Nejlepší cloudové úložiště pro neziskové organizace 2023

Práce pro neziskovou organizaci je těžký, ale odměňující úkol. Cloudové úložiště umožňuje neziskové organizaci ukládat a přistupovat ke všem svým datům – z nichž některá mohou být citlivá – bez obav o nákup a údržbu vlastních serverů. Rovněž poskytuje dobrovolníkům pracujícím na dálku stejný přístup k souborům jako jejich protějšky v kanceláři.

Budeme hovořit o nejlepším cloudovém úložišti pro neziskové organizace, ale pokud chcete najít nejlepší řešení zálohování pro organizace, jako jsou tyto, nezapomeňte se nejprve podívat na naše nejlepší online zálohování pro neziskové organizace..

Jaký je nejlepší cloudový úložiště pro neziskové organizace?

  1. Tresorit
  2. Google Cloud
  3. Krabice
  4. Dropbox podnikání
  5. OneDrive pro podnikání

Existuje několik skvělých možností, které by vyhovovaly jakékoli neziskové organizaci, ale Tresorit je náš jasný favorit. Nabízí vysokou úroveň zabezpečení, včetně šifrování s nulovými znalostmi, které pomáhá chránit vaše nejcitlivější data. Rovněž nabízí zdravé slevy skutečným neziskovým organizacím, díky čemuž je velmi cenově dostupný.

Google Cloud přichází na vteřinu a nabízí bezplatné úložiště a integraci aplikací Google. Box, Dropbox pro podnikání a OneDrive pro podnikání jsou navrženy s ohledem na podniky, ale neziskové organizace mohou využít výhody úložných limitů, zvýhodněných sazeb a dobré nabídky zabezpečení.

Podívejme se postupně na každého poskytovatele.

1. Tresorit

Bezpečnost je pro neziskové organizace životně důležitá, a to je jeden z důvodů, proč se Tresorit řadí na špičku našeho seznamu. Jak název napovídá a jak naše hodnocení Tresorit vysvětluje hlouběji, Tresorit (z německého slova pro „úschovnu“) je datovou pevností pro neziskové organizace a šifrování s nulovými znalostmi je jedním z nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť s nulovými znalostmi.

tresorit-security

Vy (a vaše organizace) máte kontrolu nad bezpečností vašich dat, ale další dvoufaktorová autentizace pomáhá chránit vaše heslo (a účet) před možným porušením dat. Tento přístup znamená, že vaše data budou ztracena, pokud ztratíte heslo, a neexistuje způsob, jak je resetovat.

S ohledem na to se musíte postarat o zabezpečení vašeho hesla a může vám pomoci renomovaný správce hesel. Podívejte se na našeho nejlepšího správce hesel pro malé podniky za účelem získání nápadů. Dashblane a 1Password nabízejí dobré funkce organizacím.

Tresorit je také dobrou volbou pro mobilní dobrovolníky díky podpoře aplikací pro Android a iOS. K dispozici je také webový klient pro přístup k vašim datům, ale k synchronizaci souborů můžete také použít desktopové aplikace pro Windows, MacOS a Linux..

Tresoritová cena

Bezpečnost Tresoritu je vynikající, ale ceny jsou dalším důvodem, proč je Tresorit naším doporučením. Společnost věří v podporu organizací, které usilují „o vytváření společenského blaha“, a v důsledku toho nabízí 50% slevu na všechny své obchodní plány, pokud vaše organizace splňuje kritéria.

  Nejlepší cloudové úložiště pro týmy 2023: Skupinová práce snadnou cestou

Tato sleva znamená, že neziskové organizace mohou platit 10 $ za uživatele za měsíc za 1 TB úložiště dat (až devět uživatelů), nebo 12 $ za uživatele za měsíc pro organizace s 10 a více uživateli.

2. Google Cloud s aplikací G Suite

Obrovské technologické společnosti, jako je Google, se těší podpoře charitativních organizací a tato podpora zahrnuje bezplatný přístup ke sbírce aplikací Google pro produktivitu a úložiště pro neziskové organizace..

Webové rozhraní Disku Google

Díky programu G Suite pro neziskové organizace získají neziskové organizace bezplatné používání Dokumentů Google, neomezený počet účtů a přístup k 30 GB úložiště na Disku Google, o kterém se můžete dozvědět více v naší recenzi na Disku Google. Upgradováním na G Suite Business je v případě potřeby k dispozici neomezené úložiště.

Balíček G Suite je dodáván s podporou Dokumentů Google, což umožňuje dobrovolníkům spolupracovat na projektech v reálném čase. Díky veřejnému sdílení souborů můžete také sdílet své soubory s ostatními. Díky těmto funkcím je Disk Google jedním z nejlepších cloudových úložišť pro více uživatelů.

[Google-Cloud-homepage.png]

Můžete si také vytvořit vlastní řešení cloudového úložiště pomocí Google Cloud a Storage Made Easy (viz naše recenze Storage Storage Easy). Díky tomu budete mít úplnou kontrolu nad svými daty, což vám umožní provozovat svůj soukromý a šifrovaný úložný server Google Cloud, zatímco pro správu souborů budete používat stolní aplikace Storage Made Easy a online rozhraní..

