OneDrive vs Dropbox – Co je nejlepší poskytovatel cloudového úložiště

Dropbox a OneDrive jsou dva konkurenční balíčky cloudového úložiště, které by se na první pohled mohly zdát velmi podobné. Je proto rozumné, že mnoho lidí se pravděpodobně bude snažit zjistit, kolik úložného prostoru dostanou a kolik to bude stát, než si vyberou.

U Cloudwards.net však víme, že kromě těchto věcí by se měl průměrný spotřebitel mnohem více dívat. Abychom našim čtenářům pomohli při rozhodování o nejlepší službě cloudového úložiště, sestavili jsme tento srovnávací kus, který pomáhá osvětlit nejdůležitější rozdíly mezi Dropboxem a OneDrive.

Náš závěr je, že zatímco se OneDrive může zdát, že nabízí větší hodnotu na povrchu, přístup Dropbox k řízení obsahu a šifrování z něj dělá jasnou volbu pro uživatele, kteří si cení jejich online bezpečnosti.

Bitva: Dropbox vs. OneDrive

Protože řešení cloudového úložiště se mohou velmi důležitým způsobem lišit, je důležité se podívat, jak se Dropbox a OneDrive hromadí. V průběhu čtyř kol podrobně popíšeme každou službu v kategoriích cenových plánů, synchronizace, kontroly obsahu a šifrování.

1

Ceny

Nejprve se podívejme, jak naši dva uchazeči porovnávají, co se týče cen.

Dropbox

Dropbox Basic poskytuje uživatelům 2 GB volného cloudového úložiště. I když to zaostává za mnoha hlavními konkurenty Dropboxu – včetně OneDrive -, Dropbox umožňuje uživatelům vydělávat více volného místa prostřednictvím doporučení. Na bezplatném účtu je doporučená síť 500 MB, každá až 16 GB.

Pro lidi, kteří potřebují více místa, přichází Dropbox Pro s 1TB cloudového úložiště, účtováno měsíčně nebo ročně.

Náklady jsou v souladu s tím, co bych očekával za 1 TB cloudového úložiště. Problém se strukturou plánu Dropboxu je v tom, že nenabízejí menší nebo větší přidělení úložiště. Tento nedostatek flexibility ho opět staví do rozporu s některými jeho hlavními konkurencemi, včetně Google Drive a OneDrive (přečtěte si srovnání Dropbox vs Google Drive vs OneDrive).

Uživatelé programu Dropbox Pro mohou využívat program doporučení, přičemž na doporučení mohou započítat 1 GB dalšího úložiště. Mezera doporučení je omezena na 32 GB.

Dropbox nabízí rozumný obchodní plán, který je za 12,50 $ na uživatele. Každý obchodní uživatel původně udělil 1 TB úložného prostoru, ale Dropbox to udělí neomezenému úložišti na vyžádání – a bez dalších poplatků. Musíte si však zakoupit nejméně pět licencí, takže to pravděpodobně nebude pro většinu běžných spotřebitelů možnost.

OneDrive

Společnost Microsoft uděluje 5 GB bezplatného cloudového úložiště, aby vás mohla začít. Pokud to nestačí, nabízejí běžným spotřebitelům tři různé možnosti.

Zahrnutí 50GB plánu za pouhých $ 1,99 za měsíc je hezké. Mnoho uživatelů nepotřebuje 1 TB cloudového úložiště a mělo by ocenit možnost nižších nákladů.

Zaregistrujte se do osobního nebo domovského plánu 1TB a získáte také přístup k desktopovým verzím sady Office 365. Kdokoli může nyní používat Office Online zdarma, ale verze pro počítače vám umožní pracovat mimo prohlížeč..

Aplikace Office 365 zahrnují:

 • Slovo: zpracování textu
 • Excel: tabulky
 • Powerpoint: prezentace
 • OneNote: psaní poznámek

Microsoft 1TB plán je cena pod svými nejbližšími konkurenty, včetně Dropbox. Office 365 Home je obzvlášť výhodný pro rodiny s dětmi: Cena 9,99 $ je to, co většina služeb účtuje jednomu uživateli.

