Nejlepší správce hesel pro rodiny 2020

S neustále se objevující hrozbou počítačové kriminality je těžké udržet si – mnohem méně svou rodinu – ochranu online. Jedním z nejjednodušších kroků, které můžete podniknout pro zabezpečení online, je použití správce hesel. Tyto nástroje nejen zvyšují bezpečnost vašich online účtů, ale také usnadňují procházení. 

Vytáhli jsme z našeho průvodce nejlepšími správci hesel a završili jsme pět možností, abychom vám představili nejlepšího správce hesel pro rodiny. Budeme mluvit trochu o každém a proč je to skvělá volba pro rodiny s dětmi a skvělá volba obecně. Pokud však někdo zaujme, přečtěte si jeho odpovídající recenzi. 

Pokud chcete pouze přímou odpověď, 1Password je nejlepší správce hesel pro rodiny s dětmi. Existují vynikající alternativy ve formě Keeper, RoboForm, Bitwarden a LastPass, ale je těžké porazit seznam funkcí 1Password pro rodiny. Pokud si nejste jisti, 1Password nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi, není nutná žádná kreditní karta. 

Než se dostaneme do našich výběrů, pojďme si trochu promluvit o tom, jak jsme si vybrali, a také o tom, co dělá určitá řešení ukládání hesel vhodnými pro rodiny s dětmi..

Nejlepší správce hesel pro rodiny

  1. 1Password
  2. Bitwarden
  3. Brankář
  4. LastPass
  5. RoboForm

1. 1Password

1Password se řadí mezi nejlepší správce hesel pro rodiny kvůli své škálovatelnosti a flexibilitě. Základní plán rodiny běží 4,99 $ měsíčně, je-li účtován ročně, s podporou až pěti členů rodiny. Na rozdíl od podobných plánů se službami, jako je LastPass, však můžete do svého účtu přidat více uživatelů. 

1password-starter-kit

Další členové rodiny stojí 1 $ na uživatele, což vám umožní rozšířit svůj plán tak, aby pokrýval tolik lidí, kolik potřebujete. Navíc 1Password nabízí s vaším odběrem pět účtů pro hosty. 

Tyto účty hosta můžete darovat ostatním uživatelům, abyste s nimi mohli sdílet přihlašovací údaje. Tímto způsobem může příjemce přijímat a používat přihlašovací údaje bez placení za vlastní předplatné 1 hesla.

Ačkoli 1Password není nejlevnější správcem rodinných hesel, není zdaleka drahý, vzhledem k funkcím, které nabízí. Můžete ukládat informace o kreditních kartách, štítky a neomezené úschovny, každá s vlastními hesly. Správce účtu může spravovat všechny tyto úschovny najednou a vybrat, kteří členové rodiny mají k čemu přístup. 

1prostory pro kontrolu hesel

Rodinný plán je dodáván se všemi funkcemi standardního předplatného 1 hesla. To zahrnuje aplikace pro Windows, MacOS, iOS, Android, Linux a Chrome OS a také rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Brave (přečtěte si naši Brave recenzi). 

Každý člen rodiny také získá 1 GB šifrovaného úložiště dokumentů a jeden rok obnovení položky pro odstraněné položky. 

Další důvody, které se nám líbí 1Password

1Password stojí nad smečkou díky svému vynikajícímu rodinnému plánu, ale také díky své výjimečné použitelnosti. Aplikace podporuje bezpočet typů vstupů, podporuje vše od hesel po softwarové licence. Kromě toho můžete přizpůsobit každé pole pro konkrétní položku, což vám umožní rozšířit nebo zmenšit nástroj na pole, která potřebujete. 

1password-add-entry

Jeho bezpečnost je také prvotřídní. 1Password, který soupeří dokonce s Dashlane, používá dva modely tajných klíčů, což znamená, že k odemčení účtu budete potřebovat hlavní heslo a druhý klíč. Tento druhý klíč je generován pomocí charakteristik vašeho zařízení a je šifrován vedle obsahu úložiště.

V praxi to znamená, že i kdyby se někdo měl naučit vaše hlavní heslo, nebude mít přístup k vašemu účtu. Druhý klíč funguje jako druh dvoufaktorové autentizace; váš druhý faktor se právě děje v pozadí. 

