Nejlepší cloudové úložiště pro týmy 2023: Skupinová práce snadnou cestou

Práce s ostatními na komplexním projektu může být náročná, zejména pokud potřebujete sdílet soubory a spolupracovat v reálném čase. Můžete však učinit méně náročné pomocí jedné z nejlepších možností cloudového úložiště pro týmy. 

Skvělým příkladem tohoto typu služby je Egnyte Connect, ale jak uvidíte v tomto článku, další online cloudové úložiště pro týmy jsou přímo na patách. Další dobrou možností je Slack a můžete vidět, které služby používají v našem nejlepším cloudovém úložišti pro Slack Roundup. 

Další informace o tom, jak nejlepší cloudové úložiště funguje, najdete v našem článku o cloudovém úložišti a spolupráci. Pokud hledáte nejlepší cloudové úložiště pro obrázky, měli byste se podívat do našeho článku o nejlepším online úložišti pro fotografie. 

Pro více firemních uživatelů jste na správném místě. Upozorňujeme však, že služby na tomto seznamu nelze kvalifikovat jako nejlepší bezplatné cloudové úložiště pro týmy, protože takové plány nenabízejí..

Z tohoto seznamu jsme vybrali poskytovatele z našeho seznamu nejlepších služeb EFSS a z našeho nejlepšího porovnání cloudového úložiště. Než se dostaneme na seznam – a vítěze Egnyte Connect – definujeme kritéria, která jsme použili při hodnocení služeb.

Nejlepší cloudové úložiště pro týmy 2023

Co dělá nejlepší cloudové úložiště pro týmy

Mít tým lidí je drahý, takže se ujistíme, že nepřidáváte zbytečné náklady. Proto se podíváme na to, jak drahé jsou plány předplatného, ​​kolik místa nabízejí – v ideálním případě pro každého uživatele samostatné úložiště – a kolik plánů. Čím více plánů, tím větší je šance najít ten, který vyhovuje vašim potřebám.

Sdílení souborů a složek je důležité při spolupráci v týmovém prostředí. Služby musí být schopny rychle a snadno sdílet soubory a složky. Kromě toho jsou nezbytné možnosti řízení obsahu – například ochrana heslem, vypršení platnosti odkazu, zakázání stahování a oprávnění při sdílení složek -.

Než budete moci sdílet své soubory, musíte je nejprve dostat do cloudu. Zde přichází synchronizace. Přenos souborů by měl být snadný; rychle, takže vaše práce netrpí; a je schopen využívat pokročilé funkce synchronizace, jako je selektivní synchronizace a synchronizace jakékoli složky. Jak rychle to bude záviset na poskytovateli internetových služeb a na tom, jak blízko jste k serveru.

A konečně, jeho cloudová bezpečnost by měla být dostatečně silná, aby vyvolala obavy ohledně udržení dat v cloudu neopodstatněná. Za tímto účelem by služby měly používat alespoň šifrování, nejlépe nulovou znalost, ochranu při přenosu a dvoufaktorové ověření, které chrání vaše přihlašovací údaje. Navíc by měla být zpřísněna datová centra, která drží vaše soubory.

Egnyte Connect

Není velkým překvapením, že Egnyte Connect zaujímá nejlepší místo v tomto seznamu, protože je také vítězem našeho nejlepšího kola EFSS a výběrem jako nejlepší cloudové úložiště pro týmy. 

Pokud máte jednoho až tři uživatele, musíte se přihlásit k odběru týmového plánu Egnyte. Je to 10 $ na uživatele za měsíc a poskytuje 1 TB úložiště, což je skvělá nabídka.

Egnyte-connect0homepage-2023

Pokud máte pět až 25 uživatelů, můžete se přihlásit k odběru plánu úřadu Egnyte. Poskytuje 5 TB online úložiště za 8 $ na uživatele měsíčně. Pokud potřebujete více uživatelů, obchodní plán splní vaše potřeby, protože podporuje 25 až 100 uživatelů. Poskytuje 10 TB úložiště 20 USD na uživatele za měsíc.

Plán Enterprise může mít více než 100 uživatelů a neomezuje vaše úložiště. Ve skutečnosti se úložiště přizpůsobí vašim potřebám. Pro tuto nabídku však budete muset kontaktovat Egnyte pro cenovou nabídku.

