Nejlepší VPN pro Evropu v roce 2023: Starý svět, nová technologie

Evropa je směsicí zemí. Každá země je známá něco jako slavný orientační bod, historická událost nebo úžasná architektura. Nemluvě o rozmanitých kulturách a rozmanitostech jídla. Ať už cestujete nebo se usazujete v konkrétní zemi, je moudrou volbou chránit se online pomocí jedné z našich nejlepších sítí VPN pro Evropu..

Je vhodné používat virtuální privátní síť, ať jste kdekoli. Jsou vybaveny funkcemi, jako je zabezpečení, které vás může ochránit před nebezpečím online. Navíc můžete změnit svou IP adresu a získat tak omezení minulosti, jako jsou geobloky. Některé země cenzurují svůj internet více než jiné. Velký Firewall v Číně je dobrým příkladem toho, jak špatné to může být.

Potřeby každého se liší, jak můžete vidět v našich dalších článcích VPN, a existují důvody, proč byste měli mít prospěch z používání VPN kromě zabezpečení. Možná jste se přestěhovali a chybí vám vaše televizní pořady. Síť VPN vám umožní spoof vaši polohu a přístup k pořadům, na které jste zvyklí, plus jakýkoli jiný omezený obsah jiné země.

Možná budete chtít sledovat konkrétní show na Netflixu, ale není dostupná ve vaší zemi. Knihovna Netflixu se v jednotlivých zemích značně liší. Americká verze má největší počet pořadů, takže k ní mnoho lidí chce přístup. Náš kus zákazu Netflix VPN jde do podrobností.

Pokud cestujete, možná zjistíte, že nemáte přístup k účtu online bankovnictví ani k jiným důležitým službám. Mnoho bank umožňuje zákazníkům přihlásit se pouze ze stejné země. Pomocí VPN změňte svou IP adresu na tuto zemi a budete se moci přihlásit jako obvykle.

Podle hodnocení internetové hrozby organizované trestné činnosti v roce 2023 je Evropa velkým cílem finančně motivované počítačové kriminality. Síť VPN s dobrým zabezpečením vám pomůže udržet si bezpečí a neublíží vám ani instalace slušného antiviru.

Zákony a nařízení online jednotlivých zemí se také liší. Je dobré s nimi udržovat krok, abyste se nedostali do potíží. Pokud chcete torrentovat, některé země mají přísnější tresty pro ty, kdo se dopustí porušení autorských práv.

Mnoho vlád se navíc podílí na online dohledu. Síť VPN by vás před takovými invazivními programy chránila.

Existují však evropské země, které jsou méně rušivé a mají k dispozici přísné právní předpisy na ochranu vašeho soukromí, například Švýcarsko, Norsko a Island. Přečtěte si náš článek o tom, které země mají nejlepší zákony na ochranu soukromí, aby se dozvěděly více.

Nyní se podívejme na země s invazivními systémy dohledu a dalšími důvody k obavám.

Země v EU

Ze 44 zemí v Evropě je pouze 28 z nich v EU, alespoň pokud jde o Spojené království. Od května 2023 se tyto země musely řídit obecným nařízením o ochraně údajů. GDPR posiluje stávající ochranu údajů občanů EU. Společnosti, které nedodržují předpisy, jsou vydávány vysoké pokuty.

Německo

V Německu jsou některé kategorie online řeči nezákonné. Cokoliv, co chválí nacismus, je zakázáno a popírání holocaustu je federální zločin, za který lze uložit až pět let vězení. Ohovárání náboženství a formování teroristických skupin je podle německého trestního zákoníku nezákonné.

Pokud chcete torrentovat, měli byste vědět, že šíření materiálů chráněných autorskými právy v Německu je nezákonné a trestné pokutou nebo vězením. Je známo, že autorští trollové sledují populární torrenty německých IP adres, aby zachytili lidi v aktu.

