CloudBerry Backup vs Acronis True Image: Flexibilita vs rychlost

Je obtížné orientovat se na obrovském trhu online zálohovacích řešení. Proto jsme sestavili seznam nejlepších online řešení zálohování, která vám pomohou vybrat. To znamená, že pokud si stále nedokážete uvědomit a vážíte CloudBerry Backup vs Acronis True Image, jste na správném místě. V tomto článku je porovnáme, abychom zjistili, která služba je lepší.

Acronis True Image je standardní online služba zálohování, ale CloudBerry Backup potřebuje partnerskou službu, protože není. Jedná se spíše o řešení typu infrastruktura jako služba, které nenabízí záložní prostor a funguje jako řídicí centrum, které vám pomůže spravovat plány zálohování v jiných službách cloudového úložiště..

Za tímto účelem spárujeme CloudBerry Backup s Wasabi, protože má vynikající cenovou a serverovou infrastrukturu. Služba je levná a škálovatelná, což znamená, že můžete nastavit velikost úložiště, které chcete, a diktovat, kolik zaplatíte. Více informací o něm naleznete v naší recenzi Wasabi.

Pokud se chcete o konkurentech dozvědět více, přečtěte si naši recenzi CloudBerry Backup a recenzi Acronis True Image. Pokud toto čtete a máte na paměti cloudové úložiště, přečtěte si naše vysvětlení rozdílu mezi cloudovým úložištěm a zálohováním.

Je rozumné používat cloudovou zálohu, protože váš pevný disk by se mohl zhroutit, někdo by mohl ukrást váš notebook nebo by při jiné nehodě mohlo dojít ke ztrátě dat.

K obnovení souborů můžete použít software pro obnovu dat, ale nejedná se o spolehlivou metodu. Jednotky SSD také nejsou spolehlivé, protože mají více datových chyb, přestože jejich míra selhání je menší než 1 procento.

Během pěti kol uvidíme, jak se služby vzájemně porovnávají. Na konci každého jmenujeme vítěze. Na závěr provedeme rekapitulaci a prohlásíme celkového vítěze.

1

Hodnota

Nejlepší je, pokud má služba plány, které nabízejí dobrou hodnotu, což znamená, že poskytují více záložního prostoru za méně peněz. Je ještě lepší, pokud existuje široký výběr plánů, takže můžete najít ten, který vyhovuje vašim potřebám. Je skvělé, pokud poskytovatel nabízí také bezplatný plán nebo zkušební verzi, abyste si mohli službu vyzkoušet. Pokud hledáte neomezené zálohování, podívejte se na náš nejlepší neomezený seznam online záloh.

Cberry-vs-acronis-cberry-price

Na rozdíl od většiny poskytovatelů cloudového zálohování, kteří vám účtují počet počítačů a gigabajty prostoru, vyžaduje CloudBerry Backup zakoupení jednorázové licence. S cenou 49,99 USD je Desktop nejlevnější možností. Nejdražší z nich, Ultimate, běží 299,99 $. Před rozhodnutím o odběru můžete vyzkoušet zálohu plochy pomocí 15denní zkušební verze zdarma.

S tím z cesty, musíte získat záložní službu, která poskytuje záložní prostor. Wasabi účtuje 0,0049 $ za gigabajt úložného prostoru. Na 1 000 GB budete muset za měsíc utratit pouze 5 $. Stahování vás nestojí ani desetník, na rozdíl od jiných služeb IaaS.

  Jak posílat velké soubory přes internet: Praktická příručka pro rok 2023

Cberry-vs-acronis-acronis-price

Acronis True Image má také možnost doživotní licence. Nedoporučujeme jej však získávat, protože vám umožňuje zálohovat pouze do místního úložiště, nikoli do cloudu. K dispozici jsou dva plány předplatného: Advanced a Premium.

Pokročilé náklady 4,16 $ měsíčně, nebo 49,99 $ ročně, za 250 GB. Zahrnuje plnou zálohu obrazu, aktivní klonování disku, univerzální obnovení a zálohu sociálních médií.

Prémie je 8,33 $ měsíčně nebo 99,99 $ ročně za 1 TB. Do seznamu funkcí přidává certifikaci blockchainu pro soubory a elektronické podpisy.

Pokud zaplatíte za zvětšení velikosti úložiště, dostanete ji za sníženou cenu. To platí také pro počet počítačů zahrnutých do plánu.

CloudBerry Backup ve spojení s Wasabi má skvělé ceny, a ačkoli to vyžaduje, abyste si zakoupili licenci a zaplatili za záložní prostor, je to levnější než jeho soupeř. CloudBerry Backup ve spojení s Wasabi vyhrává toto kolo.

