Nejlepší externí pevný disk 3TB pro rok 2023

Když se podíváte na nejlepší výběr externích pevných disků, kapacita 3TB se příliš neobjeví. Jak o tom mluvíme za minutu, 3TB je pro většinu pevných disků trochu bolestivé místo, což nutí mnoho výrobců, aby zcela snížili kapacitu ze své sestavy.. 

To ztěžuje nalezení pevných disků 3TB, i když ne nemožné. V této příručce k nejlepšímu externímu pevnému disku 3TB jsme provedli průzkum, abyste věděli, které disky 3TB obstojí ve zkoušce času. Přestože stále doporučujeme jít s modelem 2TB nebo 4TB, všechny níže uvedené možnosti poškrábají svědění 3TB, pokud jej máte. 

Nedostatek pevných disků 3TB na trhu však není bezdůvodný. Než se dostaneme k našim výběrům, pojďme mluvit o tom, proč je tak těžké najít pevné disky 3TB, a také o tom, co jsme hledali při výběru.

Nejlepší externí pevný disk 3TB 2023

Výběr nejlepšího 3TB externího pevného disku

Nalezení dobrého externího pevného disku 3TB je obtížnější, než si myslíte. Tato kapacita je nepolapitelná a většina výrobců přeskakuje z 2 TB na 4 TB bez toho, aby upoutala pozornost. Ačkoli se to může zdát jako náhoda, existuje důvod, proč výrobci nenabízejí rychle nabízet modely 3TB. 

Od konce roku 2011 začalo Thajsko intenzivně pršet a během několika měsíců voda spotřebovávala domy, továrny a školy. Během této doby se produkce magnetických pevných disků výrazně snížila, protože rostliny, které je vytvořily, byly vodou zbytečné. 

V té době však společnost Seagate stále prodávala pevné disky 3 TB za rozumnou cenu, kterou využily neomezené služby online zálohování, jako je Backblaze (přečtěte si naši Backblaze recenzi). 

To však nevyšlo dobře. V článku publikovaném v roce 2015 Backblaze podrobně popsal své zkušenosti s 3TB disky, které zakoupil, a tvrdí, že po třech letech přibližně 75 procent jednotek selhalo.

Zajímavé je, že stejné jednotky Seagate s kapacitou 4 TB fungovaly velmi dobře a Backblaze je nadále používá dodnes. Není jasné, zda jsou pohony 3TB náchylné k selhání na základě jejich konstrukce nebo zda vysoká míra selhání je vedlejším produktem povodní, k nimž došlo v roce 2011. Jedna věc je však jasná: Jednotky 3TB v průměru nejsou tak spolehlivé jako 2TB a 4TB disky. 

Pokud vás to znepokojuje, přečtěte si našeho nejspolehlivějšího průvodce externím pevným diskem a našeho nejlepšího průvodce 2TB externího pevného disku a nejlepšího průvodce externím pevným diskem 4TB. Pro ty z vás, kteří vám nevadí hrát rychle a ztratit se svými daty, je tohle pro vás. Ujistěte se, že máte připravenou online zálohu, například IDrive (přečtěte si naši recenzi IDrive).

Ti z vás, kteří se zajímají o spolehlivost, ne. Všechny níže uvedené možnosti jsou k dispozici v jiných kapacitách. Určitě jsme si vybrali tak, aby všechny naše možnosti fungovaly dobře a byly ve variantě 3TB. Pokud nechcete riskovat, můžete si zakoupit jinou kapacitu a být v pořádku.

Nejlepší externí pevný disk 3 TB: Western Digital My Book

Western Digital My Book je jediným HDD diskem, který dokáže s naším nejlepším výběrem externího pevného disku SSD. Nevykonává téměř stejně dobře jako něco jako Samsung T5 (přečtěte si naši recenzi Samsung T5), ale za cenu, kterou požadujeme, to nemusí. S ohledem na množství úložiště, které získáte, je výkon upřímně řečeno vynikající. 

  Den ochrany osobních údajů v roce 2015: komentáře nejvýznamnějších odborníků k otázkám ochrany osobních údajů (+ Infographic)

western-digital-my-book-1

Kapacity začínají na 3TB, ale v tomto případě doporučujeme zvýšit. Model s jedním pohonem je k dispozici až do 10 TB, a přestože velká kapacita může způsobit problémy s výkonem, neměli jsme žádné problémy s testovaným modelem 6TB. Pokud hledáte více úložiště, může My Book vyhovět. 

