Norton Secure VPN Review – Aktualizováno do roku 2023

Norton Secure VPN Review

Norton Secure VPN je součástí širší rodiny Norton od společnosti Symantec. Je to skvělá VPN, ale přichází s omezenou přizpůsobitelností a také s drobnými problémy s chybami. Celkem nováčkům by se to mohlo líbit, ale zkušenější uživatelé to pravděpodobně nebudou. Přečtěte si naši úplnou recenzi Norton VPN a zjistěte proč.

nejlepší recenze VPN

Společnost Symantec, společnost stojící za Nortonem, se dlouhodobě věnuje počítačové bezpečnosti a od temných dnů nafouknutí a těžkého odstranění v 90. letech se zlepšila. Jak ukazuje naše recenze Norton Security, říkáme o společnosti spoustu dobrých věcí, když to napraví. Totéž platí pro produkt VPN, Norton Secure VPN, dříve Norton Wifi Privacy.

Soudíme Norton Secure VPN podle svých vlastních předností, což znamená provést úplnou kontrolu, abychom zjistili výhody a nevýhody. Budeme jej testovat z hlediska rychlosti a bezpečnosti a prověříme také jeho ochranu soukromí. Před vydáním verdiktu se také podíváme na výkonnost streamování, zákaznickou podporu, snadné použití a počet serverů..

Norton Secure VPN je navržen pro jednoduchost, ale přichází s omezeným přizpůsobením. Zda to je dobré, záleží na vás. Je to rychlé a dostane se do Netflixu v pořádku, ale existují dohady, včetně buggy klienta, omezeného výběru země a znepokojivé zásady ochrany osobních údajů.

Pokud hledáte nejlepší VPN, může být ExpressVPN lepší, jak ukazuje naše recenze ExpressVPN.

Oblast účtu Norton

Podpora Norton-Chat-A

Norton-Client-Connected

Norton-Client-Splash

Norton-Splash webu

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Norton Secure VPN není službou pro ty, kteří si chtějí zvolit své šifrovací protokoly nebo si přizpůsobit své prostředí VPN. Pokud je to to, co hledáte, zvažte NordVPN. Přečtěte si naši recenzi NordVPN a dozvíte se o ní více.

Norton-Client-Connecting

Norton Secure VPN nemá co nabídnout, pokud jde o funkce a zdá se, že jsou záměrné. Existují klienti pro systémy iOS, Android, Windows a MacOS, ale klient Linux není.

Volba protokolu VPN a možnosti šifrování jsou také neúčinné. Norton Secure VPN nevyjasňuje na svém webu ani v klientovi, jaký protokol používá pro připojení VPN. Tento protokol nelze přizpůsobit ani zvolit úroveň šifrování vašeho připojení.

Jedinou funkcí, která vyniká u Norton Secure VPN, je měřič reklam. Podle Nortona je to funkce ochrany soukromí, která blokuje cílené reklamy při procházení webu. Ve výchozím nastavení je aktivní, když se připojujete k serveru, ale můžete jej vypnout přepínačem v klientovi.

Nastavení Norton-Client

Ve výchozím nastavení je také povoleno automatické připojení a výběr automatického serveru. Zdá se, že to opět bylo navrženo, aby pomohlo zajistit bezproblémový provoz VPN. Norton Secure VPN odrazuje od interakce.

Tato omezená sada funkcí staví Norton Secure VPN do stejné ligy jako KeepSolid VPN Lite, jak ukazuje naše recenze KeepSolid VPN Lite. Stejně jako tento poskytovatel vyloučil Norton Secure VPN funkce kvůli jednoduchosti a celkově poskytoval spíše základní službu.

Pro uživatele VPN, kteří se chtějí jen chránit, když se připojí k WiFi síti své kavárny, to je v pořádku. Pro výkonné uživatele nebo kohokoli jiného, ​​kdo očekává typické funkce VPN, jako je killswitch, bude to off-puting, zejména když většina služeb uvedených v našich VPN recenzích nabízí mnohem více.

Abychom to shrnuli, Norton Secure VPN nenabízí pokročilé funkce nad rámec blokování sledování reklam. Služby jako Windscribe (přečtěte si naši recenzi Windscribe) nabízejí blokování reklam jako standard, takže se nejedná o výjimečnou funkci.

