Recenze na Disku Google – aktualizováno do roku 2023

Kontrola Disku Google

Disk Google je pravděpodobně jedním z nejlepších nástrojů pro spolupráci v cloudu, ale chybí, pokud jde o synchronizaci funkcí, zabezpečení a možností zálohování. Podrobnosti naleznete v naší úplné recenzi na Disku Google.

Recenze cloudového úložiště

Disk Google s téměř miliardou uživatelů je nejoblíbenější službou cloudového úložiště na světě. Pokud jste uživatelem Google nebo máte telefon se systémem Android, již službu využíváte, což určitě pomáhá vycpávat čísla.

Aplikace Google jsou známé svou snadností použití a Disk Google není výjimkou. Je to jedna z nejlepších služeb pro spolupráci díky kancelářské sadě společnosti Google a obrovské knihovně aplikací třetích stran. Pokud se na to vaše firma zaměřuje, prostudujte si naši nejlepší synchronizaci podnikových souborů a sdílejte průvodce službami, které vyhovují vyúčtování. Disk Google má dobré možnosti sdílení a také vysoké rychlosti přenosu.

Zabezpečení a soukromí společnosti Google nejsou tak silné, jako byste získali od některých jejích konkurentů. Najdete je v našem seznamu nejlepších služeb cloudového úložiště. Cenové plány Disku Google také nejsou zvlášť konkurenceschopné. V této recenzi na Disku Google budeme hovořit o zabezpečení, soukromí a dalších funkcích.

Webové rozhraní Disku Google

Složka synchronizace Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvoření Disku Google

Nastavení sítě Disku Google

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Disk Google

Funkce

Disk Google je vhodný pro spolupráci. Ve skutečnosti je jedinou službou, která je pro ni lepší, Dropbox Business. Přečtěte si naši recenzi Dropbox Business a dozvíte se o něm více. Kompletní seznam skvělých služeb spolupráce najdete v našem nejlepším cloudovém úložišti pro spolupráci.

google-drive-docs

Největším přispěvatelem ke spolupráci na Disku Google je kancelářská sada společnosti Google, která zahrnuje Dokumenty, Tabulky a Prezentace. Dokumenty Google umožňují vytvářet a spolupracovat s ostatními na textových dokumentech, Tabulek Google umožňuje práci s tabulkami a snímky Google vám umožňují vytvářet prezentace.

Protože tyto aplikace odpovídají aplikacím Microsoft Word, Excel a PowerPoint, má Google rozšíření Chrome, které vám umožní prohlížet, upravovat a převádět mezi svými kancelářskými soubory a Microsoftem. Pokud pracujete hlavně s dokumenty a Disk Google vám nevyhovuje, podívejte se do našeho nejlepšího cloudového úložiště dokumentů pro seznam dalších možností.

google-drive-photo-preview

Můžete si také prohlížet fotografie a přehrávat videa také na Disku Google. Proprietární prohlížeč fotografií vaše fotografie nemůže upravovat, ale můžete se k tomu připojit pomocí editoru Pixlr. Můžete také přehrávat videa pomocí integrovaného přehrávače. Díky funkcím Foto a video na Disku Google se umístilo na druhém místě v našem nejlepším cloudovém úložišti pro fotografie a videa.

Nejlépe hodnocenou službou v této příručce je pCloud, o kterém se můžete dozvědět více v naší recenzi pCloud.

Google má mnoho dalších aplikací, včetně fotek, Keep, Calendar a dalších. Fotky Google usnadňují správu fotografií a umožňují vám nahrát neomezený počet, pokud tak učiníte ve „vysoké kvalitě“ namísto „originálu“. Snadno se používá a umožňuje sdílet vaše fotografie na sociálních sítích. Může je také upravovat.

Google Keep je aplikace pro psaní poznámek, která je uvedena v našem seznamu nejlepších aplikací pro psaní poznámek. Kalendář Google může vaše události zapamatovat a synchronizovat je na více zařízeních.

google-drive-tretej-party-apps

Kromě nativních aplikací má Disk Google knihovnu aplikací třetích stran, která obsahuje stovky, ne-li tisíce softwarových integrací, které můžete přidat. Většina z nich je také zdarma.

Tyto možnosti spolupráce pomohly vytvořit náš nejlepší cloudový úložiště pro seznamy týmů, i když jako poslední výběr.

Zálohování souborů bylo také jednou z možností, protože Google v červnu 2023 přepracoval svého klientského počítače. Klient, nyní nazývaný „zálohování a synchronizace“, vám umožňuje zálohovat složky na Disk Google.

  Recenze MEGA - cloudové úložiště zdarma nebo ne? - Aktualizováno do roku 2023

Zálohování je nepřetržité, což znamená, že dochází ke změnám souborů ve složkách označených pro zálohování, tyto změny se zkopírují na vzdálený server. To je užitečné, ale neposkytuje snadnost použití a rychlost vyhrazeného online zálohovacího nástroje.

