DaVinci vyřešily recenzi – profesionální nástroje pro profesionály – aktualizováno2023

DaVinci vyřeší recenzi

DaVinci Resolve je profesionální profesionální editor videa, který má překvapivě k dispozici volnou úroveň pro fuškaře. Jak popisujeme v tomto úplném přezkumu řešení DaVinci Resolve, jedná se o mocný a všestranný nástroj, ale bude trvat nějakou dobu, než bude toto zvíře zkrotit..

recenze editoru videa

DaVinci Resolve je profesionálně zaměřený video editor australské společnosti Blackmagic Design. Program má řadu funkcí a je skvělou volbou jak pro odborníky, tak pro začínající tvůrce.

Většina marketingových materiálů ukazuje lidem s profesionálními pracovními stanicemi. Pokud jste zvyklí pracovat s těmito multi-tlačítkovými monstrami, může být pro vás editor videa DaVinci Resolve. Blackmagic vyrábí hardware filmového průmyslu i software a DaVinci Resolve je vynikajícím nástrojem pro práci s videem v kvalitě produkce.

Používá se na mnoha špičkových filmech a televizních pořadech, jako jsou Star Wars: The Last Jedi, Strašidlo a Deadpool 2. Přečtěte si, jak se dívat Hra o trůny článek pro další show na svém seznamu úvěrů.

Přesto, že je posazený na profesionály, má k dispozici bezplatnou verzi, takže pokud chcete pracovat se stejným nástrojem, jaký se používá k vytváření špičkových filmů, můžete. Jsme velcí fanoušci řešení DaVinci Resolve a zahrnuli jsme jej do našeho nedávného průvodce nejlepším softwarem pro úpravu videa.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro řešení DaVinci

Funkce

DaVinci Resolve má ve spodní části sedm tlačítek, která vám umožňují pohybovat se mezi oblastmi zaměřenými na různé úkoly. Patří mezi ně oblast médií, obrazovky zaměřené na úpravy, řezání a korekci barev a oblast pro vykreslení vašeho výstupu. K dispozici jsou také dvě oblasti, Fusion a Fairlight, pro vizuální efekty a zvuk.

Fusion a Fairlight bývaly odlišnými aplikacemi, takže tyto oblasti mají spoustu dílčích funkcí a ovládacích prvků. Vypadají složitě a přijít na to, jak používat vše, bude nějakou dobu trvat.

Zdarma a placené verze řešení mají spoustu přechodů, se všemi druhy vyblednutí a ubrousků propojujících vaše klipy. Existují vyblednutí na základě tvaru, včetně tvaru ve tvaru srdce, i když u celé kategorie romantických efektů se podívejte na naši recenzi CyberLink PowerDirector.

Oblast Fusion je plná speciálních efektů a ty jdou mnohem dále než styl rychlého a snadného přetahování, který získáte v méně pokročilých nástrojích. Většina z nich má několik nastavení a lze je kombinovat různými způsoby.Jako příklad toho, jak podrobný je, máte 40 různých výchozích efektů odlesku objektivu a všichni vám dávají několik posuvníků k vyladění přesně toho, co dělají. Zahrnuty jsou také pokročilé vizuální efekty, jako je Chroma klíčování, které vám umožní přidat k vaší práci úžasné okamžiky.

Korekce barev pomocí řešení DaVinci

Nástroje pro korekci barev a třídění jsou komplexní. Mnoho nástrojů vám nabízí výběr rychlých efektů, které můžete přetáhnout na klipy a vytvořit tak náladu, ale DaVinci Resolve vám poskytuje různé ovládací prvky pro vyladění věcí sami. 

  Corel VideoStudio Ultimate Review - Aktualizováno do roku 2023

Můžete také nakreslit oblast videa, která má různá nastavení barev, takže pokud chcete rozdělit efekty na obrazovce nebo různé třídění barev, můžete je udělat, a máte prostor nechat svou představivost vzpourit se.

best-free-video-editor-Resolution

Pokud jde o funkce úpravy zvuku, jde nad rámec povinnosti. Pluginy FairlightFX mohou analyzovat a ovládat vaše zvuky nejrůznějšími způsoby, včetně redukce šumu. Máte také přístup k foley knihovně s více než 500 zvuky.

