1Password Review – Aktualizováno 2023

1Password Review

1Password je jedním z lepších správců hesel, a to díky jeho snadnému použití a vynikající bezpečnosti. Díky cenovým plánům se však lépe hodí spíše pro rodiny a malé podniky než pro jednotlivé uživatele. Přečtěte si podrobnosti v naší úplné recenzi 1 hesel.

1password-add-entry

1heslové kategorie

1password-starter-kit

1password-tags

1heslová strážní věž

Předchozí

další

Z našich recenzí správce hesel 1Password patří mezi nejlepší možnosti. Od funkcí přes uživatelské rozhraní až po unikátní bezpečnostní model stojí 1Password nad konkurencí. To znamená, že nedostatek bezplatného plánu znamená, že budete muset zaplatit, abyste zůstali chráněni. 

V této recenzi 1 hesel se podrobně podíváme na naši zkušenost poté, co pro zkušební provoz vyjmeme předplatné Premium. Předtím, než vydáme verdikt, se dotkneme funkcí, cen, použitelnosti, zabezpečení a podpory. 

Pro krátkou odpověď je 1Password jedním z nejlepších správců hesel v okolí, pokud jste ochotni zaplatit. I když cena není vysoká, bylo by dobré vidět omezený plán zdarma. Pokud však již platíte, řekněme, RoboForm, 1Password nabízí více než jeden přesvědčivý důvod pro změnu (přečtěte si naši recenzi RoboForm).

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

1Password je rozšířený s funkcemi. I když nejde až o Dashlana s funkcemi ochrany před krádeží identity, seznam stále udělá dojem (přečtěte si našeho nejlepšího průvodce ochranou před krádeží identity). Od samostatného rozšíření Správce hesel Google po několik chytrých funkcí pro zajištění bezpečnosti při cestování, 1Password je plný. 

To začíná cestovním režimem, který vám umožní zamknout vaše hesla na cestách. Kdykoli ji zapnete, bude každý trezor ve vašem účtu 1Password uzamčen. Pokud cestujete přes hranice a pohraniční policie zkontroluje vaše zařízení, nejsou zde potřebné klíče k odemknutí vaultu, a to ani pomocí vašeho hesla. 

Způsob, jakým to funguje, je jednoduchý: Když zapnete cestovní režim, místní data z vašeho zařízení budou smazána. Vaše hesla jsou samozřejmě stále uložena v cloudu, ale vaše zařízení je nebude načítat, dokud nevypnete režim. 

1Password X: Samostatné rozšíření pro Chrome a Firefox

Jednou z nejsilnějších funkcí 1Password je 1Password X. Jedná se o plnohodnotný 1Password, ale založený výhradně na Chrome nebo Firefoxu. Ačkoli 1Password není jedinou možností u rozšíření Chrome, skutečnost, že může běžet nezávisle na místní aplikaci, je velká. 

To znamená, že můžete použít 1Password na jakémkoli operačním systému, který podporuje Firefox nebo Chrome. Ačkoli aplikace 1Password oficiálně podporuje pouze MacOS, iOS, Windows a Android, můžete získat přístup k úplnému seznamu funkcí pomocí X. Tím se otevře podpora pro Linux a ChromeOS, což jsou dvě platformy, které většina správců hesel přeskočí. 

Standardní rozšíření funkcí je obsaženo v rozšířeních prohlížeče, včetně automatického vyplňování, zachycení hesla a generování hesla. Kromě toho však můžete použít 1Password X k uspořádání vašich úschoven, prohlížení a úpravě položek, vyhledávání v úložišti a použití Strážné věže (více o tom posledním za minutu). 

1Password dokonce peče v seznamu klávesových zkratek, aby byl prohlížeč ještě bezproblémový. Okamžitě můžete prohledat svůj trezor pomocí kláves „CTRL + F“ nebo rychle přidat novou položku stisknutím klávesy „CTRL + I.“   

Strážná věž 1Password

Součástí úschovny 1Password je strážní věž, bezpečnostní panel, který zobrazuje znovu použitá, zranitelná a slabá hesla. Jedná se o poměrně běžné funkce – například Dashlane má bezpečnostní panel – ale 1Password jde o krok dále. 

  Sticky Password Review - Aktualizováno 2023

1přehlídka na kontrolu hesel

Kromě zobrazování slabých hesel se Watchtower integruje s Haveibeenpwned.com. Pokud nevíte, tento web obsahuje databázi všech ohrožených hesel a účtů způsobených porušením dat v minulosti. Ze Strážné věže si můžete prohlédnout ohrožená hesla a ihned je změnit. 

