Nejlepší cloudové úložiště pro rodiny v roce 2023: úložiště, děti a vy

Používání cloudového úložiště se stalo pro většinu lidí samozřejmostí. Pokus o správu rodiny v cloudu však může být obtížnější. Najít nejlepší cloudové úložiště pro vaši rodinu není tak jednoduché, když hledáte úložiště pro pět lidí. Naštěstí společnosti jako Microsoft a Google usnadňují správu cloudového úložiště pro všechny.

Existuje mnoho různých možností cloudového úložiště, takže jsme chtěli poskytnout několik pokynů při vytváření tohoto nejlepšího cloudového úložiště pro průvodce rodinami..

Co dělá nejlepší rodinné cloudové úložiště

  1. OneDrive
  2. Disk Google
  3. pCloud
  4. Sync.com
  5. iCloud

Když přidáváte do své rodinné dynamiky něco nového, je příjemné, když to nezpůsobí problémy. Cloudové úložiště se neliší. Vaše rodina bude ukládat fotografie, videa a další soubory, takže se domníváme, že by vaše cloudové úložiště mělo být bezpečné, rychlé, snadno použitelné a mělo by vám poskytnout spoustu úložiště za cenu.

Z bezpečnostních důvodů jsme se zaměřili na dvoufaktorové ověřování (2FA) a šifrování s nulovou znalostí. Dvojfaktorové ověřování je funkce, která vyžaduje, abyste ověřili svou totožnost zadáním kódu, který vám bude zaslán. 

Šifrování s nulovými znalostmi zajišťuje, že ani váš poskytovatel cloudových úložišť nebude mít přístup k vašim souborům, takže víte, že k vašim informacím nemá přístup žádná třetí strana..

Tyto dvě bezpečnostní funkce fungují většinou – nebo zcela – na pozadí a nemají téměř žádnou křivku učení, takže vaše soubory zůstanou v bezpečí bez ohledu na to, jak technicky a důvtipně může být vaše rodina. 

Chcete-li se dozvědět více o nulových znalostech a špičkových službách cloudového úložiště, které je poskytují, podívejte se na náš seznam nejlepších cloudových úložišť nulových znalostí.

Nakonec jsme se podívali na další funkce, jako jsou kancelářské nástroje jako Word nebo Google Docs, které výrazně usnadňují úpravy a vytváření dokumentů v cloudu..

Mějte na paměti, že vždy existuje kompromis, pokud jde o bezpečnost versus funkčnost. Poskytovatelé cloudových úložišť, kteří se více zaměřují na zabezpečení, obvykle nemají mnoho funkcí ani podporu pro aplikace třetích stran. Kvůli povaze zabezpečení cloudu musí být software do značné míry zděný, aby vám poskytl nejlepší ochranu.

1. Microsoft OneDrive

OneDrive je řešení cloudového úložiště společnosti Microsoft a také jediná možnost na tomto seznamu, která má levný plán úložiště postavený pro velké rodiny. Díky kombinaci sady Microsoft Office je OneDrive perfektním řešením pro studenty vysokých a středních škol, obchodní profesionály a všechny mezi nimi.

onedrive-file-manager

K jednotce OneDrive lze přistupovat prostřednictvím webu, synchronizační složky na ploše nebo notebooku nebo na jakémkoli zařízení Android nebo iOS. Uživatelské rozhraní používá systém složek, takže to bude pro většinu lidí známé. Soubory a složky můžete také sdílet s ostatními prostřednictvím odkazu, který lze sdílet. OneDrive vám také umožňuje chránit vaše odkazy heslem, takže jsou bezpečné, i když spadnou do nesprávných rukou.

OneDrive má čtyři plány úložiště v rozmezí od 5 GB do 1 TB. Plán Office 365 Home je plán rodiny OneDrive a každý nabízí 1 TB pro až šest uživatelů a celkem 6 TB. Plán je 99 dolarů ročně nebo 9,99 dolarů měsíčně, v závislosti na tom, jak chcete platit.

  Jak posílat velké soubory přes internet: Praktická příručka pro rok 2023

Další důvody, které se nám líbí OneDrive

Rodinný plán obsahuje Office 365 Home, takže máte přístup k produktům řady Office od Microsoftu na počítačích, počítačích Mac, tabletech a chytrých telefonech. Microsoft Office je používán široce ve školách a v obchodním světě, takže bez ohledu na to, zda si vedete deník, děláte domácí úkoly nebo interpretujete data pro práci, společnost Microsoft vás pokryla.