Existuje mnoho efektů, jako je ozvěna, kompresor, příruba a skoro všechno, co byste si mohli přát. 

DaVinci Resolve zvládne různé druhy práce s videem, jako jsou 360stupňové záběry a multicam. Má také funkce pro akční kamery. Je k dispozici pro Windows, Mac a je jedním z mála video editorů, které podporují Linux.

Přehled funkcí společnosti DaVinci

Logo společnosti DaVinciwww.blackmagicdesign.com

Začíná od $ 29900Všechny plány

Operační systém

Okna

Mac

Linux

Funkce

4K Úpravy

Action Cam Tools

Chroma Key (zelená obrazovka)

Úpravy videa o 360 stupňů

Multicam editace

Exportovat na YouTube

Exportovat na Facebook

Export do Vimeo

Optimalizace zařízení

Vypálit na DVD

Vypálit na Blu-ray

Ceny

DaVinci Resolve má bezplatnou verzi a plnou verzi za 299 $, což je jeden z dražších nástrojů. Jedná se však o vysoce kvalitní nástroj, takže pokud jej používáte na profesionálních produktech, stojí za to peníze. V této cenové kategorii konkuruje těžkým váhám, jako je Adobe Premiere Pro CC a Final Cut Pro X.

Verze Pro, jak byste očekávali, obsahuje spoustu dalších funkcí. Chcete-li využít víceuživatelskou spolupráci, vyspělejší 3D nástroje, obrovskou škálu doplňků, efektů a jeho neuronový motor poháněný AI, budete potřebovat upgradovanou edici.

Obě verze DaVinci Resolve stojí za vyzkoušení. Protože jej můžete získat za nic, získalo místo v našem nejlepším průvodci bezplatným editorem videa

Snadnost použití

Ve hře DaVinci Resolve je toho hodně, s čím se musíme vyrovnat. Jeho uživatelské rozhraní se občas podobá vědecké laboratoři, na které jsou zobrazeny všechny druhy tlačítek a grafů. Ačkoli to vypadá komplikovaně, je úhledný a dobře navržený, s profesionálním pocitem. 

Tlačítky dole si můžete vybrat, na které obecné oblasti se má pracovat. Můžete se zaměřit na úpravy, doručení nebo správu vaší knihovny médií.

Při práci s videem se pravděpodobně rychle sníží místo na disku, takže si v našem nejlepším cloudovém úložišti pro průvodce videem dejte prostor pro dýchání.

Učení a optimalizace řešení DaVinci

Pokud opravdu chcete získat maximum z řešení DaVinci Resolve, podívejte se do jeho nabídky nápovědy k referenční příručce. Tento ohromně velký dokument má téměř 3 000 stránek. Ještě jsme to ještě nedokončili, ale máme podezření, že zde najdete odpovědi na většinu svých otázek.

klávesové zkratky davinci

K dispozici je také užitečný seznam zkratek. Ti vám mohou pomoci s používáním softwaru mnohem rychleji, takže se podívejte a zjistěte, které zkratky jsou nejvhodnější pro váš pracovní postup.

Na webu Blackmagic Design je několik videí, která vám mohou pomoci naučit základy a některé pokročilejší funkce DaVinci Resolve. Můžete je sledovat na webu nebo si je stáhnout. Na YouTube je také spousta videí, pokud lovíte.

Web obsahuje několik učebnic. Nezapomeňte, že kliknutím na tlačítko „Stáhnout“ na webu získáte knihy zdarma ve formátu PDF, zatímco tlačítko Amazon vám umožní zakoupit fyzickou verzi knih. Raději bychom dostali bezplatné verze než platit 49,99 $, ale profesionálové by za ně rádi zaplatili.

  Corel VideoStudio Ultimate Review - Aktualizováno do roku 2023

Knihy, které jsou v současné době k dispozici, se týkají předchozí verze softwaru, ale většina informací by měla být stále relevantní. Sledujte také nové verze.

