Recenze jednotky iCloud – aktualizace 2020

iCloud Drive Review

Vestavěné řešení cloudového úložiště společnosti Apple nabízí snadné použití a skvělé ceny, ale pokročilí uživatelé mohou být kvůli své omezené funkčnosti frustrovaní.

Recenze cloudového úložiště

iCloud Drive je jednou z nejpoužívanějších cloudových služeb na trhu, a to v malé míře, protože je dodáván s veškerými produkty Apple. Přes tuto téměř monopolní pozici nabízí služba rychlost a spolehlivost za slušnou cenu, i když přechod na jiného z našich nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť může být skutečnou bolestí.

Disk iCloud však není bez problémů: jeho klient PC je špatně koncipován, nenabízí verzování souborů a sdílení souborů s jednotkou iCloud stále probíhá. Chcete-li se podívat, jak se hromadí až do stagnace v oboru, podívejte se na náš srovnávací článek Dropbox vs iCloud. 

Společnost Apple nabízí zdarma 5 GB úložného prostoru jednotky iCloud Drive, takže si ji můžete vyzkoušet sami bez rizika na adrese www.apple.com. Pokračujte ve čtení této recenze jednotky iCloud a zjistěte, kde vyniká a kde zaostává. Upozorňujeme, že pokud hledáte řešení zálohování pro počítače Mac, možná byste měli místo toho vyzkoušet IDrive. Chcete-li zjistit, proč, podívejte se na náš článek iCloud vs IDrive.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro iCloud Drive

Funkce

Hlavním tahem iCloud Drive je integrace se zařízeními Apple, službami a dalšími aplikacemi třetích stran, které Apple propustil do svého přísně kontrolovaného ekosystému. Na jiných frontách to však není tak skvělé.

Sdílení souborů je stále v beta verzi, nepodporuje verzování a aplikace Windows se cítí jako nemotorné dodatečné myšlení.

Dostanete jediné místo, do kterého bude většina vašich aplikací moci ukládat informace a automatickou optimalizaci úložiště. Společně pracují velmi hladce na úsporě místa na pevném disku

Každý, kdo se zabývá malými pevnými disky běžnými u mnoha zařízení Mac, bude uvolněn snadnou správou úložiště. Ti, kteří rádi ovládají, který obsah se synchronizuje a který je udržován v cloudu, budou zklamáni. Selektivní synchronizace není u jednotky iCloud Drive volitelná.

Ceny

Většina produktů Apple není levná, ale ceny iCloud Drive jsou překvapivě konkurenceschopné. To je i přesto, že nenabízíte slevy na roční předplatné, jako mnoho jiných služeb v našem nejlepším srovnávacím grafu cloudového úložiště.

Každý může získat 5 GB úložiště iCloud zdarma. To jsou další tři gigabajty, než kolik dostanete zdarma pomocí Dropboxu, ale to se nepřibližuje hodnocení v našich pěti nejlepších tipech na bezplatné cloudové úložiště.

Hodnota s iCloud Drive přichází, když začnete platit za úložiště.

Mnoho služeb cloudového úložiště vám dává možnost 1 TB. iCloud nemá, ale dává vám 2 TB za 9,99 $. To je stejná cena jako 1 TB s Diskem Google i Dropbox. Je to však o dva dolary více, než je plán 2TB na Sync.com (podívejte se na naši recenzi na Sync.com a Dropbox, kde najdete přehled jejich cenových schémat).

  Recenze na Disku Google - aktualizováno do roku 2020

Pro uživatele, kteří potřebují méně místa, má iCloud plány úložiště 50 GB a 200 GB, takže nemusíte platit za úložiště, které nepotřebujete.

Snadnost použití

Používání iCloud je velmi snadné, ale pouze pokud používáte zařízení Apple. Nastavení pro iCloud jsou zabudována přímo do systémových předvoleb v systému MacOS a můžete rychle zkontrolovat své využití z „o tomto Macu“.

Integrace s desktopem Mac je také pohodlná, takže položky desktopu jsou dostupné na jakémkoli jiném zařízení synchronizovaném s vaším účtem iCloud.

Bohužel, kromě toho je uživatelská přívětivost iCloudu sporná. Rozhraní prohlížeče je extrémně omezené a klient iCloud pro Windows je propastný.

I když iCloud dělá skvělou práci při synchronizaci produktů Apple, aplikace pro Windows se cítí odpojená. Namísto synchronizace vaší knihovny fotografií používá iCloud ve Windows tři oddělené složky: stahování, nahrávání a sdílení.

Složka pro stahování také automaticky nepřidává dříve stažené fotografie. To pomáhá omezit využití úložiště, ale také způsobí neúplnost vaší knihovny fotografií v systému Windows.

Integrace iCloud-Windows-Photos

Složky aplikací jsou také nedostupné v systému Windows. V mnoha případech je stejně nepotřebujete, protože aplikace, pro které ukládají soubory, se mohou spouštět pouze v systému MacOS nebo iOS. Pokud je však potřebujete, musíte je přenést ručně nebo použít jiné řešení cloudového úložiště, pokud používáte počítač.