Norton Secure VPN je stejně základní, jak se dostane. Naše knihovna VPN může být dobrým místem pro začátek hledání, pokud potřebujete službu, která nabízí více. Pokud používáte systém Windows, můžete se také podívat na našeho nejlepšího průvodce VPN pro Windows.

Přehled funkcí Norton Secure VPN

Ceny

Přestože Norton Secure VPN svítí na funkcích, je stejně nákladná. Za 4,99 $ měsíčně za nejlevnější kolejový měsíční balíček je to téměř polovina ceny některých jeho špičkových konkurentů, jako je CyberGhost (přečtěte si naši recenzi CyberGhost).

Cenové balíčky pro Norton Secure VPN jsou určovány dvěma kritérii: počet zařízení, která chcete použít, a zda chcete platit ročně nebo měsíčně.

  Recenze štítu hotspotu - aktualizováno do roku 2023

Norton Secure VPN nabízí předplatitelům svých ročních balíčků 60denní zásadu vrácení peněz, ale tato záruka se nevztahuje na ty, kteří ji kupují měsíčně..

Stanovení ceny je levné a předpokládáme, že je to kvůli sadě funkcí Norton Secure VPN a také proto, že je používán jako vstupní bod pro dražší produkty Norton. Možnost nainstalovat jej až na 10 zařízeních za méně než 10 $ měsíčně je působivá a pravděpodobně ji lze porazit pouze GooseVPN (přečtěte si naši recenzi GooseVPN).

Pokud hledáte VPN, která umožňuje mnoho zařízení, Norton Secure VPN se příznivě srovnává se službami v seznamu nejlepších VPN pro více zařízení..

Snadnost použití

Jak již bylo zmíněno, Norton šel pro jednoduchý přístup s Norton Secure VPN. Není navržen tak, aby byl složitý, ale místo toho instalační a go-go řešení pro lidi, kteří nemají zájem o spoustu možností.

Obrazovka Norton-Payment-Screen

Registrace pro Norton Secure VPN je přímá. Vyberete svůj balíček a projdete procesem pokladny, během kterého musíte vytvořit účet Norton.

Než se zaregistrujete, jste nuceni předat své jméno a číslo mobilního telefonu, které jsou osobními identifikačními prvky. Jednotlivcům se zaměřením na ochranu soukromí by lépe posloužila služba, jako je TorGuard (přečtěte si naši recenzi na TorGuard).

Jakmile se zaregistrujete a zaplatíte, dostanete e-mail s pokyny, jak klienta stáhnout, s přímým odkazem. Instalace je jednoduchá. Aby klient byl připraven, stačí několik kliknutí.

Přihlášení do Norton-Client

Přihlášení je jednoduché. Vše, co potřebujete, je váš e-mail a heslo. Po přihlášení se klient automaticky připojí k serveru, který vybere.

Klient Norton

Klient má tři hlavní oblasti. Sekce „zabezpečená VPN“ zobrazuje vaši současnou IP adresu a polohu spolu s malou mapou a poskytuje tlačítko, které vám umožní rychle se připojit nebo odpojit od VPN. Jedná se o jednoduché, čisté rozhraní, jehož cílem není zmást uživatele.

Servery Norton-Client

Oblast „virtuální umístění“ vám poskytuje seznam zemí se servery VPN, ke kterým se můžete připojit. Můžete si vybrat národ, ale nemůžete jej zúžit na město. Rozhraní je opět docela čisté a jednoduché a váš aktuální vybraný region je nahoře. Výběr serveru dá pokyn klientovi, aby se pokusil o připojení.

Norton-Client-Crashed

To se zdá dost snadné, ale při testování se klient ukázal být buggy. Připojení k serveru se nezastavila vždy, když jsme se rozhodli zrušit připojení, a příliš mnoho změn serveru jednoduše způsobilo, že se klient zhroutil, což nás přinutilo zavřít a restartovat.

Reklamy Norton-Client

Třetí oblastí je část „Sledování reklam“, která vám dává možnost aktivovat nebo deaktivovat blokování sledování reklam a uvádí, kolik sledovačů reklamy Norton Secure VPN v průběhu času zablokoval. Pokud hledáte plně funkční blokování reklam, můžete si místo toho prohlédnout nejlepší blokátory vyskakovacích oken.

