8 nejlepších blokátorů reklam, které fungují v prohlížeči Chrome, Safari a Firefox v roce 2020

S rostoucím komercializací internetu se reklama stala skutečností online života. Reklamy mohou rychle vytéct jakékoli potěšení z webových stránek, počínaje stěží znatelným až po rušivé a narušující pravý směr. Bohužel, online reklama je tu, aby zůstala, proto jsme sestavili tento seznam osmi nejlepších blokátorů reklam, abychom vám je mohli sami vyloučit.

Náš výběr číslo jedna (celkově i pro Android) – AdGuard – běží na ploše a blokuje reklamy ve všech vašich aplikacích. Za použití musíte zaplatit, zatímco další dvě položky v našem seznamu – uBlock Origin a AdBlock – jsou zdarma rozšíření prohlížeče a naše tipy pro nejlepší blokování reklam pro Firefox a Google Chrome, resp..

Další jsou Windscribe’s R.O.B.E.R.T a NordVPN’s Cybersec, což jsou skvělé možnosti, pokud jste také na trhu VPN. A konečně, AdLock – další možnost blokování reklam pro celé zařízení – přináší zadní část spolu s vestavěnými blokátory reklam pro Opera, Firefox a Safari.

Seznam nejlepších blokátorů reklamy z roku 2019

  1. AdGuard – nejlepší blokování reklam pro Android
  2. uBlock Origin – nejlepší blokování reklam pro Firefox
  3. AdBlock – nejlepší blokování reklam pro Chrome
  4. CyberSec od společnosti NordVPN
  5. R.O.B.E.R.T od Windscribe
  6. Prohlížeč Firefox
  7. AdLock
  8. Prohlížeč Opera

1. AdGuard

Pokud jste ochotni vydělat trochu peněz, abyste zlepšili své online prostředí, AdGuard vám při výběru blokování reklam rozdá vaši nejlepší sázku. Na rozdíl od většiny podobných služeb není AdGuard rozšířením o reklamní blok, ale spíše aplikací pro stolní počítače.

Namísto blokování reklam na navštívených webech je blokuje v celém systému, ať už jsou ve vašem prohlížeči, Skype, váš torrent klient nebo cokoli jiného.

AdGuard-hlavní panel

Tato všudypřítomnost ji odlišuje od ostatních položek v tomto seznamu a je velkým bonusem, zejména pokud používáte hodně softwaru, který se spoléhá na reklamy, protože tyto stránky mohou být často mnohem nepříjemnější (a obtížnější se jich zbavit) než tradiční webové stránky. reklamní. Je také velmi snadné přizpůsobit a upravit nastavení v AdGuardu, protože celá věc je zabalena do elegantního a uklizeného rozhraní.

AdGuard Stealth

Navíc AdGuard letí úplně pod radarem. Po rozsáhlém testování jsme byli schopni navštívit všechny druhy webových stránek, které používají zákaz blokování reklam, přičemž žádný z nich nebyl nikdy moudřejší, že jsme navštívili jejich webové stránky, aniž bychom museli řešit jejich reklamy.. 

Pokud váš prohlížeč ve výchozím nastavení nemá bezpečné procházení, můžete AdGuard přimět k tomu, aby dělal těžké zvedání a blokoval weby, které obsahují malware nebo phishingové programy.

Součástí služby AdGuard je příhodně pojmenovaná „stealth mode“ celá řada ochranných opatření. Můžete skrýt, jaký vyhledávací dotaz vás přivedl na web, maskovat, jaký prohlížeč používáte, od Googlu a dokonce blokovat parametry sledování URL.

Ochrana osobních údajů AdGuard

Můžete také nastavit časovač pro mazání souborů cookie třetích stran a souborů cookie první strany a také blokovat WebRTC, oznámení, weby, které přistupují k vaší poloze, Flash a Java. Nakonec lze zakázat doporučení HTTP a AdGuard může také maskovat vaši IP adresu a uživatelský agent.

Pokud jde o stanovení cen, AdGuard pravděpodobně banku nezlomí, protože roční předplatné vám pobere 2,49 $ měsíčně. Máte 14denní zkušební období, abyste si to mohli vyzkoušet a rozhodnout se, zda se vám to líbí, ai když skončíte s platbou za předplatné, můžete získat plnou náhradu do 60 dnů od nákupu. Licence zahrnuje tři samostatná zařízení a je zde také možnost zaplatit jednorázový poplatek 59,99 $.

