10 nejlepších řešení cloudového úložiště pro vaše podnikání v roce 2023

Mluvili jsme o výhodách zálohování pro malé firmy, ale cloudové úložiště má podnikatelům co nabídnout. Většina nejlepších poskytovatelů synchronizace a sdílení podnikových souborů je dodávána s robustními cenovkami, a proto jsme sestavili tento seznam nejlepších bezplatných cloudových úložišť pro firmy. Konec konců, ukládání dat se stává druhotným problémem, pokud se zlomíte.

Omezili jsme náš seznam nejlepších možností úložiště na 10, ale než se k tomu dostaneme, podíváme se na to, co dělá nejlepší cloudové úložiště pro podnikání a kritéria, která jsme použili při výběru.

Pokud potřebujete rychlou odpověď, Box je náš nejlepší výběr. Kromě bezplatného úložiště nabízí silné zabezpečení, funkce správy uživatelů, které umožňují přizpůsobení uživatelských rolí, integrace třetích stran, desktopový klient a mobilní aplikaci, hladký a přímý uživatelský zážitek a intuitivní rozvržení.

Nejlepší cloudové úložiště zdarma pro podnikání 2023

Co dělá nejlepší cloudové úložiště zdarma pro firmy?

Než začneme, měli byste vědět, že budete chtít zálohovat a ne ukládat, proto si přečtěte naše vysvětlení rozdílu mezi cloudovým úložištěm a online zálohováním. Toto je první krok k získání nejlepšího bezplatného cloudového úložiště pro vaše potřeby.

Při výběru našich 10 nejlepších možností cloudového úložiště pro podnikání jsme zvažovali několik kritických faktorů, které by jakýkoli vlastník firmy požadoval od poskytovatele cloudového úložiště. Zahrnují úložiště, zabezpečení, snadné použití, synchronizaci, škálovatelnost, integraci s jinými aplikacemi, zálohování a sdílení.

Všechny zde uvedené služby mají zdarma plán a jsou vhodné pro malé podniky. V naší knihovně obchodních úložišť najdete služby, které fungují také pro malé firmy, ale postrádají bezplatné plány. To znamená, že jsou vhodné i pro větší společnosti.

1. Nejlepší bezplatné cloudové úložiště pro firmy: Box

Box je řešení cloudového úložiště, které počítá mnoho společností z žebříčku Fortune 500 jako klienty, a to díky svému obchodnímu plánu, který je navržen s ohledem na spolupráci. Ve skutečnosti je Box na třetím místě za Dropboxem a Diskem Google v našich nejlepších cloudových úložných službách pro spolupráci.

Můžete získat plán 10GB Box Individual zdarma a bezpečně přistupovat k obsahu odkudkoli, ale budete omezeni na nahrávání souborů až do 250 MB.

Box vám však pomůže zvýšit vaši produktivitu tím, že usnadňuje úpravy a odesílání dokumentů Microsoft Office na váš účet. Poskytuje také integraci s dokumenty Google, DocuSign a dalšími aplikacemi třetích stran ve své knihovně.

Chcete-li zlepšit spolupráci, Box vám umožňuje sdílet odkazy s licencovanými uživateli zasláním pozvánky e-mailem nebo vygenerováním odkazu a odesláním jim, pokud máte oprávnění sdílet mimo vaši organizaci. Kromě toho vám umožňuje nastavit hesla a data vypršení platnosti odkazů, což znamená dobrou kontrolu obsahu.

Můžete si být jisti, že vaše soubory zůstanou v bezpečí, protože Box používá AES 256-bit k jejich šifrování na serverech a protokol TLS k jejich ochraně během přenosu.

Box sice nemá nativní soukromé šifrování, ale váš šifrovací klíč zabalí stejnou úroveň šifrování. To znamená, že můžete použít Boxcryptor k přidání šifrovacího klíče pro větší soukromí. Přečtěte si naši recenzi boxu, kde se dozvíte více o jeho zabezpečení a dalších funkcích.