Jak již bylo zmíněno, v oblasti „nastavení“ není příliš mnoho. V pravém horním rohu klienta jsou možnosti pro váš účet a krátká nabídka nastavení pro klienta.

Klient umožňuje pouze změnit dvě odlišná nastavení. Ve výchozím nastavení vás klient automaticky připojí k serveru VPN, když se klient načte, a spustí klienta při spuštění počítače. Můžete je zakázat v nabídce nastavení.

S Norton Secure VPN to vše jde zpět k jednoduchosti. Díky možnostem automatického spuštění a automatického připojení je Norton navržen tak, aby po instalaci vyžadoval od uživatele jen malý vstup. Mimo tyto volby existuje jen několik možností, kromě výběru serveru založeného na zemi.

Rychlost

Norton se nemůže spolehnout na jednoduchost, pokud chce, aby jeho služba VPN uspěla. Rychlost je stejně důležitá. Proto se podívejte, jak rychle je Norton Secure VPN, zejména ve srovnání se záznamy v našem nejrychlejším seznamu služeb VPN.

Testy rychlosti jsme provedli na několika serverech po celém světě a výsledky jsme porovnali s naším nechráněným místem ve Velké Británii. Výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Spojené království) 14 35,81 5.35
Belgie 21 34,38 5,08
Itálie 33 34,31 5,07
Izrael 80 23,92 5.04
Izrael 106 19,37 4,64
Hongkong 401 4,75 1,70

Norton Secure VPN se nám daří v našich testech rychlosti, zejména v Evropě.

Srovnatelná umístění evropských serverů v Itálii a Belgii fungovala téměř stejně rychle jako nechráněné připojení, při rychlosti stahování došlo pouze ke ztrátě 1 megabit za sekundu. Latence byla také blízká původnímu připojení, stejně jako rychlosti nahrávání.

  Recenze PrivateVPN - aktualizováno do roku 2023

Naše rychlosti klesaly se zvyšující se vzdáleností od testovaných serverů. Rychlost stahování z Izraele klesla na přibližně 24 Mb / s, ale rychlost nahrávání zůstala blízko původního. Latence v 80 milisekundách byla také přiměřená s ohledem na vzdálenost.

Pokud používáte servery v blízkosti nebo na stejném kontinentu, Norton Secure VPN by mohla být dobrou volbou pro streamování obsahu nebo hraní her, a to i ve srovnání s těmi na naší nejlepší VPN pro hraní her.

Naše testy amerického serveru ukázaly působivou latenci vzhledem k vzdálenosti. Po 106 ms by bylo přijatelné streamování nebo hraní z amerického serveru a umístění do stejné ligy jako Mullvad (přečtěte si naši recenzi Mullvad.) Rychlosti stahování a odesílání byly také rychlé.

Jediný pomalý server, který jsme testovali, byl v Hongkongu. Měl latenci 401 ms a rychlost stahování méně než 5 Mbps. Asi 6 000 km od Velké Británie je to nepřekvapivé. Pokud sídlíte blíže k Asii, můžete dosáhnout lepších rychlostí.

Norton blokuje torrentování, takže i když jsou rychlosti vysoké, Norton Secure VPN není uchazečem o nejlepší VPN pro torrenting. Pokud hledáte rychlou VPN, můžete udělat horší než Norton Secure VPN. Přečtěte si naši recenzi BoxPN a zjistěte, co máme na mysli.

Bezpečnostní

Přestože Norton tvrdí, že pro vaše připojení nabízí „šifrování na úrovni banky“, na webu Norton nejsou žádné informace o protokolech VPN nebo šifrování, které k tomu používá..

Soubory Norton-Client

Při pohledu na klientské soubory Windows jsme zjistili, že Norton Secure VPN používá OpenVPN. Zabezpečení připojení nelze přizpůsobit, takže se zdá, že je to jediný dostupný protokol. Jak vysvětluje naše rozdělení protokolu VPN, OpenVPN je jednou z nejlepších možností pro většinu uživatelů díky výhodám rychlosti a zabezpečení.

