Wrike vs Trello: Bitva o dva velké názvy v roce 2023

V tomto článku porovnáváme dva nástroje pro správu projektů: Wrike a Trello. Oba jsou mezi našimi oblíbenými. Wrike se v našich dílech vždycky daří dobře a my používáme Trella v zákulisí zde na Cloudwards.net. Uvidíme, které vyjde nahoře v tomto srovnání Wrike vs. Trello.

Trello je velký hráč a Atlassian ho dostal před pár lety za 425 milionů dolarů. Stojí na hranici řízení úkolů a projektů, přičemž jeho jednoduchá sada funkcí a snadnost použití jsou hlavní plusy (přečtěte si naši recenzi Trello).

Wrike je sofistikovaný nástroj, který manažerům nabízí spoustu funkcí a je navržen pro podrobnější plánování. Nárokuje na více než 18 000 spokojených zákazníků, mezi něž patří významné značky, jako jsou Mars, L’Oreal a Tiffany, a také dříve nedobrý supergiant Google (přečtěte si sloupec Stav cloudu, abyste zjistili, jak se zlá společnost Google stala).

Wrike a Trello používají různé přístupy, přičemž Wrike se více zaměřuje na podnikání a Trello je jednoduchý a přímočarý. 

Více o tom, co jsme si mysleli o Wrike, si můžete přečíst v naší recenzi Wrike. Pokud uvažujete o tom, že se Trello otočí, podívejte se do našeho průvodce začátečníky, který vám pomůže začít.

Nastavení boje: Wrike vs. Trello

Wrike a Trello porovnáme v několika kolech, přičemž každé z nich se dívá na jinou oblast. Kdokoli vyhraje nejvíce kol, bude udělen boj. Pokud je to dokonce na konci, bude to bodové rozhodnutí, podle kterého vyhrál svá kola o větší marže.

Nejprve porovnáme funkce tím, že se podíváme na to, co nástroje dělají, protože je to tak důležité. Odtud je porovnáme s cenou, abychom zjistili, která je pro vaši peněženku jednodušší. Pokud nechcete hodně utrácet, přečtěte si naši bezplatnou recenzi v recenzi Freedcampu.

Poté zvážíme snadné použití, protože to bude mít velký dopad na užitečnost tohoto nástroje pro vás v praxi. Nakonec se podíváme na bezpečnost a soukromí, což jsou hlavní aspekty při práci v cloudu.

Trello je snadno použitelný nástroj, takže očekáváme, že bude mít silné kolo tři, ale těšíme se na to, co se stane jinde. Wrike je technicky silný, ale to nedělá z funkcí nebo zabezpečení a ochrany soukromí předchozí závěry.

Přesto musí být Wrike mírným favoritem. Je to jeden z našich nejlepších nástrojů a v porovnání Wrike vs. Asana zvítězil. Pojďme začít a začít první kolo.

Funkce

Funkce jsou tam, kde mluvíme o tom, co software dělá a co to může přinést do vašeho projektu. Většina softwaru pro správu projektů je založena na úkolech, ale kromě toho se věci mohou velmi lišit, se všemi způsoby, jak uspořádat a zobrazit položky, které musíte udělat.

Kromě struktury projektu a způsobů, jak si můžete prohlížet svá data, se podíváme na možnosti komunikace, podporované platformy a doplňky, jako je sledování času nebo funkce automatizace..

Pro dobrý příklad nástroje s neobvyklými funkcemi se podívejte na naši recenzi Airtable. Prozatím se však podívejme na Wrike podrobněji.

Wrike

Wrike vám umožňuje vytvářet úkoly a dílčí úkoly. Můžete je přiřadit lidem a vytvořit závislosti, abyste zajistili včasné dokončení projektu. Závislosti jsou užitečným způsobem, jak udržet projekt na dobré cestě a umožnit vám snadno vyřešit problémy související s plánem.

závislost na ránu

Má vlastní systém generování sestav a funkci kontroly pravopisu, která vám umožní komentovat soubory, včetně konkrétních bodů ve videích. Pokud děláte hodně práce s videem, bude pro vás užitečné naše nejlepší cloudové úložiště pro video.