Uvádí se, že se shromažďují metadata uživatelů a Federální zpravodajská služba spolupracovala s Národní agenturou pro bezpečnost USA. Přečtěte si více v našem nejlepším díle VPN pro Německo.

Spojené království

Spojené království má invazivní pravidla ochrany soukromí. Zákon o vyšetřovacích silách, známý také jako Snoopersova charta, poskytuje orgánům činným v trestním řízení a dalším agenturám ve Velké Británii dohled, jako je prohlížení vaší internetové historie bez oprávnění. Další legislativa povoluje dohled, ale novinář Ewan MacAskill říká, že zavedl nejrozsáhlejší kontrolní pravomoci v západním světě.

Pokud se chystáte navštívit, podívejte se na naši nejlepší VPN pro Spojené království.

  Jak získat španělskou IP adresu v roce 2023: Přesuňte se přes Madrid

Francie

Francie přijala opatření k řešení hrozeb terorismu od útoků v Paříži v roce 2015. Svoboda internetu byla ovlivněna zvýšenou pravomocí online cenzury a dozoru. Uživatelé jsou sledováni poskytovateli internetových služeb a podezřelé chování je předáváno zpravodajským službám.

Také byla vytvořena tajná biometrická databáze, která obsahovala údaje 60 milionů občanů. Úřady uvedly, že je to nezbytné pro národní bezpečnost.

Navíc podle francouzského zákona proti pirátství vám může být udělena statná pokuta nebo vám může být dokonce zakázán přístup na internet, pokud šíříte obsah chráněný autorskými právy. V našem nejlepším průvodci VPN pro Francii je více o zemi.

Řecko

Pomluvy a urážky prezidenta mohou vést k trestním sankcím, jako je pokuta nebo vězení. Pokud se případ týká veřejného činitele, může být trest přísnější.

Online komunikace nejsou v Řecku chráněny zákony na ochranu soukromí, což znamená, že úřady mohou legálně provádět dohled, jak chtějí, jak zdůrazňujeme v našem nejlepším průvodci sítí VPN pro Řecko..

Švédsko

Švédsko je známé tím, že je největším spotřebitelem pirátského obsahu, ale úřady byly nuceny jednat. Švédská vláda nařídila Bahnhofu, jednomu z nejlepších švédských poskytovatelů internetových služeb, aby mu poskytl podrobnosti o těch, kteří porušují autorská práva.

Iniciativa Spridningskollen navíc využívá speciální software k vyloučení těch, kteří stahují obsah chráněný autorskými právy. Pokud bude chycen, můžete čelit pokutě až 250 $ za porušení. Pro více informací se podívejte na naši nejlepší VPN pro Švédsko.

Irsko

Irsko není velké v oblasti cenzury a dalších invazivních zákonů, ale úřady mohou vaši online komunikaci zachytit. Děje se to pro boj proti závažným zločinům a pro ochranu bezpečnosti státu. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si náš nejlepší článek pro VPN pro Irsko.

Mimo EU: Rusko

Ruská internetová svoboda nechává hodně touhy. Obsah související s politickou opozicí, konfliktem na Ukrajině a komunitou LGBT je blokován. V roce 2023 bylo nařízeno poskytovatelům internetových služeb, aby zablokovali 8 000 pirátských webů v boji proti porušování autorských práv. Úřady zvýšily podíl v roce 2023 tím, že nařídily VPN blokovat také weby.

Rusko začalo blokovat služby VPN v roce 2023. Poskytovatelé VPN, kteří souhlasili s tím, že uživatelům zabránili v návštěvě blokovaných webových stránek, mohli pokračovat v provozu. Pokuty byly uloženy poté, co mnozí odmítli vyhovět, ale požadavek nebyl úspěšně implementován. V našem věnovaném ruskému zákazu VPN je toho více.