Stejně jako Dropbox, Microsoft také nabízí obchodní plán, který přichází v několika příchutích v rozmezí od 60 do 120 $ na uživatele, za rok.

Společnost Microsoft nenavrhuje minimální počet uživatelů pro své obchodní plány. Pokud však v plánu OneDrive Business Advanced zaregistrujete alespoň pět uživatelů, přidělení úložiště na uživatele se stane neomezeným. Je zajímavé, že OneDrive tuto výhodu nerozšiřuje na plán Business All-In-One.

První myšlenky

Dropbox zahájil partnerství se společností Microsoft v roce 2015, aby umožnil odběratelům prohlížet a upravovat obsah pomocí aplikace Office Online. Tato integrace je bezproblémová a vše probíhá z webového rozhraní Dropbox. Abyste ji mohli používat, musíte být online.

  Jak nastavit cloudovou síťovou cestu snadnou cestou

To, že odběratelé 1TB OneDrive získají přístup k desktopové verzi oblíbené kancelářské sady společnosti Microsoft, zůstává příjemnou výhodou při výběru OneDrive přes Dropbox. Tam, kde OneDrive opravdu svítí přes Dropbox, je však flexibilita a cena. OneDrive nabízí možnost 50 GB a plán rodiny. Navíc, jeho 1TB plán je o $ 3 levnější za měsíc než Dropbox Pro.

Kolo: Cenový bod pro OneDrive

Logo Dropbox
Logo OneDrive

2

Sync

Toto kolo pojednává o tom, který ze dvou poskytovatelů bude vaše soubory udržovat v aktuálním stavu nejlepší, a také o kontrole rychlosti připojení obou služeb..

Dropbox

DropBox umožňuje synchronizovat obsah na jakémkoli zařízení, na kterém jste nainstalovali aplikaci Dropbox. Mezi podporované platformy pro stolní počítače patří:

 • Okna
 • Operační Systém Mac
 • Linux (Ubuntu, Fedora)

Instalace aplikace na plochu vytvoří synchronizační složku, kterou lze použít stejně jako jakoukoli jinou složku na vašem OS. Přesunem obsahu do této složky se nahraje do datového centra Dropbox

Dropbox má mobilní aplikace pro:

 • Android
 • iOS (iPhone, iPad)
 • Windows Phone
 • Ostružina

Celkově zařízení podporovaná Dropboxem zahrnují jak populární platformy, tak i několik málo běžných zařízení, jako jsou Ubuntu a Fedora..

Abych viděl, jak dobře Dropbox řídí synchronizační proces, provedl jsem na svém laptopu Windows několik testů, abych změřil rychlost přenosu souborů. Tyto testy zahrnovaly posílání komprimované složky 258 MB do a z cloudu.

Pokud jde o kontext, moje rychlost odesílání a stahování byla průměrně 160/12 Mb / s, když byly tyto testy prováděny, podle speedtest.net.

Prům. nahrát časPrům. Stáhnout čas
Dropbox 4:44 0:19
OneDrive 3:55 0:14

Jsou to docela dobré časy, ale s Dropboxem se to vlastně zlepšuje. Je to proto, že Dropbox obsahuje něco, co se nazývá přírůstková synchronizace. Inkrementální synchronizace je proces přenosu souboru, ve kterém jsou synchronizovány pouze pozměněné části souboru. Protože se celý soubor nenahraje ani nestáhne pokaždé, když se změní soubor, šetří tak čas i systémové prostředky.

Abych zjistil, jak moc jsem provedl další test, ve kterém jsem provedl malou změnu komprimované složky na svém notebooku (odstranil jsem jeden ze souborů v něm). Tato změna se projevila v mém cloudovém úložišti Dropbox za pouhých 13 sekund.

Aby bylo možné dále spravovat dopady na systémové prostředky, umožňuje Dropbox uživatelům snižovat rychlost odesílání a stahování. Tento proces lze spravovat pomocí ikony na hlavním panelu.

I když to pravděpodobně není problém, s nímž se většina lidí setká, když nahráváte soubory do Dropboxu přes prohlížeč, existuje limit velikosti souboru 20 GB. Pokud nahráváte z počítače nebo mobilní aplikace, neexistuje žádný limit.