Přehled funkcí Disku Google

Logo Disku Googlewww.google.com

Počínaje měsícem $ 167 za 100 GBVšechny plány

Sync

Synchronizační složka

Synchronizace na úrovni bloku

Selektivní synchronizace

Správa šířky pásma

Synchronizovat libovolnou složku

Sdílení souborů

Sdílení souborů

Propojte hesla

Data vypršení platnosti odkazu

Sdílení složek

Složka oprávnění

Limity stahování odkazů

Nahrát odkazy

Produktivita

Náhledy souborů

Upravit soubory

Spolupráce v aplikaci

Office online

Google dokumenty

Poznámky Aplikace

Přehrávání médií

Mobilní aplikace

Zachování odstraněného souboru

Verze

WebDAV

Bezpečnostní

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
128bitový AES

Nulové znalosti

Dvoufaktorové ověření

Umístění serveru
NÁS

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Zdarma plán

Ceny

Plány společnosti Google byly dražší, ale nedávno je aktualizovaly. Stále ještě nepatří k nejlepším obchodům v cloudovém úložišti, ale to, co Disk Google nemá, má kvantitu. Jeho bezplatný plán je také skvělý.

Tento bezplatný tarif vám poskytuje 15 GB úložného prostoru, což pomohlo Disku Google vydělat si místo v našem nejlepším seznamu cloudových úložišť zdarma.

Disk Google nabízí se svými šesti placenými plány spoustu flexibility. Můžete získat 100 GB za 2 $ měsíčně nebo 19,99 $ za rok. Pokud potřebujete více než to, plán 2TB stojí 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ ročně.

Plány vyšší úrovně nenabízejí roční slevu. Začíná na 2 TB za 19,99 $ za měsíc a končí na 20 TB za 199,99 $ za měsíc. Žádné nejsou mezi nejlepšími hodnotami v cloudovém úložišti. To nejlépe ilustruje skutečnost, že pCloud nabízí plán předplatného 2TB pouze za 9,99 $ měsíčně, což je polovina nákladů na Disk Google.

Snadnost použití

google-drive-web-app

Na Disk Google se dostanete pomocí webového, stolního nebo mobilního klienta. Webový klient vám umožní používat prohlížeč z jakéhokoli počítače. Její design je minimální, jasný a poznáte jej z mnoha dalších aplikací Google.

Nabídka vlevo umožňuje procházet jednotku a vytvářet nové složky nebo soubory. Obsah můžete prohledávat pomocí vyhledávací lišty v horní části. Provádí fulltextové vyhledávání, což znamená, že bude procházet obsahem vašich dokumentů. To je užitečné, pokud si nepamatujete, kde jste něco napsali.

Oblast rychlého přístupu pod vyhledávací lištou vám pomůže rychle otevřít poslední soubory. Oblast obsahu může zobrazit vaše soubory a složky v mřížce nebo v seznamu. Je snadné s ním pracovat, protože můžete kliknout pravým tlačítkem a upravit obsah nebo jej přetáhnout a přetáhnout. Soubory můžete také nahrát přetažením, ale my bychom raději, kdybyste obsah mohli někam přetáhnout a nahrát.

google-drive-desktop-app

Desktopová aplikace se skládá ze synchronizační složky a ikony na hlavním panelu. Nebudete mít problémy s jeho používáním, protože navigace je jednoduchá a jednoduchá. Je k dispozici pro Windows a MacOS. Pokud potřebujete podporu Linuxu, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro kus Linuxu.

google-drive-mobile-app

Mobilní aplikace je na většině telefonů s Androidem předinstalovaná a umožňuje vám přistupovat k souborům na cestách nebo offline. Můžete je dokonce editovat, aniž byste je nejprve stáhli, což je mnoho dalších služeb, které vyžadují. Aplikace je k dispozici také pro iOS. Fotky Google, které sdílejí prostor s Diskem Google, mají automatické nahrávání vašich fotek a videí.

Sdílení souborů & Synchronizace

S Diskem Google je snadné sdílet soubory a složky. Můžete vygenerovat odkaz a zkopírovat a vložit nebo odeslat e-mailem. Můžete ji také odeslat přímo na Facebook nebo Twitter. Lidé, kteří dostanou odkaz, si mohou prohlížet, komentovat nebo upravovat v závislosti na nastavených oprávněních. K dispozici je tabulka, která ukazuje, kdo k ní má také přístup.

Můžete jít dále tím, že editorům zabráníte měnit přístup a přidávat nové lidi. Můžete deaktivovat možnosti stahování, tisku a kopírování také pro komentátory a diváky.