Box má však nativní aplikaci Notes, která se jmenuje Box Notes, což je jedna z našich nejlepších aplikací pro psaní poznámek (přečtěte si naši recenzi v poznámkách k boxu). To vám umožní přidat poznámky vedle souborů. Webový klient má intuitivní rozvržení a můžete jej přizpůsobit přidáním loga a adresy URL pracovního prostoru. Můžete také použít klienta pro stolní počítače nebo přistupovat k souborům na cestách pomocí mobilní aplikace.

Nevýhodou plánu zdarma je, že nemůžete chránit sdílené soubory heslem, synchronizace nefunguje tak rychle, protože chybí synchronizace na úrovni bloku a některé funkce jsou nepřístupné..

2. pCloud

Tato společnost se sídlem ve Švýcarsku vám poskytuje až 10 GB bezplatného cloudového úložiště, musíte však najmout přátele a rozšířit službu na sociálních médiích, abyste získali plnou částku.

Bezplatný účet pCloud však nezahrnuje hesla ani data vypršení platnosti pro sdílené odkazy, o nichž se podrobněji věnujeme v naší recenzi pCloud. Rovněž nemá šifrování s nulovými znalostmi, a to ani se svými prémiovými plány, takže za nástroj pCloud Crypto musíte platit navíc. Bezplatní uživatelé však získají odplatu, protože se můžete zaregistrovat do Crypto bez přihlášení k placenému plánu.

Soubory webového rozhraní pCloud

Složka pCloud Sync

pCloud Share File Link

pCloud Odkazy ke stažení

Klient pCloud Drive

Předchozí

další

Plán zdarma nabízí dobré zkušenosti s šikovnými funkcemi, které jsme neviděli v jiných bezplatných plánech cloudového úložiště, jako je vestavěný videopřehrávač, streamování s vysokým rozlišením a hudební přehrávač, který můžete použít k vytváření seznamů skladeb pomocí. mp3 soubory, které máte v úložišti.

  Nejlepší software pro psaní 2023: Brk a inkoust pro nový věk

pCloud je inteligentní služba se slušným množstvím volného úložiště a úhledným online rozhraním. Navíc dobře navržené mobilní a stolní aplikace doplňují web pro bezproblémovou integraci do vašeho pracovního postupu.

Velikost souboru není nijak omezena a získáte možnosti sdílení, takže můžete odesílat velké soubory nebo sdílet s ostatními uživateli, i když nepoužívají pCloud. S elegantním, intuitivním rozhraním, bezpečnými umístěními serverů a slušnými možnostmi streamování se vyplatí podívat.

3. Sync.com

Sync.com bere korunu v našich recenzích za nejlepší cloudové úložiště pro sdílení a nejlepší cloudové služby s nulovými znalostmi.

Přestože program Sync.com poskytuje zdarma pouze 5 GB, vyniká tím, že nemá žádné limity. Stejně jako pCloud můžete do programu Sync.com přidat další úložiště rychlostí 1 GB za registraci, která je omezena na 10 GB. Můžete také zaslat e-mail společnosti a nechat ji odstranit, jakmile ji zasáhnete. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Sync.com.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2

Sync.com-Sync-Folder-Slider-3

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5

Předchozí

další

Ve srovnání s Microsoft OneDrive, Sync.com neořízne tolik placených funkcí ze svého bezplatného plánu. Nejdůležitější vlastností je šifrování s nulovými znalostmi, které získáte zdarma. Rozšiřuje se také na sdílení souborů, které můžete chránit heslem, bez ohledu na to, že jste platící odběratel. Pokud však chcete přidat limity stahování nebo data vypršení platnosti, budete muset upgradovat.

Je snadné pochopit, proč jsou Sync.com a pCloud podobné a proč byste si jeden z nich měli těžko vybrat. Pomůže nám článek Sync.com vs. pCloud.

4. Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive nabízí mnoho podobných funkcí ostatním poskytovatelům, ale je plně integrován do systému Windows a sady Microsoft Office. Soubory můžete nejen ukládat pomocí OneDrive, ale také je můžete sdílet, synchronizovat, zálohovat a zabezpečit.

