy byste například nemuseli jít do nastavení, ale najdete zde mnoho úprav.

Nástroje F-Secure

F-Secure má také online správce pro všechna vaše zařízení. Protože se zaměřujeme na plány více uživatelů, rozhraní prohlížeče má smysl. Můžete zobrazit stav svých zařízení, bez ohledu na to, na jakém počítači jste, a tam nakonfigurovat rodičovská nastavení.

Prodejní místo pro F-Secure je však jeho bezpečnost. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi F-Secure Antivirus nebo se zaregistrovat s 30denní zárukou vrácení peněz.

  Jak nainstalovat SSL certifikát na WordPress

3. Kaspersky Anti-Virus

Kaspersky je zajímavou součástí tohoto seznamu. Má vynikající laboratorní výsledky a naše praktické testování bylo také působivé, ale existují obvinění, že špehuje své zákazníky a hlásí se ruské vládě, která nepřijímá soukromí.

Může se jednat o případ hysterie související s Ruskem, protože se zdá, že se problém soustředí pouze na USA. Přesto jsme to chtěli poznamenat, zvláště pokud uvažujete o vyzvednutí kopie Kaspersky.

I když její soukromí je sporné, jeho ochrana není. Společnost Kaspersky získala certifikaci úrovně 1 v analýzách plného spektra Q1 a Q2 MRG Effitas. Avira byla jediným dalším softwarem, který získal certifikaci dvakrát za sebou.

Antivirové rozhraní Kaspersky

Kaspersky také prošel krutou bankovní simulací, kterou má MRG Effitas. Dvě třetiny antivirů podrobených tomuto testu selhaly, včetně F-Secure.

Naše praktické testování bylo dobré, ale ne tak dobré jako F-Secure nebo Bitdefender. Kaspersky nevyhověl dvěma ze šesti testů od Amtsa a tři ze 13 od Wicar. Jakmile však byly soubory staženy, společnost Kaspersky je identifikovala a odstranila.

Kaspersky má také řadu funkcí ochrany. Zahrnuje bezpečný prohlížeč, monitorování v reálném čase, firewall, phishingovou ochranu, ransomware ochranu, webovou kameru a další. Doporučujeme to v našem průvodci, jak zabezpečit webovou kameru.

Kaspersky tracker blocker

Další důvody, které se nám líbí Kaspersky

Kaspersky vám za vaše peníze dá hodně. Plány jsou levné, pod 50 USD za nejvyšší úroveň na pěti zařízeních a přichází se správcem hesel, VPN a bezpečnými penězi, bezpečným prohlížečem podobným Safepay.

Kaspersky-Safe-Money

Kaspersky’s Password Manager byl jedním z našich tipů na nejlepšího správce hesel. Vyniká v uživatelsky přívětivosti a funkcích a pro dodávaný software se nám to líbí. Další informace naleznete v naší recenzi Kaspersky Password Manager.

VPN není tak horká. Kaspersky Secure Connection je pouze reskinningem Hotspot Shield, poskytovatele VPN, kterého jsme v naší recenzi Hotspot Shield hodnotili jako „fér“. Její snadné použití a funkce jsou slušné, ale kvůli znepokojivým zásadám ochrany osobních údajů je pro síť VPN špatná volba.

Je to však volitelné. Kaspersky má dostatek funkcí pro snadné zdůvodnění ceny, včetně čističe soukromí, který zametá vaše soubory pro identifikaci dat. Je to vynikající antivirový program s nízkou cenou, skvělou sadou funkcí a nejvyššími skóre ochrany.

Více se můžete dozvědět v naší úplné recenzi aplikace Kaspersky Anti-Virus nebo se zaregistrovat s 30denní zárukou vrácení peněz.

4. Zabezpečení Norton

Společnost Norton Security udělala výsledky laboratorních výsledků stejně jako Kaspersky a F-Secure..

Zatímco úroveň 2 je nižší certifikace, což znamená, že antivirus zablokoval nejméně 98 procent malwaru, Norton sotva při testování Q1. Nortonův pokles představovalo malé množství behaviorálního blokování, asi 2 procenta.

Rozhraní Norton

Přesto je jasné, že ochrana je vynikající. Společnost AV-Test zjistila, že je v dubnu 100% účinná proti nulovému a rozšířenému malwaru, což bylo nad průměrem 99,5 procenta v průmyslu. Mezi těmito dvěma typy útoků testoval AV-Test přes 5 600 vzorků.

AV-Comparatives vykázala 100% blokádu také v květnových testech. Navzdory vynikajícímu výkonu utrpěl Norton stejný falešně pozitivní problém jako F-Secure. Nebylo to však tak špatné, odvrátit zpět 11 falešných pozitivů z 80.

Norton má všechna proaktivní ochranná opatření, která také rádi vidíme. Zahrnuje ochranu ransomwaru, ochranu proti phishingu a bránu firewall, která se přizpůsobuje programům, které často používáte a které se připojují k internetu.

Pokud se z nějakého důvodu malware dostane do vašeho počítače, Norton zařízení vyčistí zdarma nebo vám vrátí plnou náhradu. 100% záruka společnosti Norton je jedním z jejích nejsilnějších bodů.  

Další důvody, které se nám líbí Norton Security

Symantec je velká společnost, což znamená, že Norton může nabídnout dlouhý seznam plánů. Jeho cena je srovnatelná s ostatními poskytovateli, přibližně 30 USD za základní ochranu a přibližně 50 USD za více zařízení a prémiová sada, ale nabízí vyšší stupeň zabezpečení, který má jen málo dalších poskytovatelů.

