Rishikimi Ucraft – Përditësuar 2023

Rishikimi i Ucraft

Ucraft është një ndërtues interesant i faqes në internet që mund të përfundojë punën, megjithëse mund të përdorë disa llak këtu dhe atje. Drawshtë tërheqje e vërtetë është krijuesi i saj i logos, një mjet i integruar që ju lejon të hartoni dizajne tërheqëse për të ndarë biznesin tuaj, një tipar mjaft i lezetshëm. Shikoni shqyrtimin tonë të plotë për U detajet.

Nisur në 2015, Ucraft po ngadalë po fiton popullaritet midis krijuesve të faqeve të internetit. Ai i ka të gjitha tiparet që ju nevojiten për të filluar një faqe në internet, përfshirë e-commerce, blogging dhe mbledhjen e formave. I mungon personalizimi i thellë i Wix ose Weebly, por me punën mund ta bëjë atë në listën tonë të ndërtuesve më të mirë të faqes në internet.

Thënë kështu, Ucraft qëndron larg nga turma falë krijuesit të saj Logo. Mjeti ju lejon të krijoni logon tuaj, gjë që e bën këtë ndërtues një zgjedhje të mirë për pronarin e biznesit ose sipërmarrës që dëshiron që gjithçka të kujdeset në një vend.

Në këtë përmbledhje të Ucraft, ne do të shqyrtojmë nëse platforma është e përshtatshme për ju.

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për Ucraft

Features

Ucraft nuk ofron mundësi të thella për personalizim, por ka mjaftueshëm për t’ju ndihmuar të publikoni një faqe në internet. Disa mjete bien prapa kur krahasohen me ndërtuesit e tjerë, kështu që le të shohim nëse Ucraft ka atë që ju nevojitet.

Tregti elektronike

Megjithëse i disponueshëm vetëm me një plan të paguar, motori i e-commerce i Ucraft është i rrumbullakosur mirë. Ju nuk mund të përpunoni urdhëra, por platforma mund të bëjë gjëra interesante.

Pulti kryesor i e-commerce funksionon si një magjistar që ju udhëzon gjatë procesit të ngritjes së një dyqani në internet. Kjo është mirë sepse i bën gjërat më të lehta për fillestarët.

Një gjë interesante në lidhje me motorin e e-commerce të Ucraft është që ju mund të shtoni zbritje ose kuponë në dyqanin tuaj. Kjo është e mundur me ndërtuesit e tjerë, por Ucraft e bën më të lehtë për tu bërë. Ky është një plus i madh për bizneset në zhvillim që duan të bëjnë një emër të tyre.

Ai gjithashtu mund të integrohet me platformat e shitjeve në internet, të tilla si eBay ose Amazon, që ju ndihmon të arrini një audiencë më të gjerë.

Ndërsa Ucraft rivalizon lojtarët e mëdhenj në tregtinë në internet, ai nuk ofron të njëjtin kontroll që bën Shopify. Nëse shitja në internet është bukë dhe gjalpë tuaj, ju rekomandojmë të provoni Shopify, por jo pa lexuar udhëzuesin e fillestarit tonë për të Shopify. Sshtë një platformë e ndërlikuar që është mjeshtër i vështirë.

Prodhuesi Logo Ucraft

Prodhuesi i logove të Ucraft është një tipar interesant që shumica e ndërtuesve të faqeve të internetit nuk e ofrojnë.

ucraft-logo-krijues

Ju mund të ngarkoni logon tuaj, por Prodhuesi Logo Ucraft është i lehtë për t’u përdorur dhe mund të sigurojë rezultate me cilësi të lartë në asnjë kohë. Nuk ka kurbë mësimi, kështu që çdokush mund të hidhet brenda dhe të mësojë se si të bëjë logon e tyre ndërsa shkojnë së bashku.

Mund të modifikoni shkronjat, madhësitë e shkronjave, ngjyrat, titujt dhe format midis elementeve të tjerë vizualë. Procesi është i ngjashëm me përdorimin e Canva, kështu që nëse keni përvojë me këtë, do të jeni në gjendje të godisni tokën duke funksionuar.

ucraft-logo-krijues-tutorial

Nëse nuk jeni njohur me Canva, mos e theksoni. Ucraft ju jep udhëzime hap pas hapi se si të përdorni krijuesin e logos, në mënyrë që fillestarët të futen në të.