Kolo: Hodnota bodu pro Cloudberry Backup od MSP360

2

Bezpečnostní

Aby byla vaše data v bezpečí, musíte si vybrat záložní službu se silným zabezpečením. Jeho síla závisí na šifrování používaném během přenosu a v klidu, což protokol chrání vaše soubory během přenosu a další faktory.

Nejlepší je, pokud se služba kvalifikuje jako nulová znalost, což znamená, že soubory můžete číst pouze vy. Důležité je také dvoufázové ověření, protože pomáhá zabránit přístupu k vašemu účtu, pokud někdo ukradne vaše heslo.

zabezpečení Cberry-vs-acronis-Cberry-security

CloudBerry Backup tyto metody zabezpečení podporuje, ale jejich dostupnost závisí také na partnerské službě. Se správným partnerem může CloudBerry Backup používat až 256 bitů AES na straně klienta.

Mnoho služeb podporuje pouze šifrování na straně serveru. Pokud ji máte na straně klienta, můžete šifrovací klíč ovládat pouze a číst svá data. Pokud se rozhodnete použít šifrování na straně klienta, nezapomeňte si zapamatovat své heslo, protože CloudBerry Backup jej nebude moci obnovit..

Během přenosu CloudBerry používá protokol TLS k ochraně vašich souborů, zatímco verzování pomůže, pokud některé z nich zasáhne ransomware. Wasabi podporuje šifrování v klidu a dává vám dvoufaktorové ověření. Ačkoli nemá nativní soukromé šifrování, bude fungovat s implementací CloudBerry Backup.

Datová centra Wasabi jsou na úrovni čtyř, což je nejvyšší hodnocení Uptime Institute s 99,9% zárukou dostupnosti. Mají hlídky, CCTV dohled a biometrický skener, aby zabránili vetřelcům. Přečtěte si toto pro více informací o nich.

zabezpečení Cberry-vs-acronis-acronis-security

Datová centra Acronis jsou také zabezpečená, protože používají biometrické skenování, klíčové karty, hlídky a monitorování, aby nedošlo k porušení. Vaše data jsou také uložena na více serverech, které jsou chráněny před přírodními katastrofami a požáry.

Acronis True Image používá 256bitové šifrování AES k zašifrování souborů a protokol TLS / SSL k jejich ochraně během přenosu. Soubory můžete také zašifrovat před odesláním na servery Acronis. To vyžaduje, abyste zadali heslo, které znáte pouze vy. Soubory zůstanou šifrovány v cloudu, dokud je nešifrujete. Díky tomu je služba nulová.

  Nejlepší cloudové úložiště pro rodiny v roce 2023: úložiště, děti a vy

K dispozici je také nová funkce nazvaná Acronis Active Protection, která pomáhá před útoky ransomware. Pokud se to nezdaří, můžete se při načítání souborů spolehnout na vytváření verzí. Bohužel neexistuje dvoufaktorové ověření.

Obě služby nabízejí silné bezpečnostní funkce, které chrání vaše data, ale CloudBerry Backup vám umožní partnerství se službou, kterou chcete umožnit další vylepšení plánu zálohování. Toto kolo udělujeme společnostem CloudBerry Backup a Wasabi.

Kolo: Bezpečnostní bod pro Cloudberry Backup od MSP360

3

Rychlost

Počáteční záloha může trvat dlouho. Jak dlouho záleží na poskytovateli internetových služeb a jak blízko jste k serveru. Čím blíž jste, tím lepší bude vaše spojení.

Pokud služba zálohování umožňuje nastavit preferovaná nastavení přenosu, zvyšte počet vláken pro zvýšení rychlosti a v případě potřeby je omezte, to je ještě lepší. Po úvodním zálohování pomůže také algoritmus přenosu na úrovni bloku.

CloudBerry Backup není určujícím faktorem rychlosti, služba třetí strany je. V tomto případě to je Wasabi. Má datová centra v Oregonu v Severní Virginii a jedno, které bude v provozu v Nizozemsku v lednu 2023.

Testovali jsme ji z jihovýchodní Asie a dostali průměrnou rychlost 19 minut pro složku s kapacitou 1 GB. To je skvělý výsledek vzhledem k tomu, že soubory byly před odesláním šifrovány pomocí šifrování na straně klienta CloudBerry Backup. Navíc, vaše rychlosti budou ještě lepší, pokud jste blíže k serverům Wasabi.

Acronis True Image není pomalý. Ve skutečnosti nás to překvapilo svou rychlostí, protože zálohování a obnova složky o kapacitě 1 GB trvalo jen 15 minut. Ke stažení jsme použili „optimální“ nastavení, ale je zde také „maximální“, pravděpodobně ještě rychlejší.