Podpora Norton-Chat-C

Konverzace s podporou chatu Norton potvrdila, že Norton Secure VPN používá 256bitové šifrování AES a OpenVPN pro Windows a Android, ale spíše záhadně, protokol pro MacOS nemohl být zveřejněn z bezpečnostních důvodů.

Náš pocit je, že agent podpory tyto informace prostě neznal. Kvalitu zákaznického servisu probereme podrobněji později v této recenzi.

Abychom viděli, jak bezpečné je Norton Secure VPN během používání, provedli jsme kontrolu úniků WebRTC, IP a DNS. Nebyly žádné problémy. S Norton Secure VPN neexistují žádné pokročilé funkce zabezpečení, jako je killswitch nebo split tunneling, takže to nebude náš nejbezpečnější seznam VPN.

Pokud hledáte VPN s pokročilejšími bezpečnostními funkcemi a také více přizpůsobení než s Norton Secure VPN, podívejte se na AirVPN (přečtěte si naši recenzi AirVPN).

Soukromí

Pokud se obáváte o ochranu soukromí nebo zabezpečení, je vhodné vyhnout se společnostem VPN založeným v USA, zejména proto, že USA jsou hlavní součástí zpravodajské sítě Five Eyes. Pokud nejste příznivcem vládního dohledu, podívejte se na služby VPN hostované v zemích s nejlepšími zákony na ochranu soukromí, jako jsou například Seychely.

Společnost Symantec, společnost stojící za Nortonem, sídlí v Kalifornii, takže z hlediska ochrany osobních údajů jste v lví doupěti. Společnost Symantec říká, že síť Norton Secure VPN nevede protokoly, ale záleží to na vaší definici.

V zásadách ochrany osobních údajů se uvádí, že zaznamenává informace o zařízení, jako je operační systém a název zařízení, jakož i využití vašich dat. Říká se, že IP adresy uživatelů nejsou při připojení zaznamenány, což znamená, že uživatelé nemohou být identifikováni.

Společnost Symantec provádí analýzu v reálném čase jako součást „automatizovaného řízení provozu založeného na pravidlech“. Pravděpodobně sleduje, zda někdo zneužívá svou službu s významným využitím dat. Říká, že může sledovat „cílové weby nebo IP adresy“, které, i když společnost Symantec tyto informace nezaznamenává, lze provést kdykoli.

V zásadách se uvádí, že služby, které používáte, weby, které navštěvujete, a vše, co s připojením provádíte, nejsou zaznamenány.

Z hlediska ochrany soukromí nabízí společnost Symantec uživatelům smíšenou tašku. Inzeruje službu, která neuloží nebo nezaznamená informace, ale je znepokojivé, že její systémy v reálném čase monitorují služby a navštívené webové stránky, i když nejsou technicky přihlášeny..

Vzhledem k tomu, že společnost Symantec sídlí také v USA, nemůžeme ji doporučit těm, kteří se opravdu obávají o své soukromí.

Streamování výkonu

Norton Secure VPN není inzerována jako služba přátelská k streamování, ale streamování je jedním z největších tahů pro VPN, takže stojí za to vidět, jak dobře služba funguje, když hledáte streamovat obsah online.

  HideMyAss Review - Aktualizováno 2023

Podpora Norton-Netflix

Za tímto účelem jsme testovali streamovací potenciál Norton Secure VPN na službách, jako je BBC iPlayer a Netflix. Z naší základny ve Velké Británii jsme se mohli dostat do geoblokovaných lokalit Netflixu, včetně USA, což z Norton Secure VPN učinilo silnou volbu pro uživatele, zejména ve srovnání s VPN v naší nejlepší síti VPN pro Netflix shortlist.

Podobné testování BBC iPlayer pomocí britského serveru fungovalo dobře. Nedocházelo k žádným chybám a streamování bylo rychlé a nevyrovnávací paměť.

Jak ukázaly naše testy rychlosti, Norton Secure VPN má skvělé rychlosti a nízkou latenci. Snadnost, jíž obchází geoblocking a kvalitu streamování, činí Norton Secure VPN dobrou alternativou k VPN v naší nejlepší VPN pro rozdělení streamování.