Kromě toho existují dvoufaktorové možnosti ověřování, včetně podpory nejlepších aplikací 2FA v okolí. 2FA přidává druhý krok k odemčení citlivých dat, ať už jde o časový kód přes mobilní webový prohlížeč, nebo o QR kód zaslaný na váš email. 

1Password nemá obchodní vícefaktorové možnosti ověřování OneLogin, ale pro osobní použití jsou tyto možnosti skvělé (přečtěte si naši recenzi OneLogin). Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi 1 hesel nebo můžete zdarma vyzkoušet, jak se vám služba líbí. 

  Nejlepší VPN pro Evropu v roce 2020: Starý svět, nová technologie

2. Bitwarden

Bitwarden je bezplatný, open-source správce hesel známý hlavně svým osobním plánem. Má však také velmi levný rodinný plán. Bitwarden nabízí za pouhých 1 $ měsíčně správu hesel až pro pět uživatelů a neomezené sdílení položek a sbírek mezi těmito uživateli.

bitwarden-slider1

Plán není tak robustní jako rodinný plán 1Password, ale za pětinu ceny je těžké si stěžovat. Kromě toho, co získáte s bezplatnou verzí, Bitwarden Families zahrnuje zprávy o stavu úložiště, 1 GB šifrovaného úložiště souborů a možnost hostit svá vlastní hesla. Stejně jako bezplatný plán můžete vždy použít cloud Bitwardenu také pro synchronizaci více zařízení.

Self-hosting je skvělá volba pro rodiny, zejména pokud již máte síťové úložiště nastaveno. Ačkoli budete potřebovat základní znalost sítě a znalost příkazového řádku, Bitwarden usnadňuje hostování zásobníku infrastruktury prostřednictvím Dockeru. Pomocí několika jednoduchých výzev si můžete nastavit vlastní server hesel. 

bitwarden-self-host-tutorial

Ve srovnání s heslem 1 je Bitwarden lepší pro ty, kterým nevadí, že si zašpiní ruce. Přestože je aplikace překvapivě snadno použitelná, ti, kteří rádi drtí, budou za své úsilí odměněni. Bitwarden vám dává plnou kontrolu nad tím, jak ukládáte, spravujete a zabezpečujete svá hesla. 

Další důvody, které se nám líbí Bitwarden

Software s otevřeným zdrojovým kódem dostává špatný rap za to, že se obtížně používá, a to z dobrého důvodu (další informace najdete v naší recenzi KeePass). Naštěstí Bitwarden tento nápad neudržuje. Použití je jednoduché, s místními aplikacemi pro MacOS, Windows a Linux a také s webovým rozhraním a rozšířeními prohlížeče. 

bitwarden ke stažení

Bezpečnost Bitwardenu je také prvotřídní. Používá model nulové znalosti – což znamená, že Bitwarden nikdy nevidí vaše hlavní heslo – spolu se šifrováním AES-256. Bitwarden dále hledal Cure53, aby provedl audit jeho služby. V říjnu 2018 našla tato německá firma pro kybernetickou bezpečnost některá malá zranitelná místa, ale poznamenala, že výsledky byly „velmi pozitivní“.

Není to tak flexibilní jako 1Password, pokud jde o záznamy, ale Bitwarden stále drží poznámky, hesla a informace o kreditní kartě. Ačkoli v několika oblastech chybí, je těžké si stěžovat, vzhledem k tomu, jak levný Bitwarden je. V kombinaci se svým uživatelským rozhraním a vynikajícím zabezpečením není důvod, proč jej nechat zastřelit. 

Další informace naleznete v naší recenzi Bitwarden nebo si zaregistrujte bezplatný účet a zjistěte, jak se vám líbí. 