Za propuštění separatismu nebo extremismu lze podle ruského trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody a podněcování k nenávisti může mít za následek šestileté uvěznění. Aktivisté LGBT byli také potrestáni za to, že se vyjádřili online.

Rusko používá monitorovací nástroj SORM, který umožňuje bezpečnostním službám sledovat internetový provoz prostřednictvím poskytovatelů internetových služeb. Zákon Yarovaya poskytuje orgánům přístup k uživatelským datům. Přečtěte si naši nejlepší část VPN pro Rusko, pokud plánujete navštívit zemi.

Nejlepší VPN pro Evropu 2023

Co dělá VPN nejlepším pro Evropu

V našich recenzích VPN byste si mohli vybrat kteréhokoli z poskytovatelů, ale musíte se ujistit, že ten, kterého vyberete, je pro Evropu vhodný. VPN mají mnoho funkcí, ale některé jsou lepší než jiné.

Kvůli mnoha předpisům v celé Evropě si chcete vybrat VPN, která má velkou bezpečnost a přepínač zabíjení. Zabezpečení vás ochrání před nebezpečím, jako je počítačová kriminalita. Přepínač zabíjení přeruší vaše připojení k internetu, pokud VPN selže, a chrání vaše citlivé informace před zvědavýma očima.

Důležité je také soukromí, které je oddělené od zabezpečení. Vyberte si VPN se zásadami ochrany osobních údajů, které ukazují, že nebude uchovávat záznamy o vašich online aktivitách.

Měli byste také vybrat ten, který má velkou síť serverů, zejména v Evropě. Čím více serverů je k dispozici na co největším počtu míst, tím je větší šance na omezení. Pokud chcete přistupovat k obsahu omezenému na konkrétní zemi, ujistěte se, že poskytovatel má servery.

Pokud chcete sledovat své oblíbené pořady na Netflixu, budete potřebovat ten, který dokáže projít jeho detekčním systémem VPN, a existuje jen několik takových. Naše nejlepší VPN pro Netflix kousek má vyhrazená doporučení.

Rychlost je dalším důležitým faktorem, zejména pokud plánujete streamovat nebo torrentovat. Nikdo nemá rád pomalé časy načítání, takže vyberte rychlý. Měl by mít také neomezenou šířku pásma, abyste nedosáhli limitu.

Dalšími faktory, které byste mohli chtít zvážit, jsou zařízení, která podporuje, jak snadné jsou jeho klienti, kolik zařízení lze připojit současně, jak dobrý je zákaznický servis a kolik to stojí.

  Avast SecureLine VPN vs NordVPN: Koho Beats koho v roce 2023?

1. Nejlepší VPN pro Evropu: ExpressVPN

ExpressVPN je nejlepší VPN pro Evropu, protože zatrhává všechna pole a je celkově nejlepší VPN. Má vynikající zabezpečení s 256bitovým šifrováním AES, což je nezbytné, pokud navštívíte přísné země, jako je Rusko. Existují také silné zásady bez protokolování, takže vaše online aktivity nebudou zaznamenány. Jeho vestavěný přepínač zabíjení je ve výchozím nastavení povolen, takže se nemusíte starat ani o to.

Web ExpressVPN

Registrace ExpressVPN

ExpressVPN-nejrychlejší

Možnosti ExpressVPN - tunel

ExpressVPN-Plná aplikace

Předchozí

další

Jeho serverové rozšíření je obrovské, s více než 3000 servery ve 94 zemích. To zahrnuje více než 45 evropských zemí, což je více, než jakýkoli jiný poskytovatel nabízí. Další informace najdete v naší recenzi ExpressVPN.

S rychlostí nebudete mít potíže, protože je to nejrychlejší VPN na trhu. Zahrnuje také neomezenou šířku pásma. Spojte je se skutečností, že se může dostat do většiny mezinárodních verzí Netflixu, jakož i do dalších streamovacích služeb, a není divu, že to bylo první v naší nejlepší VPN pro streamování a nejlepší VPN pro články Netflix. Umožňuje také torrentování.