  Recenze jednotky iCloud - aktualizace 2023

Není však možné nastavit přístupové heslo. Nemůžete odesílat ani odkazy na nahrávání ani omezit počet stahování. Můžete nastavit datum vypršení platnosti pro každou osobu, s níž sdílíte svůj obsah. Pokud chcete sdělit, co s vámi ostatní sdílejí, přejděte do složky „sdílí se mnou“, ale neexistuje žádný takový adresář pro obsah, který sdílíte.

Sdílení složek funguje podobným způsobem, ale s různými možnostmi. Lidé, které zvete, mohou mít oprávnění „organizovat, upravovat & zobrazit “nebo„ pouze zobrazit “.

Disk Google zaujímá solidní přístup ke sdílení, ale není dost dobrý na to, abychom přistáli v našem nejlepším cloudovém úložišti pro sdílení. Na vrcholu toho je Sync.com, naše celkově nejlepší služba cloudového úložiště. Chcete-li se dozvědět více o tom, co se při sdílení daří, přečtěte si naši recenzi na Sync.com.

google-drive-sync-folder

Funkce synchronizace Disku Google závisí na speciální složce v systému souborů, která se nazývá synchronizovaná složka. Když do složky vložíte soubor, bude odeslán do cloudu a dalších zařízení připojených k vašemu účtu. Tento způsob práce se nazývá běžný model synchronizace a byl vynalezen Dropboxem. Více o populární službě se můžete dozvědět v naší recenzi Dropboxu.

Desktopová aplikace „Zálohování a synchronizace“ na Disku Google umožňuje synchronizovat konkrétní složky s počítačem, jakož i všechny složky z počítače do cloudu. Vybrali jsme jednu složku, ale aplikace začala synchronizovat vše na našem Disku. Opětovné otevření aplikace však problém vyřešilo. Celkově je proces synchronizace plynulý.

google-drive-backup-sync

Složky můžete také zálohovat pomocí aplikace pro počítače. Ve Windows 10 jsou ve výchozím nastavení vybrány „dokumenty“, „obrázky“ a „plocha“.

Rychlost

Disk Google má po celém světě síť serverů, takže vaše přenosové rychlosti by neměly trpět vaší vzdáleností k serveru. Naše testy jsme provedli pomocí ethernetového připojení v srbském Bělehradu s rychlostí přenosu 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 100 Mb / s..

Průměrná doba nahrávání se blížila tomu, co bychom očekávali s ohledem na naši rychlost nahrávání, takže Disk Google získá nejvyšší známku. Stahování však trvalo déle než dvakrát, ale mělo to v průměru tři minuty a devět sekund.

První pokus: Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrávání 00:22:42 00:22:40 00:22:41
Stáhnout čas 00:03:15 00:03:04 00:03:09

Disk Google nepoužívá synchronizační algoritmus na úrovni bloku, který by urychlil přenos souborů, které již byly nahrány, přenesením pouze změněných částí.

Pokud počítačová aplikace Disku Google zpomaluje počítač, můžete přejít do nabídky předvoleb a omezit šířku pásma.

Bezpečnostní

google-drive-security

Google pravidelně absolvuje několik nezávislých bezpečnostních auditů třetích stran. G Suite a Google Cloud Platform přijímají audity SOC1, SOC2 a SOC3 pro ISO / IEC 27001, 27017 a 27018. Pokud se cítíte jako hacker, nabízí také program odměňování zranitelností pro webové vlastnosti vlastněné společností Google..

Vaše data jsou v klidu šifrována 128bitovým AES, což není tak silné jako 256bitový AES. Je však nezávadný pro všechny záměry a účely. Během přenosu jsou vaše soubory chráněny pomocí silnější verze algoritmu a protokolu TLS. Google také nutí HTTPS pro veškerý přenos mezi uživateli a jeho službami a používá dokonalé dopředné tajemství.

Disk Google však nemá žádné znalosti, protože chybí soukromé šifrování. To znamená, že ovládá váš šifrovací klíč a nepoctivý zaměstnanec by mohl vaše data potenciálně číst. Poskytovatelé v našem nejlepším seznamu cloudových služeb s nulovými znalostmi lépe chrání vaše soubory, proto si je přečtěte.

Chcete-li svá přihlašovací údaje dále chránit, umožňuje Disk Google povolit dvoufaktorové ověření.

Službu, která ještě více chrání vaše soubory, najdete v našem seznamu nejbezpečnějších cloudových úložišť. Pokud se chcete ponořit, měli byste vědět, že Sync.com je nejlepší službou na seznamu.

Soukromí

Disk Google byl připojen k projektu PRISM Národní bezpečnostní agentury USA. Přestože NSA říká, že se projekt používá pouze k cílení na teroristické hrozby a Google odmítl poskytnout NSA úplný přístup k soukromým datům, přítomnost technologie a potenciál pro větší dosah jsou nezajímavé.