Chcete-li sdílet složku pomocí Egnyte, můžete pozvat ostatní a dát jim jedno z několika oprávnění: „vlastník“, „plný“, „editor“ a „prohlížeč“.

Můžete také sdílet obsah generováním odkazů, které pak můžete omezit na „kohokoli“, „kohokoli s heslem“, uživatele nebo kohokoli, komu odkaz pošlete e-mailem. Navíc můžete nechat odkaz vypršet k určitému datu, chránit jej heslem, deaktivovat stahování a dostávat upozornění, když kliknete na odkaz.

  Wrike vs Trello: Bitva o dva velké názvy v roce 2023

Další možností je vygenerovat odkaz pro nahrávání, aby ostatní mohli ukládat obsah do cloudového prostoru. K dispozici je také stránka, která zobrazuje vaše sdílené odkazy a odkazy, které s vámi ostatní sdílejí.

Další důvody, které se nám líbí Egnyte Connect

Cloudové služby obvykle poskytují synchronizovanou složku, ale Egnyte Connect používá síťovou jednotku. Díky tomu získáte přístup k obsahu cloudu, aniž byste zabírali místo na pevném disku, ale to znamená, že k přístupu k souborům musíte být online. 

To znamená, že pokud odcházíte z mřížky, můžete označit soubory pro použití offline. Na druhou stranu můžete také použít selektivní synchronizaci k označení pouze určitých souborů ve své synchronizační složce, které chcete uložit do cloudu.

Použili jsme 1 GB složku se zipem k testování rychlosti synchronizace Egnyte a přenos trval přesně tak dlouho, jak jsme očekávali. Egnyte však nepoužívá synchronizační algoritmus na úrovni bloku, který by zrychlil přenosy po původním odesláním pouze změněných částí souborů..

Egnyte používá protokol TLS k ochraně vašich souborů v tranzitu a 256bitové šifrování AES k jejich zašifrování. Díky funkci správy klíčů Egnyte je také klasifikována jako služba bez znalostí. Můžete také nařídit minimální sílu a délku hesla a také upravit zásady přihlašování. Navíc je k dispozici dvoufaktorové ověření, které chrání vaše přihlašovací údaje.

Datová centra Egnyte využívají 24hodinový dohled, kontrolu přístupu a redundanci a jsou odolná proti přírodním katastrofám, jako jsou zemětřesení a požáry. To znamená, že Egnyte vám umožní uchovávat data také na vašich serverech, což znamená, že si můžete užívat výhod hybridního cloudu. V neposlední řadě vám Egnyte umožňuje odříznout zařízení od synchronizace a vymazat z nich všechna cloudová data. 

Egnyte Connect považujeme za náš nejlepší výběr díky jeho dobré hodnotě, skvělé bezpečnosti, schopné synchronizaci a bohatým funkcím sdílení. Pokud se chcete dozvědět více o dalších funkcích Egnyte, přečtěte si naši recenzi na Egnyte Connect.

OneDrive pro podnikání

OneDrive for Business pochází od společnosti Microsoft a je to jedno z nejpopulárnějších řešení na trhu. To je z velké části díky jeho velké hodnotě.

Na rozdíl od mnoha jiných obchodních služeb poskytuje OneDrive for Business pro každého uživatele samostatný úložný prostor. Navíc má sedm plánů, ze kterých si můžete vybrat, což poskytuje lepší šanci, že najdete zápas. Mezi významné plány patří plán jedna, plán dva a Business Premium.

Domovská stránka OneDrive pro podnikání-2023

OneDrive for Business Plan One je 60 $ ročně na uživatele a získáte 1 TB prostoru pro každého uživatele. Plán dva je 120 USD ročně na uživatele a poskytuje každému uživateli neomezený úložný prostor. Pokud potřebujete používat Office 365 a další funkce společnosti Microsoft, můžete se přihlásit k odběru Office 365 Business Premium, což je 15 $ měsíčně na uživatele, nebo 150 $, pokud platíte za rok.