Strážná věž také upozorňuje na zranitelné weby. Ve většině případů se web zobrazí jako nezabezpečený, pokud existují verze HTTP a HTTPS, které podporují automatické vyplňování (další informace naleznete v příručce HTTP vs. HTTPS). I když to není konec světa, vědět, že některé stránky by vás mohly ohrozit, je hezké. 

Nouzová souprava pro kontrolu 1 hesel

1Přehled funkcí hesla

Ceny

1Password je levný nástroj pro zabezpečení heslem, ale nedostatek bezplatných plánů. Přestože cena není příliš vysoká (přečtěte si naši recenzi Dashlane), pro jednotlivé uživatele však existují levnější možnosti (například Keeper). 1Password však stojí odděleně a má vynikající rodinný plán. 

Existují dvě možnosti pro osobní plány: 1Password a 1Password Families. Standardní plán, který ročně účtuje 2,99 $ za měsíc, přichází se všemi funkcemi pro jednoho uživatele. Získáte cestovní režim, obnovení položek, 1 GB úložiště dokumentů a synchronizaci mezi více zařízeními, ale pouze pro jednoho uživatele. 

Za pouhých 2 $ měsíčně měsíčně se plán Rodiny skládá z pěti samostatných účtů. Kromě toho však mohou rodinní příslušníci snadno sdílet položky mezi sebou a obnovit účty, pokud někdo zapomene heslo. Plán Rodiny začíná u pěti uživatelů, ale můžete přidat další za 1 $. Navíc zahrnuje pět omezených průchodů pro sdílení hostů.  

Bez ohledu na plán, který je pro vás nejlepší, 1Password nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi, po které vám bude účtován poplatek. Je důležité si uvědomit, že 1Password nenabízí vrácení peněz, i když zbývá čas na předplatné. 

1Password Free: Zmeškaná příležitost

Jak je vidět v tabulce výše, 1Password nenabízí bezplatný plán. Ačkoli můžete službu používat zdarma po dobu 30 dnů, musíte za ni začít platit. Toto je obrovská promarněná příležitost, protože nejlepší bezplatní manažeři hesel, jako jsou LastPass a NordPass, nabírají trh. Přečtěte si naše srovnání 1Password vs LastPass.

Správce placených hesel přichází s určitými výhodami, z nichž jednu uvedeme v sekci „Zabezpečení“ níže. Přestože chápeme, že společnost potřebuje vydělat peníze, stále by bylo hezké vidět verzi 1Password s omezenou funkcí. 

1Password Business and Team Pricing

1Password věnování víceuživatelským plánům pokračuje ve svém obchodním oceňování. Týmové plány, levnější z partie, jsou o 1 $ víc než normální individuální plán a jsou účtovány za uživatele. Je to stejné téměř u všech účtů, kromě toho, že přichází s integrací Duo pro celofiremní dvoufaktorové ověřování (2FA) a správcovské kontroly pro správu oprávnění. 

Obchodní plán je mnohem působivější. Ačkoli to je dvojnásobek nákladů týmů na uživatele, firemní předplatné přichází s 5 GB úložiště dokumentů na uživatele, 20 omezenými účty pro sdílení hostů, pokročilými ovládacími prvky zabezpečení, vlastními rolemi, statistikami využití a mnohem, mnohem více. Nejzajímavější je, že předplatitelé firmy mohou nabízet rodinné účty všem svým členům zdarma.

Uživatelská přívětivost

Registrace do 1 hesla je jednoduchá. Vyberete plán, zadejte svou e-mailovou adresu a potvrďte šestimístným kódem zaslaným na tuto adresu. 1Password před vytvořením účtu požádá o kreditní kartu, ale nemusíte jej zadávat. Pokud se rozhodnete používat bezplatnou zkušební verzi, bude váš účet uzamčen po 30 dnech. 

1Password okamžitě začne pracovat a vytvoří vaši pohotovostní sadu. Tento dokument, který můžete uložit jako PDF, obsahuje vaši e-mailovou adresu, 128bitový tajný klíč a hlavní heslo. 

  Keeper Review - Revamped & Ready to Go - Aktualizováno do roku 2023

Pokud potřebujete přístup k účtu, ale zapomněli jste své hlavní heslo, budete potřebovat pohotovostní soupravu. Doporučujeme ukládat jej digitálně pomocí šifrovacího softwaru a také jej tisknout a ukládat například do bezpečnostní schránky. 

