Nejlepší Cl oud úložiště pro šifrování 2023

Po skandálu NSA, který odhalil Edward Snowden, uživatelé po celém světě otevřeli oči zapojení hackerů a vládních agentur. Kdo narušuje soukromí jednotlivců, proto zákazníci cloudového úložiště požadují nejnovější a největší šifrovací technologie. 

Proto zde na webu Cloudwards.net představujeme prvních pět nejlepších šifrovacích služeb cloudového úložiště.

Kdo by si myslel, že před pouhými deseti lety by každý e-mail, textová zpráva, telefonní hovor a téměř jakákoli forma digitální komunikace byly pod dohledem strýčka Sama? Bohužel, dnes je to tak. Ale slídění hrozeb nepochází pouze od NSA.

Uživatelé se také musí obávat hackerů, poskytovatelů internetových služeb a dokonce i zaměstnanců cloudového úložiště, kteří si mohou číst svá osobní nebo profesionální data. V zájmu ochrany před hackery a ohroženými poskytovateli internetových služeb musí zákazníci cloudového úložiště během přenosu chránit data pomocí nejnovějších šifrovacích standardů. A jakmile se data uloží v síti poskytovatelů, musí vědět, že tam jen tak nesedí v prostém textu.

Aby vám pomohl najít poskytovatele s nejsilnějším šifrováním, bezpečností a respektem k soukromí; podíváme se na pět nejlepších cloudových služeb pro šifrování.

Nejlepší Cl oud úložiště pro šifrování 2023

Proč je při používání cloudového úložiště důležité šifrování

Pro začátek je důležité pochopit, že v zásadě existují dva konkurenční standardy týkající se šifrování. První z nich šifruje data během přepravy a chrání data tak, jak jsou přenášena veřejným internetem. 

Poté, co se data dostanou do úložné sítě poskytovatele, jsou dešifrována. Poté se data zašifrují dalším šifrovacím algoritmem pro účely ukládání. Tento typ šifrování není nejsilnější, protože zaměstnanec může mít ruce na vašich datech, pokud má šifrovací klíč.

Hackerovi nebo poskytovateli internetových služeb však určitě zabrání zjistit, jaký druh dat přenášíte. Druhý typ šifrování se nazývá místní šifrování. Díky lokálnímu šifrování se data zákazníka zašifrují dříve, než opustí místní počítač.

  Zabezpečení webových stránek: Jak udržet web v bezpečí v roce 2023

Data jsou šifrována ve stejném formátu se stejným klíčem, protože procházejí veřejným internetem a když sedí na úložném serveru. Tato forma šifrování je nejsilnější, ale má určité kompromisy. Skutečnou výhodou, kterou zde nabízíme, je prakticky ironické zabezpečení. Nejen, že je v bezpečí před hackery a poskytovateli internetových služeb, ale zaměstnanci služby úložiště jsou bezmocní dešifrovat lokálně šifrovaná data..

Bez správného šifrovacího klíče si nikdo na světě nebude moci prohlížet vaše data. Má však své nevýhody. Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že šifrování dat vyžaduje značné množství prostředků CPU a paměti. Kromě toho je šifrovaný datový soubor obvykle větší než nešifrovaná verze stejných dat.

Což vytváří dramatické množství režijních nákladů, což výrazně zvyšuje dobu potřebnou k úspěšnému nahrávání a stahování souborů. Pokud používáte nový počítač s velkým výkonem procesoru a vysokorychlostním připojením k internetu, tato konkrétní nevýhoda pravděpodobně není velkým problémem.

Naopak, pokud používáte mírně pomalé připojení k internetu, i malé zálohy a přenosy souborů mohou trvat až hodinu. Skutečný kompromis je tedy mezi neproniknutelnou bezpečností a rychlými přenosovými rychlostmi. Pokud uživatel využívá cloudového úložiště pouze pro data, která nejsou citlivá, má smysl jít s poskytovatelem, který nenabízí zabezpečení s nulovou znalostí.