OneDrive for Business umožňuje sdílet obsah s ostatními generováním odkazu nebo e-mailu. Pokud sdílíte odkaz, můžete nastavit, aby jeho platnost vypršela po několika dnech, omezit přístup na určité uživatele a chránit ho heslem. Můžete také zakázat úpravy a omezit odkaz tak, aby fungoval pouze s konkrétními lidmi, lidmi ve vaší organizaci nebo těmi, kteří již mají přístup.

Další důvody, proč se nám líbí OneDrive for Business

Testovali jsme synchronizaci OneDrive pomocí naší složky se zipem 1 GB a podařilo se nám ji nahrát asi za minutu déle, než jsme očekávali. OneDrive for Business dokonce používá synchronizaci na úrovni bloků, i když pouze pro soubory sady Office. To však stále poráží služby, které je vůbec nevyužívají.

Další možností, kterou se OneDrive pyšní, ale ostatní ji nemají, je schopnost blokovat synchronizaci určitých typů souborů. Tým společnosti Microsoft také zahrnoval selektivní synchronizaci, což znamená, že použitím obou funkcí můžete vytvořit pěkné nastavení synchronizace.

OneDrive také používá šifrování k zašifrování dat: BitLocker na úrovni disku a AES 256-bitové šifrování na úrovni souboru. Pro ochranu vašich souborů při přenosu používá OneDrive protokol TLS a přesměruje neověřená připojení k HTTPS. 

Můžete nastavit zásady hesla pro své zaměstnance, ale jedinou možnou konfigurací je vypršení platnosti hesla. To znamená, že hesla musí být alespoň osm znaků dlouhá a musí splňovat podmínky pevnosti, jako je číslo, symbol a velká a malá písmena. Navíc je k dispozici dvoufaktorové ověření, které chrání vaše přihlašovací údaje.

  Nejlepší poskytovatelé webhostingu do roku 2023: cenově dostupný, rychlý a snadno použitelný

OneDrive for Business je skvělá služba pro týmy díky své vynikající hodnotě, bezpečnosti, jedinečné funkci synchronizace a synchronizaci na úrovni bloku. Pro sdílení to není tak dobré jako Egnyte Connect, a proto je na druhém místě. Pokud se chcete o této službě dozvědět více, přečtěte si naši recenzi OneDrive for Business.

Krabice

Box je služba, která je oblíbená u malých i velkých podniků, což z ní dělá vhodného kandidáta pro týmy.

Můžete si objednat jeden ze čtyř plánů společnosti Box, v závislosti na velikosti vašeho týmu: Box Starter, Box Business, Box Business Plus a Enterprise. Plán Starter vyžaduje minimálně tři uživatele a maximální částku na 10. Všechny ostatní plány začínají na 5 uživatelů a nemají horní limit. Navíc, všichni poskytují slevu, pokud platíte za rok předem.

domovská stránka box-business-home

Plán Starter vám dá pouhých 100 GB za 5,80 $ měsíčně na uživatele, ale pro některé menší týmy to může stačit. Obchodní plán však poskytuje neomezené úložiště za 17,30 $ měsíčně na uživatele.

Plán Business Plus také poskytuje neomezené úložiště, ale nabízí další funkce za 28,70 $ měsíčně na uživatele. Stejně tak podnikový plán přidává dodržování předpisů a další funkce, ale za cenu musíte kontaktovat společnost Box.

Obsah můžete sdílet tak, že zvete ostatní a udělíte jim oprávnění, nebo vygenerujete odkaz a odešlete jej. Bez ohledu na metodu, pokud pozvete lidi, můžete jim dát oprávnění „editor“ nebo „prohlížeč“. 

Navíc při sdílení složek si můžete zvolit jednu z pěti dalších úrovní oprávnění: „spoluvlastník“, „prohlížeč uploader“, „upload uploader“, „previewer“ nebo „uploader“.

Při generování odkazu jej můžete také zabezpečit pomocí hesla, zakázat stahování, definovat vlastní URL a nastavit, aby platnost odkazu skončila k určitému datu. Vaše stránka však nezobrazuje žádnou stránku.