3. Strážce

Správce hesel je mnohem lepší správce hesel, než tomu bylo dříve, s aktualizovaným rozhraním, rozšířeným seznamem funkcí a vynikajícím rodinným plánem. Za 4,99 $ měsíčně získáte pět soukromých trezorů, celkem 10 GB šifrovaného úložiště souborů, neomezené sdílení hesel a neomezené úložiště hesel (přečtěte si naši část Dashlane vs Keeper, jak se srovnává s dražší službou)

brankář-jezdec1

Stručně řečeno, je to přibližně stejné jako 1 heslo. Keeper přichází do své vlastní s doplňky. Přestože provozují pěknou penny, má Keeper celou řadu dalších služeb, které můžete spojit se svým předplatným. Mezi ně patří temný webový monitoring, více úložiště pro váš šifrovaný cloud a KeeperChat. 

KeeperChat je stejně drahý jako rodinné předplatné (můžete si koupit za 9,99 $ měsíčně). Funguje to jako perfektní doplněk ke správě hesel Keeperu. KeeperChat je end-to-end šifrovaná aplikace pro zasílání zpráv, která nabízí stažení zpráv, soukromé mediální galerie a další. Díky tomu může každý ve vaší rodině komunikovat na zabezpečeném kanálu. 

To znamená, že přidání všech těchto dobrot je drahé, a proto Keeper přichází na třetím místě. Přesto, pokud jste přešli na náhradní, Keeper je jedním z nejlepších správců hesel v okolí. Funkce jsou vynikající, bezpečnost je zdravá a použitelnost soupeřů nejlepší z nejlepších. 

Další důvody, které se nám líbí Keeper

Keeper měl dříve obtížně použitelnou webovou aplikaci, navzdory svému atraktivnímu exteriéru. Naštěstí vývojový tým vyřešil všechny problémy s použitelností, které jsme zažili s jeho dřívější verzí. Keeper je nyní radost používat, a to vše při zachování jedné z jeho základních funkcí: vlastní záznamy. 

kontrola držitele-kontrola-bezpečnost

Ve výchozím nastavení Keeper podporuje informace o kreditní kartě, hesla a adresy. Stejně jako 1Password však Keeper podporuje vlastní pole, což vám umožňuje změnit záznam na cokoli, co se vám líbí. Po dokončení můžete své záznamy barevně označit, uspořádat podle názvu nebo data, vytvořit zástupce a změnit jejich rozvržení. 

  ExpressVPN vs PIA: Dva rychlé VPN VPN se odehrají v roce 2020

Keeper ukazuje, že jednoduchost je klíčová, pokud jde o správu hesel. Další informace o rozhraní Keeperu a jeho dalších funkcích naleznete v naší recenzi Keeperu. Pokud byste to raději udělali sami, Keeper nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi. 

4. LastPass

LastPass se umístila na prvním místě v našem nejlepším průvodci heslem na zadní straně svého vynikajícího bezplatného osobního plánu. Ačkoli LastPass je nejlépe známý pro svůj volný plán, nabízí také solidní rodinný plán. LastPass Families s cenou 4 $ měsíčně chrání šest uživatelů se všemi funkcemi standardního předplatného. 

lastpass-slider1

Pro každého uživatele vašeho účtu jsou k dispozici prvotřídní funkce – jako je sdílení jednoho uživatele, nouzový přístup a vícefaktorové ověřování. Plán Rodiny má však několik jedinečných rysů. 

K dispozici je centrální panel rodiny, kde můžete přidávat, odebírat a spravovat uživatele, a také neomezené sdílené složky, které vám umožní snadno přesunout přihlašovací údaje k vašim rodinným příslušníkům. 

Navíc je LastPass snadno použitelný. Tato aplikace je založena výhradně na prohlížeči a umožňuje vám přístup k datům trezoru bez ohledu na to, na jakém zařízení se právě nacházíte. Tam můžete spravovat své záznamy, nastavit LastPass Authenticator a přijmout bezpečnostní výzvu LastPass, kde jsou vaše hesla hodnocena proti zbytku komunity na základě jejich bezpečnosti.. 

lastpass-review-security-challenge

LastPass je však z nějakého důvodu na čtvrtém místě. V roce 2015 došlo k narušení dat, když hackeři ukradli databáze uživatelských dat. Útočníci se nevydali s žádnými užitečnými informacemi – všechna data úložiště byla šifrována – ale událost je stále znepokojivá. Naštěstí po pěti letech od porušení nedošlo k ohrožení jediného uživatelského účtu. 