Umístění serveru

Není jasné, kolik serverů je v síti Norton Secure VPN, protože společnost Symantec tyto informace nezpřístupňuje. V klientovi je však uvedeno 29 zemí.

Je zklamáním, že společnost Symantec tyto informace nezveřejnila. Mohou mít například v USA stovky, ale pouze jeden v Izraeli. Prostě to nevíme a oni nebyli ochotni se rozdělit s těmito informacemi prostřednictvím živého chatu.

Norton Secure VPN také hostuje mnoho zemí. Většina z nich sídlí v Evropě nebo Severní Americe, s několika servery v Asii a Oceánii. Pro Afriku existuje pouze jeden server v Jižní Africe a v Jižní Americe v Brazílii.

Bez ohledu na to, jak se to roztočí, nejedná se o velké geografické pokrytí, zejména ve srovnání s ExpressVPN nebo CyberGhost, s tisíci serverů mezi nimi, jak vysvětluje naše srovnání ExpressVPN vs. CyberGhost..

Služby zákazníkům

Se značkou Norton a rodokmenem, který společnost Symantec má, jsme od zákaznického servisu společnosti Symantec očekávali velké věci. Pomoc můžete získat několika různými způsoby, včetně 24/7 živého chatu a telefonické podpory.

Podpora Norton-Site-Support

Pokud byste se raději ptali na komunitu Norton, je pro uživatele k dispozici fórum, kde můžete psát dotazy a zpětnou vazbu. K dispozici je také databáze znalostí se základními otázkami a FAQ.

Abychom otestovali zákaznickou podporu společnosti Symantec, rozhodli jsme se položit několik otázek pomocí živého chatu o věcech, které nebyly okamžitě jasné na webu produktu, včetně toho, které protokoly VPN používá Norton Secure VPN, jaká úroveň šifrování je k dispozici a kolik serverů má.

Podpora Norton-Chat-B

Čekali jsme několik minut na odpověď, ale dostali jsme odpovědi. Přestože by nám neřekli, kolik serverů se používá, poskytli nám informace o šifrování a protokolech. Reakce byly rychlé, ale neodpověděly na naši otázku ohledně protokolů macOS.

Je možné, že náš podpůrný agent nevěděl, o čem mluvili, což může vysvětlit jejich odpověď.

Celkově je zákaznický servis v pořádku. Je příjemné, že je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a fórum podpory a živý chat vám poskytují základní otázky. To znamená, že znalostní základna je základní.

Verdikt

Na rozdíl od většiny VPN, které kontrolujeme, je Norton značka, která má rozpoznávání jmen – i vaše babička o ní pravděpodobně slyšela. Norton Secure VPN není špatná VPN, když zvažujete, na koho je zaměřena a proč.

Jedná se o základní službu, která je navržena tak, aby povzbudila uživatele k přechodu na jeden z lepších a cenově výhodnějších bezpečnostních balíčků společnosti Norton. Je to jednoduché a někteří by to mohli nazvat holými kostmi, ale je to také jedna z rychlejších VPN, které jsme viděli. Je funkční, funguje a pro začátečníky to dělá téměř všechno pro vás, včetně výběru serveru.

Pokročilí uživatelé nebudou spokojeni s Norton Secure VPN, protože téměř neexistuje žádná možnost přizpůsobení prostředí VPN. To se však odráží v ceně jednoho z nejlevnějších měsíčních balíčků, které jsme viděli.

To znamená, že streamery budou šťastné: Norton Secure VPN streamuje Netflix a BBC iPlayer bez problémů nebo zpomalení. Byl by to soutěžící v našich nejlepších sítích VPN pro seznam BBC iPlayer. Torrenting je však službou zablokován, takže pokud budete pirátem, budete se muset podívat jinde.

Norton Secure VPN není tak dobrá služba jako ExpressVPN nebo NordVPN, ale pokud chcete levnou, neomezenou VPN, může to být pro vás. Jen si uvědomte, že se jedná o poskytovatele VPN v USA, takže skrytí před strýcem Samem bude složité, i když je inzerováno jako „VPN bez protokolu“.

Máte vlastní myšlenky na Norton Secure VPN, které chcete sdílet? Zanechte prosím své komentáře níže a děkujeme, že jste si našli čas na přečtení této recenze.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me