Jeho bezplatný plán nabízí úchvatných 5 GB úložiště, které se nepřibližuje 10 GB Boxu nebo 15 GB Disku Google, ale je velkorysejší než 2 GB, které získáte pomocí Dropboxu.

Soubory webového rozhraní OneDrive

Posuvník složky OneDrive Sync

Spouštěč aplikací OneDrive

OneDrive Vytvořit sdílení souborů propojení

OneDrive Word online

Předchozí

další

Přestože program Microsoft Office 365 nezískáte s bezplatným plánem, budete používat pokročilé technologie synchronizace OneDrive, takže můžete mít své soubory kdekoli a kdykoli je potřebujete. Nabízí také špičkovou mobilní aplikaci pro přístup k souborům offline, takže můžete upravovat a komentovat na cestách a prvotřídní webový zážitek s bohatými úpravami a náhledy v aplikacích sady Office..

Velkou nevýhodou bezplatného plánu OneDrive ve srovnání s Boxem je to, že nedostanete pokročilé funkce zabezpečení, jako jsou odkazy chráněné heslem, detekce a obnovení ransomwaru a ukončení sdílení odkazů. Ty jsou omezeny na prémiové plány, stejně jako nástroje produktivity, jako jsou vyšší limity sdílení souborů, vícestránkové skenování a offline přístup k vašim složkám z mobilních zařízení.

5. Disk Google

Disk Google je jednou z těžkých hmot v cloudovém úložišti, částečně proto, že je spojen s aplikacemi G Suite. Příspěvek na bezplatné úložiště je 15 GB a každý uživatel Google již těží z integrace s Diskem Google, včetně možnosti ukládat přílohy z Gmailu.

Každý si však může zaregistrovat bezplatný tarif bez ohledu na to, zda má adresu Gmail, vytvořením účtu Google. Úlovek s 15 GB prostoru je ten, že je sdílen s dalšími službami Google, jako jsou například Fotky Google a Gmail, takže v závislosti na tom, kolik musíte ukládat, může být rychle použit.

Webové rozhraní Disku Google

Složka synchronizace Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvoření Disku Google

Nastavení sítě Disku Google

Předchozí

další

Má také mobilní aplikace pro uživatele systému Android a iOS a stolní aplikace „zálohování a synchronizace“ umožňuje synchronizovat soubory z počítače do cloudu. Stejně jako OneDrive poskytuje také online kancelářské nástroje pro zpracování textu, prezentace a tabulky, takže sdílení souborů s ostatními uživateli je snadné.

Rozdíl mezi Diskem Google a OneDrive spočívá v tom, že první z nich neodstraňuje nic z bezplatného prostředí, které platící uživatelé získají, zatímco druhý omezuje přístup uživatelů k prémiovým funkcím, jako jsou nástroje produktivity a pokročilé zabezpečení. To znamená, že můžete zdarma používat Dokumenty Google a přistupovat ke své knihovně integrací třetích stran.

Nedávno bylo zjištěno, že Google používá algoritmy ke kontrole souborů na Disku Google, zda neobsahují nevyžádanou poštu, viry a „nevhodný“ obsah, o nichž diskutujeme v naší recenzi na Disku Google. Pro firmy nemusí být nejlepší, pokud jde o zabezpečení a soukromí, takže pokud je to vaše priorita, zvažte možnost Sync.com, která nabízí šifrování s nulovými znalostmi, ale menší kapacitu úložiště.

6. Dropbox

Dropbox je jednou z nejpopulárnějších služeb cloudového úložiště. Stejně jako OneDrive nabízí integraci sady Office 365, ale získáte skromný 2 GB bezplatného úložiště, což je jeden z nejméně velkorysých plánů bezplatného cloudového úložiště. To znamená, že můžete přidat dalších 125 MB sdílením toho, proč máte rádi Dropbox a 500 MB za doporučení někoho na tuto službu.

Jeho webové rozhraní se snadno používá a zjednodušuje, ale ve skutečnosti se osvojí, jakmile se pustíte do jeho šikovných funkcí, jako je Dropbox Paper, který funguje jako skupinový pracovní prostor, „souborové požadavky“, což vám umožní požádat jiného uživatele o nahrání soubor na váš účet a verzi souboru.

