Recenze MultCloud – aktualizováno do roku 2023

MultCloud Review

Ačkoli není tak všestranný jako někteří jeho konkurenti, MultCloud je skvělý nástroj pro správu cloudů typu set-it-and-forget-it, který slučuje slušnou cenu s přátelským rozhraním. Přečtěte si naši podrobnou recenzi MultCloud.

Multi-cloud management může být jednou z dalších velkých věcí v cloudovém úložišti, i když v současné době je výběr velmi štíhlý. Pokud je vaším hlavním problémem přesouvání souborů z jedné cloudové jednotky na druhou, MultCloud je jednou z nejlepších dostupných možností právě teď, alespoň dokud se neobjeví sofistikovanější nástroj..

Skvělé pro přenos z cloudu do cloudu, zálohování z cloudu do cloudu a synchronizaci cloud-to-cloud je MultCloud jinak velmi omezeným nástrojem, pokud jde o žonglování s více cloudovými jednotkami. Na rozdíl od Otixo (přečtěte si naši recenzi Otixo) MultCloud nemá žádné stolní ani mobilní aplikace; je to výhradně na webu. I když můžete sdílet soubory s MultCloudem, nejedná se ani o skvělý nástroj produktivity.

Přesto pro ty, kteří chtějí vytvořit set-and-forget relace mezi svými cloudovými službami, MultCloud svou práci dokončí a podporuje mnoho z nejlepších cloudových úložných služeb.

V průběhu této recenze MultCloud si povíme o tom, jaké jsou některé z těchto služeb, podíváme se na celou sadu funkcí MultCloud, stanovíme ceny hovorů a uvedeme vás do uživatelského prostředí.

Alternativy pro MultCloud

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

MultCloud se specializuje na přenos souborů typu cloud-to-cloud, což vám umožňuje provádět jednorázové migrace souborů nebo vytvářet automatizované vztahy zálohování a synchronizace mezi službami. Níže naleznete informace o tom, jaké služby cloudového úložiště lze integrovat.

Proces je řízen výhradně přes webové rozhraní. Není k dispozici žádný klient pro počítače, ale procesy typu cloud-to-cloud, které jste nastavili, stále probíhají bez ohledu na to, zda jste přihlášeni nebo ne. Poněkud překvapivě MultCloud nemá ani aplikace pro Android ani iOS.

Ať už jste nastavili jednosměrný nebo obousměrný synchronizační vztah, můžete nechat tento proces běžet nepřetržitě nebo jej naplánovat, aby se zachovala šířka pásma (pokud jste odběratelem), což je užitečné pro provádění velkých migrací přes noc . Jednosměrné synchronizace používané pro zálohování lze také nastavit tak, aby se spouštěly postupně.

MultCloud umí provádět více kopií souborů současně. Pro předplatitele může být spuštěno až 10 takových procesů najednou. U bezplatných uživatelů jste omezeni na dva. Platící uživatelé mohou navíc vytvořit jednosměrnou synchronizaci s více cílovými cloudy.

MultiCloud Sharing

MultCloud umožňuje také sdílet a prohlížet soubory uložené v jakékoli připojené cloudové jednotce, ale obě funkce jsou dosti omezené. Neexistuje například způsob, jak k odkazům na sdílení souborů připojit data vypršení platnosti, a nemůžete zobrazit náhled souborů Microsoft Office nebo Dokumentů Google..

Kromě chybějících funkcí, spolu s žádnými stolními a mobilními aplikacemi, bude velkou pro většinu uživatelů pravděpodobně nedostatek dvoufaktorové autentizace a soukromého šifrování, o kterém budeme hovořit více, když hovoříme později o zabezpečení.

  Snadná kontrola úložiště - aktualizace 2023

To je opravdu vše, co je k dispozici pro hlavní rysy. Uvidíme, kolik to všechno stojí.

Ceny

S MultCloud existují dvě možnosti plánu: bezplatná verze a MultCloud Premium.