  Recenze Icedrive - Spousta bezplatného úložiště - aktualizováno 2023

Kromě toho si společnost Google vyhrazuje právo naskenovat a analyzovat váš obsah v Gmailu a na Disku Google pro cílený marketing ve svých zásadách ochrany osobních údajů a uvést:

„Používáme automatizované systémy, které analyzují váš obsah, abychom vám poskytli věci, jako jsou přizpůsobené výsledky vyhledávání, personalizované reklamy nebo jiné funkce přizpůsobené tomu, jak používáte naše služby. A analyzujeme váš obsah, aby nám pomohl odhalit zneužití, jako je spam, malware a nelegální obsah. “

Google se postará o to, aby vám nezobrazoval reklamy založené na citlivých kategoriích, jako je rasa nebo zdraví. Nesdílí také informace, které vás osobně identifikují, jako je vaše jméno nebo e-mailová adresa, s inzerenty, pokud k tomu nedáte svolení.

Ačkoli někteří lidé by mohli mít tento aspekt Googlu rádi, jiní ho budou považovat za osobní invazi a důvod zvážit bezpečnější služby. Pokud se chcete držet disku Google, můžete své soukromí chránit pomocí šifrovacích souborů v počítači nebo smartphonu, jako je Boxcryptor (přečtěte si naši recenzi v Boxcryptoru)..

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google jsou snadno čitelné, obsahují vysvětlení pojmů, které by mohly být matoucí, a poskytují vám krátká videa, která vysvětlují klíčové body, pokud se nechcete číst. Existují také odkazy, které vás přenesou na možnosti nastavení, které odpovídají různým kategoriím soukromí, takže je můžete snáze měnit.

Můžete exportovat kopii informací, které o vás Google ve vašem účtu Google uchovává. Můžete také požádat o odstranění obsahu z konkrétních služeb Google na základě příslušných zákonů.

Google dodržuje obecné nařízení o ochraně údajů. To platí pro údaje občanů EU, i když je předávají mimo EU. Další informace o tomto zákoně naleznete v našem průvodci GDPR.

Google navíc nabízí nástroj pro kontrolu soukromí, který vám pomůže vybrat nastavení soukromí, které je pro vás to pravé.

To je vše v pořádku a dobře, ale nakonec Disk Google nemá soukromé šifrování, prohledá vaše data a neposkytne údaje vládě. Pokud chcete uchovávat citlivá data v cloudu nebo se obáváte o své soukromí, měli byste jít s více soukromými službami. Jednou z takových služeb je Tresorit, o kterých se můžete dozvědět více v naší recenzi Tresorit.

Služby zákazníkům

google-drive-help-center

Většina služeb nemůže konkurovat technické podpoře Disku Google. Když narazíte na problém, vaše první zastávka bude v centru nápovědy. To vám umožní vyhledat odpověď na váš problém nebo vybrat z několika kategorií.

Odpovědi jsou jasné a snadno sledovatelné, ale je možné je zlepšit přidáním videonávodů. Každá odpověď má tři karty – „počítač“, „Android“ a „iPhone“ & iPad “- což usnadňuje nalezení odpovědi na vaše zařízení.

Pokud centrum nápovědy váš problém nevyřeší, můžete se zeptat na uživatelských fórech. Komunita je aktivní a odborníci na produkty pravidelně odpovídají na otázky.

Pokud stále nemáte odpověď, můžete kontaktovat společnost Google. E-mailová podpora říká, že odpovídá do 24 až 48 hodin, ale naši odpověď jsme dostali v sedmi. Ve srovnání s mnoha službami je to však stále pomalé.

Pro okamžitou odpověď můžete požádat o chat, který trvá dvě až tři minuty. Existuje dokonce možnost zpětného volání, ve které vám zástupce Google zavolá méně než minutu.

Verdikt

Protože Disk Google nenabízí šifrování s nulovými znalostmi a je připojen k NSA, není dobré pro uživatele, kteří potřebují ukládat citlivé soubory. To se neděje, pokud potřebujete uložit spoustu obsahu za levný, protože cenové plány nemají dobrou hodnotu. Plán zdarma by mohl udělat, pokud pracujete s dokumenty a ukládáte pár věcí.

Jeho snadné použití a rychlosti jsou skvělé. Pokud pracujete v týmu, můžete využít jeho produktivity a aplikací třetích stran.

V oddělení bezpečnosti to nesvítí, takže pokud je to pro vás priorita, podívejte se na naše další recenze cloudového úložiště.

Disk Google je skvělý pro uživatele, kteří potřebují spolupracovat, sdílet a pracovat s dokumenty. Bude to pro vás stačit na to, abyste to vyzkoušeli, nebo se vám vyhnete a zvolíte řešení, které má lepší zabezpečení a soukromí? Dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me