Vytváření úkolů můžete usnadnit nastavením formulářů, což je užitečné, pokud chcete, aby vaši zaměstnanci vytvářeli úkoly se strukturou sady. Jakmile je úkol vytvořen, každý může vidět, co je třeba udělat a kdo je mu přiřazen, jakož i relevantní informace, které se rozhodnete zahrnout. To vše se děje bez toho, aby někdo musel svolat schůzku nebo poslat zprávu ručně.

  Nejlepší aplikace pro produktivitu do roku 2023: Rychle

Úložný prostor začíná na 2 GB a stoupá na 100 GB ve svém horním plánu, s pevným limitem velikosti 4 GB přílohy. To by mělo být spousta, ale pokud potřebujete více, podívejte se na naše nejlepší online úložiště pro týmy průvodce.

wrike-integrace

Wrike nabízí integrace v různých kategoriích. Zahrnují možnosti komunikace, jako jsou Microsoft Outlook, Gmail a Slack, spolu s mnoha dalšími.

Wrike má také stolní a mobilní aplikace, takže se nemusíte omezovat pouze na práci v prohlížeči.

Trello

Trello je deska Kanban. Umožňuje vytvářet úkoly a třídit je do sloupců. Sloupce mohou mít různé názvy, které definují váš pracovní postup. Například jednoduché nastavení může mít „dělat“, „dělat“ a „hotovo“.

detail trello karty

Můžete vytvořit sloupce představující členy týmu a zjistit, kdo se zabývá konkrétním úkolem. Takto může každý ve vašem týmu vidět, kdo je přidělen k tomu, co má dělat, co je třeba udělat a co je hotovo. Je to skvělý způsob, jak informovat všechny o tom, co se děje.

Kromě toho, že je pro manažery užitečný, dává celému týmu také obraz o tom, co všichni dělají.

Úkoly mohou zahrnovat kontrolní seznam dílčích úkolů, ale neexistuje žádná správa závislostí. To však ne každý potřebuje. Úkoly lze označovat různými kategoriemi barev a nálepkami, které si můžete přizpůsobit.

trello-samolepky

Ačkoli to dělá dobře, to je asi všechno, co má Trello. To znamená, že existuje několik zvonů a píšťalek.

Můžete nahrát soubory a připojit je k úkolům, ale podle plánu zdarma mohou mít velikost pouze 10 MB. To je docela omezující, ale při platbě za službu se strop zvyšuje na 250 MB. Počet příloh, které můžete mít, není nijak omezen, takže získáte neomezené celkové úložiště.

Trello se může integrovat s jinými platformami prostřednictvím „power-ups“. Je jich spousta a přicházejí do kategorií, jako je správa souborů a vývojářské nástroje. Vývojáři mohou také využít API Trello k rozšíření platformy.

Kromě verze prohlížeče má Trello vyhrazené aplikace pro hlavní stolní a mobilní platformy. Je nám líto, fanoušci Linuxu.

První myšlenky

Wrike začal toto kolo s ranou, přistál nával údery a nechal Trello bojovat. Trello je skvělý v tom, co dělá, ale nedělá nic jiného, ​​a Wrikeova široká sada funkcí ho řadí do jiné ligy..

Trello má neomezené úložiště, ale větší velikost přílohy Wrike je lepší, pokud pracujete s velkými soubory a vy můžete upgradovat své úložiště. Náš nejlepší článek o cloudovém úložišti bude užitečný, pokud to plánujete.

V tomto kole vidí Wrike pohodlný start a včasné vedení.