Představte si chamtivého hackera, který soupeří o:

  • Informace o osobním účtu
  • Uživatelská jména
  • Hesla
  • Další citlivé informace

Jen aby zjistil, že zachytil nejnovější epizodu Game of Thrones (koho to zajímá?). Na druhou stranu si představte, že potřebujete zasílat obchodní dokumenty, osobní rodinné fotografie a obrázky nebo jiný citlivý materiál.

Chtěli byste riskovat, že tato data budou zachycena čistě kvůli netrpělivosti? Rychlá a inteligentní odpověď zde není. S ohledem na skutečnosti, které jsme právě prošli, se tedy blíže podíváme na pět nejlepších služeb cloudového úložiště pro šifrování.

1. Sync.com

Jak jste možná uhodli, Sync.com je poskytovatelem nulových znalostí, což znamená, že ani jejich zaměstnanci nemohou vaše data dešifrovat, protože nemají přístup k soukromým šifrovacím klíčům zákazníků.

Služba navíc zahrnuje bezplatný účet v hodnotě 5 GB úložiště a placená služba začíná na 4,08 $. Součástí služby je funkce automatické zálohování a užitečný nástroj pro správu verzí souborů. Pokud chcete silnou bezpečnost a snadno použitelnou službu cloudového úložiště, je to také rychlé a cenově dostupné – Sync.com je náš nejlepší výběr.

  Konečný průvodce o tom, jak koupit bitcoiny

Další důvody, proč se nám líbí Sync.com

Sync.com je náš první výběr pro uživatele, kteří chtějí silné šifrování, protože se jedná o vynikající službu. Protože adresa Sync.com je kanadská, uživatelé se nemusí starat o nátlak nebo zapojení ze strany NSA.

Kanadský konkurent Dropbox, Sync.com nabízí nejvyšší úroveň soukromého šifrování a má fantastický přístup k soukromí.

Přečtěte si recenzi

2. SpiderOak

Staré dítě v bloku, SpiderOak je stále hnací silou šifrování a soukromí. Nabízí slušnou sadu funkcí a dobré rychlosti. A díky správě šifrovacích klíčů uživatelů jsou skutečným poskytovatelem nulových znalostí.

SpiderOak online zálohování a synchronizace

Které SpiderOak nikdy nevidí, a není možné dešifrovat data zašifrovaná v místním počítači.

Uživatelé však mohou nejen zálohovat počítače, ale mohou také dělat tablety, smartphony a neomezený počet zařízení. V neposlední řadě má SpiderOak funkce verzování souborů, které pomáhají obnovit starší verzi souboru, pokud byl omylem smazán nebo přepsán.

Další důvody, proč se nám líbí SpiderOak

SpiderOak je náš druhý výběr pro uživatele, kteří chtějí silné šifrování. A nejsou příliš drahé, ceny začínají na 7,00 $ měsíčně za 30 GB úložiště.

Největší plán nabízí 5 TB úložiště za 25,00 $ měsíčně. A uživatelé si mohou vybrat jednotlivé soubory a složky pro ruční zálohování. SpiderOak je spíš zálohovací služba než skutečná možnost cloudového úložiště, ale umožňují uživatelům synchronizovat a sdílet data s ostatními.

Přečtěte si recenzi

3. OpenDrive

OpenDrive přichází s mnoha skvělými možnostmi, jako je neomezená synchronizace zařízení a vlastní plány úložiště, ale trpí mizerným rozhraním-syndromem a ještě horší zákaznickou podporou. OpenDrive je náš třetí výběr pro uživatele, kteří chtějí silné šifrování, a samozřejmě nabízejí bezpečnost nulových znalostí prostřednictvím složky „zabezpečené soubory“..

Uživatelé také mohou zvýšit zabezpečení spravováním oprávnění uživatelů a skupinových přístupů uživatelů, které přidali do osobního účtu. Počáteční cena za jejich službu je 9,95 $ měsíčně pro jednotlivý plán a každý přidaný uživatel můžete auditovat.

