Shadow Cloud Gaming Review – Aktualizováno do roku 2020

Shadow Cloud Gaming Review

V současné době je Shadow jedinou plně realizovanou cloudovou herní službou, takže je ve výchozím nastavení naším nejlepším výběrem. Nabízí dobré rychlosti a příjemný zážitek, i když to není bez jeho vad. Podívejte se na naši úplnou recenzi Stínu, kde najdete všechny podrobnosti.

Shadow je jednou z nejznámějších cloudových her v okolí a díky požadavku „vysoce výkonných her přístupných všem“ je snadné pochopit, proč. 

Nabízí špičkový počítačový hardware za zlomek ceny a má obrovskou herní knihovnu. V této recenzi stínů se podíváme, zda má kotlety, aby se umístily na našem seznamu nejlepších cloudových herních služeb.. 

Naštěstí to má nejen kotlety, aby se na seznamu, ale aby se na vrchol. Shadow je v současné době konečným zážitkem z cloudových her. Ačkoli samotná technologie má ještě několik let, dokud není plně realizována, Shadow poskytuje vzácný pohled do budoucnosti. Je to tekutina skrz a skrz, což je těžké najít na současném trhu cloudových her. 

Kliknutím na náš exkluzivní odkaz získáte 10 $ z první objednávky u Shadow

To znamená, že přichází s cenou odpovídající. Je to drahá služba, která je ještě dražší vzhledem k tomu, že budete muset přinést své vlastní hry. Přesto ukazuje výkonnost, se kterou ostatní platformy nemohou bojovat, což stojí za cenu samotného vstupu.

shadow-slider1

shadow-slider2

shadow-slider3

shadow-slider4

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Shadow Cloud Gaming

Funkce

Nejatraktivnější funkcí společnosti Shadow je konfigurace. Většina cloudových her nabízí relaci na zavedeném počítači pro hraní her. Ve většině případů se jedná o server vybavený více grafickými kartami a procesory nejvyšší třídy, přičemž všechny podporované hry jsou předinstalovány na pozici pevných disků.. 

S tímto přístupem existuje několik problémů. Nejprve nezískáváte žádné vyhrazené zdroje. Podobně jako sdílený webhosting – o tom se můžete dozvědět více v přehledu typů hostování – cloudové herní služby poskytují více zdrojů více uživatelům a očekávají, že je budou sdílet. 

Jak funguje Shadow Cloud Gaming?

Pokud je někdo příliš vepřový nebo je to prostě velká dopravní doba, budete mít podobnostní zážitek. Se stínem to není problém. Při zakoupení plánu si skutečně kupujete vyhrazený herní počítač – vybavený grafickou kartou GTX 1080, 12 GB paměti DDR4 RAM, 256 GB vyhrazeného úložiště a rychlostí stahování 1 Gbps – abyste měli přístup na dálku.

Jedná se o úplnou instalaci systému Windows 10, což znamená, že v počítači se systémem Windows 10 můžete dělat cokoli, co byste normálně mohli. Můžete si stáhnout svůj oblíbený prohlížeč, pohrávat si s tapetami na ploše, upravit rozlišení až 4 kB a více. Není to cloudová herní platforma, je to cloudová výpočetní platforma. 

nastavení stínových oken

Kromě toho můžete přistupovat k této instalaci systému Windows 10 na více zařízeních. Naraz můžete mít připojeno pouze jedno zařízení, ale můžete mít tolik instalací aplikace Shadow, kolik chcete. Je k dispozici pro Windows, MacOS, Ubuntu, Android a iOS, což znamená, že můžete do svého cloudového herního počítače zavádět prakticky kdekoli. 

Bohužel v době psaní je Windows jediným operačním systémem, který můžete nainstalovat do vzdáleného počítače. Shadow plánuje v budoucnu přidat podporu Linuxu podle svých FAQ, ale prozatím to je vše. Můžete však nakonfigurovat instalaci systému Windows 10 podle svých představ.