  Nejlepší ochrana před krádeží identity roku 2020: Zůstaňte v bezpečí online

2. Původ uBlock

Pokud nemáte zájem o blokování reklam v celém systému, ale chcete pouze čistě procházet stránky, pak je uBlock Origin pro vás tou správnou volbou. 

Na rozdíl od AdGuard existuje uBlock pouze jako rozšíření prohlížeče, a tedy funguje pouze pro reklamy zobrazené na skutečných webech prostřednictvím webového prohlížeče. V tomto úkolu se však daří dobře a vydělává mu místo na našem seznamu nejlepších rozšíření zabezpečení prohlížeče.

uBlock-Main-Panel

uBlock využívá působivý seznam filtrů a ze všech testovaných blokátorů reklam identifikoval největší počet reklam a měřičů poměrně velkou rezervou, dokonce překonal placené možnosti na tomto seznamu. Rovněž se mu podaří obejít zákazy blokování reklam, což znamená, že jej nemusíte běžně deaktivovat, abyste mohli navštívit svůj oblíbený web prolezlý reklamou..

Seznamy blokování filtrů

uBlock je také neuvěřitelně lehký a používá mnohem méně systémových prostředků než jiná rozšíření Chrome blokující reklamy. Design palubní desky bohužel působí jako v 90. letech, ale pokud dokážete upřímně ošklivé uživatelské rozhraní ignorovat, existuje velké množství nastavení a dalších ochranných opatření, které můžete vyladit.

uBlock-Privacy

Co se týče ochrany osobních údajů, můžete WebRTC deaktivovat, zabránit tomu, aby unikl vaše IP adresa, a také vypnout doporučení HTTP, zprávy CSP a požadavky na předběžné načtení. K dispozici je také nabídka seznamů filtrů, která poskytuje přehled všech různých reklamních filtrů, které můžete povolit.

3. AdBlock

Spolu s uBlockem je AdBlock dalším gigantem ve světě blokování reklam. Název je trochu matoucí, protože jej nelze zaměňovat s AdBlock Pro nebo AdBlock Plus, což jsou zcela samostatná rozšíření, která nemají nic společného s ostatními.

AdBlock-hlavní panel

AdBlock je k dispozici jako rozšíření pro prohlížeče Firefox i Google Chrome (a proto většina prohlížečů založených na Chromiu, jako je Vivaldi nebo Brave) a z větší části funguje stejně v obou prohlížečích. Přestože neblokuje tolik reklam a požadavků na sledování jako uBlock, je to mnohem čistší a srozumitelnější rozhraní.

V prohlížeči Chrome také přichází s možností blokovat reklamy v živých přenosech Twitch, což většina blokátorů reklamy nedokáže. Můžete také nastavit seznam povolených kanálů YouTube a zajistit, aby vaši oblíbení tvůrci obsahu z vašich zhlédnutí stále vydělali nějaké peníze. V podobném duchu můžete povolit „přijatelné reklamy“, které umožňují průchod určitých neintruzivních reklam.

Nastavení AdBlock

AdBlock také nabízí některé drobné ochrany soukromí prostřednictvím EasyPrivacy, což jednoduše blokuje webové stránky v tom, aby zjistily, kde jste fyzicky, z jakých webových stránek jste přišli a vaši IP adresu. Bohužel používá trochu více paměti RAM než uBlock, ale pokud používáte prohlížeč Google Chrome, pak pravděpodobně není spotřeba paměti RAM ve vašem seznamu obav příliš vysoká..

4. CyberSec od společnosti NordVPN

CyberSec je blokování reklam, které je součástí dodávky NordVPN, a pokud chcete plně využít jeho funkcí, přejděte k naší recenzi NordVPN. Je to také jeden z našich nejlepších tipů pro nejlepšího poskytovatele VPN, takže určitě stojí za zvážení, zda jste na trhu virtuální privátní sítě..

Nastavení CyberSec

NordVPN nenabízí žádné statistiky o tom, kolik CyberSec blokuje pro vás, což ztěžuje získání empirických výsledků o jeho výkonu. Bez ohledu na to se zdálo, že blokuje reklamy dostatečně dobře, protože během testování jsme nic neviděli. CyberSec se také dokáže skrýt, což znamená, že při návštěvě určitých webů nebudete vyzváni k „deaktivaci blokování reklam“..

NordVpn-Connected

Jedním z problémů s CyberSec (který sdílí R.O.B.E.R.T, náš další záznam) je, že pro práci musíte být připojeni k VPN serveru. Pokud dáváte přednost neustálému připojení k síti VPN, nejedná se o problém, ale většina uživatelů bude stále chtít blokovat reklamy, když procházejí obvyklým připojením, což by vyžadovalo samostatné rozšíření.