Vítěz: Wrike

Cena

Dále se podíváme na stanovení cen. Budete chtít vědět, že výhody vašeho softwaru převažují nad náklady. Naštěstí mají obě platformy bezplatné nabídky, takže je můžete před zavázáním vyzkoušet. Ani to není příliš drahé, ale Wrike stojí vyšší na vyšších úrovních.

Wrike

Wrike má volnou úroveň až pro pět uživatelů. Jeho placené plány začínají na 9,80 USD na uživatele měsíčně a odtud se zvyšují. Má také celoživotní plán, který by se měl vyplatit, pokud máte velkou organizaci a máte v plánu ji integrovat do celé doby.

Mnoho zobrazení Wrike a pokročilejších funkcí se odemkne, jakmile se posunete o cenovou stupnici, takže stojí za to pečlivě se podívat, co potřebujete, a podle toho vybrat plán. Například budete potřebovat alespoň profesionální plán, abyste získali dílčí úkoly, a budete potřebovat obchodní úroveň nebo vyšší, abyste mohli používat funkce sledování času Wrike.

Trello

Trello má použitelnou bezplatnou vrstvu, která vám umožňuje přístup k jeho základní funkčnosti. Jeho obchodní plán přidává funkce a zvyšuje limit připojení a úroveň Enterprise přidává další funkce, včetně širšího výběru možností zabezpečení.

Na bezplatné úrovni získáte pouze jedno zapnutí. Jakmile však zaplatíte, neexistují žádné limity, takže pokud plánujete rozšíření Trello a jeho integraci s dalšími online službami, je to způsob, jak jít.

Úroveň: Cena za uživatele za měsíc:
Volný, uvolnit Volný, uvolnit
Business třída 9,99 $
Podnik 20,83 $ (ale klesá s počtem uživatelů)
  10 nejlepších řešení cloudového úložiště pro vaše podnikání v roce 2023

Round Two Myšlenky

Obě platformy nabízejí volnou úroveň, ale Wrike’s je poměrně omezená a hlavní funkce jsou uváděny na každé úrovni. Trello vám dává základy zdarma, pak vám poskytne více všeho se svými placenými možnostmi a vylepšenou bezpečností a podporou.

Dalo by se to však otočit a poukázat na to, že to, co za Wrike zaplatíte, jde nad rámec toho, co nabízí Trello.

Upřednostnili bychom Trelloovu bezplatnou nabídku, ale Wrike je mnohem sofistikovanější nástroj a nabízí více, když stoupáte do jeho úrovní. Přestože se Wrike stává dražším, dělá to i když nabízí více než Trello. Nejsme přesvědčeni, že obchodní úroveň společnosti Trello je vylepšení oproti plánu Wrike za podobné ceny.

Prohlašujeme toto kolo za kravatu. Ti z vás, kteří nepotřebují pokročilé funkce, by se však měli rozhodnout pro Trello. Pokud jste ochotni zaplatit nejvyšší dolar, podívejte se na naši recenzi Aha, kde najdete další vysoce kvalitní, ale drahý nástroj.

Vítěz: Tie

Snadnost použití

Dále se podíváme na snadné použití. Všechny funkce na světě vám nepomohou, pokud se nedozvíte, jak je používat, takže uvidíme, který software dělá lepší práci tím, že se sám zpřístupní a pomůže vám při řešení věcí.

Nejlepší software pro správu projektů nenabízí jen sílu, poskytuje vám pomoc a pomáhá se naučit jeho pokročilejší funkce. Podívejte se na naši recenzi LeanKit jako příklad nástroje, který vám pomůže učit se prostřednictvím vynikajícího ukázkového projektu.

Wrike má silnou všestrannou pověst, ale snadné použití není jeho silnou stránkou, takže Trello je s jednoduchým uspořádáním a přívětivostí drag-and-drop oblíbený.

