Si të gjeni një adresë IP pakistaneze në vitin 2023: Një lokacion në Lahore

Nëse jeni përpjekur të hyrni në përmbajtje pakistaneze ndërsa jeni jashtë Pakistanit, shanset janë që ju të jeni prezantuar me geoblocks. Ata janë të zakonshëm, por mund të jenë të bezdisshëm. Mënyra e vetme për të marrë rreth tyre është të ndryshoni IP-në tuaj. Në këtë artikull do t’ju tregojmë se si të merrni një adresë IP pakistaneze.

Adresa juaj e IP është një numër unik identifikimi që përfshin vendndodhjen tuaj gjeografike. Kur përpiqeni të hyni në diçka që është e kufizuar për një vend të caktuar, do të bllokoheni nëse nuk keni IP të duhur. Ndryshimi i adresës suaj të IP-së në thelb po mashtron faqen e internetit ose shërbimin online duke menduar se je në atë vend.

Mund të jetë që ju të doni të shikoni disa TV lokale, të tilla si Dunya News ose Samaa TV. Ndoshta ju mungon të shikoni lajmet ose programet e tjera në gjuhën tuaj vendase, të tilla si Urdu, Pengali ose Sindhi. Sido që të jetë, ju ka shumë të ngjarë të keni nevojë për një adresë IP pakistaneze.

Netflix është gjithashtu në dispozicion në Pakistan, dhe disa programe të disponueshme nuk mund të jenë diku tjetër diku tjetër. Kjo për shkak të kufizimeve të licencës. Një licencë është e nevojshme për çdo vend në të cilin një shërbim dëshiron të transmetojë një shfaqje. Shumë përdorues dëshirojnë të kenë qasje në versionin amerikan të Netflix sepse ka zgjedhjet më të mëdha. Ne futemi në atë temë më shumë në ndalesën tonë në ndalimin e Netflix VPN.

Nëse hyrja në Netflix është qëllimi juaj kryesor, shikoni rekomandimet tona në udhëzuesin më të mirë VPN për Netflix.

Një arsye tjetër për të cilën ju mund të dëshironi një adresë IP pakistaneze është të regjistroheni në llogarinë tuaj bankare. Shumë banka nuk lejojnë qasje nga jashtë vendit. Annshtë e bezdisshme, por siguria shtesë është atje për të ndaluar mashtrimin.

Si të merrni një adresë IP pakistaneze

Disa metoda mund të përdoren për të marrë një adresë IP të Pakistanit. Ju mund të përdorni një përfaqësues – lexoni udhëzuesin tonë më të mirë falas të proxy – cili është rruga e lehtë, por ato jo gjithmonë funksionojnë. Edhe nëse proxy funksionon, e lë IP-në tuaj të ekspozuar, kështu që mund të gjurmohet përsëri tek ju. Plus, nuk ka siguri, kështu që ju të mund të bëheni viktimë e krimit në internet. Artikulli ynë VPN vs. Proxy vs Tor ka më shumë çështje.

  KeePass vs LastPass: A do të fitojë Burimi i Hapur në vitin 2023?

Shtë më mirë të përdorni një rrjet privat virtual. Në këtë mënyrë, ju do të mbroheni nga siguria e tij dhe do t’ju lejojë të shfletoni në mënyrë anonime.

Ka disa faktorë që do t’i bëjnë disa nga zgjedhjet më të mira të VPN-ve për Pakistanin. Më e rëndësishmja, ofruesi duhet të ketë servera atje. Përndryshe, ju ende nuk do të jeni në gjendje të përdorni përmbajtje të kufizuar.

Nëse doni të përdorni shërbime streaming, do të dëshironi një VPN me shpejtësi të mirë dhe një bandë të pakufizuar. Për të hyrë në Netflix, do të duhet të jetë në gjendje të qëndrojë e paditur nga sistemi i përparuar i zbulimit të VPN të shërbimit. Disa VPN thjesht nuk kanë atë që duhet për ta bërë këtë. Lexoni pjesën tonë në gabimin e proxy Netflix për më shumë.

Cyberghost

Ju mund të përdorni CyberGhost për të marrë një adresë IP pakistaneze. Nga mijëra serverët e tij, 10 janë në Pakistan. Ka siguri të mirë dhe nderon intimitetin tuaj me një politikë solide pa log. Shpejtësitë janë të përshtatshme dhe ajo ka një bandë të pakufizuar. Plus, mund t’ju ​​hyjë në shërbime streaming, përfshirë Netflix.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Mund ta instaloni në Windows, macOS, Android dhe iOS dhe të lidheni deri në shtatë pajisje njëherësh. Për këtë arsye, ishte një nga VPN-të tona më të mira për pajisje të shumta. Shikoni shqyrtimin tonë në CyberGhost për më shumë shërbime ose përdorni provën shtatë-ditore për të parë veten tuaj. Ekziston gjithashtu një garanci për kthimin e parave, kështu që nuk keni asgjë për të humbur.