Další důvody, proč se nám box líbí

Box používá synchronizovanou složku k odesílání souborů do cloudu a naopak. Pokud si myslíte, že ukládání souborů z cloudu může zabrat příliš mnoho místa na pevném disku, můžete to pomocí selektivní synchronizace zmírnit. Můžete také zvolit odebrání souborů z pevného disku – učinit z nich „pouze cloud“ – tím, že se rozhodnete zrušit jejich synchronizaci ze složky synchronizace.

Rychlost synchronizace boxu se blížila tomu, co jsme očekávali, a dobře se srovnávala s ostatními službami. Navíc, stejně jako mnoho jiných služeb EFSS, nepoužívá synchronizaci na úrovni bloku.

Box chrání vaše soubory při přenosu pomocí protokolu TLS a používá 256bitové šifrování AES, aby byly vaše soubory nečitelné, když jsou v klidu v datovém centru. Box navíc umožňuje použít Box KeySafe pro správu šifrovacího klíče, což znamená, že si můžete vychutnat soukromé šifrování.

Abychom zabránili narušení účtu, poskytuje Box dvoufaktorové ověřování a požadavky na vlastní heslo.

Pomocí zařízení Pin’s Box můžete synchronizovat ukradená nebo ztracená zařízení a zabránit budoucím synchronizacím. K vymazání již synchronizovaného obsahu však budete muset použít funkci vzdáleného vymazání. Z tohoto důvodu musíte kontaktovat Box.

Plány Boxu jsou přinejmenším drahé a neexistuje žádná stránka, na které by se daly audity sdílet. Box má mnoho výhod, včetně silné bezpečnosti, rychlé synchronizace a dalších. Další podrobnosti získáte v naší recenzi boxu.

Dropbox podnikání

Dropbox je název domácnosti v cloudovém úložišti a jeho obchodní verze se neliší. Podobně jako Egnyte Connect nabízí pouze tři plány: Standard, Advanced a Enterprise. Všichni vyžadují minimálně tři uživatele. Standardní plán poskytuje 3 TB za 15 $ měsíčně na uživatele nebo 12,50 $ za uživatele, pokud platíte za rok. 

Dropbox-Business-homepage-2023

Chcete-li získat více úložiště, můžete se přihlásit k odběru plánu pro pokročilé, díky kterému získáte neomezené úložiště za 25 $ měsíčně na uživatele. Pokud platíte rok předem, cena klesne na 20 $ za uživatele. Enterprise také poskytuje neomezené úložiště a další funkce. Musíte však kontaktovat Dropbox za cenu.

Dropbox vám poskytuje sdílenou „složku týmu“ hned od začátku. Všichni uživatelé k němu mají přístup, ale můžete vytvořit další složky a pozvat lidi, aby k nim měli přístup. Jakmile to uděláte, můžete jim udělit oprávnění „moci upravovat“ nebo „zobrazit“.

  Nejlepší software pro správu projektů 2023: Jak to udělat ve velkém stylu

Kromě toho můžete vytvářet sdílené odkazy pro soubory a složky. Můžete je omezit na členy týmu, uživatele s heslem nebo kohokoli s odkazem. Navíc můžete zakázat stahování odkazu nebo nastavit, aby jeho platnost vypršela k určitému datu. Pokud chcete, aby s vámi ostatní sdíleli, Dropbox vám umožní vygenerovat odkaz pro upload. Chcete-li sledovat podíly, existuje stránka, která zobrazuje všechny.

Další důvody, proč se nám líbí Dropbox Business

Dropbox vynalezl společný model synchronizace, takže je dané, že se v této kategorii daří skvěle. Dropbox však zvyšuje standardní přístup pomocí „inteligentní synchronizace“. Umožňuje vybrat soubory, které chcete uložit pouze v cloudu, ale stále vám dává možnost přístupu k nim z aplikace pro stolní počítače.

Synchronizace Dropboxu trvala déle, než jsme čekali, až nahrajeme naši testovací složku se zipem 1 GB, ale nebylo to pomalé. Dropbox dodává synchronizaci na úrovni bloku, takže nahrávání po počáteční bude mnohem rychlejší.

