Recenze OneDrive – aktualizováno do roku 2023

Recenze OneDrive

OneDrive je vstup Microsoftu do velkého, špatného světa cloudového úložiště a bomba z Redmondu se vrhla s planoucími zbraněmi. Díky integraci s Office a mnoha dalšími aplikacemi a slušnému cenovému plánu se zdá, že OneDrive stojí jen velmi málo. Nebo ano? Odpověď najdete v naší recenzi.

Recenze cloudového úložiště

OneDrive je produkt společnosti Microsoft navržený tak, aby převzal kus trhu s cloudovými úložišti. Má útržkovitou minulost, pokud jde o soukromí, včetně připojení k projektu PRISM. OneDrive od té doby aktualizoval své zabezpečení, ale ne natolik, aby vyhovovalo nejbezpečnějším řešením cloudového úložiště na trhu.

Svítí v odděleních produktivity a spolupráce, což není divu, protože se připojuje k mnoha dalším produktům společnosti Microsoft, včetně Office Online, Skype, Outlook a sady Office 365 pro stolní počítače. OneDrive není na seznamu nejlepších cloudových úložišť pro spolupráci, ale jeho obchodní protějšek OneDrive pro firmy je.

Jeho osobní plán nemůže konkurovat tomu nejlepšímu na trhu, ale domácí plán je skvělá nabídka. OneDrive nezpožďuje oddělení rychlosti a jeho klienti vám umožní snadno sdílet vaše soubory a složky. Uživatelský zážitek je také příjemný.

V tomto přezkumu OneDrive se držte námi podrobných informací o jeho schopnostech a zjistěte, proč si myslíme, že je to jeden z nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť, a to i přes své nedostatky.

Soubory webového rozhraní OneDrive

Posuvník složky OneDrive Sync

Spouštěč aplikací OneDrive

OneDrive Vytvořit sdílení souborů propojení

OneDrive Word online

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro OneDrive

Funkce

Podle očekávání se OneDrive integruje do aplikace Microsoft Office Online. Tato integrace umožňuje otevírat, upravovat a spolupracovat online na dokumentech sady Office. Bez ohledu na vaše předplatné můžete službu Office Online používat zdarma. Tímto způsobem je podobný dokumentům Google, o kterých se můžete dozvědět více v naší recenzi na Disku Google.

U stolních verzí sady Microsoft Office se musíte přihlásit k odběru plánu Office 365 nebo OneDrive for Business. Přečtěte si naši recenzi OneDrive pro firmy.

OneDrive automaticky ukládá fotografie a videa do zařízení připojených k počítači, který je nainstalován. Můžete nastavit, aby udělal totéž pro snímky obrazovky, které pořídíte. Náhled fotografie nabízí více než základní možnosti. Může přidávat vaše fotografie do alb, přehrávat je v prezentaci, přidávat efekt, otáčet, zobrazovat v původní velikosti a další.

Webová aplikace OneDrive má zabudovanou Skype, takže ji můžete použít k chatování a konferenčním hovorům. Ti, kteří by chtěli přidat další vrstvu zabezpečení a soukromí na Skype, by si měli přečíst náš nejlepší článek o VPN pro Skype.

S aplikací Office a OneDrive můžete společně upravovat a sdílet soubory přímo v aplikacích sady Office, jako jsou Word, Excel a PowerPoint. Desktopový klient OneDrive a Office spolupracují při synchronizaci dokumentů v OneDrive a umožňují vám spolupracovat s ostatními lidmi na sdílených dokumentech současně.

integrace onedrive-skype

OneDrive se integruje s OneNote, aplikací společnosti Microsoft pro vytváření poznámek. Je to dobré pro synchronizaci a sdílení poznámek a nabízí flexibilní design poznámek. Je to jedna z nejlepších aplikací pro psaní poznámek a další informace najdete v naší recenzi OneNote.

Existuje několik aplikací, které mohou vaší produktivitě pomoci, včetně aplikace Sway, aplikace pro publikování obsahu a aplikace Forms, aplikace pro správu pracovního postupu.