Disk Google vs. Google Cloud

Bezplatné cloudové úložiště od společnosti Google je skvělé, ale existují i ​​některé nevýhody. Pokud se rozhodnete použít bezplatné úložiště na Disku Google se sadou G Suite pro neziskové organizace, nebudete mít stejnou úroveň zabezpečení jako ostatní poskytovatelé, například Tresorit. 

S přiloženým úložištěm na Disku Google nedochází k šifrování s nulovými znalostmi, což znamená, že Google řídí osud vašich dat, protože má zásady ochrany osobních údajů, které jim umožňují skenovat soubory.

Pokud se rozhodnete pro přístup k infrastruktuře jako služba, budete mít více štěstí. Vytvořením vlastního úložného serveru Google Cloud získáte kontrolu, což vám umožní šifrovat soubory ručně. Šifrovací klíče vašeho serveru budete mít i nadále pod kontrolou.

Rozhodnout se pro Google Cloud versus Disk Google je rozhodnutí pro vaši organizaci, i když Storage Made Easy by měl tento proces zjednodušit, pokud se rozhodnete vytvořit svůj vlastní úložný server..

3. Krabice

Box je vytvořen pro podniky, proto ho vysoce hodnotíme jako jedno z nejlepších cloudových úložišť pro podniková řešení a proč 70% společností z žebříčku Fortune 500 využívá své služby. 

Usnadňuje spolupráci, včetně integrace Dokumentů Google a Office Online, což vám umožní spoluautorovat dokumenty a automaticky je ukládat přímo do schránky. Více o těchto funkcích si můžete přečíst v naší recenzi boxu.

box-web-client

Box používá 256bitové šifrování AES pro data v klidu, s vysoce silným šifrováním TLS používaným pro přenosová data. Bohužel stejně jako Disk Google nenabízí šifrování s nulovými znalostmi. 

  Nejlepší software pro psaní 2023: Brk a inkoust pro nový věk

Pokud máte rádi funkce aplikace Box, ale hledáte silnější zabezpečení, zvažte šifrování souborů pomocí produktu jako Boxcryptor. Další informace naleznete v naší recenzi Boxcryptor.

Cena boxu

Stejně jako Tresorit nabízí Box neziskovým organizacím, které splňují jeho kritéria, dobrou sadu slev. „Darované předplatné“ pro neziskové organizace přichází s 10 doživotními licencemi pro plán Box Starter se 100 GB bezplatného úložiště. Jedinou cenou je administrativní poplatek ve výši 84 USD, což je u větších organizací výrazně levnější než úložiště na jednoho uživatele.

Pokud potřebujete více úložiště, mohou neziskové organizace využít 50% slevu na obchodní plány. Pokud chcete neomezené úložiště, bude vás to stát přibližně 7,50 $ na uživatele za měsíc při diskontované sazbě – dobrý důvod, proč Box udělal silný dojem v našem nejlepším seznamu neomezených poskytovatelů online úložišť.

4. Dropbox Business

Náš užší seznam by nebyl úplný bez uvedení jednoho z největších jmen v cloudovém úložišti: Dropbox Business. Jak vysvětluje naše předchozí recenze Dropbox Business, nabízí uživatelsky přívětivé prostředí a dobré možnosti sdílení souborů, zejména pro větší organizace. 

Je to také jeden z našich oblíbených poskytovatelů synchronizace a sdílení podnikových souborů a díky bodovým přenosům souborů na vysoké úrovni dosahuje vysoké rychlosti synchronizace souborů.

dropbox-business-web-client

Dropbox nabízí slevy neziskovým organizacím, i když nebyly zveřejněny. S nabídkou Dropbox Business budete muset hovořit přímo o nabídce, ale jako základní číslo můžete použít standardní cenu. S 12,50 USD měsíčně pro každého uživatele není nejlevnější řešení, s neomezeným nákladem na úložiště až 20 $ na uživatele za měsíc.

Zabezpečení Dropboxu

Uplynulo několik let od porušení dat Dropboxu, které ovlivnilo více než 68 milionů účtů. Právě teď Dropbox Business používá 256bitové šifrování AES pro data, která drží, a používá protokol TLS k ochraně veškerých dat při přenosu před útoky typu člověk-uprostřed..  

Bohužel, žádné šifrování s nulovou znalostí znamená, že Dropbox stále drží klíče k vašim datům, takže jej možná budete chtít před nahráním zašifrovat..

Dropbox Business je dobrou volbou pro týmy, což usnadňuje propojení Microsoft Office 365 a Dropbox dohromady pro spolupráci v reálném čase. Díky verzování můžete spoluautorizovat dokumenty, provádět změny společně a vrátit se zpět k předchozím verzím dokumentů.