Z bezpečnostních důvodů používá Dropbox 256bitové šifrování AES k zašifrování souborů v klidu a protokol TLS k ochraně souborů během přenosu do datových center. Svůj účet můžete zabezpečit pomocí dvoufaktorové autentizace a vyladěním přihlašovací politiky, která vám umožňuje mandátovat podmínky hesla, vyžadovat resetování hesla a další.

Jednou z nevýhod je však skutečnost, že Dropbox udržuje vaše metadata v prostém textu. Všimněte si však, že se jedná o běžnou praxi, která se používá k indexování a zlepšení uživatelského prostředí. Navíc Dropbox umožňuje vzdálené vymazání zařízení, a to i při použití mobilní aplikace. Další informace o Dropbox Business naleznete v naší recenzi Dropbox Business.

Tresorit

Tresorit je služba, která se zaměřuje na pokročilé zabezpečení, což v tomto případě znamená, že nepřijde levně. Přesto je to skvělá volba pro týmy, které vyžadují ty nejlepší bezpečnostní funkce.

Tresorit má pouze dva plány, které podporují více než jednoho uživatele: Business and Enterprise. Obchodní plán vyžaduje minimálně dva uživatele a maximální limit stanoví na pouhých devět uživatelů. Získáte 1 TB úložiště za 25 $ za měsíc na uživatele nebo 20 $ za měsíc za uživatele, pokud platíte za rok předem. 

Tresorit-homepage-2023

Pro více uživatelů se můžete přihlásit k odběru plánu Enterprise, který jde až o 100 uživatelů, ale vyžaduje minimum 10. Poskytuje neomezený úložný prostor za 30 $ měsíčně na uživatele, nebo 24 $ měsíčně za uživatele, pokud platíte za rok dopředu.

Tresorit umožňuje sdílet složky vytvořením odkazu nebo pozvat uživatele e-mailem. V případě e-mailu se uživatelé budou muset zaregistrovat k účtu Tresorit. Tento požadavek můžete obejít sdílením složky jako odkazu. Soubory lze sdílet pouze jako odkazy. 

V obou případech můžete odkazy chránit heslem, nastavit datum vypršení platnosti nebo zadat přístupový limit. Při sdílení složek můžete udělit tři úrovně oprávnění: „upravit“, „přečíst“ a „přečíst a upravit“.

Tresorit dodává stránku, která vám umožní sledovat všechny sdílené položky a další zobrazení, které zobrazuje všechny lidi, se kterými sdílíte.

Další důvody, proč se nám Tresorit líbí

Tresorit na rozdíl od jiných služeb cloudového úložiště nepoužívá jednu synchronizační složku. Spíše vás žádá o vytvoření jednotlivých složek nazvaných „tresory“ pro synchronizaci vašich souborů. Tresorit vám umožňuje selektivně synchronizovat konkrétní soubory se svými tresory. Navíc, nahrání našeho souboru se zipem 1 GB zabralo čas, který jsme očekávali.

Hlavním bezpečnostním opatřením Tresoritu je soukromé 256bitové šifrování AES, které Tresorit standardně poskytuje. Protokol TLS navíc chrání vaše soubory při přenosu.

K dispozici je dvoufaktorové ověření, které chrání váš účet před vniknutím. Kromě toho společnost Tresorit zajišťuje svá datová centra s nepřetržitým dohledem a biometrickým skenováním a zároveň dodržuje nejnovější normy ISO. Pokud se chcete dozvědět více o rozsáhlých bezpečnostních funkcích Tresoritu, přečtěte si naši recenzi Tresorit.

Závěrečné myšlenky

Všechny tyto plány jsou vhodné pro týmy, ale zjistili jsme, že Egnyte Connect je nejlepší díky svým bezpečnostním prvkům, schopnému sdílení, dobré hodnotě a bohatým synchronizačním schopnostem. To znamená, že OneDrive for Business je pozadu a může být lepší nabídkou v závislosti na vašem případu použití. 

Můžeme říci totéž pro Box, kromě toho, že je to dražší, jako jsou Dropbox Business a Tresorit. Pokud si myslíte, že by tyto služby mohly být lépe přizpůsobeny, zveme vás, abyste si přečetli jejich samostatné recenze a využili své bezplatné zkušební verze, abyste je před provedením zkoušky vyzkoušeli..

Která služba je pro vás nejlepší? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me