Přehled funkcí OneDrive

Logo OneDrivewww.onedrive.com

Počínaje měsícem $ 199 za 50 GBVšechny plány

Sync

Synchronizační složka

Synchronizace na úrovni bloku

Selektivní synchronizace

Správa šířky pásma

Synchronizovat libovolnou složku

Sdílení souborů

Sdílení souborů

Propojte hesla

Data vypršení platnosti odkazu

Sdílení složek

Složka oprávnění

Limity stahování odkazů

Nahrát odkazy

Produktivita

Náhledy souborů

Upravit soubory

Spolupráce v aplikaci

Office online

Google dokumenty

Poznámky Aplikace

Přehrávání médií

Mobilní aplikace

Zachování odstraněného souboru

Verze

WebDAV

Bezpečnostní

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
256bitový AES

Nulové znalosti

Dvoufaktorové ověření

Umístění serveru
NÁS

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Zdarma plán

Ceny

Bezplatný plán OneDrive nabízí skromný 5 GB úložného prostoru, které není tak lakomé jako 2 GB, které získáte z Dropboxu, ale není ani blízko 15 GB na Disku Google. Z tohoto důvodu se nemůže srovnávat se službami, které jsou v našem nejlepším článku o bezplatném cloudovém úložišti.

  Recenze MEGA - cloudové úložiště zdarma nebo ne? - Aktualizováno do roku 2023

Není mnoho prémiových plánů, z nichž si můžete vybrat. Ve skutečnosti si uživatelé mohou vybrat mezi dvěma: 50GB plán a Office 365 osobní. První z nich není skvělá nabídka, protože neposkytuje mnoho úložného prostoru, ale není to ani drahé, ani.

Office 365 Personal je mnohem výhodnější obchod s cenou 6,99 $ za měsíc nebo 69,99 $ za rok. Amazon je však lepší, protože jeho plán 1TB je 59,99 $ ročně. Pokud chcete vidět podrobnosti o cenách, přečtěte si naši recenzi na Amazon Drive.

pCloud nabízí ještě lepší řešení, protože můžete získat 2TB za pár dolarů více měsíčně. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi pCloud. Plán OneDrive však zahrnuje Office 365, takže jeho hodnota je vyšší pro ty, kteří jej potřebují.

Office 365 Home je místem, kde OneDrive svítí. Nabízí 6 TB úložiště pro šest uživatelů, z nichž každý dostane 1 TB, pouze za 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ za rok.

Přestože OneDrive má svůj podíl vtípků, jeho hodnota je silná. Doporučujeme používat bezplatný tarif, abyste zjistili, jak služba funguje, před objednáním.

Snadnost použití

Desktopový klient OneDrive pracuje na Windows a MacOS, ale nikoli na Linuxu. Pokud se vám líbí tučňák, můžete vyzkoušet službu z našeho nejlepšího cloudového úložiště pro Linux.

Klient se skládá z ikony na hlavním panelu a synchronizační složky, což je běžná praxe mezi cloudovými úložnými službami. Když kliknete na ikonu na hlavním panelu, objeví se malé okno.

onedrive-desktop-client

Můžete jej použít k otevření synchronizační složky, kontrole stavu synchronizace a přístupu k nastavení. Okno nastavení se snadno používá, ale jeho design je zastaralý, protože vypadá jako obyčejné staré okno nastavení. Desktopový klient má odkaz, který také otevře webového klienta.

onedrive-web-aplikace

Webový klient má atraktivní a přímočarý design. Nebudete muset hledat to, co hledáte, protože jasné čáry, kontrasty a spousta negativního prostoru usnadňují nalezení věcí. Nahrávání je jednoduché, protože můžete přetáhnout soubor nebo složku kdekoli v pracovní oblasti a začne se nahrávat. Webový klient může zobrazit vaše soubory v seznamu nebo v mřížce.

Když umístíte kurzor myši na svůj obsah, zobrazí se malé zaškrtávací políčko a umožní vám vybrat nesourodé soubory a složky, které pak můžete upravit pomocí akcí z hlavní nabídky. Akce zahrnují „přejmenovat“, „zkopírovat“, „smazat“ a další. To samé můžete udělat pro jeden soubor nebo složku kliknutím pravým tlačítkem myši.

Odkazy podél vrcholu vám umožňují iniciovat relace Skype, kontrolovat oznámení, vyladit nastavení a získat přístup k nápovědě. V levém horním rohu je tlačítko pro otevírání aplikací, jako jsou Mail, Skype, Kalendář, Lidé, Úkoly a všechny aplikace Office 365. Existují také tlačítka, která odesílají soubory a složky z vašeho počítače a obcházejí klienta synchronizace.