Shadow Cloud Gaming Features Overview

Shadow Cloud Gaming Logoshadow.tech

Začíná od 1199 $ za měsícVšechny plány

  Recenze GeForce Now - Great Cloud Gaming - Aktualizováno 2020

Platformy

Android

iOS

Okna

Operační Systém Mac

Prohlížeč

Podporované hry

Dosah
textarea

Podporované platformy DRM
Všechno

Znalostní základna

Povídat si

E-mailem

Telefon

24/7 podpora

Podporované hry

Shadow podporuje jakoukoli hru, která může běžet na PC se systémem Windows 10. Jak je uvedeno výše, ve skutečnosti se přihlašujete ke službě cloudových her se společností Shadow. Spíše se přihlásíte k odběru počítače vyšší třídy, ke kterému máte vzdálený přístup. Z tohoto důvodu můžete instalovat a hrát jakoukoli hru, kterou chcete, pokud máte způsob, jak tuto hru stáhnout bez disku. 

To je pěkná změna tempa ve srovnání se službami, jako je Blacknut, které nabízejí omezenou knihovnu her (přečtěte si naši recenzi Blacknut). Dokonce ani služby, které mají velkou knihovnu, například Vortex, nemají šanci ve srovnání se Shadowem (přečtěte si naši Vortexovou recenzi). Díky přístupu k cloudovým hrám se nemusíte starat o platformy DRM.

Na svůj počítač Shadow můžete nainstalovat libovolnou aplikaci, pokud by běžně fungovala ve Windows 10. Kromě torrentu vám Shadow poskytuje plné připojení k internetu o rychlosti 1 Gb / s ke stažení až do obsahu vašeho srdce. Pro hraní je to obrovské, zvláště pokud jste fanouškem služeb bez DRM, jako je GOG. 

Jedním z hlavních problémů s cloudovými hrami je to, jak se integruje s platformami jako Steam a Origin. Přestože tyto služby poskytují většinu počítačových her, mnoho starších titulů – například SWAT 4 – vyžaduje, aby na moderním operačním systému, jako je Windows 10, bylo třeba další emulace.. 

To vyžaduje hodně kódování a ve většině případů to nefunguje. Platformy jako GOG pro vás však udělaly těžkou práci a nabízejí klasické PC tituly se všemi emulacemi, které potřebujete. Protože Shadow vám umožňuje stahovat cokoli, můžete tyto hry hrát bez problémů. 

Jste však omezeni na 256 GB. Není to konec světa – 256 GB pojme několik her – ale bylo by hezké mít více úložiště. Naštěstí je rychlost stahování velmi rychlá, takže odinstalování a přeinstalování her je hračka.

Kliknutím na náš exkluzivní odkaz získáte 10 $ z první objednávky u Shadow

Cena

Neexistuje žádný způsob, jak to obejít: Shadow je jednou z nejdražších dostupných cloudových herních platforem. Ve výši 25 $ měsíčně za roční plán a 35 USD za měsíční plán je v kapesní knize těžké. Nejste si však koupili jen omezený rozsah počítačových her; kupujete celé PC.

Kliknutím na náš exkluzivní odkaz získáte 10 $ z první objednávky u Shadow

To se hodně mění a díky tomu je cena mnohem rozumnější. Protože Shadow vám nabízí tolik flexibility při konfiguraci počítače a toho, co do něj nainstalujete, cena se nezdá být nepřiměřená. Ačkoli by sazba byla příliš vysoká pro knihovnu s přibližně 1000 hrami, Shadow nabízí mnohem více. 

V závislosti na vašem případu použití by to mohlo stát za to. Je důležité si uvědomit, že se Shadowem kupujete počítač, ne hry, které na něm běží. Pokud začínáte od nuly a nemáte knihovnu Steam nebo podobně, budete muset vykoupit další peníze, abyste si mohli koupit své oblíbené hry.

To není skvělé ve srovnání se službou, jako je PlayStation Now, která nabízí více než 800 her z dlouhé historie PlayStation za méně než 10 $ měsíčně (pokud si zakoupíte roční plán). Jak můžete vidět v naší recenzi PlayStation Now, nefunguje stejně dobře jako Shadow, ale nabízí velkou hodnotu. 

Neexistuje bezplatná zkušební verze ani záruka vrácení peněz. Spíše nabízí Shadow úvodní kurz 9,95 dolarů za prvních 10 dní. Když se zaregistrujete, utratíte 10 $ a po 10 dnech zahájíte normální předplatné. 

Nejsme příznivci úvodního období. I když se vám může zdát, že začínáte obchodovat, v podstatě kupujete služby za třetinu měsíce, což znamená, že vám bude účtováno opět brzy po registraci. 

  Recenze GeForce Now - Great Cloud Gaming - Aktualizováno 2020

Pokud navíc hledáte roční závazek, utratíte za prvních 10 dní více. Není ani možné obejít toto úvodní období, což je ostuda. 