  Jak získat IP adresu UAE v roce 2020: Dubajský DNS

5. R.O.B.E.R.T od Windscribe

Windscribe je poskytovatel VPN, který se umístil na vrcholu našeho seznamu nejlepších bezplatných služeb VPN. Pokud se chcete dozvědět více o službě jako celku, můžete se obrátit na naši recenzi Windscribe, ale zde se podíváme výhradně na vestavěný systém blokování reklam, který je dodáván se službou R.O.B.E.R.T.

Protože Windscribe nenabízí žádné statistiky – podobně jako CyberSec společnosti NordVPN – je těžké přesně říci, jak efektivní je R.O.B.E.R.T při blokování reklam, ale v našich testech to vypadalo dobře. 

Zjištěno Windscribe-AdBlocker

Bohužel se jí nepodaří skrýt její aktivitu před webovými stránkami, které ji hledají, což znamená, že například velká část zpravodajských kanálů vám zabrání číst jejich obsah, aniž by nejprve deaktivovala Windscribe..

Nastavení blokování větru

R.O.B.E.R.T kromě reklam blokuje také sledovače, prvky sociálních médií a malware. Poskytuje také některé ochrany soukromí tím, že blokuje WebRTC, úniky polohy a informace o časových pásmech, a také vám umožňuje běžně aktualizovat svého agenta pro skrytí vaší identity.

6. Prohlížeč Firefox

Při prohlížení nastavení Firefoxu neuvidíte frázi „blokování reklam“, ale přesto je v prohlížeči zabudována jedna. Firefox namísto volání svého systému jako blokování reklam sám o sobě zvolí termín „ochrana sledování“. 

Přestože neblokuje tolik požadavků jako vyhrazený blokovač reklam, stále to dělá docela slušnou práci a také se dokáže skrýt před skripty detekce blokování reklam.

Nastavení sledování Firefoxu

Pokud hledáte více informací o prohlížeči, podívejte se na naši recenzi Firefoxu, kde najdete úplné shrnutí.

7. AdLock

AdLock je další blokování reklam pro celé zařízení v duchu našeho výběru číslo jedna, AdGuard. Bohužel, i když AdLock odvedl slušné reklamy blokující práci, zjistil a zablokoval mnohem méně požadavků než AdGuard. 

AdLock-hlavní panel

Je to také o něco dražší, s jednoletou licencí s cenovkou 36 USD, která pokrývá šest samostatných zařízení. Máte také možnost zaplatit 90 USD za stejnou licenci, ale tentokrát na celý život.

Nastavení AdLock

K dispozici máte dvoutýdenní zkušební verzi, která vám umožní rozhodnout se, zda se vám služba líbí, a 30denní záruku vrácení peněz v případě, že nesplní vaše očekávání. Neexistuje nic na cestě k pokročilejší ochraně soukromí, jako je blokování WebRTC nebo ochrana IP, což je další důvod, proč je AdLock v porovnání se svými konkurenty tak daleko na seznamu.

8. Prohlížeč Opera

Vestavěný blokovač reklam Opera spolehlivě blokuje reklamy, ale je těžké přesně říci, jak se zarovná s našimi dalšími tipy, protože prohlížeč neposkytuje žádné statistiky o tom, kolik reklam se jí podařilo blokovat. Přestože se zdálo, že to funguje dobře – během provozu jsme neviděli mnoho reklam – Opera má velký problém s maskováním blokování reklam z webů.

Nastavení Opera-Adblock

Pokud víme, téměř každý web, který využívá detekci blokování reklam, vycházel z toho, že jsme blokovali reklamy pomocí Opery, což nás zamklo z mnoha různých webových stránek. To je obrovský problém pro blokování reklam a hlavní důvod, proč je Opera až na konec tohoto seznamu.

Zjištěno Opera-AdBlocker

Opera také neblokuje reklamy na Facebooku, díky čemuž si myslíme, že se nějakým způsobem vypořádalo s platformou pro zobrazování reklam, což není přesně dobrý vzhled funkce blokování reklam. Chcete-li se dozvědět více o prohlížeči jako celku, přečtěte si naši operní recenzi.

Opera-Facebook

Nejlepší bezplatný blokování reklam: uBlock Origin

UBlock Origin jsme již hlouběji popsali v tomto článku, takže se nebudeme obtěžovat opakováním zde. Stačí říct, že uBlock je prvotřídní blokovač reklam a skutečnost, že je zcela zdarma, je jen polevou na dortu. Pokud platíte peníze za blokování reklam, je to, co nechcete dělat, pak uBlock je vaše nejlepší volba.