Bezplatná verze MultCloudu není zkušební verzí, což znamená, že je to dobré pro život. Jeho možnosti a funkce jsou však omezené, takže je opravdu vhodný pouze pro použití SOHO. Mezi omezení patří omezení 2TB na měsíční přenosy, maximální délka pouze dvou vláken pro kopírování souborů, méně možností jednosměrné synchronizace a méně pohotová podpora zákazníků. Na bezplatném účtu také nemůžete naplánovat pohyb souborů.

Malé a střední podniky a větší podniky s více cloudovými úložišti a množstvím dat, se kterými bude pracovat, budou chtít jít s MultCloud Premium, který odstraňuje měsíční omezení šířky pásma a běží až 10 vláken najednou.

Náklady na služby jsou celkově celkem dobré. Například Mover.io stojí 20 $ na uživatele za měsíc a získáte pouze 20 GB přenosové šířky pásma, což je ve srovnání s tím docela hrozné řešení. Přestože je Mover také spíše pro jednorázovou migraci, než pro probíhající synchronizaci.

Podporované mraky & Protokoly

MultCloud může být většinou schopný nástroj, ale na tom záleží pouze v případě, že podporuje vaši cloudovou jednotku podle vašeho výběru. Naštěstí seznam obsahuje přibližně 30 možností cloudu v době tohoto psaní. Tyto možnosti zahrnují některé z našich oblíbených poskytovatelů, včetně pCloud a Egnyte Connect, stejně jako velké tři v Dropboxu, Google Drive a OneDrive.

Disk Google Dropbox Dropbox podnikání Egnyte Connect
OneDrive OneDrive pro podnikání Amazonská jednotka Amazon S3
Krabice pCloud MediaFire Jízda
Hubic SugarSync HiDrive Backblaze B2
CloudMe OwnCloud MEGA Yandex.Disk

Amazon S3 a Backblaze B2 jsou jediné služby cloudové infrastruktury podporované notou; Cloudové soubory Azure, Google Cloud a Rackspace nejsou na seznamu. MultCloud však podporuje FTP a WebDAV, což značně rozšiřuje možnosti.

Inkluze Google Photos a Flickr vám umožní zálohovat vaše fotografie, zatímco fotografie Evernote, našeho výběru nejlepší aplikace pro psaní poznámek, vám umožní zálohovat a synchronizovat vaše výzkumné poznámky s jinou cloudovou službou.

OwnCloud, pro ty, kteří staví osobní cloudové úložiště, je také pěkným doplňkem.

Uživatelská zkušenost

MultCloud funguje prostřednictvím uživatelského rozhraní založeného na prohlížeči, do kterého se můžete přihlásit, jakmile si vytvoříte účet. Rozhraní nevypadá moc, ale nemusí. Domovská obrazovka je „cloud explorer“, který zobrazuje cloudové účty, které jste připojili, kolik dat jste v každém uložili a kolik místa zbývá.

Než to všechno uvidíte, musíte samozřejmě připojit účty cloudového úložiště k MultCloud. Naštěstí toho toho není moc.

Klikněte na tlačítko „přidat cloudové jednotky“ v pravém horním rohu. To způsobí, že se centrální panel naplní všemi cloudovými službami podporovanými MultCloud.

Chcete-li přidat cloudovou službu, klikněte na její ikonu a zkontrolujte ji.

Klikněte na „další“ a na následující stránce se připojíte k cloudové službě pomocí přihlašovacích údajů.

Jakmile udělíte softwaru MultCloud povolení stahovat data ze služby cloudového úložiště, zobrazí se na levém okraji prohlížeče cloudů. Kliknutím na libovolnou tam uvedenou cloudovou službu získáte přístup ke složkám a souborům v ní uloženým.

Soubory můžete také přidat k poskytovateli cloudu přímo z MultCloud kliknutím na tlačítko „upload“. Rozhraní podporuje drag-and-drop, což vám umožní přidat více souborů a složek najednou.

  Snadná kontrola úložiště - aktualizace 2023

Pokud přidáváte velké množství dat, rozhraní vás bude informovat o jeho průběhu a můžete pokračovat ve své práci. U MultCloud Premium by se přenosy měly provádět rychleji než u bezplatné verze, protože pro přenos dat budete mít spuštěno 10 vláken současně.