Snadnost použití

Registrace do služby Shadow není příliš obtížná. Po výběru mezi měsíčním nebo ročním tarifem a zvolením stavu, ve kterém žijete, budete požádáni o vytvoření účtu, ověření e-mailu pomocí jednorázového přístupového kódu a zadání své servisní adresy. Poté si budete moci vybrat mezi použitím předkonfigurovaného počítače se systémem Windows 10 nebo vlastní instalace.

stínové přihlášení

Stín běží pouze s Windows 10, ačkoli má aplikace pro MacOS, Android, iOS, Windows a Linux. Pokud však chcete změnit způsob instalace systému Windows 10, Shadow vám tuto možnost poskytne. Pro naše testování jsme použili předkonfigurovanou službu.

Poté budete vyzváni k instalaci aplikace, ale ještě nejste připraveni použít Shadow. Protože společnost Shadow v zásadě nabízí vyhrazené herní PC s plnou instalací systému Windows 10, nastavení trvá nějakou dobu. Naštěstí to je objasněno v e-mailu po zakoupení předplatného. 

Chvíli to však trvá. Po potvrzení platby to bylo půl hodiny, než jsme mohli začít používat počítač. Upřímně řečeno, tento proces je reprezentativnější k tomu, jaké to je používat skutečné herní PC, takže je těžké Shadowa zavrhnout. Po čekání na instalaci a stahování her však bylo několik hodin, než jsme začali hrát. 

V místní aplikaci budete vyzváni, abyste se přihlásili. Poté vám Shadow nabídne několik doporučených optimalizací, včetně pozastavení všech stahování a sdílení souborů, uzavření všech aplikací pro streamování a výběru pásma 5 GHz na routeru.

stínové přihlášení

Shadow poté otestuje vaši šířku pásma a nakonec můžete svůj počítač nabootovat kliknutím na tlačítko „Start now“. Počítač zaváděl dovnitř okna s možností změny velikosti a, k našemu překvapení, trvalo málo času, než začal. Při prvním načtení zobrazí Shadow klávesovou zkratku pro přístup k rychlé nabídce, kterou můžete použít k úpravě různých nastavení systému. 

stínové spuštění

Ve výchozím nastavení máte ovládací panel Shadow, odkaz na podporu a Microsoft Edge na ploše. Protože se jedná o plný počítač, rychle jsme nahradili výchozí prohlížeč prohlížečem Google Chrome (pročtěte si pročtěte si recenzi Microsoft Edge a Google Chrome). 

Všechno proběhlo plynule, zatímco počítač byl nakonfigurován. Vstup myši byl plynulý a my jsme byli schopni přejít kurzor mezi Shadow a naší místní relace bez problému. 

Nejlepší část na vzdáleném počítači však byla, že bychom mohli používat zkratky Windows. To dává smysl, vzhledem k tomu, že se jedná o úplnou instalaci, ale přesto to bylo překvapivé. 

Stín chvíli trvá, než se nastavíte, ale během této doby nemusíte být praktičtí. Mimo 30 minut počkejte, proces je bezproblémový a poté, co vám Shadow pošle e-mail, že vaše zařízení je připraveno, je to opravdu tak. Bylo to jako používat jakýkoli jiný počítač se systémem Windows 10, což je skvělé.

Výkon

Jak jsme řekli, Shadow se cítí jako normální počítač. Poté, co obdržíte potvrzovací e-mail, jste v provozu během několika sekund a nezaznamenáte žádné znatelné vstupní zpoždění. Rychle jsme procházeli web a multitasking na Windows 10, aniž bychom na to mysleli. Shadow se cítí jako místní relace. 

Z větší části, alespoň. Došlo k několika drobným škytáním – například posouvání zpoždění jen o kousek – ale tyto problémy lze snadno přehlédnout. Klávesové zkratky se okamžitě zaregistrují a kurzor myši má stejnou odezvu jako při místní relaci. Pro hry to dělá obrovský rozdíl.

Největším problémem cloudových her je to, že potřebuje hodně šířky pásma s velmi malým pingem. Poskytnutím plné plochy se systémem Windows 10 můžete stahovat soubory, které potřebujete ke vzdálenému počítači, a mít přístup k celé relaci. Skutečnost, že máte izolované zdroje, také hodně pomáhá. 