  Wrike vs Trello: Bitva o dva velké názvy v roce 2023

Dropbox Online Files Slide1

Posuvník synchronizace složky Dropbox

Požadavek na soubor Dropbox Slide4

Selektivní synchronizační snímek Dropbox5

Předchozí

další

Dropbox také podporuje řadu platforem, včetně Android, iOS, Windows, macOS, Linux a dokonce Amazon Kindle, což mu dává širokou přitažlivost, stejně jako jeho podpora pro integraci třetích stran.

Pomocí webové verze můžete upravovat soubory bez jejich stahování. Soubory můžete také zálohovat a synchronizovat tak, že je uložíte do složky Dropbox z aplikace pro stolní počítače, nahrajete je z mobilního zařízení nebo pomocí fotoaparátu zařízení ke skenování dokumentů do Dropboxu..

Pokud omylem smažete soubor ze svého Dropboxu, můžete jej obnovit pomocí „obnovení souboru“, ale pouze pokud byl dokument během posledních 30 dnů odstraněn. Pomocí funkce historie verzí můžete také vrátit soubor zpět do jakékoli verze uložené v Dropboxu za posledních 30 dní.

Sdílení souborů lze snadno provádět také s Dropboxem, protože můžete vytvořit sdílené odkazy, jako byste měli s Diskem Google, bez ohledu na to, zda vaši příjemci mají účty Dropbox. Díky náhledům souborů může kdokoli, kdo navštíví vaše sdílené odkazy, zobrazit náhled souborů a přidávat komentáře a informace prohlížeče vám umožní zjistit, kdo aktuálně prohlíží jakýkoli sdílený soubor.

Soubory jsou chráněny při přenosu mezi servery a aplikacemi Dropboxu a v klidu. Navíc můžete pomocí dvoufaktorové autentizace a stránky zabezpečení účtu sledovat aktivní webové relace, propojená zařízení a aplikace třetích stran s přístupem k vašemu účtu..

7. MEGA

Společnost MEGA jednou poskytla každému uživateli, který se zaregistroval k bezplatnému 50 GB cloudového úložiště na celý život, bez doporučení. Společnost však rozdělila 50 GB na dvě části, takže při registraci se vám stále dostane 50 GB, ale po 30 dnech vyprší platnost 35 GB, přičemž vám zůstane 15 GB.

To však není místo, kde končí, protože se můžete vrátit zpět na 50 GB dokončením sady jednoduchých úkolů. Stažením klienta MEGAsync do počítače získáte 20 GB a instalací aplikace MEGA do sítí smartphonů 15 GB se dostanete zpět k původním 50 GB. Je tu ale háček. Platnost těchto odměn vyprší za 180 dní a nebudete moci znovu plnit své úkoly.

mega-webové rozhraní

To znamená, že stejně jako u Sync.com můžete pozvat přítele a vydělat působivých 10 GB, pokud tento přítel nainstaluje klienta MEGAsync pro stolní počítače nebo mobilní aplikaci, a můžete pozvat neomezený počet přátel. Je smutné, že 10 GB vyprší také, ale až po 365 dnech.

Program úspěchu MEGA vás okrádá o cloudové služby, které by cloudové služby měly poskytovat, protože ačkoli můžete do MEGA nahrát mnoho souborů, můžete je ztratit tím, že nebudete držet krok se svými doporučeními. V určitém okamžiku se možná budete cítit nuceni se zaregistrovat pro profesionální účet. Pokud ano, MEGA nestojí za to platit, protože v cloudovém úložišti je mnohem lepší nabídka.

Přečtěte si naši recenzi MEGA, kde najdete podrobný pohled na další problémy, které s touto službou máme.

8. Koofr

Většina lidí je obeznámena s hlavními jmény v cloudových úložištích, jako jsou Dropbox, Google Drive a OneDrive, ale Koofr se sídlem ve Slovinsku je také silným uchazečem v prostoru úložných služeb. Je známá svou bezpečnou službou zaměřenou na ukládání a sdílení malých souborů. Je také rychlý, ale v nabídce aplikací třetích stran nestačí.