Jejich funkce zálohování umožňuje přírůstkové zálohování, kdykoli se něco změní, a mají také skvělé funkce pro synchronizaci a sdílení. 

Další důvody, proč se nám líbí OpenDrive

OpenDrive je dodáván s praktickým webovým rozhraním drag-and-drop. Mají dokonce mobilní aplikace pro iOS a Android.

Ještě lepší je, že uživatelé si mohou přizpůsobit svůj plán úložiště a firemní uživatelé mají přístup k přizpůsobitelným funkcím. Mají také aplikace napříč Windows, Mac, Android a iOS.

  Co je penetrační testování? Stručný průvodce pro rok 2023

Přečtěte si recenzi

4. Tresorit

Tresorit, který přežil jeden z nejsilnějších pokusů o hackerství (sponzoruje sám), je komplexní šifrovací služba pro podniky i osobní uživatele..

Tresorit - Dropbox Alternative

Tresorit nabízí kromě spolupráce s nejlepšími testy a vyzkoušeným zabezpečením funkce spolupráce, které pomáhají zabezpečit data. Proces funguje tak, že se odstraní potřeba odesílat soubory jako přílohy v e-mailech, které mohou být napadeny třetími stranami.

Základní plán stojí 12,50 $ měsíčně pro jednoho uživatele a 100 GB úložné kapacity, zatímco verze Business stojí 20,00 USD za uživatele měsíčně za terabajt úložiště. Uživatelské i obchodní balíčky nabízejí bezplatné zkušební verze.

Další důvody, proč se nám líbí Tresorit

Tresorit odvádí ohromnou práci na ochraně zákaznických dat pomocí šifrování. Je to mnohem bezpečnější alternativa Dropboxu.


Logo Tresorit

Protože na rozdíl od Dropboxu nebo Disku Google nabízí místní šifrování a klíče ovládané uživatelem – díky tomu je Tresorit poskytovatelem nulových znalostí. Mají několik různých možností služeb navržených tak, aby vyhovovaly jednotlivcům i podnikům.

Přečtěte si recenzi

5. Box

Box je podniková služba pro ukládání souborů a soupeř Dropbox s funkcemi slušné spolupráce. Má také docela dobrou službu pro jednoho uživatele. Box je dobrou alternativou pro malé podniky se třemi nebo více zaměstnanci, kteří by se jinak rozhodli právě pro tři uživatelské účty s cloudovou službou určenou pro osobní použití.

Startovací balíček je pouze 5,00 $ na uživatele za měsíc a obchodní balíček je 15,00 $ na uživatele za měsíc. A konečně, nejen že umožňují zákazníkům spravovat šifrovací klíče osobně, ale Box také poskytuje služby přizpůsobené podnikům.

Další důvody, proč se nám box líbí

Box je náš poslední výběr pro poskytovatele nulových znalostí. Společnost je také v souladu s HIPAA a mnoha dalšími předpisy, takže jste připraveni jít také do tohoto oddělení.

Box recenze

Kromě nulové znalosti nabízejí také ovládací prvky zabezpečení, které pomáhají správci spravovat oprávnění pro přístup uživatelů a skupin.

Přečtěte si recenzi

Závěr

Moderní prostředí internetu je v dnešní době tak nebezpečné, že každý uživatel by měl využívat výhod silných šifrovacích technologií. Doporučuji uživatelům vždy používat VPN pro účely šifrování, když se připojují k Internetu, ale váš poskytovatel cloudových služeb musí také použít silné šifrování při ochraně dat.

Z pěti nejlepších cloudových úložišť pro šifrování jsou všichni poskytovateli nulových znalostí a umožňují uživatelům spravovat své šifrovací klíče. Přestože místní šifrování mírně omezuje rychlost nahrávání a stahování, je nezbytné zlo pro uživatele, kteří si chtějí být stoprocentně jisti, že nikdo nemá přístup k jejich datům v cloudu.

Co si myslíte o zabezpečení cloudových dat šifrováním? Sdílejte své myšlenky v sekci komentářů níže.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me