1password-review-emergency-kit

Po uložení můžete ve svém prohlížeči použít úschovnu 1 hesel. Už pro vás máme připraveno několik věcí. 1Password obsahuje odkazy ke stažení místních aplikací a tři položky v „startovací sadě“. Mezi ně patří vaše hlavní heslo 1Password, poznámka o nastavení a identifikační karta s informacemi, které jste zadali při registraci. 

1password-review-starter-kit

Správa úschoven a hesel 1 hesel

1Password funguje trochu jinak než ostatní správci hesel. Spíše než mít jediný trezor, do kterého ukládáte všechno, jako například s Abine Blur (přečtěte si naši recenzi Blur), 1Password vám umožňuje použít tolik trezorů, kolik chcete. Tyto úschovny nepoužívají různá hesla – vaše hlavní heslo je klíčem ke všemu – ale je to pro organizaci pěkný krok. 

1prostory pro kontrolu hesel

Můžete například rozdělit osobní a obchodní záznamy do samostatných úschoven, nebo jít o krok dále a kategorizovat všechny své záznamy. Bez ohledu na to, jak hluboko jdete, můžete své úschovny vždy zobrazit společně. Pokud se pokoušíte vyhledat konkrétní záznam, můžete raději prohledávat vše, než procházet jednotlivé úschovny samostatně. 

Organizace tam právě začíná. Když přidáváte nový záznam, do kterého se dostaneme za minutu, můžete určit kategorii, ve které by měl záznam žít. Přesto však můžete rozdělit záznamy pomocí značek a oblíbených položek. 1Password vám poskytuje nástroje k udržení vašeho úschovny tak, jak je organizováno, jak jen chcete, což zřídka poskytují správci hesel. 

1prostory pro kontrolu hesel

Přidávání záznamů do 1 hesla

Přidání položek do 1 hesla je hračka. Po výběru úschovny, do které chcete položku uložit, stačí kliknout na ikonu „plus“ v dolní části obrazovky. 

Jak již bylo zmíněno, 1Password požádá o kategorii, do které chcete heslo uložit. Ačkoli nemůžete nastavit vlastní kategorie, existuje mnoho z čeho vybírat, včetně pasů, odměn programů a softwarových licencí. 

1password-review-categories

Nové kategorie budou automaticky přidány do nabídky kategorií na levé straně. Jakmile přidáte nové heslo, bude to vzrušující. S jasným odhodláním k flexibilitě můžete do položky 1Password přidat tolik polí a / nebo sekcí, které chcete. 

Pole mohou mít také různé vlastnosti. Například můžete nastavit jedno pole do formátu měsíc / rok a druhé pro e-mailovou adresu. 

1password-review-add-entry

Kromě toho můžete do položky přidat poznámky a značky. Jak vidíte na obrázku výše, který obsahuje šablonu softwarové licence, 1Password vám doporučí některá pole. Můžete však změnit, odstranit nebo přidat tolik polí, kolik chcete. 

Od organizace po vlastní pole je 1Password věnován možnostem. Svůj trezor můžete upravit jakýmkoli způsobem, který uznáte za vhodný. Správci hesel tuto úroveň flexibility obvykle nenabízejí, a když pracujete se stovkami položek, je to důležité. 

Používání 1 hesla v systému Android a iOS

1Password je použitelnost přesahuje plochu. Ve skutečnosti se díky svým vynikajícím aplikacím pro iPhone a Android umístila na prvním místě v našem nejlepším správci hesel pro průvodce iOS. Ačkoli mobilní aplikace slouží svému účelu k automatickému vyplňování a obecné správě hesel, můžete také otevřít Strážnou věž a cestovní režim na cestách. 

1Password-iOS

Bezpečnostní

Zabezpečení je o něco složitější s heslem 1Password než s jinými správci hesel (přečtěte si naši recenzi Sticky Password pro poměrně přímočarý model). 

Stejně jako v případě jakéhokoli dobrého správce hesel se vše vrací k vašemu hlavnímu heslu, které 1Password nemá žádné znalosti. Jak se dostaneme za minutu, vaše hlavní heslo není nikdy odesláno na server, šifrováno nebo ne. 

To je ale jen polovina rovnice s 1 heslem. Když stáhnete aplikaci, 1Password vygeneruje 128bitový tajný klíč, který je uložen místně. Tento klíč, spolu s vaším hlavním heslem a solí, jsou spouštěny pomocí funkce odvození klíče (PBKDF2-HMAC-SHA256), která se používá k ověření vašeho účtu. 