Western Digital také prodává verzi disku My Book, která je přednastavena pro disky RAID-0, s dvěma disky (přečtěte si naši příručku RAID). Model s dvěma disky je k dispozici v kapacitách 12TB, 16TB a 20TB a je vybaven podporou USB 3.1 Gen 1. Pro obrovské množství úložného prostoru je My Book s dvěma disky tou správnou cestou. 

Moje kniha je také velmi levná. Modely 6TB a 8TB, které pro nastavení s jedním pohonem doporučujeme nejvíce, se pohybují mezi 100 a 150 $, zatímco verze s dvěma disky se pohybují mezi 300 a 700 $. Ačkoli je verze 20TB drahá podle jakékoli metriky, množství úložného prostoru plus podpora pro USB 3.1 Gen 1 je šílené.

Další důvody, proč se nám líbí Western Digital My Book

Přestože Western Digital My Book nemůže dosáhnout rychlosti puchýřů, jako je mobilní SSD G-Drive (přečtěte si naši recenzi G-Drive G-Drive Mobile SSD), stále si získal místo v našem nejrychlejším externím průvodci pevným diskem. Sekvenční čtení a zápisy byly v našem testování vyšší než 200 MB / s a ​​náhodné zápisy byly vyšší než 11 MB / s. 

Náhodné čtení však sedělo asi půl megabajtu za sekundu. V praxi to znamená, že My Book je lepší zapisovat data na disk než číst data z něj, což je ideální pro zálohování. Při psaní nových souborů se to vyplácí, ale při vyvolávání těchto souborů se obchodujete trochu rychle.

Hvězdami show jsou však nástroje, které Western Digital My Book. Pro disk My Book existuje několik stažení, která vám umožní nakonfigurovat pole RAID, nastavit plán zálohování a dokonce prohledat disk kvůli možným chybám.. 

Tyto nástroje jsou jedním z hlavních důvodů, proč My Book doporučujeme tak vysoko, jak si můžete přečíst v naší recenzi Western Digital My Book..

Seagate Backup Plus Portable

Seagate Backup Plus Portable je jako vzít Western Digital My Book, odstranit část výkonu a snížit jej na 2,5-palcový tvarový faktor. Obchoduje výkon za přenositelnost, což v závislosti na vašem případu použití může být dobrá věc. Je také k dispozici v kapacitě 3 TB, na rozdíl od běžného přenosného zařízení Seagate (přečtěte si naši recenzi přenosného přístavu Seagate). 

seagate-backup-plus-portable-2

Pokud máte stále obavy o spolehlivost, nebojte se. Seagate Backup Plus Portable je k dispozici v kapacitách 1TB, 2TB, 3TB a 4TB, takže si můžete vždy vybrat jinou velikost podle vašich preferencí. Ne každá jednotka je však stejná. Seagate nabízí tři verze Backup Plus Portable, z nichž každá nabízí mírně odlišné funkce. 

Rozsah kapacity je rozdělen mezi Slim a normální verze měniče. Modely 1TB a 2TB se považují za „štíhlé“, které jsou zhruba o polovinu tlustší než normální verze. Modely 3TB a 4TB jsou normální velikosti a nemají žádné speciální funkce. 

Za trochu více peněz můžete upgradovat na verzi Ultra Touch, která je nabízena v kapacitě 1 TB nebo 2 TB. Verze Ultra Touch se neliší v designu ani výkonu, ale podporuje USB-C – stále však používá připojení USB 3.0 – a přichází s hardwarovým šifrováním. 

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, budete mít možnost mezi několika barvami, z nichž každá bude mít tkaný textil.

Další důvody, které se nám líbí Seagate Backup Plus Portable

Estetika a přenositelnost jsou důvodem, proč si kupujete Backup Plus Portable, nikoli výkon. Není to hrozné, s postupným čtením a zápisem kolem 130 MB / sa náhodným čtením a zápisem kolem 1,3 MB / s, ale viděli jsme lépe. 

  5 nejlepších cenově dostupných serverů pro malé podniky

Na druhé straně si tyto funkce zaslouží vaši pozornost. Seagate zahrnuje Toolkit se všemi jeho jednotkami, což je nástroj, který umožňuje zálohovat nebo zrcadlit existující pevný disk. 