Spolu s Microsoft Office má OneDrive další úhlednou funkci pro uživatele s více počítači. Kliknutím na kartu „PC“ v OneDrive na ploše nebo notebooku získáte přístup ke všem souborům na libovolném počítači, ke kterému jste se již připojili..

onedrive-pc-access

Společnost Microsoft také zahrnula 2FA do OneDrive, ačkoli nepoužívá šifrování s nulovými znalostmi, což znamená, že pokud budete chtít tuto bezpečnostní funkci, budete muset použít software třetích stran, jako je Boxcryptor. Můžete se podívat na naši úplnou recenzi Boxcryptoru a dozvědět se více o tom, jak zabezpečit OneDrive a další online software.

OneDrive má další bezpečnostní funkci nazvanou Osobní úschovna. S Vaším osobním trezorem můžete skenovat důležité dokumenty – například rodné listy, daňové záznamy a cokoli jiného, ​​co chcete mít v bezpečí – přímo do zabezpečené složky. Existují také další funkce zabezpečení, které automaticky chrání vaše soubory.

Váš osobní trezor vyžaduje 2FA a 20 minut nečinnosti automaticky uzamkne složku, takže jste chráněni, pokud náhodou odejdete s něčím důležitým otevřeným. Do osobního trezoru máte přístup ze všech svých zařízení a skenování dokumentů lze provádět z mobilní aplikace.

2. Disk Google (Google One)

Výběr online nástrojů a služeb Google nebyl vždy nejjednodušší, zejména pokud jde o Disk Google a jeho různé plány. Ve snaze to změnit, Google shromáždil své plány úložiště pod značkou Google One, která si klade za cíl poskytnout jasné možnosti úložiště pro uživatele a rodiny, jakož i další výhody.

Na Disk Google se dostanete prostřednictvím webu, mobilní aplikace a synchronizační složky Windows nebo Mac. Disk Google je také uspořádán ve složkách a snadno a snadno můžete ukládat a přistupovat ke všem svým souborům. Soubory lze také snadno sdílet s ostatními prostřednictvím odkazu.

google-drive-file-manager

Disk Google má čtyři standardní plány, které sahají od bezplatného plánu 15 GB až po 2 TB. Všechny placené plány inzerují možnost přidat členy rodiny, což z Disku Google dělá dobrou volbu pro rodiny s dětmi, kteří chtějí vyzkoušet levný plán nebo kteří mají nízké nároky na úložiště.

Další důvody, které se nám na Disku Google líbí

Spolu s úložištěm na Disku Google zahrnuje Google One také členské výhody se všemi placenými plány. Od nynějška můžete při vyhledávání na Googlu získat slevy na vybrané hotely. Můžete také získat až 10 procent zpět při nákupech v Google Store a Google slibuje, že přijde více.

Spolu s úložištěm na Disku Google máte také volný přístup k sadě kancelářských aplikací Google s každým plánem. Tyto aplikace vám umožňují vytvářet a upravovat dokumenty přímo z Disku Google, spolupracovat s ostatními uživateli Disku a další. Dokumenty Google je další populární kancelářský balíček pro školy a pracoviště, který zvyšuje jeho užitečnost.

Google dokumenty

Stejně jako OneDrive používá Google 2FA. Stejně jako OneDrive neposkytuje Google šifrování s nulovými znalostmi, což znamená, že pro další zabezpečení budete muset vyhledat podporu třetích stran. Boxcryptor bude také spolupracovat s Diskem Google pro ty, kteří potřebují nebo chtějí ochranu nulových znalostí. 

  Nejlepší online zálohování pro Mobile 2023: Zálohování na cestách

Pokud chcete porovnat OneDrive a Disk Google vedle sebe, můžete si prohlédnout naše srovnání Dropbox vs. Google Drive vs. OneDrive. Budete moci porovnat Disk Google a OneDrive a Dropbox, další přední cloudovou službu pro všeobecné použití.