Klient MacOS také není dokonalý. Například při zobrazení stavu synchronizace souborů iCloud vykazuje některé chyby. Normálně nesynchronizované soubory mají speciální ukazatele, které je překrývají.

Složky často nebudou mít ikonu stavu, což by normálně znamenalo, že jsou synchronizovány. Při testování jsem však zjistil, že tomu tak často nebylo. Ostatní složky ukázaly, že se nesynchronizovaly, dokud na ně nekliknu, a poté okamžitě změní svůj stav.

iCloud většinou funguje hladce, ale určitě existují frustrace. Každý, kdo používá počítač se systémem Windows více než jen příležitostně, by měl zvážit další možnosti, jako je například naše nejlepší cloudové úložiště pro výběry Windows.

Sdílení souborů & Synchronizace

Synchronizace souborů je s iCloudem jednoduchá. Pokud používáte systém MacOS, jsou ve výchozím nastavení synchronizovány složky dokumentů i pracovní plocha.

iCloud bude také synchronizovat obrázky uložené v Apple Photos.

Ostatní služby Apple se také synchronizují přes iCloud. To zahrnuje připomenutí, poznámky, Siri a kalendáře. I vaše systémové nastavení lze synchronizovat mezi zařízeními.

Synchronizace se také vztahuje na mnoho aplikací třetích stran, které se integrují do iCloud. Někdy se vyskytnou problémy se synchronizovanými složkami, které patří aplikacím třetích stran, které se nezobrazují na jednotce iCloud, a smazané složky aplikací neodcházejí..  

Celkově je synchronizace ve skutečnosti jednou z nejsilnějších funkcí iCloud Drive, pokud se držíte produktů Apple.

Schopnosti sdílení iCloudu nejsou tak silné. Ve skutečnosti, historicky, iCloud nemá zastřešující podporu sdílení, na rozdíl od většiny ostatních hlavních služeb cloudového úložiště. Apple přidal možnosti sdílení na individuálním základě pro nativní aplikace, jako jsou Notes, Keynote, Numbers and Pages.

Sdílení v rámci samotné aplikace iCloud Drive je však v současné době k dispozici v beta verzi iOS 11 a macOS High Sierra. Oficiální verze jsou naplánovány letos na podzim.

  Recenze Icedrive - Spousta bezplatného úložiště - aktualizováno 2020

Provedení zatím vypadá silně. Mnoho poskytovatelů cloudového úložiště vyžaduje, abyste ke sdílení souborů používali webové rozhraní. Funkce iCloud pro sdílení beta lze v aplikaci Finder používat nativně. Klikněte pravým tlačítkem na položku, přejděte na „sdílet“ a klikněte na „přidat lidi“.

Můžete nastavit oprávnění, aby ostatní mohli upravovat vaše soubory a sdílet váš obsah. V každém okamžiku můžete také ukončit sdílení, aby se soubor stal opět výlučně vaším.

Nová funkce však nebude podporovat ochranu heslem u odkazů ani vám umožní nastavit data vypršení platnosti odkazu, jako některé služby cloudového úložiště, včetně Dropbox, Sync.com a pCloud..

Nadcházející funkce sdílení je také omezena na jednotlivé soubory.

Složky nelze sdílet, takže iCloud stále nebude nejlepším nástrojem pro velké projekty vyžadující přístup k mnoha souborům. Pro spolupráci je řešení cloudového úložiště, jako je Disk Google, lepší sázkou (celý obrázek si přečtěte v recenzi na Disku Google). Mějte také na paměti, že funkce beta se mohou změnit.

Rychlost

Jednou z největších nedostatků iCloud je jeho rychlost.

Aby bylo možné odhadnout, jak rychle iCloud přenáší soubory, provedl jsem několik rychlých testů pomocí složky se zipem gigabajtů, kterou Cloudwards.net používá pro testování. Ethernetové připojení používané k provádění testů má průměrnou rychlost 29,54 Mb / s dolů a 5,88 Mb / s nahoru.

Zde jsou výsledky:

Zkušební soubor (846,2 MB) Doba nahrávání: Rychlost nahrávání: Doba stahování: Rychlost stahování:
Test 1: 19:42 5,81 Mb / s 22:27 5,07 MB / s
Test 2: 19:65 5,74 Mb / s 19:78 5,70 Mb / s
Průměrný: 19:53 5,76 Mb / s 21:03 5,30 Mb / s

Tato čísla nejsou dobrá. iCloud trvá téměř 20 minut, než se nahraje složka 1 GB, což není hrozné, zejména s rychlostí 5,88 Mb / s. Skutečnost, že stažení téže složky trvalo déle než 20 minut, je však škrábání hlavy. Polovina této doby by byla přijatelná.  

Tyto výsledky by byly dost frustrující v izolaci, ale ikona stavu buggy iCloud neumožňuje zjistit, kdy jsou soubory skutečně synchronizované. Díky tomu, že Apple pronásleduje zcela bezproblémový zážitek, ve kterém všechno funguje, jsou problémy se synchronizací ještě nepříjemnější.