OneDrive

OneDrive je předinstalovaný na zařízeních se systémem Windows 10 a je navržen tak, aby byl nedílnou součástí prostředí Windows, protože Microsoft sleduje trend přesunu služeb do cloudu.

Instalace je také k dispozici pro Mac OS X 10.9 nebo vyšší, což je užitečné, pokud chcete pracovat z různých různých platforem pro různé úkoly, nebo jako MS Office, ale dáváte přednost počítačům Mac. Společnost Microsoft nepodporuje žádné variace linuxu.

Mobilní přístup je však široký s aplikacemi pro:

 • Android
 • iOS (iPhone, iPad)
 • Windows Phone
 • Ostružina

Abych tyto dva porovnal, provedl jsem na OneDrive stejné testy rychlosti synchronizace jako na Dropboxu.

Prům. nahrát časPrům. Stáhnout čas
Dropbox 4:44 0:19
OneDrive 3:55 0:14

Pro počáteční přenosy souborů překonal OneDrive Dropbox o malý okraj.

Problém je v tom, že na rozdíl od Dropboxu OneDrive nezahrnuje do své síťové architektury přírůstkové přenosy souborů. To znamená, že změněné soubory se nahrazují zcela při každé změně souboru. To může nechat jednotlivé uživatele a jejich spolupracovníky čekat, pokud je soubor obzvláště velký.

Rovněž spojuje větší šířku pásma a systémové prostředky, což může mít vliv na vaši schopnost plnit další úkoly. Díky tomu, že je to pro uživatele ještě více temné, společnost Microsoft nepodporuje omezení rychlosti synchronizace. To může být problém, pokud pracujete z pomalého připojení nebo nahrávání velkých souborů.

  Co je Disk Google a jak to funguje? Průvodce krok za krokem 2020

OneDrive také omezuje nahrávání souborů na 10 GB, bez ohledu na to, zda tato nahrávání zahájíte z webového prohlížeče nebo ze synchronizační složky vašeho zařízení. To nebude mít dopad na většinu uživatelů, ale je to něco, čeho si musíme být vědomi.

Round Two Myšlenky

Dropbox podporuje mírně širší škálu platforem než OneDrive, ale většina uživatelů se nestará, protože oba podporují Windows, Mac OS, iOS a Android.

Větším problémem – a opravdu přesvědčivým důvodem k výběru Dropboxu nad OneDrive – je nevysvětlitelné selhání společnosti Microsoft v začlenění přírůstkových souborů do jejich architektury přenosu. To může způsobit zbytečné přetažení synchronizace. Pro ty, kteří mají omezené datové plány, také spotřebuje více megabajtů.

Zahrnutí ovládacích prvků synchronizace škrticí klapky pomocí Dropboxu je jen dalším důvodem, proč je to snadné vybrat v druhém kole.

Kolo: Synchronizační bod pro Dropbox

Logo Dropbox
Logo OneDrive

3

Sdílení a kontrola obsahu

Jak snadné dělají naši dva uchazeči sdílení souborů a obsahu na různých zařízeních?

Dropbox

Sdílení pomocí Dropboxu se provádí přes webové rozhraní. Jednoduše zvýrazněte požadovaný objekt nebo objekty a klikněte na tlačítko „Sdílet“.

Při sdílení obsahu vytvoříte odkaz k tomuto obsahu. Chcete-li distribuovat, můžete odkaz odeslat e-mailem konkrétnímu uživateli přímo z rozhraní nebo jej zkopírovat a vložit kamkoli chcete (tj. Slack, Facebook, textová zpráva). Kdokoli s tímto odkazem pak může přistupovat k tomuto obsahu a komentovat jej.

Můžete sdílet obsah na úrovni souborů i složek. Úpravy oprávnění však mohou mít pouze sdílené složky. Pokud sdílíte jednotlivý soubor, pozvané jsou omezeny na prohlížení.

Jedním z klíčových aspektů kontroly obsahu, který Dropbox získá, je zahrnutí hesel a dat vypršení platnosti odkazů. Bohužel pro neplatící uživatele musíte mít přístup k těmto možnostem jako uživatel Dropbox Pro.