Wrike

Začínáme s Wrike je jednoduchá, s jednoduchým procesem registrace, po kterém následuje pozvání vašich kolegů, aby se připojili k vašemu týmu. Poté můžete nastavit svůj pracovní prostor. Pokud chcete, můžete začít prázdnou tabulkou, ale doporučujeme použít jednu z Wrikeových šablon.

zvědavý

Umožňují vám používat Wrike nejrůznějšími způsoby. Odvádějí skvělou práci, aby vám ukázali, co lze udělat, takže stojí za to prozkoumat a získat několik nápadů, když poprvé začínáte.

Chcete-li urychlit práci pomocí šablon, přečtěte si naši recenzi Podio, kde se dozvíte o platformě, která vám umožní přizpůsobit je vašim potřebám..

Jakmile začnete používat Wrike, zjistíte, že jeho rozhraní je silné a intuitivní a máte k dispozici spoustu informací. Při navigaci se však můžete ztratit. Má vynikající systém nápovědy pro případ, že uvíznete, ale zjistíte, že musíte nejprve vyřešit věci.

Trello

Trello přijde na to pár minut a je tak jednoduchá, že nikdy nebudete potřebovat dokumentaci. Pokud můžete věci přetahovat, můžete je použít.

Jeho design je intuitivní a jeho nabídky a tlačítka jsou snadno k nalezení. Většina z nich je samovysvětlující a mnozí mají text popisující, co dělají. Je velmi důležité, že je rychlý, bez zpoždění rozhraní, které někdy vidíme v nástrojích založených na prohlížeči.

Pokud se dostanete do potíží, zjistíte, že Trello nabízí spoustu pomoci a podpory. Má stovky článků ve své databázi znalostí a komunitní stránku plnou otázek a odpovědí ostatních uživatelů. Pokud potřebujete požádat o pomoc, můžete tak učinit tam nebo přímo kontaktovat podporu Trello prostřednictvím poskytnutého formuláře.

Kolo tři myšlenky

Stejně jako u cenového kola je to těžké zavolat, protože Wrike a Trello nabízejí takové odlišné věci. Trello se snadněji používá, ale srovnání se zdá nespravedlivé, když Wrike udělá mnohem víc.

Toto kolo však musíme předat Trellovi. Wrike je komplexní nástroj, který má křivku učení. Trello to není a je těžké se podívat kolem toho tady. Udržuje věci jednoduché a je druhem nástroje, kterému můžete věřit, že jej budete moci používat, aniž byste potřebovali přílišnou technickou podporu.

To z toho dělá jeden každý do finálového kola. Trello drží svůj vlastní a věci nemohly být blíž.

Pokud si ceníte snadného použití, ale nechcete dělat kompromisy ohledně výkonu, podívejte se na náš oblíbený nástroj pro správu projektů v naší recenzi na monday.com..

  A2 Hosting vs SiteGround: Jaký je výběr vrhu 2023?

Vítěz: Trello

Bezpečnostní & Soukromí

Nyní, když jsme prošli jednoduchými věcmi, kopáme hlouběji a díváme se na bezpečnost a soukromí. Chceme vidět silný výběr uživatelských možností, certifikace a spolehlivou technologii používanou k poskytování služeb. Wrike v naší recenzi dobře skóroval, ale uvidíme, jestli to Trello dokáže rozladit a vyhrát soutěž.

Obě platformy dokáží chránit zabezpečení online. Který z nich je však nejlepší vidět. Začněme.

Wrike

Společnost Wrike má rozsáhlou sadu funkcí a možností uživatele, které vás chrání před počítačovou trestnou činností. To znamená, že mnoho z nich bude k dispozici pouze ve svém Enterprise plánu.

Na této úrovni je nabízeno dvoufaktorové ověření. Získáte také jednotné přihlášení SAML 2.0, uživatelské ovládací prvky a přístupová oprávnění, vlastní zásady hesel a zprávy o auditu.

zprávy o činnosti

Pod kapotou je Wrike stejně silný s TLS v1.2 používaným k šifrování dat při přenosu a 256 bitů AES pro ukládání dat. Pokud si nejste jisti, co to je, přečtěte si náš popis článku o šifrování.