5. OneDrive for Business

Pokud jde o obchodní technologie, jen málo společností je důvěryhodných více než společnost Microsoft. Jak ukazuje naše recenze OneDrive pro firmy, její řešení cloudového úložiště zůstává oblíbenou volbou pro podniky a neziskové organizace. Dodává se s podporou pro Windows a MacOS, ačkoli podpora Linuxu chybí.

Rychlejší nahrávání souborů je nabízeno také díky synchronizaci na úrovni bloků (nazývané „diferenciální synchronizace“ společností Microsoft) pro všechny přenosy souborů, což bylo dříve k dispozici pouze pro soubory sady Microsoft Office..

složka onedrive-for-business-sync

Stejně jako jiné služby, například Box, nabízí Microsoft OneDrive for Business jako dar kvalifikačním neziskovým organizacím. Za použití se neplatí žádný poplatek, včetně 1 TB úložiště OneDrive a přístupu k Office Online. Přístup k aplikacím sady Office pro stolní počítače bude stát trochu navíc, přibližně 3 $ na uživatele měsíčně, nebo 4,50 USD za neomezené úložiště.

  Xero vs Wave: Hledání nejlepší pro rok 2023

OneDrive pro obchodní funkce

Jméno to dává pryč – jedná se především o obchodní produkt. Proto je Office kompletně integrován do prostředí OneDrive, což usnadňuje otevírání a úpravy souborů z online rozhraní OneDrive. K tomuto úložišti můžete také přímo přistupovat z aplikací sady Office pro počítače a také pracovat s ostatními v dokumentech sady Office online.

OneDrive používá 256bitové šifrování AES pro data v klidu a protokol TLS v tranzitu, což odpovídá Dropbox pro firmy. Standardně je nabízeno dvoufaktorové ověřování, ale stejně jako ostatní přehrávače neexistuje pro vaše soubory šifrování s nulovou znalostí.

Jak jsme vybrali naše poskytovatele

Pokud jste si přečetli naše další recenze a srovnání v cloudovém úložišti, budete vědět, že každého poskytovatele pečlivě zvažujeme a zkoumáme jeho výhody a nevýhody. V tomto případě jsme se zaměřili na nejdůležitější atributy pro neziskové organizace, včetně zabezpečení, nástrojů pro spolupráci a nákladů. 

To je důvod, proč Tresorit vychází jako naše číslo jedna, ale bezplatné nabídky, jako je Disk Google, mají vysoké skóre. Služby cloudového úložiště, které nenabízejí správnou kombinaci funkcí – dokonce ani některé z našich velkých oblíbených položek, jako je Sync.com – nebyly zahrnuty v úvahu.

Udržování citlivých neziskových dat v bezpečí

Neziskové organizace spolupracují s celou řadou různých společností a jednotlivců. Je třeba uložit mnoho citlivých informací, ať už se jedná o osobní údaje nebo finanční údaje. Proto neziskové organizace potřebují cloudové úložiště s nejlepšími dostupnými zásadami zabezpečení.

Velmi žádoucí je cloudové úložiště, které nabízí šifrování s nulovými znalostmi. Znamená to, že váš poskytovatel služeb neukládá kopii šifrovacího klíče, což mu znemožňuje přístup k vašim datům, a to ani výběrem (nebo pod nátlakem). Hesla stále zůstávají nejslabším článkem, proto se doporučuje i dvoufaktorové ověření.

Pokud by neziskové organizace využívaly úložiště Business Cloud Storage?

Čím méně peněz neziskové organizace utratí na obchodní náklady, tím více může vložit svůj skutečný účel. Business cloud storage nabízí jednoduchý způsob, jak se neziskovým organizacím zbavit potřeby drahých zařízení pro ukládání dat, jakož i pracovníků potřebných k jejich údržbě..

Někteří poskytovatelé cloudových úložišť také nabízejí zdravé slevy neziskovým organizacím, které mohou ověřit jejich stav, což z něj dělá finančně důvtipný výběr. Je důležité mít na paměti, že pokud vaše nezisková organizace má přísné požadavky na zabezpečení, musíte si být jisti, že je váš poskytovatel cloudového úložiště může splnit. 

Závěrečné myšlenky

Kterýkoli z poskytovatelů na našem seznamu by neziskové organizaci poskytoval vynikající funkce a úložiště citlivých dat, a to i za přísného rozpočtu. Tresorit je zde naší nejlepší volbou díky velkorysé ceně a je také jedinou možností, jak nabídnout šifrování s nulovými znalostmi.

Google nebyl pozadu a nabízí bezplatné úložiště a přístup k dalším produktům Google, jako je Dokumenty Google s programem G Suite pro neziskové organizace. Díky Google Cloud a službě Storage Made Easy můžete dokonce zavést svůj vlastní zabezpečený úložný server.

Pokud chcete poskytovatele s dobrými podnikovými funkcemi, pak jsou Box, Dropbox Business a OneDrive for Business dobrými alternativami, každá s dobrými cenovými slevami pro neziskové organizace..

Pokud jste ve své neziskové organizaci použili některého z těchto poskytovatelů cloudového úložiště a máte ke sdílení své vlastní názory, dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me