3. pCloud

pCloud je bezpečné řešení cloudového úložiště, které se více zaměřuje na zabezpečení účtu než cokoli jiného. pCloud také nabízí jeden z nejzajímavějších rodinných plánů. Namísto placení měsíčně provádíte jednorázovou platbu 1 400 $, která je v současné době při psaní snížena na 500 USD.

pCloud má také zajímavý bezplatný plán, který vás odstartuje s 2 GB a dává vám více úložiště pro dokončení jednoduchých úkolů.

Další důvody, které se nám líbí pCloud

Stejně jako ostatní možnosti v tomto seznamu má pCloud moderní uživatelské rozhraní založené na složkách, které usnadňuje ukládání a vyhledávání souborů. Dokumenty lze sdílet také prostřednictvím odkazů, takže ostatní mohou mít snadný přístup k fotoalbům, videím a souborům podle vašeho výběru. Můžete také přistupovat k pCloud z mobilní aplikace pro Android a iOS nebo z webu.

pcloud-file-manager

pCloud má také jiný způsob sdílení souborů – pCloud Transfer – který nevyžaduje, aby někdo měl účet pCloud. Jednoduše přejděte na webového klienta a přidejte soubor (až 5 GB), který chcete sdílet, a příjemce, poté stiskněte „odeslat soubory“. Příjemce obdrží e-mail s odkazem, který mu umožní stáhnout soubor.

Soubory, které posíláte pomocí pCloud Transfer, lze také zašifrovat pomocí hesla, takže přístup k odeslaným položkám mají pouze lidé s tímto heslem.. 

Tato možnost je skvělá pro starší rodiče nebo prarodiče, kteří jsou méně důvtipní, ale chtějí vidět rodinné fotografie a videa bez dalších kroků. Kromě toho lze heslo přidat nebo odebrat v závislosti na vašich potřebách.

pcloud-transfer

Rodinný plán vám poskytne 2 TB úložiště a může k němu přistupovat až pět uživatelů. Plán je doživotní, takže se nikdy nebudete muset starat o placení předplatného nebo o ztrátu dat kvůli zmeškané platbě. Můžete také vybrat, kolik úložného prostoru dostane každý uživatel, takže člen rodiny s hladovým úložištěm může mít místo, které potřebuje.

pCloud používá 2FA pro zabezpečení a šifrování nulových znalostí, i když tato funkce vyžaduje další poplatek 3,99 $ měsíčně. Jakmile zaplatíte za složku Crypto, ke všemu, co tam uložíte, budete mít přístup pouze vy.

Pro rodiny s velkým množstvím médií nabízí pCloud vestavěný videopřehrávač a vestavěný audiopřehrávač s vytvořením seznamu skladeb.

4. Sync.com

Sync.com je základní služba cloudového úložiště, která se snadno používá a je velmi bezpečná. Sync.com podporuje 2FA a šifrování nulových znalostí je povoleno po vybalení, čímž je Sync.com nejbezpečnější možností cloudového úložiště v seznamu.

Přestože server Sync.com technicky nenabízí rodinný plán, plán 4TB pro jednoho uživatele plus je dostupný za 180 USD ročně. Můžete se také rozhodnout pro plán obchodních týmů, který stojí tři $ 180 ročně pro tři uživatele a 1 TB úložiště. Obchodní plány přicházejí v 1TB, 4TB a 10TB a mohou se v závislosti na vašem rozpočtu ubytovat mezi dvěma a 100 uživateli.

Další důvody, které se nám líbí Sync.com

Navigace na stránce Sync.com je snadná a lze k ní přistupovat prostřednictvím synchronizační složky, Sync.com nebo aplikace. Můžete vytvořit sdílitelné složky, do kterých můžete přidávat lidi, nebo měnit běžné složky na sdílené složky. Soubory lze také sdílet prostřednictvím odkazu, kromě jednotlivých videí nebo jiných vzpomínek a dokumentů.

  Jak nahrát na Disk Google

správce synchronizačních souborů

Spolu se sdílením odkazů můžete snadno přizpůsobit své odkazy pomocí tlačítka „Spravovat odkaz“ tak, aby bylo chráněno heslem, mělo omezení stahování, pouze pro čtení a další.

synchronizační odkaz

Sync.com nemusí mít mnoho dalších funkcí kvůli šifrování s nulovými znalostmi a 2FA, ale pokud vaše rodina hodnotí především soukromí a bezpečnost, nemůžete porazit Sync.com..