  VPN më e mirë për Chrome 2023: Shfletoni në Paqe

ExpressVPN

ExpressVPN është një zgjedhje tjetër e mirë sepse ka një rrjet të mirë serverash që përfshin disa serverë në Pakistan. Siguria e saj është e shkëlqyeshme dhe nuk mban një regjistër të aktivitetit tuaj. Do t’ju futë në shërbimet e transmetimit, përfshirë Netflix, pa problem. Në fakt, është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim. Plus, ajo ka një bandë të pakufizuar dhe është VPN më e shpejtë përreth.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Compatibleshtë në përputhje me shumicën e sistemeve operative dhe lejon që tre pajisje të lidhen me një lëvizje. Klientët janë të thjeshtë për t’u përdorur dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse nuk keni përvojë duke përdorur një VPN. Ka një garanci për 30 ditë kthim të parave, duke ju dhënë mjaft kohë për t’u siguruar që ju pëlqen. Lexoni rishikimin tonë të ExpressVPN për një vështrim më të detajuar të shërbimit.

Astrill

Astrill gjithashtu mund të përdoret për të marrë një adresë IP të Pakistanit. Rrjeti i serverëve të tij nuk është aq i madh sa konkurrentët e tij, por ai ka serverë në Bahawalpur. Ka siguri të mirë për t’ju mbrojtur dhe ju mund të zgjidhni nga shumë protokolle VPN, përfshirë dy që janë unike për të. Astrill do t’ju futë në shërbimet e transmetimit, të tilla si Netflix, dhe ka shpejtësi të shpejtë me një bandë të pakufizuar.

Astrill-Slider1

Astrill-Slider2

Astrill-Slider3

Astrill-Slider4

i mëparshëm

tjetër

Mund të përdoret në shumicën e sistemeve operative të desktopit dhe celularit. Plus, mund të lidhni deri në pesë pajisje njëkohësisht. Ekziston një gjykim shtatë-ditor që mund të përfitoni gjithashtu. Shikoni për shqyrtimin tonë Astrill për më shumë.

  Menaxheri më i mirë i fjalëkalimeve për biznesin e vogël 2023

Rreziqet e përdorimit të një adrese IP pakistaneze

Teknikisht, nuk jeni në rrezik kur përdorni një adresë IP pakistaneze. Thënë kjo, ka gjëra që duhet të mbani mend kur bëni. Mbikëqyrja është një çështje madhore në shumë pjesë të botës, me vetëm disa vende që vlerësojnë intimitetin.

Qeveria nuk toleron kritika ndaj grupeve fetare ushtarake ose militante. Pesë blogerë u raportuan të humbur pasi e kritikuan atë, dhe një pretendoi se ai u torturua nga një institucion qeveritar.

Plus, blasfemia është vepër penale dhe sjell dënim të rreptë. Shumë reporterë ushtrojnë vetë-censurim kur shkruajnë për tema të ndjeshme, siç janë feja, protestat dhe çështjet LGBT. Lexoni VPN-në tonë më të mirë për Pakistanin për më shumë në vend.

Ekziston edhe rreziku i përdorimit të WiFi publik. Kur lidheni me një pikë të nxehtë nuk ka asnjë mënyrë të dini se sa e sigurt është. Duke përdorur një VPN, ju po e mbani veten të mbrojtur nga krimi në internet. Një antivirus i mirë nuk do të shkonte keq.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që udhëzuesi ynë të ju ndihmojë të kuptoni se si ta ndryshoni adresën tuaj IP në atë Pakistaneze. Për të mbajtur veten të sigurt, është më mirë të shkoni në rrugën VPN sepse do të sigurojë që të mbroheni dhe të respektoni privatësinë tuaj.

Të gjitha rekomandimet tona varen nga detyra, por CyberGhost ka dorën e sipërme me 10 serverë në Pakistan. Me garancinë e tij shtatë ditore dhe garancinë për kthimin e parave, ju keni mjaft kohë për të vendosur nëse është e drejtë për ju.

Nëse keni rekomandime për marrjen e një adrese IP të Pakistanit, na lini një koment më poshtë. Ne do të donim të dëgjonim nga ju. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me