  Recenze GeForce Now - Great Cloud Gaming - Aktualizováno 2020

V praxi se systém Shadow vyplácí. Testovali jsme čtyři hry: Cuphead, DOOM 2016, remake Resident Evil 2 a Counter-Strike: Global Offensive. Počínaje Cupheadem jsme byli šokováni tím, jak tekutina se platforma cítila. Ještě více než jiné hry se necítilo, že bychom hráli na virtuálním stroji, dokonce i s hrou tak přesnou jako Cuphead.

instaluje stínové páry

DOOM 2016 odešel bez problémů a pomocí sledování výkonu ve hře jsme dokázali ověřit, že hra běžela rychlostí 60 snímků za sekundu v rozlišení 4 kB a 120 snímků za sekundu v rozlišení 1080p. Tam byl nejmenší množství zpoždění vstupu, ale ne dost k přerušení zážitku. Totéž platí pro remake Resident Evil 2. 

Counter-Strike: Global Offensive měla nějaké problémy. Samotná hra byla v pořádku – testovali jsme několik kol s roboty – ale příležitostné škytání v streamování by se ukázalo být v konkurenčním prostředí příliš mnoho. To znamená, že pokud jste na trhu pro hraní CS: GO nedbale, Shadow funguje dobře.

Podle speedtest.net jsme měli ping 9 milisekund, rychlost stahování 62.07 Mbps a rychlost uploadu 11,39 Mbps, což je výrazně nad doporučením Shadow 15 Mbps. 

Testovali jsme také stejné hry na Androidu a fungovaly stejně dobře jako na ploše. V aplikaci pro Android však neexistují žádné ovládací prvky na obrazovce. Můžete použít dotykový kurzor myši a vytáhnout klávesnici Android, ale to je vše. Pokud se chystáte hrát se Shadowem na cestách, musíte si koupit ovladač. 

Když je Shadow na stole, je opravdu těžké ospravedlnit další cloudové herní služby. Mezi tím a místním herním počítačem není žádný osobní přenos – bitevně ztužení PC veteráni odhalí znatelný rozdíl – ale je to zatraceně blízko. Cena je vysoká, ale s ohledem na výkon stojí za to.

Dosah

Shadow má pouze šest datových center, ale tato centra pokrývají mnoho základů. V USA existují čtyři místa: Dallas, Chicago, New York a Santa Clara. Díky těmto střediskům je Shadow schopen poskytovat služby 38 kontinentálním státům a přeskakovat kolem Washingtonu, Idaho, Montany, Utahu, Arizony, Colorada, Wyomingu, Alabamy, Gruzie a Floridy.. 

V Evropě existují dvě datová centra: Paříž a Amsterdam. Pařížské datové centrum zahrnuje Francii, Belgii, Lucembursko, Švýcarsko a Spojené království, ale Amsterdamský server zahrnuje pouze Německo. 

Vzhledem k tomu, že se server nachází v Nizozemsku, předpokládali jsme, že se zde bude vztahovat i Amsterdamský server. Podle mezinárodních webových stránek společnosti Shadow však tato služba tvrdí, že tam služba není k dispozici. 

Šest dostupných datových center dělá hodně práce. Naštěstí jsou centra po celé USA inteligentně rozmístěna, aby poskytovala velké pokrytí, přičemž i několik evropských zemí získává chuť. Nelze však popřít potenciální omezení pokusu vyhovět tolik uživatelům s tak malým počtem datových center. 

Shadow však nedává svou službu k dispozici všem, což, i když zklamáním, je pravděpodobně chytrý tah. Omezením dostupnosti Shadow zajistí, že jeho datová centra nebudou natažena příliš tenká, protože již pokrývají hodně půdy. Přesto projekt xCloud ničí pokrytí Shadowu, jak si můžete přečíst v našem porovnání xadowic projektu Shadow vs projekt.

Verdikt

Cloudové hry mají stále ještě několik let, dokud to není vše, co je v současnosti slibováno. Shadow se však mnohem blíží svým slibům než konkurence (přečtěte si naši část Shadow vs GeForce Now). Ačkoli občasné koktání může být pro konkurenční hry příliš mnoho, všechny ostatní žánry fungují bezchybně. Shadow je typický cloudový herní zážitek. 

Kliknutím na náš exkluzivní odkaz získáte 10 $ z první objednávky u Shadow

Stíny provádí skoky a meze nad konkurencí. To znamená, že tak činí za vyšší cenu. 

Plánujete vyzkoušet Shadow? Dejte nám vědět o své zkušenosti v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me