I když je to příjemná výhoda, přejeme si, aby MultCloud měl stolního klienta. Bez nich musíte nechat prohlížeč MultCloud otevřený, jinak se proces zastaví.

Jednorázové přenosy typu cloud-to-cloud

Chcete-li provést jednorázový přenos z jedné cloudové jednotky na druhou, klikněte na odkaz „cloudový přenos“ v horní části rozhraní. Na otevřené stránce vyberte zdrojový a cílový mrak.

Můžete přenášet složky i soubory. Pokud chcete, můžete ve svém účtu cloudového úložiště přenášet vše najednou, což je užitečné pro provádění migrací z jedné služby do druhé.

V části „Options“ (Možnosti) můžete nastavit, aby MultCloud přepsal duplicitní soubory v cílové složce pouze v případě, že jsou starší, řekněte mu, aby po dokončení přenosu odstranil zdrojový soubor, po dokončení úlohy odeslal upozornění a vyloučil typ souboru, pokud byl dokončen nechcete přenést všechno do složky.

Můžete také naplánovat převod, který se má uskutečnit později.

Jednosměrná a obousměrná synchronizace

Chcete-li nastavit zálohu typu cloud-to-cloud (jednosměrná synchronizace) nebo obousměrný synchronizační systém, klikněte na cloudovou synchronizaci místo cloudového přenosu. Stejně jako u převodů je třeba vybrat zdrojový a cílový cloud a pro každou z nich můžete vybrat konkrétní složky.

Kromě výběru zdroje a cíle budete muset procesu pojmenovat a poté zvolit, zda chcete mít jednosměrný nebo obousměrný synchronizační vztah..

Pokud nastavujete jednosměrnou synchronizaci, můžete v rámci možností vybrat několik různých typů jednosměrné synchronizace:

  • Jednoduchá synchronizace: přidané, upravené a smazané soubory ve zdroji budou replikovány v cílovém umístění
  • Zrcadlová synchronizace: soubory ve zdroji a cíli jsou vždy identické; další soubory v cílovém umístění budou smazány
  • Kumulativní synchronizace: smazané soubory ve zdroji nebudou smazány v cílovém umístění
  • Aktualizovat synchronizaci: soubory v cílovém adresáři budou smazány a přidané / upravené soubory ve zdroji budou zkopírovány do cílového umístění
  • Přírůstkové zálohování: při každé synchronizaci bude v cílovém adresáři vytvořen podadresář, do kterého budou zkopírovány přidané / upravené soubory ze zdroje
  • Plná záloha: při každé synchronizaci bude v cílovém adresáři vytvořen podadresář, kde budou zkopírovány všechny soubory ze zdroje

Lze také naplánovat jednosměrnou a obousměrnou synchronizaci s možností spuštění denně, týdně nebo měsíčně. Pokud to není naplánováno, kopie souborů se spustí v téměř reálném čase a poskytují nepřetržitou synchronizaci nebo zálohování.

Kromě pohyblivých souborů vám prohlížeč cloud také umožňuje vytvářet složky a stahovat, mazat a kopírovat soubory. Můžete si také prohlédnout určité typy souborů ve formátu MultCloud, včetně souborů PDF, TXT a obrazových souborů, nikoli však souborů Microsoft Office nebo Dokumentů Google..

Chcete-li soubory rychle najít, použijte funkci vyhledávání. Soubory můžete vyhledávat podle klíčových slov s dostupnými možnostmi obecného vyhledávání a rychlého vyhledávání (rychlé vyhledávání běží rychleji, ale ne všichni poskytovatelé tuto funkci podporují).

Průzkumník MultCloud umožňuje také sdílet soubory, ať už pomocí odkazů na soubory, poskytováním přístupu e-mailem nebo zveřejňováním obsahu do podporovaných sociálních médií (Facebook, Twitter, Google+, Tumblr, Pinterest a Linkedin).