Ačkoli je děsivé, nešťastné porušení LastPass neznamená, že je méně bezpečné než ostatní možnosti na našem seznamu. Stejně jako naše další tipy, LastPass používá model nulových znalostí a šifrování AES-256, což je téměř nemožné crackovat. Pokud něco, porušení skutečně ukazuje, jak skutečně je bezpečný model zabezpečení LastPass. 

Další důvody, které se nám líbí LastPass

LastPass bezplatný plán stojí nad lotem (přečtěte si náš KeePass vs LastPass kus), ale existuje několik výhod plynoucích z placeného předplatného. Jednou funkcí poskytovanou placením je LastPass for Applications. Tento místní nástroj vám umožní vzít vynikající automatické vyplnění LastPass v prohlížeči a použít jej v místních aplikacích. Už žádné kopírování a vkládání hesel z vašeho prohlížeče. 

I když platíte, plán zdarma LastPass má určité výhody. Protože se k účtu může přihlásit kdokoli, můžete snadno sdílet hesla s uživateli mimo vaši rodinu. Pokud chcete například sdílet své heslo Netflix s někým, stačí jen vytvořit účet LastPass zdarma.. 

Přestože LastPass nenabízí tolik funkcí jako 1Password nebo Bitwarden (přečtěte si náš kousek Bitwarden vs. LastPass), je to blízko a za nízkou cenu. Více se o LastPassu dozvíte a jak to funguje v reálném světě v naší úplné recenzi LastPassu. 

5. RoboForm

RoboForm často nedosahuje místa v našich průvodcích. Nejedná se o špatný správce hesel – vlastně ani zdaleka – ale úplně nezasáhl značku stejným způsobem jako 1Password, Dashlane nebo Bitwarden. Pro rodiny však svítí. Za méně než 4 $ měsíčně nabízí RoboForm ochranu heslem až pro pět uživatelů. 

roboform-column-editor

Cena je vynikající, vzhledem k tomu, že RoboForm nabízí pět svých licencí všude za cenu dvou. Přestože plánu chybí některé z funkcí centrální správy 1Password, stále můžete snadno sdílet záznamy mezi uživateli na vašem účtu. Každý člen rodiny má také výhody předplatného Everywhere, včetně zálohování cloudu a synchronizace mezi více zařízeními. 

 

To znamená, že je jasné, že RoboForm není vyroben speciálně pro rodiny. Nedostatek centrálního řízení znamená, že neexistuje žádný protokol aktivit ani sdílení celého úschovny. Odeslání položky nebo složky uživateli ve vašem účtu je jednoduché, ale udělení úplného přístupu do trezoru není možné. 

Existují také některé problémy s použitelností. Ačkoli použití RoboFormu není ze své podstaty obtížné, uživatelské rozhraní je ve srovnání s našimi ostatními záznamy znatelně datováno. RoboForm představuje položky v hierarchii esketu Windows Explorer. Není těžké se obejít, ale další správci hesel zajišťují organizaci položek s větší milostí. 

  NordVPN vs Mullvad: Giant bojuje za krtek v roce 2020

roboform-editor

Další důvody, které se nám líbí RoboForm

Dílčí uživatelské rozhraní RoboForm je tvořeno neuvěřitelnou flexibilitou. Ještě více než Bitwarden si můžete RoboForm přizpůsobit jakýmkoli způsobem. To zahrnuje vlastní klávesové zkratky pro různé funkce, zatímco je aplikace minimalizována, a také rozhodnutí o tom, jak je zpracováno automatické vyplňování a jak funguje vyhledávací lišta v aplikacích.. 

roboform-settings

Tyto možnosti sice nejsou nutné, ale pro ty, kteří se rádi věnují, jsou vítaným doplňkem. Navíc je RoboForm levný. S pouhými 4 dolary za měsíc u pěti účtů je snadné prohlédnout si trápení použitelnosti RoboForm, zejména s tím, kolik toho může nabídnout na cestě přizpůsobení. 

Více se o našich zkušenostech s RoboFormem můžete dozvědět v naší recenzi RoboForm. Případně se můžete zaregistrovat do rodiny RoboForm, která nabízí 30denní zásadu vrácení peněz. 