Společnost Koofr nabízí pouze 2 GB s bezplatným plánem, což stačí, pokud chcete službu vyzkoušet. Nabízí neomezenou velikost souboru a neomezené sdílení, ale není to dobré pro spolupráci, proto si pro lepší možnosti nahlédněte do našeho nejlepšího cloudového úložiště..

koofr-desktop-app-welcome

Je to rychlé, uživatelské prostředí je dobré a propojuje se s dalšími službami cloudového úložiště, jako jsou Dropbox, OneDrive, Disk Google a Amazon Drive, takže můžete přistupovat k obsahu z jediného rozhraní. Neintegruje se do sady G Suite nebo Microsoft Office, takže pokud chcete upravovat soubory, musíte to udělat mimo Koofr.

Stejně jako u pCloud můžete v Koofru přehrávat soubory .mp3, ale nemůžete vytvářet seznamy skladeb ani přidávat skladby do fronty. Postrádá také aplikaci pro psaní poznámek, schopnost upravovat fotografie (i když si můžete prohlížet fotografie a dokumenty) a počítač musí být online, abyste mohli přistupovat a sdílet soubory z lokálních složek na jiném zařízení.

K dispozici je synchronizační složka, jako je Dropbox, takže vše, co vložíte do cloudu, bude staženo do synchronizační složky a naopak. Když zkopírujete soubor nebo složku do synchronizační složky, synchronizuje jej také s cloudem. Plán zdarma nenabízí selektivní synchronizaci pro vypnutí synchronizace pro konkrétní soubory nebo složky, ale můžete místo toho povolit síťovou jednotku Koofr.

Koofr nabízí stolní aplikaci pro Windows, MacOS a Linux a také mobilní aplikaci pro Android a iOS.

Umožňuje sdílet soubory s uživateli v aplikacích, ale nečlenové dostanou pozvánky, aby se k nim připojili, až když je přidáte. Odkazy nejsou chráněny heslem, když je sdílíte na webech sociálních médií, ale můžete nastavit doby vypršení platnosti hodinu, den nebo týden. Neplatící uživatelé mají stejné funkce jako platící.

  Jak používat nástěnku Kanban v roce 2023: Získání doplňků

Koofr nemusí nabízet synchronizaci na úrovni bloků, nástroje třetích stran pro spolupráci nebo silnou podpůrnou infrastrukturu, ale stále jde o slušnou službu s přísným zabezpečením, která chrání vaše soubory protokolem TLS / SSL a umisťuje je do zabezpečených datových center kompatibilních s GDPR. pro ochranu soukromí.

9. SecureSafe

SecureSafe je cloudová služba pro ukládání dat v Curychu, jejímž cílem je bezpečné ukládání malých souborů a hesel současně vytvořením digitálních úložišť, jak si můžete přečíst v naší recenzi SecureSafe.

Jeho bezplatný plán poskytuje 100 MB úložiště a heslo bezpečné pro 50 hesel, takže nenabízí mnoho místa. Nenabízí ani možnosti spolupráce ani sdílení, takže pokud jde o standardní funkce, není konkurenční s mainstreamovými cloudovými úložnými službami..

secure-safe-desktop-settings

To znamená, že má dobré ovládací prvky obsahu pro sdílení souborů, ale postrádá sdílení složek a není automaticky synchronizováno, takže musíte synchronizovat ručně nebo počkat, až začne interval. Nenabízí ani synchronizaci na úrovni bloku, ale nahrávání se nezpožďuje, takže rychlost synchronizace není pomalá.

Hlavní výhodou SecureSafe je její bezpečnost. Silné šifrování, soukromé šifrování typu end-to-end, dvoufaktorové ověřování a spolehlivá datová střediska se dostanou na tento seznam, i když je zde málo místa.

Služba neukládá vaše hesla, takže je nulová a má vícevrstvou kryptografickou architekturu, která je otevřená a byla testována třetími stranami. Má dokonce správce hesel, který vám umožní importovat hesla do souboru CSV nebo je přidat ručně, ale to není pro naše nejlepší správce hesel žádná shoda..