  Snadná kontrola úložiště - aktualizace 2023

Při generování odkazů můžete vytvořit veřejný odkaz, který může použít kdokoli, nebo soukromý odkaz s heslem. Hesla se však generují automaticky a mají pouze čtyři znaky. Rovněž není možné nastavit automatické vypršení platnosti odkazu, jako můžete pomocí některých bezpečnějších služeb cloudového úložiště, jako je Sync.com a pCloud..

Kliknutím pravým tlačítkem myši na libovolný soubor nebo složku v cloudovém průzkumníku a výběrem možnosti „Přejít na oficiální web“ se dostanete přímo do účtu cloudového úložiště, což je užitečné, pokud potřebujete k úpravě souboru použít Dokumenty Google nebo jinou integrovanou aplikaci..

Celkově je cloudový průzkumník užitečný pro shromažďování všech vašich řešení cloudových úložišť na jednom místě pro snadný přístup a je také snadné jej nastavit. Skutečná výhoda MultCloudu pro uživatele však spočívá v jeho vlastnostech typu cloud-to-cloud.

Bezpečnostní

MultCloud šifruje soubory kopírované mezi cloudovými jednotkami pomocí šifrování SSL s 256bitovou AES. To by mělo být dostatek ochrany proti pokusům o odposlouchávání online, jako jsou útoky typu člověk-uprostřed.

MultCloud bohužel neposkytuje prostředky pro šifrování souborů nahraných na cloudové jednotky. Soukromé šifrování typu end-to-end by šlo dlouhou cestu k zabezpečení jinak netěsných cloudových služeb, zejména těch, které trvají na správě šifrovacích klíčů pro vás, nebo, co je horší, těch, které nešifrují soubory v klidu. Pokud je to potřeba, podívejte se na Boxcryptora.

Další chybí zabezpečení je dvoufaktorové ověření (2FA). 2FA je způsob, jak omezit potenciální poškození způsobené odcizeným heslem vyžadováním dodatečného bezpečnostního kódu, obvykle odeslaného na vaše mobilní zařízení při přihlášení z neznámého stroje.

Podpěra, podpora

Multcloud poskytuje podpůrné středisko nebo online databázi znalostí, kde najdete odpovědi na mnoho častějších otázek, které by se mohly objevit. Středisko zahrnuje návody a stránku FAQ.

Jednou z věcí, které jsme si hned všimli, je to, že centrum podpory neposkytuje žádné možnosti vyhledávání pro rychlejší nalezení článků. Portál výukového programu není také dobře organizovaný, články jsou náhodně uvedeny ve třech širokých kategoriích: cloudový přenos, cloudová synchronizace a cloudový průzkumník.

Přestože jsou k dispozici stránky a stránky výukových článků, bez snadného způsobu, jak najít to, co hledáte, bude centrum podpory MultCloud pravděpodobně poskytovat více frustrace než odpovědi.

Pokud potřebujete přímou podporu, máte jednu cestu s podporou MultCloud: e-mailovou podporu. Platící uživatelé dostávají odpovědi s vyšší prioritou, ale žádné alternativní způsoby kontaktu, jako je live chat nebo telefonická podpora.

Vypálili jsme zkušební e-mail společnosti MultCloud, abychom zjistili dobu odezvy podpory a dostali odpověď přibližně za 48 hodin. Ne úplně velký obrat, ale ani to nejhorší, co jsme kdy viděli.

Závěrečné myšlenky

MultCloud funguje jako kouzlo pro nastavení vztahů automatizované správy souborů mezi vašimi cloudovými úložnými službami. Jeho bezplatný účet je skvělý pro domácí použití, zatímco MultCloud Premium stojí za cenu, i když si přejeme, aby byl dodán se stolními a mobilními klienty, dvoufaktorovou autentizací, možností pro soukromé šifrování end-to-end a lepšími funkcemi spolupráce.

Také jsme rádi, že MultCloud podporuje pCloud a Egnyte Connect, dva oblíbené Cloudwards.net, o kterých se můžete dozvědět v samostatných recenzích:

  • pCloud recenze
  • Recenze Egnyte Connect

Jste fanouškem MultCloud, nebo si myslíte, že to potřebuje trochu více času na vývoj? Sdělte nám své myšlenky níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me