Hledání odpovědí s podporou Blackmagic

K dispozici je také vynikající fórum plné schopných lidí, kteří rychle odpovídají na otázky. Pokud máte dotaz, pravděpodobně najdete někoho ochotného vám pomoci. 

Je zajímavé, že na fóru musíte použít své skutečné jméno, takže pokud máte obavy o ochranu soukromí, uvědomte si to. Můžete si také přečíst naši online příručku o ochraně osobních údajů, která vysvětluje, jak chránit vaši identitu online.

Můžete kontaktovat Blackmagic přímo s otázkami prostřednictvím kontaktního formuláře. K dispozici je také telefonická podpora na stránce Blackmagic, která nabízí výběr čísel pro kanceláře po celém světě. 

Podporu Blackmagic jsme vyzkoušeli sami, protože jsme nenašli aktuální seznam podporovaných formátů. Vrátili se k nám do 24 hodin a v následující sekci vidíte, co jsme se dozvěděli.

DaVinci Resolve vám poskytuje spoustu pomoci a podpory, ale tento nástroj potřebuje čas, než se naučíte. Pokud chcete rychlý a snadno použitelný nástroj, můžete se podívat na naši recenzi HitFilm.

Pro ty, kteří jsou ochotni investovat čas, DaVinci Resolve odmění vaše úsilí a jeho tým udělal spoustu, aby vám pomohl se s tím vyrovnat..

Podpora formátů souborů / rozlišení

DaVinci Resolve zvládne 4K a podporuje také 8K editaci, takže pokud máte pěkný počítač, můžete vytvářet filmy v ultra vysokém rozlišení.

Podporuje širokou škálu formátů. Níže uvádíme přehled, ale pokud chcete všechny podrobnosti, podívejte se na tento podporovaný formát a seznam kodeků. Tento seznam je pro poslední verzi, nemohli jsme najít novější aktualizaci. Uvědomte si, že existují určité rozdíly mezi operačními systémy, s několika pozoruhodnými opomenutími pro majitele Linuxu, jako je MP4.

Importovat formáty:
Video ArriRaw (ARI / MXF), AVC HD, AVC Intra HD, AVCHD, AVI, CINE, CinemaDNG, Cinema RAW Light, Cinema RAW, Cineon, DNG, DPX (DPX / CDX), easyDCP (DCP / MXF), JPEG, JPEG 2000, MPEG 2 (MTS / M2TS), MP4, MXF OP-Atom, MXF OP1A, Nikon RAW, OpenEXR, Quicktime (MOV / MP4), ČERVENÁ, TIFF, VRV
Zvuk Nezávislý nekomprimovaný PCM (WAV / AIFF), nezávislý IEEE Float, vestavěný zvuk (MOV / MXF / R3D), MPEG 1 a 2 (MP3), MP4, OP-1A: vestavěný zvuk, OP Atom: přidružený zvuk, AAC, WAVE
Exportovat formáty:
Video AVI, Cineon, DPX, easyDCP, JPEG 2000, MP4, MXF OP-Atom, MXF OP1A, Open EXR, Quicktime, TIFF
Zvuk MP4, Embedded Audio, OP Atom: Associated Audio, AAC, WAVE

Pokud máte nainstalován program Final Cut Pro X, můžete s programem DaVinci Resolve použít širší škálu souborů QuickTime. Kromě standardního výstupu videa a sociálních médií může také produkovat výstup pro Final Cut Pro a Premiere XML. Na disk však nepálí.

Většina lidí zjistí, že je zajištěna, ale pokud máte soubor, který DaVinci Resolve nemůže použít, podívejte se na nejlepší video konvertor, který vám pomůže proměnit vaše média v něco použitelného..

Výkon

Na jejích webových stránkách jsme nenašli systémové požadavky DaVinci Resolve, ale naštěstí jsou zahrnuty do instalačního programu.

  Corel VideoStudio Ultimate Review - Aktualizováno do roku 2023

Pro spuštění programu budete potřebovat Windows 10, MacOS 10.14.6 nebo CentOS 7.3. Vyžaduje se nejméně 16 GB paměti, přičemž pro majitele Linuxu a kohokoli, kdo používá Fusion, je zapotřebí obrovských 32 GB. Protože 32 GB je hodně paměti RAM, mohou vlastníci Linuxu, kteří hledají editor videa pro svůj operační systém, možná potřebovat investovat do upgradu, pokud ho chtějí použít..