Pomocí mobilní aplikace pro Android nebo iOS můžete přistupovat a prohlížet si textové soubory, soubory PDF a videa, ale nikoli dokumenty Office, a nahrávat videa nebo dokumenty. Desktop klient pracuje na Windows 7 a novějších a Mac, ale bohužel ne na Linuxu. Pokud potřebujete cloudové úložiště pro Linux, v našem nejlepším cloudovém úložišti pro Linux jsme zaokrouhlili skvělé alternativy.

10. Woelkli

Woelkli nabízí bezplatný 1 GB úložný plán, což je polovina toho, co Dropbox nabízí, ale dost na to, abyste se cítili pro službu a zjistili, zda vyhovuje vašim potřebám.

Woelkli je vynikající služba cloudového úložiště, která se snadno používá, je bezpečná a rychlá. Společnost Woelkli, založená na platformě Nextcloud, která vám pomůže vytvořit a udržovat vlastní cloudové úložiště, má silné bezpečnostní funkce, jako je šifrování s nulovými znalostmi, a sadu integrací a nativních aplikací, díky nimž je skvělá spolupráce.

woelkli-web-client

Webový klient Woelkli a mobilní aplikace jsou atraktivní a intuitivní, ale jeho desktopový klient by mohl použít práci. To však znamená, že se synchronizuje rychle a umožňuje vám sdílet soubory s ostatními uživateli z webových, stolních nebo mobilních klientů. S webovým klientem můžete pozvat další uživatele a nastavit oprávnění a možnosti, i když vygenerujete odkaz. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi Woelkli.

Můžete také zkopírovat odkaz a odeslat jej e-mailem nebo sdílet přímo z desktopového klienta a použít podobné možnosti jako u webového klienta, ale musíte mít kontakty na Nextcloud pro přímé sdílení. Mobilní aplikace vám také umožňuje vytvořit odkaz a zkopírovat a vložit nebo pozvat uživatele nebo skupiny. Navíc můžete pomocí libovolné kompatibilní aplikace odeslat odkaz na sdílení ze smartphonu.

Woelkli se neintegruje s kancelářskou sadou Google nebo Office Online, ale funguje s editorem OnlyOffice Online a Collabora Online Office, který pro vás může pracovat v závislosti na požadovaném formátu. Nevýhodou je, že za integraci do služby musíte zaplatit.

Nelze přehrávat ani zvukové soubory, ale můžete s nimi přehrávat videa a ukládat s nimi mnoho multimediálních souborů.

Verze verzí souborů je k dispozici, takže můžete vrátit soubory zpět do předchozích verzí, pokud jsou poškozené nebo jste udělali chybu.

Na rozdíl od většiny bezplatných služeb cloudového úložiště zde má Woelkli integrovanou aplikaci poznámek přístupnou ze svého webového klienta, ale je základní. Woelkli také nabízí aplikaci kontaktů pro uložení vašich aplikací a aplikaci úkolů pro vytváření, úpravy a synchronizaci úkolů, nastavení připomenutí nebo přidávání komentářů a sdílení mezi uživateli ve stejném účtu více uživatelů.

Závěrečné myšlenky

Je snadné najít bezplatné cloudové úložiště, ale najít dobrou službu je těžké. Mnozí přicházejí s omezeními, takže váš výběr bude záviset na vašich potřebách.

Box se nám líbí na prvním místě díky jeho silnému zabezpečení, funkcím správy uživatelů, integracím třetích stran pro spolupráci a sdílení. To znamená, že pokud si ceníte soukromí, stejně jako šetříte peníze, pravděpodobně budete chtít vyzkoušet Sync.com, což vám poskytne bezplatné šifrování s nulovými znalostmi.

Dobrou zprávou je, že si můžete všechny tyto cloudové služby zdarma vyzkoušet a rozhodnout se sami. Dejte nám vědět, na které službě se usadíte, a sdělte nám své zkušenosti s jejím používáním v níže uvedených komentářích. Děkuji za přečtení.

Logo společnosti Box

Box recenze

Začíná od 580 $ měsíčně
Plán zdarma k dispozici Všechny plány

Navštivte Box

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me