  Nejlepší prohlížeč pro Mac v roce 2020: Opouštět Safari za sebou

Další možností, kterou byste si mohli vyzkoušet, je AdBlocker Ultimate, který je dodáván jako rozšíření Firefox i Chrome.

Nejhorší blokátory reklam

Kromě výše uvedených tipů existuje ještě více „blokátorů reklam“, které jsou o něco více než podvody. Ty spouštějí gamut z toho, že je opravdu špatné blokovat reklamy, aby byly systémy sběru dat, které se vás ani nesnaží dostatečně chránit..

Některé z těchto služeb, například AdBlock Pro a uBlock Plus, se záměrně přestrojí za použití názvů, které jsou podobné legitimním blokátorům reklamy, a doufají, že místo toho zamění uživatele, aby si stáhli svůj software. Jiní, například Smart Popup Blocker, Webutation nebo HD pro YouTube, nejsou tak záludní, ale stále nestojí za váš čas ani místo na disku.

Jedna služba – AdBlock Plus – je z velké části dokonale přijatelnou volbou pro blokování reklam, s jednou významnou výzvou: společnostem vyžaduje peníze, než jim umožní jejich reklamy. Většinou to nebude patrné, takže pokud se vám AdBlock Plus líbí, můžete jej i nadále používat, ale toto chování je přinejmenším významným střetem zájmů, ne-li hraničním podvodem.

Výběr nejlepších blokátorů reklam

Nejdůležitějším kritériem při rozhodování o tom, které blokátory reklamy jsou nejlepší, je samozřejmě jejich účinnost při blokování reklam. To zahrnuje působení jako blokování reklam na YouTube, ale také vyřazení dalších druhů videoreklam, otravných bannerových reklam, požadavků na sledování a dalších reklam, na které si vzpomenete..

Kromě základní funkce blokování reklam jsme se také zabývali tím, jak velkou službu každá služba nabízí. To se většinou točí kolem blokování různých sledovačů a nabízí zvýšenou ochranu soukromí. 

Někteří blokátory reklam také obchodují s konkrétními webovými stránkami, aby umožnili zobrazování reklam na jejich doménách, což je obrovský střet zájmů a může blokátory rychle zhoršit než zbytečné.

A konečně, protože reklamy jsou tak důležitou součástí online obchodů, mnoho z nich zavedlo opatření ke zjištění, kdy uživatelé blokují reklamy, a následně je omezují v přístupu k obsahu. Blokátor reklam, který dokáže obejít tato omezení, je okamžitě mnohem atraktivnější než blokování, které nedokáže.

Provádějte blokování reklam ve skutečnosti?

Z velké části ano. Blokátory reklam fungují tak, že prohledávají skripty spuštěné na webu a křížově je propojují se seznamem známých reklamních skriptů. Pokud se něco shoduje, skript se nemůže načíst, což má za následek, že se reklama nezobrazí. Ačkoli obvykle není možné doslova blokovat všechny reklamy, nejlepší blokátory reklam se dost zatraceně blíží.

Jsou blokátory reklam nezákonné?

Blokátory reklam jsou naprosto legální a při instalaci a používání při procházení Internetu se nikdy nenacházíte v žádném právním problému. I když byste určitě mohli učinit případ, že to bude krást (a jsme si jisti, že tam jsou někteří právníci, kteří to vyzkoušeli), nikdo se nikdy nestal před právními důsledky za použití blokování reklam.

Přestože se nedopustíte žádných zločinů instalací blokování reklam a procházením Internetu, je třeba mít na paměti, že žádný web, který navštívíte a který založí jeho obchodní model na reklamách, z vaší návštěvy neuvidí žádné příjmy. Pokud tedy jste velkým fanouškem konkrétního webu a chcete se podílet na tom, že bude fungovat i nadále, zvažte jeho zařazení na seznam povolených.

Závěrečné myšlenky

Na konci dne si můžete vybrat z mnoha možností blokování reklam. Pokud jste ochotni zaplatit malý poplatek, pak je AdGuard snadno nejlepší volbou, protože získáte pokrytí celého zařízení a vynikající výkon. 

Na druhou stranu, uBlock Origin a AdBlock jsou zcela zdarma a skvělé pro blokování reklam v prohlížeči, takže pokud je to místo, kde jsou vaše potřeby, můžete také jít s jednou z těchto možností, která vás nestojí penny.

Co si myslíte o našem výběru blokátorů reklam? Zažili jste s některou z nich špatné zkušenosti, nebo nám chyběl váš oblíbený výběr? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me