Vzhledem k působivým výsledkům, které Acronis True Image ukázal v našich testech, je jasné, že je rychlejší než mnoho služeb. CloudBerry Backup s Wasabi má skvělé rychlosti, ale zcela se neshoduje.

Round: Speed ​​point for Acronis True Image Review 2023

4

Snadnost použití

Snadné použití by mělo být jednoduché. Čím lepší je, tím více se můžete soustředit na svou práci, aniž byste se museli starat o svá data. Aby se zajistilo, že desktopový klient by měl pracovat na většině operačních systémů a jeho rozhraní, spolu s webovými a mobilními aplikacemi, by mělo být příjemné a intuitivní použití.

Nastavení zálohování CloudBerry je obtížné. Musíte přidat svůj účet do partnerské služby, kterou používáte ručně, a vytvořit plán zálohování, který vyžaduje výběr z mnoha možností. Pokud chcete hrát s nastavením, bude se vám líbit, ale běžní uživatelé se budou chtít vyhýbat.

Pokud se domníváte, že jste součástí hlavního proudu, měli byste si přečíst náš návod, jak používat CloudBerry Backup s průvodcem Amazon S3, abyste získali představu o tom, co musíte udělat, aby bylo možné spustit jej s Wasabi.

  Nejlepší online zálohování pro NAS 2023

Není také snadné obnovit soubory, ale umožňuje vám vytvořit složitý plán zálohování, který vyhovuje vašim potřebám.

rozhraní Cberry-vs-acronis-Cberry-interface

Stolní klient pro Windows má jasné rozhraní, které je podobné Microsoft Office, ale není to nejatraktivnější, co jsme kdy viděli. To znamená, že je na našem seznamu nejlepších cloudových záloh pro Windows. Existují také klienti pro MacOS a Linux. Nemají však všechny funkce, které má verze systému Windows.

web Cberry-vs-acronis-Cberry-interface-web

Pokud máte distribuci Linuxu bez grafického uživatelského rozhraní, můžete k webovému rozhraní přistupovat z aplikace pro stolní počítače. Má moderní a atraktivní design, který je jasný a umožňuje rychle najít to, co potřebujete.

Existuje webové rozhraní, ke kterému máte přístup prostřednictvím webu CloudBerry, ale funguje to pouze s Amazon S3.

Aplikace Acronis True Image funguje na Windows a MacOS. Pokud jste uživatelem systému Linux, vyhledejte vhodné služby v článku o nejlepším online zálohování systému Linux.

Desktopový klient je intuitivní a snadno se naviguje, ale jeho text by měl být větší. Na levé straně je menu pro navigaci v aplikaci.

Můžete jej použít k zálohování všeho, spíše než k výběru konkrétních souborů. To zabírá více místa, ale usnadňuje vytváření plánu zálohování. Pokud se rozhodnete tak učinit, můžete vyloučit soubory, které nechcete zálohovat. Navíc jsou jeho oznámení užitečná pro udržování aktuálnosti.

Pokud jste na cestách, můžete pomocí online panelu provést ruční zálohování a obnovit soubory. Díky tomu je užitečné pro vzdálenou správu. Online rozhraní je přehledné a nebude vás zaměňovat.

CloudBerry Backup je skvělý pro výkonné uživatele, ale Acronis True Image je snadno použitelný a nezaměří uživatele, takže toto kolo jde k němu.

Kolo: Snadné použití pro Acronis True Image Review 2023

5

Verdikt

CloudBerry Backup a Acronis True Image jsou třetí a čtvrté místo v našem seznamu nejlepších online zálohovacích služeb, a to potvrzuje i kravata v tomto článku. Díky jeho poněkud lepší hodnotě, větší flexibilitě a lepší bezpečnosti se však o něco blíže k CloudBerry Backup zde a prohlásíme jej za vítěze, i když jen za vlasy.

Vítěz: CloudBerry Backup

To znamená, že Acronis True Image je stále skvělá volba, protože služba CloudBerry Backup jej nepřekonává o velkou rezervu. Bude to však apelovat na uživatele, kteří mají rádi, aby jejich uživatelská zkušenost byla přímočará, protože se snadno používá. Díky jeho silným bezpečnostním možnostem se dobře hodí pro ty, kteří se nechtějí starat nebo přemýšlet o jejich záloze.

Co si myslíte o tomto srovnání? Souhlasíte s tím, že CloudBerry Backup je lepší? Kterou službu dáváte přednost zálohování souborů? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me