Celkově vzato, webový klient je rychlý a funguje bez problémů.

onedrive-mobile

Když jste na cestách, můžete použít mobilní aplikaci OneDrive, která je k dispozici pro Android a iOS. Má atraktivní design a snadno se používá. Můžete také zkontrolovat své nedávné soubory, což je pěkný dotek a ten, který není běžný. K dispozici jsou standardní funkce, jako je offline přístup k souborům a automatické nahrávání fotografií a videa. K dispozici je také karta „sdílená“.

Sdílení souborů & Sync

onedrive-web-share-folder

Pokud chcete sdílet soubory nebo složky z webové aplikace, můžete tak učinit vytvořením odkazu. V obou případech můžete povolit úpravy. Pokud tak neučiníte, udělené oprávnění bude pouze pro zobrazení. Odkazy můžete chránit nastavením hesel nebo přidáním dat vypršení platnosti. To však vyžaduje, abyste měli placené předplatné. Existuje „sdílená“ stránka, která ukazuje, co sdílíte s ostatními.

Můžete sdílet své odkazy na sociální sítě, jako je Facebook, Twitter, Linkedin a Weibo.

Přístup společnosti OneDrive ke sdílení však stále není žádoucí. Když sdílíte složku, nevidíte dialog pro pozvání ostatních, jako jste vy, s mnoha službami. Místo toho musíte kliknout na „e-mail“, abyste viděli možnost odesílání pozvánek.

To není hlavní problém, ale druhý přístup je efektivnější. Sync.com je jedním z příkladů, jak by to mělo fungovat. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Sync.com.

  Recenze OpenDrive - aktualizováno do roku 2023

Můžete také použít OneDrive ke sdílení přímo z vašeho počítače. Chcete-li tak učinit, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku a vyberte možnost „sdílet odkaz OneDrive“. Tím vytvoříte a zkopírujete odkaz do své schránky. Pokud potřebujete více možností, můžete vybrat „více možností OneDrive“ stejnou metodou, po které se webový klient otevře a zobrazí další možnosti sdílení.

Mobilní aplikace zobrazuje možnosti sdílení v jasné a snadno použitelné vyskakovací oblasti. Oprávnění ke sdílení můžete nastavit na možnost „moci upravit“ nebo „zobrazit“ nebo nastavit datum vypršení platnosti. Když sdílíte, můžete kopírovat odkaz, pozvat lidi nebo posílat soubory přímo pomocí aplikace Outlook nebo kterékoli z aplikací v telefonu.

OneDrive není na seznamu našeho nejlepšího cloudového úložiště pro sdílení, ale to mohlo být z naší strany dohled, protože Dropbox, který vytvořil seznam, vyžaduje předplatné Dropbox Professional ve výši 20 $, aby získal stejné funkce. Přečtěte si více o Dropboxu v naší recenzi Dropboxu.

onedrive-sync-folders

OneDrive následuje standardní synchronizační model vyvinutý společností Dropbox v roce 2007. Skládá se z ikony na hlavním panelu a synchronizační složky. Synchronizovaná složka je jako normální složka ve vašem systému souborů, s jediným rozdílem v tom, že je připojena k cloudu. Jakýkoli soubor nebo složka, kterou do něj umístíte, bude uložen na pevném disku a cloudu.

Jednotlivé soubory můžete přesunout do synchronizační složky OneDrive kliknutím pravým tlačítkem a výběrem možnosti „přesunout do OneDrive“, ale se složkami nemůžete udělat totéž.

Do OneDrive také nemůžete synchronizovat konkrétní složky. Co můžete udělat, je přejít do nabídky nastavení stolního klienta OneDrive a aktualizovat složky, které OneDrive vybral, aby se automaticky ukládaly nebo jinými slovy synchronizovaly. V systému Windows 10 se jedná o „plochu“, „obrázky“ a „dokumenty“.

onedrive-selektivní-synchronizace

To znamená, že pomocí selektivní synchronizace získáte větší kontrolu nad tím, co je synchronizováno s počítačem. Soubory a složky, které se rozhodnete synchronizovat, nezaberou na vašem pevném disku ani nebudou k dispozici, pokud jste offline. To samé nemůžete udělat z druhého konce, protože si nemůžete vybrat synchronizaci žádné složky.