Je v souladu s EU-U.S. Ochrana soukromí a obecné nařízení o ochraně údajů. Má také certifikáty ISO a SOC.

Jako ve většině oblastí, Wrike má co nabídnout, ale liší se mezi plány. To znamená, že můžete platit za pokročilejší funkce, pokud je potřebujete, ale musíte se blíže podívat, co je k dispozici na každé úrovni.

Trello

Trello vám standardně poskytuje dvoufaktorovou autentizaci, a to i na základě svého bezplatného plánu. Další funkce se týkají placených plánů, jako je jednotné přihlašování Google, pozvánky s omezením domény a nastavení související s oprávněními.

pozvat trello

Pokud máte obavy, že vám někdo ukradl vaše přihlašovací údaje, můžete si na stránce nastavení Trella zobrazit seznam relací. Můžete si také stáhnout soubor, který obsahuje informace, které o vás Trello ukládá. Náš způsob, jak chránit váš článek o ochraně osobních údajů, má způsoby, jak zajistit, aby vám neuniklo více informací, než plánujete.

Trello je držitelem certifikátu SOC 2 a splňuje požadavky EU-U.S. a Swiss-U.S. štíty na ochranu soukromí. Jako páteř používá Amazon Web Services s 128bitovým šifrováním TLS a AES pro přenosová data. Přílohy jsou šifrovány pomocí 256bitového AES.

Má průběžný záložní systém a slibuje, že v případě výpadku rychle obnoví přístup k vašim datům. Pokud chcete zálohovat sami, náš nejlepší článek o online zálohovacích službách obsahuje spoustu užitečných informací.

Kolo čtyři myšlenky

Mysleli jsme si, že toto kolo bude pro Wrike snadné, ale při bližším prozkoumání nabízí Trello více, než jsme očekávali. Dvoufaktorové ověřování je příjemné mít například u své bezplatné nabídky, i když Wrike tuto funkci nabízí, pokud za ni zaplatíte. Přečtěte si náš článek o dvoufaktorovém ověřování, abyste se o něm dozvěděli více.

Díky silnějšímu výběru možností, jak uživatelé ovládat způsob používání služby, je Wrike celkově lepší volbou. Má také silnější šifrování a užitečné auditní funkce pro sledování toho, co váš tým dokáže.

Wrike se účastní závěrečného kola, protože je to dobrá volba pro ty, kteří si uvědomují bezpečnost. Trello se však nezklamal.

Pokud hledáte alternativy, které jsou také silné v oblasti zabezpečení a soukromí, podívejte se na naši recenzi Smartsheet.

Vítěz: Wrike

Verdikt

Wrike se dvěma koly na Wrike a jedním na Trello získává vítězství, hned na konci soutěže. Bylo to však blízko, když Trello vedl dobrý boj. Wrike má lepší vlastnosti a vyšší zabezpečení, což zvítězí nad uživatelsky přívětivějším přístupem Trella.

Oba nástroje mají své využití, přičemž široká sada funkcí společnosti Wrike je vhodná pro pokročilé řízení projektů a týmy, které chtějí do nástroje investovat dlouhodobě. Může pomoci s věcmi, jako je sledování času a zlepšení pracovního postupu.

Trello je lepší pro ty, kteří potřebují jednoduchý způsob plánování a přidělování úkolů a také poskytují každému přehled o tom, co tým dělá. To vám umožní vidět, kdy jsou věci připraveny, a také sledovat, co zbývá udělat.

trello-create-board

Wrike a Trello mají zdarma plány a zkoušky jejich placených funkcí, takže pokud je chcete vyzkoušet, nic vám nebrání v tom, abyste je brali, abyste viděli, co nabízejí.

Pokud jste použili některý z těchto nástrojů, rádi slyšíme, co jste si mysleli. Dejte nám vědět, pokud máte co přidat k našemu posouzení toho, jak porovnávají. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me