  Rishikimi i faqes ndërtuese - Përditësuar 2023

Blogging Ucraft

Menaxhimi i përmbajtjes në Ucraft nuk është komplekse, por e bën punën.

ucraft-Blogging

Ju mund të shtoni postime në blog nën seksionin “artikuj”. Fatkeqësisht, nuk ka shumë mundësi për të optimizuar postimet individuale dhe duhet të themi se rezultati nuk është estetikisht i këndshëm.

ucraft-blog-post

Nëse Blogging është diçka në të cilën dëshironi të përqendroheni, duhet të provoni WordPress. Kjo platformë është një sistem i menaxhimit të përmbajtjes me kohë të plotë. Sidoqoftë, është e vështirë të zotërosh, prandaj sigurohu që së pari të lexosh udhëzimin e fillestarit tonë për WordPress.

Në përgjithësi, sistemi i Ucraft nuk është aq i mirë sa ai i Voog ose WordPress, por do të funksionojë mjaft mirë nëse blog-u juaj është një shqetësim sekondar për ju.

Njerëzit mund të komentojnë mbi azhurnimet tuaja duke përdorur Disqus por jo Facebook (ose ndonjë platformë tjetër të mediave sociale). Nëse jeni duke kërkuar ndërveprim në median sociale, ju mund të dëshironi të shikoni diku tjetër se Ucraft.

Optimizimi i Motorit të Kërkimit Ucraft

Renditja juaj në Google do të ndikohet negativisht nga kodi i faqes në internet. Për shkak se kodi është i ngjashëm me faqet e internetit të tjera të krijuara me Ucraft, ju nuk do të jeni aq autoritarë në sytë e Google.

Kjo mund të shmanget me një mjet të mirë për optimizimin e motorit të kërkimit, të cilin Ucraft nuk e ka. Ka një mjet të vogël SEO, por është larg nga sa duhet të jetë.

ucraft-seo

Nëse keni një biznes të parë në internet dhe mbështeteni në kërkimin organik për të marrë trafik, do të jeni më mirë me një ndërtues tjetër. Shikoni shqyrtimin tonë Wix për një alternative.

Nëse dëshironi ta bëni atë shkollën e vjetër, WordPress mund të jetë një zgjedhje e mirë gjithashtu. Renditja me WordPress është efikase, por e vështirë, prandaj sigurohuni që të lexoni udhëzuesin tonë të ndërmjetëm për të përdorur WordPress dhe udhëzuesin tonë të përparuar për të përdorur WordPress.

Përmbledhje e veçorive

Logoja e Ucraftwww.ucraft.com

Fillon nga 1000 $ çdo muaj Plane

dizajni

Temat e Premtes

Format ndërtues

Redaktori HTML

Mbështetja e Forumit

Galeria e Arteve Vektore

Audio

Video HD

përdorshmërisë

Drag dhe Drop ndërfaqen

Redaktori SEO

Mbështetje për celular

Qendra e Aplikimeve

Mbështetje në Blog

Ndihma për tregtinë elektronike

Redaktori i faqes

Sherbime

SEO

marketing

Dizajnimi i faqes në internet

pagesë shtesë

Certifikata SSL

Emri i Domainit

Kredite e reklamave

Rishikimi i sitit

mbështetje

Qendra e ndihmes

Forum

Biseda live
24/7

telefon

Email

24/7 Mbështetje

Tutoriale video

Tutoriale për tekstin

misc

Plan falas

Çmimeve

Plani Falas i Ucraft mund të jetë një opsion afatgjatë për disa përdorues sepse ju lejon të lidhni domenin tuaj. Kjo është e rrallë në mesin e krijuesve të faqeve të internetit, pasi shumica do t’ju bëjë të përdorni një nënfushë nëse nuk paguani.

Falas gjithashtu përmban sigurinë SSL dhe ju lejon të shtoni përmbajtje themelore në faqen tuaj të internetit. Një ndërmarrje lokale, siç është një restorant apo dyqan riparimi, do të bënte mirë me të.

Nëse jeni gati të shpenzoni para për Ucraft, mund të përmirësoni planin e saj të faqes Pro. Ai përfshin mundësi të kufizuara të e-commerce, mundësinë e bashkëpunimit me partnerët në faqen tuaj të internetit dhe një treg aplikacioni.

Nëse e doni Ucraft, ju rekomandojmë ta rishikoni në Uebsajtin Pro. Kjo ju lejon të përdorni platformën në masën e saj të plotë. Planet Pro Shop dhe BigCommerce nuk janë komplekse. Ata ofrojnë mbështetje të rritur të bandës dhe ecommerce, kështu që ne i rekomandojmë ata për njerëzit që tashmë përdorin Ucraft dhe dëshirojnë të azhurnojnë dyqanin e tyre në internet.

Ajo që ne duam në lidhje me çmimet e Ucraft është që ju mund të provoni çdo plan për 14 ditë, pa pagesë. Në përgjithësi, ajo ka një nga ofertat më të mira të formuluara atje.