S balíčkem Security Deluxe můžete spojit směrovač LifeLock nebo Norton a VPN. Za 300 $ ročně získáte všechny funkce Deluxe s podporou až pěti zařízení a vrácením ukradených prostředků až 1 milion USD.

  Co je Disk Google a jak to funguje? Průvodce krok za krokem 2023

Vyžaduje se Norton-Setup

LifeLock má také aktivní ochranu proti krádeži identity. Získáte upozornění na své číslo sociálního zabezpečení a úvěru, podezřelé činnosti v oblasti bankovních a kreditních karet, 401 (k) a investiční činnosti, trestné činy spáchané na vaše jméno a výroční zprávu o úvěru od tří úřadů.

I při této ochraně je však dobré dodržovat našich šest tipů, abyste zabránili krádeži identity.

Norton má několik problémů, včetně nepříjemného panelu nástrojů a rozšíření prohlížeče, ale celkově uživatelské prostředí a úroveň ochrany převažují nad těmito nevýhodami. Více se můžete dozvědět v naší recenzi Norton Security nebo zkusit s velkorysou 60denní zárukou vrácení peněz.

5. ESET NOD32

ESET má smíšené výsledky v laboratorním testování. Některé testy to chválí vynikajícím skóre ochrany, zatímco u ostatních klesá. Naše praktické testování však bylo působivé a díky několika možnostem skenování společnosti ESET a manipulaci s malwarem je místo na našem seznamu.

Stejně jako v případě Nortonu získal ESET certifikaci úrovně 1 v testu Q2 MRG Effitas a certifikaci úrovně 2 v testu Q1. Počáteční míry detekce v testování Q1 byly dobré, ale ne vynikající. ESET zmeškal dva vzorky z 337 testovaných, zablokoval další dva do 24 hodin a behaviorálně zablokoval další.  

Rozhraní ESET NOD32

Jiné laboratoře však měly několik problémů. AV-Test zjistil, že je 100% účinný proti rozšířenému malwaru, ale narazil na útoky s nulovým dnem. V listopadu 2023 zablokoval pouze 97,9 procenta a v prosinci 98,9 procenta, což je pod průměrem průmyslového odvětví 99,5 procenta.

AV-Comparatives zjistila 99,1 procentní blokádu mezi únorem a červnem 2023, když monitorovala ESET. Testování se však liší a skóre bylo sníženo nejhorším měsícem v dubnu, který měl míru ochrany 98,2 procent.

ESET zablokoval všechny vzorky, které jsme použili v našich praktických testech – šest od Amtso a 13 od Wicar. Líbí se nám, že ESET vás upozorní, že to funguje. Ostatní antiviry fungují na pozadí a nenaznačují, že hrozba byla zablokována.

Obzvláště dobře zpracovává potenciálně nežádoucí aplikace. Při instalaci si můžete vybrat, zda vás společnost ESET upozorní na PUA nebo je automaticky zablokuje. Když jsme si jeden stáhli, ESET nás informoval a zeptal se, zda chceme pokračovat.

ESET NOD32 potenciálně nežádoucí aplikace

Režimy skenování jsou také působivé. ESET může skenovat na úrovni souborů, působivé vzhledem k tomu, že některé antiviry se nedotýkají složek. Má také komplexní skenování UEFI, které zachytí malware, který ve vašem operačním systému pracoval příliš hluboko.

Další důvody, proč se nám ESET líbí

Rozhraní ESET, zejména při skenování, funguje dobře. Do rozhraní můžete přetáhnout soubor nebo složku a skenování začne okamžitě. Jedná se o intuitivnější způsob zpracování cílených prověřování než procházení hierarchií složek.

Nastavení skenování ESET NOD32

Pokud upgradujete kolem základního balíčku ochrany NOD32, získáte další funkce. Internet Security obsahuje zabezpečený bankovní prohlížeč, který odděluje vaši běžnou plochu od vaší bankovní. Stejně jako Bitdefender i to přerušuje všechna připojení mimo bankovní relaci.

Pokud si vyberete Smart Security, můžete přidat další vrstvu ochrany ransomware. Zahrnuje šifrování souborů, což znamená, že pokud dostanete ransomware a snaží se je chytit, může být chráněna jakákoli složka, soubor nebo vyměnitelný soubor..

Nastavení instalace ESET Smart Security

Všechny plány jsou také levné, pokud potřebujete chránit pouze jedno zařízení. ESET má ve srovnání s jinými předními antivirovými programy podivné cenové schéma, které vám umožňuje vybrat přesný počet zařízení, která potřebujete, a nabíjet 10 $ za.

Získáte však hodně za své peníze, v neposlední řadě je to intuitivní rozhraní. V tomto ohledu to nestačí AVG (přečtěte si naši recenzi AVG), ale je to stále dobré. Více se můžete dozvědět v naší recenzi ESET NOD32 nebo zkusit s 30denní zárukou vrácení peněz.

Závěrečné myšlenky

Bitdefender, Kaspersky a F-Secure jsou celkově nejbezpečnější antiviry na trhu. ESET a Norton jsou také dobří, ale existuje několik nevýhod, které nám brání v jejich doporučení na začátek seznamu.

Kybernetická kriminalita roste a silný antivirus je prvním krokem k její ochraně. Správce hesel také hodně pomáhá, aby vás ochránil před útoky brutální síly a keyloggery.

Jaký antivirus používáte? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me