Výběr nejlepšího správce hesel pro rodiny

Při výběru nejlepšího správce hesel pro rodiny je samozřejmě nezbytný víceuživatelský plán. Podle naší definice je víceuživatelský plán jakékoli předplatné, které má výhody osobního plánu, ale také přichází s jednoduchými možnostmi sdílení. Tímto způsobem můžete snadno zaměnit záznamy s ostatními členy rodiny. 

Kromě toho jsme vyhledali správce hesel, kteří nabízejí centrální oblast pro správu všech uživatelů na vašem účtu. Přestože jsme se správou uživatelů nešli tak hluboce, jako jsme to udělali v našem nejlepším správci hesel pro průvodce malými podniky, určitá základní kontrola nad oprávněními a vlastnictvím záznamů je pěkná. 

Na základě víceuživatelského plánu jsme hledali správce hesel, kteří nabízejí výraznou slevu na nákup víceuživatelského plánu za několik osobních licencí. Ve stejném duchu jsme také zvažovali škálovatelnost pro velké rodiny, i když je to obtížné v řešeních zaměřených na rodinu.. 

Za cenu jsme zastřelili méně než 5 $ pro nejméně pět uživatelů. To znamená, že máme jeden záznam, který jde nad rámec toho, pokud se rozhodnete koupit nějaké doplňky. Přesto, pokud je váš rozpočet omezený, existují manažeři hesel, jako je Bitwarden, kteří mohou každý měsíc chránit celou vaši rodinu přibližně za babku. 

Použitelnost a funkce

Správce hesel není dobrý, pokud jej rodina nepoužívá. Z tohoto důvodu jsme se zaměřili na nástroje, které nabízejí vynikající použitelnost. Tímto způsobem, pokud máte nějaké členy rodiny na plotě o přijetí nového systému, bude přechod snadný. Správce hesel v ideálním případě usnadňuje procházení a není obtížnější. 

Použitelnost je klíčová, ale také funkce. Věci, jako je cestovní režim 1Password a šifrovaná aplikace Keeper pro zasílání zpráv, je zastřelily na vrchol žebříčku, zatímco možnosti, jako je RoboForm, se nacházejí hned vedle. To znamená, že funkce hrály roli hlavně v žebříčku tohoto seznamu, ne v tom, zda správce hesel získal na něm místo. 

Přestože jsou naše příspěvky hodnoceny způsobem, který je pro nás nejlepší, každá z pěti možností poslouží vaší rodině dobře. 1Password je naše doporučení pro většinu lidí, ale další možnosti, jako jsou Bitwarden a RoboForm, mohou být pro vás to pravé, v závislosti na rozpočtu a potřebných funkcích.. 

Poznámka o zabezpečení

Při výběru nástroje pro správu hesel je samozřejmě nejdůležitější zabezpečení. Prověřili jsme každou z možností, nalili jsme technickou dokumentaci, rozhovory se zástupci podpory a naše vlastní interní testování, abychom zajistili, že vaše data budou v bezpečí. Můžete si přečíst naše srovnání hesla Dashlane vs 1Password a nahlédnout do toho, jak hluboko jde o bezpečnost. 

Přestože jsme tu a tam zmínili zabezpečení pro každý z našich tipů, nemusíte tomu věnovat velkou pozornost, když se rozhodujete. Naše pět možností má vynikající zabezpečení, díky čemuž jsou vaše citlivá data v bezpečí. 

Závěrečné myšlenky

Pokud jde o správce hesel pro rodiny s dětmi, 1Password se řadí na první místo. I když je to drahé kolem 5 $ měsíčně, 1Password přichází s dlouhým seznamem funkcí, včetně 1Password X a omezených průchodů pro hosty. Navíc je to jeden z nejbezpečnějších správců hesel, který má díky svému jedinečnému modelu dvou tajných klíčů. 

Pokud chcete zachránit několik kostí, Bitwarden je vynikající alternativou, která nabízí většinu funkcí 1Password za pětinu ceny. Keeper je také solidní volbou, ačkoli to začne svítit, pouze pokud jste ochotni koupit si doplňky pro své předplatné. 

Jaký správce hesel používáte pro svou rodinu? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me