Bezpečnostní & Zásady ochrany osobních údajů

Každý, kdo si pamatuje únik fotografií iCloud v roce 2014, může být překvapen, když vidí vysoké hodnocení bezpečnosti a soukromí. Je důležité řešit incident. Zodpovědný hacker ve skutečnosti nebyl schopen použít útok hrubou silou a spoléhal se na phishing, aby získal informace o uživatelském jméně a hesle celebrit.

Tato epizoda je spíše připomínkou toho, jak použít silné heslo k ochraně vašeho účtu, než bezpečnostní chybu na konci Apple.

Apple má některé slušné bezpečnostní funkce, které pomáhají chránit váš obsah iCloud Drive, a článek o jejich využití.

Jednou z takových funkcí je dvoufaktorové ověřování, které funguje tak, že před povolením přihlášení zkontroluje důvěryhodná zařízení. Na zařízeních iCloud Drive nerozpozná, budete vyzváni k zadání šestimístného kódu zaslaného do vašeho mobilního zařízení.

Na serverech ovladače iCloud jsou vaše data šifrována pomocí 128bitového protokolu AES, téměř nerozbitného protokolu. Je však třeba poznamenat, že pošta, která je také uložena v iCloud, je výjimkou a není v klidu šifrována. Disk iCloud také používá TLS k ochraně dat při přenosu.

  Recenze Sync.com - aktualizováno do roku 2020

Disk iCloud však není poskytovatelem nulových znalostí. I když některé služby společnosti Apple, jako je iMessage, jsou šifrovány end-to-end, takže Apple nemůže nikdy přistupovat k vašim datům, na jednotku iCloud se nezachází stejným způsobem. To znamená, že Apple drží šifrovací klíče k souborům na iCloud Drive, které by mohly být ukradeny nebo použity k předání vašich souborů na základě soudního příkazu.

Apple však byl docela bezpečný a velmi nespolupracuje s vymáháním práva. Pro průměrného uživatele bude iCloud dostatečně zabezpečený. Pokud je však pro vás nejdůležitější úplné zabezpečení, měli byste být lépe informováni u poskytovatele s nulovými znalostmi, jako je Sync.com..

Ochrana osobních údajů je také chráněna společností Apple. Vaše informace nebudou prodány inzerentům a společnost Apple zaznamenává údaje o využití pouze pro účely vývoje s vaším souhlasem.

Služby zákazníkům

Hodnocení zákaznické podpory pro iCloud Drive je zajímavé. Při pohledu na zákaznickou podporu cloudových služeb je jednou z nejčastějších nedostatků, se kterými se setkáváme, nedostatek telefonické podpory. Pro iCloud Drive však chybí jiné možnosti.

Pokud hledáte pomoc pro iCloud na webu Apple, můžete získat odpovědi jedním ze dvou způsobů: telefonicky nebo prostřednictvím komunitní stránky iCloud. Neexistuje podpora e-mailů ani chatu. I když je zahrnutí telefonické podpory fantastické, nejlepší zákaznický servis je na výběr.

Systém volání je velmi dobrý. Apple se vyhýbá nepříjemným čekání na telefonu tím, že vám dává možnost zpětného volání.

Komunita podpory je méně působivá. Členové jsou často nápomocní a mohou vám poskytnout řešení problémů, ale mnoho otázek, které lidé kladou, spadají pod radar. Například na tuto otázku týkající se sdílení složek s poznámkami nebylo nikdy zodpovězeno, přestože osm dalších uživatelů vybralo „Mám také tuto otázku“.

Bohužel to není ojedinělý případ. Podpora prostřednictvím fóra je hodem kostkami. Přesnou odpověď, kterou potřebujete, můžete najít, nebo byste měli být úplně šťastní, když vaše otázka bude navždy ležet v prázdném prostoru podpůrné komunity.

Protože Apple má kamenný obchod, je schopen nabídnout pomoc iCloud Drive osobně, což si může nárokovat i několik málo dalších poskytovatelů cloudového úložiště. Tato možnost je ideální pro někoho, kdo není zběhlý v technologii a potřebuje postupné vedení.

Ačkoli by při hledání pomoci s iCloud Drive bylo vítáno více možností, celková podpora je pevná. „Géniové“ společnosti Apple v obchodě vědí, co dělají, a operátoři hovorů jsou nápomocní.

Verdikt

Disk iCloud není řešením pro všechny. Bude spousta lidí, kteří vidí některé z otázek diskutovaných v tomto přehledu jako přerušovače obchodů. Pokud potřebujete řešení úložiště s nulovými znalostmi, výkonný nástroj pro spolupráci nebo rozsáhlé používání systému Windows, zvažte další možnosti.

Pro průměrného uživatele Apple je však iCloud Drive solidní službou, která udržuje vaše zařízení ve spolupráci za konkurenceschopnou cenu. Je již integrován do operačního systému, takže jej musíte začít používat.

Jaké jsou vaše myšlenky na řešení cloudového úložiště Apple? Doporučujete to, nebo byste raději hledali jinou službu z našich recenzí cloudového úložiště? Dejte nám vědět v komentářích níže, děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me