Z webového rozhraní Dropbox můžete snadno sledovat svůj sdílený obsah ze dvou různých stránek.

Karta „sdílení“ umožňuje zobrazit, které složky a soubory jste sdíleli a které s vámi sdíleli. Karta „odkazy“ umožňuje spravovat možnosti propojení vázané na sdílený obsah.

Existuje třetí stránka s názvem „události“, kde můžete auditovat obecnou aktivitu na vašem účtu. To zahrnuje akce provedené vy i ty, které jste pozvali k přístupu k vašemu obsahu.

Pokud vy nebo jeden z vašich spolupracovníků provedete nechtěnou změnu souboru nebo omylem smažete soubor, Dropbox vám umožní obnovit smazané soubory i předchozí verze souborů.

Smazané a předchozí verze souborů můžete obnovit, pokud je to do 30 dnů od smazání nebo změny souboru. Jste-li uživatelem Dropbox Pro, je zde také možnost zakoupit rozšířenou historii verzí (EVH), což naráží až na jeden rok.

Pokud jste uživatelem Dropbox Business, můžete obnovit smazané nebo předchozí verze souborů na neurčito a bez nutnosti platit za oprávnění.

OneDrive

OneDrive má jedno z nejlépe vypadajících webových rozhraní jakékoli služby cloudového úložiště. Je pečlivě navržený a dobře uspořádaný – usnadňuje sdílení více objektů najednou.

Stejně jako u Dropboxu vytvoříte při sdílení složky nebo souboru OneDrive odkaz URL směřující zpět k němu. K tomuto odkazu můžete připojit oprávnění, která uživatelům umožní upravovat sdílený obsah nebo omezovat přístup pouze pro prohlížení.

Z webového rozhraní můžete odkaz zkopírovat a distribuovat ručně, odeslat e-mailem nebo sdílet na různých platformách sociálních médií, jako je Facebook a Twitter..

OneDrive vám však neumožňuje nastavit hesla nebo data vypršení platnosti na sdílených odkazech. To je důvod k obavám, protože to znamená, že ti, se kterými sdílíte odkazy, je mohou předat ostatním bez vašeho souhlasu nebo znalostí.

Webové rozhraní OneDrive vám umožní auditovat sdílený obsah pomocí karty „sdílený“, která vám pomůže neztratit ze zřetele to, co je tam venku.

OneDrive se automaticky integruje s aplikací Office Online. I když můžete auditovat, jaké změny provedli jiní uživatelé v konkrétním dokumentu v příslušné aplikaci Office, OneDrive nedává uživatelům způsob, jak auditovat aktivity širšího rozsahu, jako Dropbox s jejich stránkami událostí.

OneDrive umožňuje obnovit předchozí verze souborů, pouze pro typy souborů Microsoft Office. Jste zaseknuti s případnými změnami souborů mimo kancelář, což ještě více ohrožuje vyloučení možnosti lepší kontroly a auditu

  Nejbezpečnější antivirový software 2020: bezpečnost především

Odstraněné položky lze z recyklačního koše obnovit po dobu 30 dnů bez ohledu na typ souboru. Pokud by však obsah v koši překročil deset procent celkového přidělení cloudu, nejstarší položky budou po třech dnech automaticky a trvale smazány..

Kolo tři myšlenky

Obě služby usnadňují sdílení obsahu. Neschopnost adekvátně chránit tento obsah by vás však měla obezřetně dělat s OneDrive.

I když musíte být placeným předplatitelem pro připojení hesel a dat vypršení platnosti ke sdíleným obsahům s Dropboxem, existují alespoň možnosti. Dropbox také nabízí lepší možnosti auditu a flexibilnější obnovení odstraněných souborů a verzí.

Kolo: Sdílení a obsah Control Point pro Dropbox

Logo Dropbox
Logo OneDrive

4

Bezpečnostní

V neposlední řadě, jak bezpečné je ukládání vašich dat pomocí obou služeb?