Pokud chcete vidět své online soubory, aniž by jim zabíraly místo, můžete přistupovat k OneDrive jako síťové jednotce. Budete však muset použít službu třetí strany. Mountain Duck je pro to dobrá volba. Přečtěte si náš návod, jak vytvořit nápovědu pro síťové jednotky.

Rychlost

Provedli jsme několik testů nahrávání a stahování pomocí složky 1 GB. V Srbsku v Bělehradě jsme používali ethernetové připojení s rychlostí přenosu 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 100 Mb / s..

Nahrání složky trvalo OneDrive v průměru asi 23 minut. Vzhledem k naší rychlosti nahrávání je to co nejrychlejší. Stahování však trvalo v průměru asi tři minuty, což je dvojnásobek času, který bychom očekávali při rychlosti 100 Mb / s. S ohledem na globální síť OneDrive je to špatný výsledek.

OneDrive měl malý dopad na naše systémové prostředky, ale ne natolik, že bychom nemohli provádět jiné úkoly. Pokud k tomu dojde, můžete ručně omezit rychlost nahrávání a stahování.

Rychlost nahrávání by byla rychlejší, pokud by synchronizace na úrovni bloků fungovala pro každý typ souboru, ale funguje pouze pro soubory sady Office.

TestyPrvní pokus: Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrávání 00:22:00 00:23:00 00:23:00
Stáhnout čas 00:04:20 00:01:38 00:03:00

Bezpečnostní

OneDrive postrádal přísná bezpečnostní opatření. Nemělo dokonce ani šifrování v klidu. Nyní však OneDrive osobní podporuje šifrování in-transit a at-rest.

Šifrování v klidu zahrnuje dvě součásti: šifrování na úrovni disku BitLocker a šifrování obsahu zákazníka podle jednotlivých souborů.

Každý soubor je zabezpečen vlastním 256bitovým klíčem AES. Navíc používá protokol TLS, aby zabránil úspěšným útokům typu člověk-uprostřed.

Soukromé šifrování typu end-to-end brání nikomu jinému než vy číst vaše soubory, ale OneDrive ho nenabízí. To znamená, že váš podvodník nebo vláda by mohla vaše data potenciálně přečíst. O tom si povíme více v následující sekci.

Oba plány Office 365 mohou detekovat útoky s ransomwarem a pomáhají vám obnovit váš OneDrive do stavu před kompromitací souborů, takže se nemusíte vzdát požadavkům počítačových zločinců. Pokud je detekován útok, budete upozorněni e-mailem, mobilním nebo stolním oznámením a provedeni procesem obnovy.

  Recenze MediaFire: Je MediaFire bezpečná v roce 2023

To zahrnuje použití funkce Obnovení souborů od OneDrive for Business, která je nyní k dispozici na osobních účtech OneDrive. Umožňuje vám obnovit váš OneDrive do předchozího bodu v průběhu předchozích 30 dnů.

Funkci můžete také použít k zotavení z náhodného hromadného smazání, poškození souboru nebo jiné katastrofické události. Pokud podnikáte a chcete rozšířit funkce OneDrive, doporučujeme OneDrive pro podnikání vyzkoušet. Přečtěte si o tom více v naší recenzi OneDrive for Business.

E-mailová integrace aplikace OneDrive, Outlook.com, nabízí přidanou vrstvu ochrany a zajišťuje šifrování end-to-end vašeho e-mailu. Při použití jeho šifrování zůstane váš e-mail zašifrovaný pomocí zabezpečeného připojení a minimalizuje riziko zachycení nebo úniku vašich informací proti zločincům..

Pokud raději společnosti Microsoft nedůvěřujete svému e-mailu, můžete vyzkoušet jednoho z nejbezpečnějších poskytovatelů e-mailu.

Soukromí

Ochrana osobních údajů je bolestivým místem pro společnost Microsoft. Jako společnost se sídlem v USA podléhá americkým zákonům a předpisům o ochraně soukromí, které vždy neměly nejlepší pověst. Jedním z důvodů je projekt PRISM Národní bezpečnostní agentury, program tajného vládního dohledu, se kterým se společnost Microsoft údajně podílela.