  Rishikimi i faqes123 - Përditësuar 2023

dizajni & Tools

Redaktori i Ucraft është i thjeshtë dhe i lehtë për tu mësuar. Sistemi i tij i tërheqjes dhe tërheqjes është vetë-shpjegues dhe ka veçori të fuqishme të fshehura prapa skedave.

Për t’ju ndihmuar të kuptoni se si funksionon sistemi, ne do të flasim për secilin seksion individualisht.

Butoni “preview” është mjaft intuitiv dhe ju jep pamjen e vizitorëve në faqen tuaj të internetit. Në krahasim me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, është e gabuar sepse nuk mund të parandaloni elementet të shfaqen në platforma të caktuara, por nuk është e tmerrshme.

ucraft-preview-tab

Skeda e “panelit” është si qendra juaj e komandës. Do të jetë skeda që përdorni më shumë, kështu që le të shohim se çfarë mund të bëjë.

ucraft-Paneli

Klikoni atë dhe do të dërgoheni në një ekran me nënndarje opsionesh. Nga atje, ju mund të menaxhoni faqe, blogging, ecommerce, SEO dhe veçori të tjera. Për shkak se ju merr në një ekran të ndryshëm, ai prish rrjedhën e punës. Megjithëse është e bezdisshme, kjo nuk është një punë e madhe dhe do të mësoheni me sistemin pas një kohe.

Plus, pulti është i organizuar mirë. Kjo ju lejon të zgjidhni shpejt çështjet duke hyrë në seksionin përkatës.

Skeda “blloqe” përmban pjesë të paraveformuara të faqeve që mund të futni kudo, të tilla si header ose një seksion “për ne”.

ucraft-blloqe-tab

Si shumica e krijuesve të faqeve të internetit, Ucraft ka shumë mjete që ndihmojnë fillestarët të botojnë shpejt një faqe në internet. Seksioni “blloqe” nuk është përjashtim, kështu që Ucraft mund të jetë një zgjedhje e mirë për ju.

Tab “elementet” është e mbushur me pajisje, të tilla si format, imazhet, kutitë e teksteve dhe butonat.

ucraft-elemente-tab

Megjithëse nuk është aq e gjerë sa ajo e Wix, koleksioni i elementeve të Ucraft është i mirë. Përveç shtimit të elementeve të rregullt, siç janë format, mund të integroni faqen tuaj në internet me PayPal, Typeform, Instagram dhe aplikacione të tjera nga butoni “elemente”.

Kjo ju lejon të vendosni shpejt një faqe blog sepse mund të integroni platforma që lejojnë përdoruesit tuaj të qëndrojnë të azhurnuar me atë që jeni duke bërë.

Skeda “ngjyra” është e drejtpërdrejtë. Ju mund të ndryshoni stilin e faqes tuaj, kryesisht duke modifikuar ngjyrën e sfondit.

Shtë e lehtë të bësh ndryshime në skedën “ngjyra”, por ndryshimet që mund të bësh varet nga cili model që po përdor. Problemi ynë me seksionin “ngjyra” është se opsionet që keni janë të kufizuara, kështu që nuk garanton një nënndarje të redaktuesit.

Skeda “efektet” përmban animacione që mund të aplikoni për elementët në faqen tuaj.

ucraft-efektet-tab

Shtë një shtesë e bukur, duke parë që jo shumë krijues të faqeve të internetit kanë një mjet të tillë. Ju mund t’i bëni elementët të zbehen ose dalin siç dëshironi me një prezantim PowerPoint, dhe gjithçka është vetë-shpjeguese.

Skeda e “përparimit” është një tjetër veçori inovative që ju ndihmon të goditni tokën duke vrapuar në internet.

ucraft-progres-tab

Në pjesën “përparim”, mund të ndiqni detyra që ju ndihmojnë të publikoni një faqe interneti të mirë. Ajo përmban piketa për praninë tuaj në internet dhe udhëzime se si t’i arrini ato. Në përgjithësi, veçoria i ndihmon të ardhurit që të zgjedhin rrjedhën e tyre të punës, për të cilën duhet të lavdërojmë Ucraft.

Përveç pult, Ucraft krenohet me 63 shabllone që mund të përdorni për të filluar projektin tuaj të internetit.

ucraft-templates

Modelet e Ucraft quhen tema. Ata janë mahnitës dhe të optimizuar për celular, por ne këshillojmë të kujdeseni kur zgjidhni një. Pasi të filloni të redaktoni uebfaqen, nuk mund ta ndryshoni temën.