Ačkoli se tyto dvě funkce zdají nevýrazné, Toolkit v nich nabízí velkou flexibilitu. Můžete nastavit plány zálohování, zvolit způsob zálohování a další data, což z něj činí jeden z více zálohovacích nástrojů bohatých na funkce. 

Seagate vám navíc umožňuje zakoupit službu Rescue Data Recovery Service za velmi málo peněz. Tři roky ochrany obnovy dat běží pouze Seagate Backup Plus Portable, což je krádež. 

Nejedná se o náhradu za vaši záruku – Backup Plus Portable přichází s dvouletou omezenou zárukou – ale spíše o rozšíření. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Seagate Backup Plus Portable.  

Western Digital Elements

Digitální prvky Westen jsou stejně základní jako externí pevné disky. Přestože má lepší kvalitu sestavení než základy společnosti Toshiba Canvio – k tomu se dostaneme za minutu – nedokáže zvládnout výprask jako LaCie Rugged Mini (přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini). Přesto je to velmi levné a nabízí spoustu úložného prostoru pro zavedení. 

western-digital-elements-2

Je k dispozici mezi 1TB a 4TB, přičemž 2TB nabízí nejlepší hodnotu. Model 3TB však není špatný. Za 79,99 $ platíte zhruba dva a půl centu za gigabajt, což je skvělá hodnota. Model 4TB vám nedává tolik slev, ani běh o desetinu centu méně na gigabajt než model 3TB. 

Částka, kterou platíte za gigabajt, je v tomto ohledu důležitá, protože Western Digital Elements nenabízí nic kromě úložného prostoru, který kupujete. Na rozdíl od Portable Backup Plus Portable a My Book jednotka Elements neobsahuje žádné další nástroje ani nástroje pro zálohování, se kterými si můžete pohrát.

Western Digital zpřístupňuje diagnostický nástroj pro všechny své pevné disky, takže si jej můžete stáhnout a vyřešit problém s diskem Elements, pokud má nějaké problémy. 

Ačkoli nedostatek funkcí je prchavý, západní digitální prvky jsou tak levné, že na tom nezáleží. Pokud vše, co potřebujete, je spousta kapacity a nezajímá vás nic jiného, ​​může jednotka Element poskytnout.

Další důvody, které se nám líbí západní digitální prvky

Western Digital Elements rychle ukazuje, co jsme viděli s Western Digital My Book. Ačkoli sekvenční rychlosti byly o 70 MB / s pomalejší než My Book, náhodné rychlosti byly podobné. Naše testování přineslo náhodné čtení 0,55 MB / sa náhodné zápisy 10,11 MB / s. 

To opět znamená, že pohon je lepší pro zálohování. Data by měla rychle proudit na disk bez úzkého hrdla, ale možná máte problémy s vyvoláním těchto dat. 

Rychlá náhodná rychlost zápisu získala Western Digital My Book místo v našem nejlepším externím pevném disku pro PS4 a nejlepším externím pevném disku pro průvodce Xbox One, ale Elements vynechal. To znamená, že jeho výkonnost náhodného zápisu by z něj udělala skvělou volbu pro rozšířené úložiště konzoly. 

Za cenu je však Western Digital Elements působivý, zejména s ohledem na kvalitu sestavení. Ačkoli to není tak těžké jako SanDisk Extreme Portable (přečtěte si naši recenzi SanDisk Extreme Portable), Western Digital Elements je postaven lépe než většina externích pevných disků blackboxu. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Western Digital Elements.

Rozšiřující plocha Seagate

Rozšiřující plocha Seagate je v podstatě verzí Western Digital My Book od Seagate. Začíná na 2TB a zvyšuje se až na 10TB. Není nabízena verze s dvěma disky, ale to není jediný důvod, proč je Seagate Expansion Desktop na čtvrtém místě. Je také o něco pomalejší než My Book. 

rozšiřovací plocha pro mořskou bránu

Není to o moc pomalejší, doplnění sekvenčními rychlostmi kolem 160 MB / s, ale tento rozdíl je dostačující. I přesto si díky své ceně získá místo. Model 4TB je o 20 $ levnější než My Book, čímž se cena za gigabajt snižuje na méně než dva centy. V tomto případě doporučujeme přeskočit kolem verze 3TB, protože v době psaní je o 5 $ dražší. 