Matouce požadavky GPU jednoduše uvádějí, že potřebujete cokoli, co vaše GPU vyžaduje ovladače NVIDIA, AMD nebo Intel..

Pokusili jsme se vykreslit naše obvyklá testovací videa v našem testovacím systému, s procesorem Intel i5-7600, 16 GB RAM a 6 GB GeForce GTX 1060.

Clip ClipFusic ClipFus: Clip Interview Clip: Průměr:
720p 30fps 28,38 31.02 17,58 25,66
720p 60fps N / A N / A N / A N / A
1080p 30fps 59,36 1,05,80 31.47 52,21
1080p 60fps N / A N / A N / A N / A

Společnost DaVinci Resolve neupgradovala naše zdrojové klipy na 60FPS, což dokážou některé nástroje, například Adobe Premiere Pro CC. Všimli jsme si také Vyřešit vykreslení rychleji, když je ve videu méně akcí. K dispozici je také drobná chyba, která ve frontě vykreslování mísí názvy přejmenovaných videí.

Je to rychlost úctyhodná. Pokud však chcete vyzkoušet nejrychlejší nástroj, který jsme použili k vykreslení při 30FPS, podívejte se na naši recenzi aplikace Corel Videostudio Ultimate..

Řešení DaVinci Resolve také obecně reaguje, i když nejde o nejchytřejší nástroj, který jsme použili. Nezaznamenali jsme žádné pády, ale pokud si chcete být jisti, že neztratíte žádnou práci, přečtěte si náš návod, jak automaticky zálohovat video průvodce.

Nástroje

DaVinci Resolve zahrnuje Fusion, platformu se speciálními efekty od stejné společnosti. Dříve samostatný software, jedná se o další vysoce kvalitní nabídku zaměřenou na profesionály, kteří se chtějí vydat na míle navíc a vytvořit působivé a přesvědčivé efekty..

Zahrnuje pokročilé 3D funkce, které vám umožní importovat sítě a aplikovat efekty velkolepých částic a také přidat objemové efekty, jako je mlha a mlha. Pokud vás tato oblast zajímá, podívejte se na náš nejlepší článek v oblasti 3D grafického softwaru.

davinci-resol-fairlight

Fairlight je další integrovaný nástroj, který začal jako samostatný kus softwaru. Je podobně komplexní a poskytuje vám všechny druhy možností manipulace se zvukem. Má interní zvukovou knihovnu s tisíci klipů. Mezi funkce patří automatická výměna dialogu, normalizace zvuku a 3D zvuk.

Tyto specializované nástroje přidávají mnoho možností DaVinci Resolve a jdou daleko dále než většina softwaru pro editaci videa.

Verdikt

DaVinci Resolve je špičkový editor plný funkcí postavených na profesionálech. Nabízí hloubku a složitost a hodí se každému, kdo má na editaci videa vážné problémy.

Často jsme zjistili, že jsme museli tvrději pracovat na věcech, které byly přímočaré v jiných nástrojích, ale DaVinci Resolve vám poskytuje podrobnou kontrolu nad věcmi, které vám umožní dělat věci podle vaší vize. Naučit se, jak z toho vytěžit maximum, bude nějakou dobu trvat, ale pokud jste připraveni tento čas vložit, výsledky určitě přijdou.

Dělá téměř všechno a nemá žádné skutečné slabiny kromě své ceny a vysoké křivky učení. Jeho bezplatná verze znamená, že můžete vyzkoušet ještě před nákupem. Ceníme si to jako jeden z nejlepších nástrojů v okolí a hodnotnou alternativu ke dvěma nejlepším editorům v této kategorii, o kterých si můžete přečíst v naší recenzi Adobe Premiere CC a recenzi Final Cut Pro X..

Pokud jste vyzkoušeli DaVinci Resolve a máte o tom co říci, dejte nám prosím vědět v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me