Dropbox

Dropbox šifruje přenášená data pomocí zabezpečení transportní vrstvy (TLS) a 128bitového šifrování AES. 128 bitů by se mohlo zdát nízké, pokud je možnost 256bitového šifrování, ale pro všechny praktické účely je jeho neodstranitelný. Čím méně šifrování je, tím rychlejší je doba nahrávání.

Jakmile soubory dorazí do datového centra Dropbox, jsou dešifrovány. Poté se obsah souboru opět zašifruje, tentokrát pomocí 256bitového AES. Nechají však vaše metadata v prostém textu. Pomáhá to s procesy indexování, ale také se jedná o bezpečnostní problém, protože o metadatech může o vás někdo ještě něco říci.

Obecně řečeno, Dropbox má přísné zásady proti zaměstnancům přistupujícím k uživatelským datům. V některých případech, například pod vedením rozkazu, budou dešifrovat a sdílet vaše data.

Jsou to schopni, protože si zachovají váš šifrovací klíč. Dropbox nenabízí možnost šifrování s nulovými znalostmi (end-to-end). Pokud se jedná o problém nebo se chcete dozvědět více o tom, co je šifrování s nulovými znalostmi, obsahuje Cloudwards.net k tomuto tématu mnoho článků – například tento článek o bezpečných alternativách Dropboxu.

Dropbox umožňuje uživatelům nastavit dvoufázové ověření přístupu k jejich datům, což pomáhá chránit před slabými hesly, která lze vrátit zpět útoky brutální síly.

Až bude povoleno, budete se kromě přihlášení do účtu pomocí hesla v budoucnu vyzváni k zadání bezpečnostního kódu zaslaného na váš mobilní telefon nebo k ověření vaší identity pomocí mobilní aplikace..

OneDrive

Stejně jako u Dropboxu jsou data OneBox během přenosu šifrována pomocí SSL / TLS.

Data v klidu jsou však v tuto chvíli šifrována pouze pro účet OneDrive Business, a to není dobré vzhledem k některým problémům spojeným s porušením dat, které jsem zmínil výše, a to spolu se skutečností, že Microsoft je často útokem hackerů vzhledem ke své všudypřítomnosti.

Firemní účty OneDrive jsou chráněny 256bitovým AES.

Kromě toho společnost Microsoft podle svého přiznání prohledává vaše soubory, zda neobsahují nežádoucí obsah. I když se jedná o snahu zakročit proti šíření dětské pornografie a Microsoft prohlašuje, že skenování nepoužívá pro nic jiného, ​​ale někteří uživatelé mohou být s tímto procesem nepříjemní.

Podle jejich interních zásad nebudou materiály chráněné autorskými právy, jako jsou filmy, odstraněny, pokud k nim nebude podáno oznámení o porušení autorských práv. Dále tvrdí, že takové skenování nepoužívají pro marketingové účely.

Přesto vzhledem k jejich laxním zásadám šifrování a skutečnosti, že prověřují vaše data v první řadě, je mou radou používat OneDrive pouze pro probíhající pracovní projekty, které nejsou citlivé povahy.

Kolo: Bezpečnostní bod pro Dropbox

Logo Dropbox
Logo OneDrive

5

Verdikt

Jako optimista se smyslem pro nástroj se snažím najít hodnotu ve všem. Nicméně vzhledem k tomu, že se Dropbox integruje s produkty MS Office, mám trochu potíže obhajovat případ, kdy byste místo toho mohli chtít použít OneDrive, protože to vylučuje jedinou skutečnou výhodu, kterou by mělo.

Strategie společnosti Microsoft stojící za OneDrive se zdá, že spoléhá na uživatele Windows 10, aby si mysleli, že je nedílnou součástí zážitku, než na strategii, ve které se snaží konkurentům jako Dropbox porovnávat funkce a funkce.

To je škoda, protože kdyby Microsoft udělal pár vylepšení, OneDrive by mohl být vynikající produkt. Mechanika rozhraní je fantastická a vypadá skvěle.

Prozatím však Cloudwards.net bez rezervace doporučuje Dropbox přes OneDrive. Souhlasíš? Dejte nám vědět v komentářích níže, děkujeme za přečtení.

Vítěz: Dropbox

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me