Zvláštní pozornost je věnována zákonu CLOUD, který agenturám USA v abecedě umožňuje vynutit OneDrive, aby zveřejňoval data bez ohledu na to, kde je umístěn. Když to vezmete v úvahu, není divu, že USA nejsou mezi zeměmi s nejlepšími zákony na ochranu soukromí.

Společnost Microsoft možná v této věci neměla na výběr, ale společnost se sídlem mimo USA by neměla stejné dilema, pokud by se nenacházela v Číně..

Sync.com v Kanadě a Tresorit v Nizozemsku jsou dobrými alternativami ochrany soukromí. Přečtěte si naši recenzi Sync.com a recenzi Tresorit, abyste se dozvěděli více o službách.

Žádná společnost nedodržuje americké datové zákony a obě poskytují soukromé šifrování typu end-to-end zdarma. Přečtěte si náš článek o nejlepších poskytovatelích cloudů se sídlem mimo dosah strhujících rukou strýčka Sama, kde najdete další nápady.

onedrive-privacy-control-panel

Pomocí OneDrive můžete přistupovat k některým svým datům a vymazat je pomocí řídicího panelu ochrany osobních údajů společnosti Microsoft. Navíc můžete na své stránce o odhlášení ovládat použití vašich dat pro reklamu společnosti Microsoft. Existuje velká šance, že používáte nejnovější Windows, proto si přečtěte náš článek o nastavení ochrany osobních údajů v systému Windows 10 a zjistěte, jak vylepšit jeho soukromí..

Ne všechny osobní údaje zpracované společností Microsoft jsou přístupné nebo kontrolovatelné pomocí výše uvedených nástrojů. Pokud chcete získat přístup k osobním údajům zpracovávaným společností, které nejsou dostupné prostřednictvím těchto nástrojů nebo přímo prostřednictvím produktů společnosti Microsoft, které používáte, můžete se obrátit na společnost Microsoft.

Cítili bychom se lépe, kdyby bylo k dispozici šifrování s nulovými znalostmi, ale OneDrive ho nemá. Další možnosti najdete v našem seznamu nejlepších služeb cloudového úložiště cloudů s nulovými znalostmi.

Služby zákazníkům

onedrive-help-center

Ke svému softwaru můžete použít online centrum nápovědy společnosti Microsoft, včetně OneDrive, Office 365 a Office Online.

Můžete vyhledávat témata nápovědy nebo procházet podle kategorií. Kategorie OneDrive zahrnují „Začínáme“, „Soubory“, „Sdílení a spolupráce“, „Synchronizace“, „Mobilní a Mac“, „Účty a úložiště“ a „Odstraňování problémů“. Web obsahuje mnoho školicích stránek a mnoho obsahuje videa.

Pokud to nepomůže, můžete kontaktovat podporu společnosti Microsoft e-mailem nebo vyzkoušet komunitní fórum.

Není k dispozici telefonická ani chatová podpora. Kontaktovali jsme podporu e-mailem a bylo rychlé odpovědět na naši otázku, což trvalo jen 45 minut.

onedrive-user-forum

Můžete použít uživatelské fórum pro vnější myšlení, které vyškolený podpůrný personál není vždy dobrý, ale zdá se, že oficiální fórum společnosti Microsoft nepřináší mnoho odpovědí od uživatelů nebo zaměstnanců.

Verdikt

Hlavními výhodami používání OneDrive jsou produktivita, spolupráce a rychlost. Připojuje se k mnoha aplikacím společnosti Microsoft, z nichž nejužitečnější jsou pravděpodobně Office Online a její protějšek pro stolní počítače, Office 365.

Office 365 zvyšuje hodnotu svých prémiových plánů, protože je součástí dvou z nich. Uživatelé, kteří chtějí používat cloudové úložiště, ale nechtějí platit za stolní verzi sady Office, z těchto obchodů hodně těží. Mezi další užitečné funkce patří přehrávání médií, integrace do aplikace Outlook a další.

Její zabezpečení a soukromí však nejsou prvotřídní, i když jsou lepší než dříve. Nedostatek šifrování s nulovými znalostmi je bolestivým místem, protože OneDrive je produkt založený na USA.

OneDrive však poskytuje příjemné uživatelské prostředí, zejména na webových a chytrých aplikacích.

Co si myslíš o OneDrive? Myslíte si, že jeho funkce, aplikace a dobrá hodnota jsou dostačující pro vyzkoušení? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me