  Recenze rozostření - aktualizováno do roku 2023

Použití tajného klíče s hlavním heslem je to, co 1Password volá Blur. To znamená, že k odemčení šifrovaného úschovny AES-256 jsou zapotřebí dva prvky (další informace najdete v našem popisu šifrování). 

Byl někdy napaden 1 heslem?

LastPass, který v roce 2015 utrpěl nepříjemný hack, přinesl odvětví správců hesel nejistotu, a to ještě více v roce 2023. Naštěstí 1Password nikdy takový hack neztratil. I kdyby se 1Password měl hacknout, na jeho serverech není nic, co by bylo bezva. 

Jak 1Password správně upozorňuje, největším problémem se správci hesel je proces přihlášení, a to je způsob, jakým vás správce hesel autentizuje a odemkne vaše šifrovaná data. Ve většině případů tento proces funguje takto: Vaše hlavní heslo se používá k vygenerování klíče, který je odeslán šifrovaným připojením k ověření. 

S 1 heslem to nestačí. Kromě myšlenky odvození dvou tajných klíčů 1Password využívá ochranu prostřednictvím vrstvy bezpečného vzdáleného hesla (SRP) v síťovém řetězci, ke které dochází před přenosem. 

Tento proces je dlouhý, zkrátka 1Password vygeneruje ověřovací hodnotu na základě soli, tajného klíče a hlavního hesla. Tento ověřovatel je ověřen proti serveru, aby ověřil vaše zařízení. Pro ty, kteří mají potíže s pokračováním, to znamená, že vaše hlavní heslo, a to i v šifrované podobě, nikdy neopouští vaše zařízení. 

Vychází z otevřených standardů

1Password obsahuje některé chytré metody zabezpečení, ale není to nic, co není veřejně dostupné. Je zřejmé, že architektura zabezpečení 1Password je postavena na otevřených formátech dat, jako jsou OPVault a Agile Keychain. Ačkoli byl vyvinut pomocí 1Password, jeho formát dat není uchován v tajnosti. Kdokoli může vyvinout nástroje pro čtení formátu. 

Díky tomu nebudou vaše hesla méně bezpečná – stále budete muset soubor dešifrovat – ale riziko uzamčení dodavatele je ztraceno. Pokud by 1Password někdy odešlo, vývojáři mohou stále vytvářet nástroje pro čtení formátu souboru 1Password, což znamená, že vaše licence 1Password není neplatná. Ve skutečnosti je již k dispozici několik nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem.

Podpěra, podpora

Pokud můžeme říci něco dobrého o neexistenci bezplatného plánu, pak to, že se nedělá starosti, pokud jde o služby zákazníkům. Existují tři způsoby, jak se zmocnit 1 hesla: prostřednictvím podpory Twitteru, e-mailem a prostřednictvím komunitních fór. Mimo to je nádherná znalostní databáze plná článků. 

1password-review-contact-page

E-mailová podpora je v pořádku, ale pravděpodobně budete rychleji reagovat prostřednictvím Twitteru nebo fóra. 1Password hrdě ukazuje, že na fóru odpověděl na více než 250 000 otázek. Při procházení subforem Mac, které má zatím nejvíce odpovědí, 1Password zaměstnanci odpovídali na otázky během několika minut po zveřejnění, bez ohledu na denní dobu. 

1password-review-fóra

Znalostní základna však funguje téměř pro všechno. 1Password nabízí k zavádění své články ve snadno srozumitelném formátu s několika jazyky. Znalostní základna je plná vynikajících zdrojů. Vše od videí YouTube, které pokrývají základy, až po hluboké ponory do ovládání 1 hesla z příkazového řádku. 

1heslová znalostní databáze

Kromě skvěle vytvořeného uživatelského rozhraní ukazují zdroje podpory, kam vaše předplatné jde. I když jsme stále zklamaní nedostatkem bezplatného plánu, 1Password činí dodatečné náklady za to. To platí nejen při používání aplikace, ale také při hledání podpory pro ni. 

Verdikt

1Password není tak snadné doporučit jako něco jako LastPass nebo Dashlane (přečtěte si naše srovnání Dashlane vs. LastPass a Dashlane vs. 1Password). To znamená, že se může pohybovat mezi špičkami u špičkových psů, pokud jde o použitelnost, bezpečnost a vlastnosti. Největší chybou je nedostatek bezplatného plánu. Pokud jste však ochotni zaplatit, 1Password je snadno jedním z nejlepších správců hesel v okolí a na prvním místě v našem nejlepším správci hesel pro seznam malých podniků..

Plánujete přihlášení k 1 heslu? Co vás na tom nejvíce zaujalo? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me