  1 & 1 Rishikimi i Ndërtuesit të Uebit - Përditësuar 2023

Ky është një sulmues sepse modelet mund të redaktohen. Ju mund të modifikoni gjerësinë e një faqe, stilet e butonave, fontet dhe madje edhe distancën midis elementeve, por kurrë nuk do të dini nëse një temë është e duhur për faqen tuaj të internetit pas redaktimeve deri sa të jetë vonë.

Nëse dëshironi rezultate të ngjashme estetike, mund të provoni Weebly ose Squarespace. Të dy ofrojnë rezultate mahnitëse dhe më shumë kontroll, kështu që sigurohuni që të lexoni rishikimin tonë Weebly dhe rishikimin e Squarespace.

Lehtësinë e përdorimit

Për të filluar me Ucraft, gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni një model dhe të plotësoni disa fusha. Platforma është e lehtë për t’u përdorur. Ju mund të regjistroheni me media sociale ose llogari Google, nuk filloni me një kanavacë bosh dhe platforma ka një listë kontrolli të ftohtë për fillimin.

ucraft-lista kontrolluese

Pikat kryesore në listën e kontrollit janë gjëra të tilla si shtimi i një logoje, vendosja e metadatave ose përdorimi i blloqeve. Për entuziastët e listës së kontrollit, versioni i gamifikuar i një tutoriali do të funksionojë mirë. Ju mund t’i përdorni ato piketa nga skedari “përparim” në redaktues, gjë që është e dobishme sepse shumica e njerëzve nuk do të jenë në gjendje të botojnë diçka në një seancë.

Pasi të keni mbaruar me këtë, do të çoheni te redaktori. Mjetet e Ucraft nuk kërkojnë të mësuar, dhe ju mund të kapërceni çdo pengesë për sa kohë që keni pesë minuta për të kursyer. Lehtësia e përdorimit të Ucraft është një nga gjallërimet më të mëdha të saj.

Ndërfaqja është e përgjegjshme dhe duket moderne. Një problem që kemi me të është që disa opsione të personalizuara janë të arritshme nga redaktori, ndërsa të tjerët mund të gjenden vetëm nën “mjetet e projektuesit”. Ky nuk është një problem i madh, por funksionon kundër redaktimit shpejt.

Nëse doni diçka më të thjeshtë, lexoni rishikimin tonë të sitit 123. Nuk është zvarritje, thjesht bëni ndryshime binare në disa parametra, gjë që e bën gjithçka më të lehtë për t’u përdorur.

mbështetje

Mbështetja e Ucraft nuk është fituese, por nuk është edhe e keqe. Nëse hasni në probleme gjatë përdorimit të softuerit, mund të kontrolloni bazën e tij të njohurive.

ucraft-njohurive-Center

Ajo përmban 10 kategori, të cilat përmbajnë artikuj që detajojnë proceset dhe mjetet për secilin seksion. Megjithëse nuk është aq thellë, ju jeni të mbuluar në shumicën e fronteve. Artikujt që ekzistojnë janë të shkruara mirë dhe mbështesin pikat e bëra me imazhe informuese dhe.

Nëse baza e njohurive nuk funksionon për ju, mund të kontaktoni Ucraft. Gjatë bisedës, ju jeni i detyruar të merrni një përgjigje brenda disa minutash dhe të kërkoni që parashtresat të merrni përgjigje në disa orë deri në disa ditë.

ucraft-chat

Përgjigjet që japin agjentët Ucraft janë të shpejtë dhe të dobishëm, kështu që nuk ka shumë për tu ankuar. Disa njerëz nuk do të pëlqejnë të mos jenë në gjendje të kërkojnë ndihmë, por shumica e njerëzve mund të arrijnë me kanalet në dispozicion.

Nëse mbështetja live është e rëndësishme për ju, Voog ofron rezultate të ngjashme me Ucraft, por gjithashtu përmban biseda dhe thirrje live. Nëse kjo tingëllon shumë për ju, lexoni rishikimin tonë Voog.

Aktgjykimi

Ucraft është një mjet funksional. Ju mund të merrni një uebfaqe të mirëfilltë të publikuar shpejt dhe ka vend për retouches dhe lustrim më pas.

Thënë kështu, SEO, ecommerce dhe kufizimet e dizajnit e bëjnë programin një zgjedhje sekondare për njerëzit që drejtojnë një biznes në internet. Ju nuk do të merrni të njëjtin kontroll si do të keni me Wix ose Squarespace.

Nëse dëshironi diçka të ndryshme, lexoni artikullin më të mirë të ofruesve të pritjes së faqes në internet. Ne ju rekomandojmë WordPress, por lexoni udhëzuesin tonë dhe shikoni nëse diçka tjetër funksionon për ju.

A jeni dakord me rishikimin tonë të Ucraft? Nëse jo, na tregoni pse në komentet më poshtë. Faleminderit per leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me