Pokud máte potíže s rozhodováním mezi pCloud a Sync.com o bezpečném rodinném úložišti, můžete se podívat na naše úplné srovnání hlava-hlava v článku Sync.com vs. pCloud..

5. iCloud

Pokud používáte iPhone nebo Mac, je pravděpodobné, že iCloud již používáte v určité kapacitě. iCloud napájí vaše zálohy a úložiště fotografií a bez problémů je spravuje na ostatních vašich zařízeních Apple.

Stanovení cen společnosti Apple je zcela jednoduché se čtyřmi plány, z nichž dva mají sdílení rodiny: plány 200 GB a 2TB.

Další důvody, které se nám líbí iCloud

Spolu s úložištěm iCloud Drive zahrnoval Apple několik užitečných funkcí pro uživatele Apple. S iCloud můžete zálohovat všechna vaše zařízení Apple, používat funkce jako Najít můj iPhone a snadno sdílet fotografie s ostatními uživateli Mac a iOS, ať už jsou ve vašem rodinném plánu nebo ne.

icloud-drive

Samotná jednotka iCloud Drive se snadno používá na zařízeních Mac nebo iOS a jedinou nevýhodou je její klient Windows. Klient iCloud pro Windows je v nejlepším případě frustrující a poskytuje velmi malý přístup k vašemu obsahu.

okna icloud-drive-windows

Další funkcí, která šetří peníze, je iCloud schopnost sdílet vaše aplikace, hudbu a další obsah se všemi ve vašem rodinném plánu. To umožňuje všem hrát hry a používat prémiové aplikace, aniž by je museli kupovat samostatně pro každou osobu ve vaší domácnosti.

Závěrečné myšlenky

Cloudové úložiště je něco, o čem většina lidí nepřemýšlí. I když některé jsou určitě lepší než jiné, veškerý software pro cloudové úložiště slouží v zásadě ke stejnému účelu. Při hledání vhodné možnosti cloudového úložiště pro vaši rodinu je však jen velmi málo, které nabízejí cenově dostupné úložiště pro více uživatelů, spolu s dobrým zabezpečením a funkcemi.

OneDrive stojí nad ostatními jako nejlepší cloudové úložiště pro rodiny s cenově dostupným plánem, který nabízí 1 TB na uživatele až pro šest uživatelů, plný přístup k základní sadě Microsoft Office a slušné zabezpečení. Google sleduje těsně pozadu, protože pokud Google One ceny a integrované Google Docs.

Pro rodiny se zaměřením na zabezpečení jsou pCloud a Sync.com skvělé možnosti, přičemž Sync.com má lepší zabezpečení hned po vybalení. Nakonec je zde iCloud, což je téměř nutnost, pokud jste vázáni na Apple, ale je to také docela dobrá volba, pokud chcete ukládat soubory nebo sdílet své aplikace a obsah Apple s rodinou..

Pokud jste zvědaví na jinou možnost zálohování rodinných fotografií, Amazon Drive – dříve Amazon Cloud Drive – nabízí neomezené úložiště fotografií a získalo nejlepší místo v našem nejlepším online úložišti pro hodnocení fotografií. Neomezené množství cloudového úložiště všeho druhu je vzácné a nabídka neomezeného online ukládání fotografií Amazonu je k dispozici s prvotřídním členstvím. Můžete si také přečíst celou naši recenzi na Amazon Drive zde. 

Všechny možnosti cloudového úložiště v tomto seznamu mají malé množství bezplatného úložiště, takže je můžete vyzkoušet dříve, než je představíte celé své rodině. Pokud hledáte další možnosti cloudového úložiště zdarma, pak náš seznam nejlepších bezplatných cloudových úložišť pro rok 2023 obsahuje 12 skvělých doporučení.

A konečně, pokud cloudové úložiště pro celou vaši rodinu není úplně to, co hledáte, ale přesto chcete sdílet soubory se svou rodinou a přáteli, tento průvodce vás provede jednoduchým způsobem sdílení souborů online..

Dejte nám vědět v našich komentářích ohledně našich nejlepších tipů na nejlepší cloudové úložiště pro rodiny. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me