  Nejlepší cloudové úložiště pro studenty 2023

Na rozdíl od knihy My Book je sladká stránka Rozšíření Desktop mezi 4 TB a 6 TB. Model 8TB je o pár dolarů levnější než My Book a model 10TB je o 15 dolarů dražší. Přesto by 6TB mělo být spousta, bez ohledu na to, zda rozšiřujete úložiště notebooku nebo provádíte plnou zálohu systému. 

Stejné funkce jako u Seagate Backup Plus Portable jsou také u Expansion Desktop. Toolkit vypadá v tomto kontextu ještě lépe, protože rozšířená kapacita vám umožňuje zálohovat i ty nejnáročnější systémy.

Další důvody, které se nám líbí Seagate Expansion Desktop 

Stejně jako My Book i Seagate Expansion Desktop vyžaduje externí napájení. To v kombinaci s jeho velikostí znamená, že pravděpodobně neopustí domov. Seagate má však vestavěný nástroj pro správu napájení, který automaticky zastaví spotřebu energie, když se jednotka nepoužívá. Tím se prodlužuje životnost disku uvnitř a šetří se tím váš účet za elektřinu.

Kromě toho je Seagate Expansion Desktop poměrně standardní externí pevný disk. I když je rychlost pomalejší než u Western Digital My Book, nemělo by to znamenat rozdíl pro malé soubory v zálohování systému. Je také levnější a přichází s jedinečným pyramidovým designem. 

Základy Toshiba Canvio

Tato položka je trochu podvádí. Jak bylo uvedeno výše, je obtížné najít externí pevné disky 3TB. Technicky je produkt Toshiba Canvio Basics k dispozici v řadě 3TB a v době psaní si jej můžete stále zakoupit. Společnost Toshiba však tuto kapacitu přerušila a verze 3TB vyvolává mnohem vyšší cenu než dokonce model 4TB. 

toshiba-canvio-basics-1

Přesto chceme dát produktu Toshiba Canvio Basics nějaký čas na slunci. Je to překvapivě dobrý externí pevný disk, navzdory nízké kvalitě sestavení a nízké ceně. Ačkoli to není tak chatrné jako ADATA SD600 (přečtěte si naši recenzi ADATA SD600), základy Canvio nejsou postaveny, stejně jako Western Digital Elements. 

Jedna věc, kterou má společné s jednotkou Elements, je však nedostatek funkcí. Společnost Toshiba na disku nezahrnuje žádné nástroje a na webových stránkách společnosti Toshiba nejsou k dispozici žádné nástroje ke stažení. Můžete získat nástroj třetích stran pro diagnostiku a zálohování, ale společnost Toshiba na disk neobsahuje nic. 

To vše lze snadno přehlédnout, i když s ohledem na cenu. 4TB model je o 10 $ dražší než 4TB Seagate Expansion Desktop, ale nevyžaduje externí napájení a lze jej vzít na cestách. 

Další důvody, které se nám líbí Základy společnosti Toshiba Canvio

Navzdory všemu, co proti němu pracuje, se základy Toshiba Canvio Basics daří dobře. Během našeho testování jsme zaznamenali sekvenční čtení a zápis rychlostí kolem 150 MB / s, s náhodným zápisem blížícím se 5 MB / s. Náhodné čtení bylo špatné – přibližně půl megabajtu za sekundu – ale to je pro kurz s levnými externími HDD. 

Je rychlejší než přenosný software Western Digital Elements a Seagate Backup Plus a přitom je o 5 až 10 USD levnější, což je působivé. Ačkoli kvalita sestavení není o čem psát domů, systém Toshiba Canvio Basics nabízí spoustu úložného prostoru za málo peněz, a dokonce má slušné rychlosti, nabootovat. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics.

Závěrečné myšlenky

Pokud hledáte externí pevný disk 3TB, který bude žít na vašem počítači, je těžké porazit Western Digital My Book. Je levný, nabízí vysoký výkon a přichází se spoustou funkcí, které lze zavést. Pro ty, kteří jsou na cestách, se Seagate Backup Plus Portable dostane tam, kde zůstane v malém balíčku. 

Jak je uvedeno v úvodu, pevné disky 3TB jsou obvykle méně spolehlivé než jiné kapacity, takže pokud máte zájem o výše uvedené možnosti, doporučujeme upgradovat na 4TB nebo snížit na 2TB. Pokud chcete několik dalších možností, přečtěte si naše další recenze externích pevných disků. 

S jakým pevným diskem 3TB jdete? Proč jste si to vybrali? Měníte svou kapacitu na základě spolehlivosti? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me