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

ExpressVPN má klienty pro Windows, MacOS, Linux, Android a iOS a také rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Safari. Rozhraní se snadno používá a je dobrou volbou pro začátečníky. Najednou lze připojit až pět zařízení, což by mělo stačit.

Jeho zákaznická podpora je dobrá. K dispozici je velká databáze znalostí o malých problémech a nepřetržitá podpora živého chatu a e-mailu. Pokud máte technické problémy, může být lepší používat e-mail.

ExpressVPN je jednou z dražších VPN. To znamená, že nabízí vynikající služby, takže stojí za to peníze. Navíc, pokud zvolíte delší předplatné, ušetříte peníze z dlouhodobého hlediska. V případě, že se obáváte o registraci, máte k dispozici 30denní záruku vrácení peněz.

2. NordVPN

NordVPN je další dobrá volba pro Evropu. Je to skvělý poskytovatel, který je v mnoha ohledech podobný ExpressVPN, jak můžete vidět v naší přímé zprávě. Její zabezpečení patří mezi nejlepší s přidáním šifrování double-hop, které zvyšuje bezpečnost tunelu VPN. Součástí služby je přepínač zabíjení a je zavedena přísná zásada no-logs.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

Předchozí

další

Společnost NordVPN má po celém světě více než 5 000 serverů, z toho 2 369 je rozloženo do 36 evropských zemí. Jeho rychlosti jsou dobré, ale mohou se zpomalit, pokud se připojíte k vzdálenému serveru. Přepínání serverů je však rychlé a přichází s neomezenou šířkou pásma.

Budete se moci bez problémů dostat do streamovacích služeb, jako je Netflix. Pokud chcete torrentovat, potěší vás, že je to naše nejlepší VPN pro torrentování. Přečtěte si naši recenzi NordVPN pro lepší pohled na službu.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

NordVPN lze instalovat na Windows, MacOS, Android a iOS. Klienti se snadno používají a můžete připojit až šest zařízení současně.

Pokud narazíte na problémy, můžete pomocí své užitečné databáze znalostí vyřešit drobné problémy. Kdykoli můžete kontaktovat zaměstnance prostřednictvím živého chatu a e-mailu. Živý chat vám poskytne nejrychlejší reakci, ale personál je v každém případě užitečný.

Měsíční sazba společnosti NordVPN je cenově dostupná a služba je velkou hodnotou za peníze. Přesto můžete ušetřit peníze registrací na delší plán. K dispozici je 30denní okno pro vrácení peněz, které vám poskytne dostatek času na jeho otestování.

3. CyberGhost

Můžete také použít CyberGhost pro Evropu. Poskytuje dobrou bezpečnost a má přísnou politiku bez protokolování. K dispozici je vypínač zabíjení, který je trvale zapnutý, takže se tím nebudete muset starat. Přečtěte si o tom více v naší recenzi CyberGhost.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

Předchozí

další

Síť serverů CyberGhost je velká, s více než 4 000 servery po celém světě, včetně ve více než 30 zemích v Evropě. Její rychlosti jsou vysoké, ale stejně jako u NordVPN se mohou zpomalit na velké vzdálenosti. Nejsou k dispozici žádné omezení šířky pásma. CyberGhost umožňuje torrentování a může se dostat do většiny streamovacích služeb.

Další důvody, proč se nám CyberGhost líbí

Klienti jsou k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS. Rozhraní bylo aktualizováno nedávno. Snadno se používá, ale může to chvíli trvat, než si na to zvyknete.

CyberGhost je dobrá volba, pokud máte mnoho zařízení, která chcete připojit současně, protože umožňuje až sedm. Díky tomu bylo druhé místo na seznamu nejlepších VPN pro více zařízení. To znamená, že sedm je také limitem pro instalace.

  Jak získat polskou IP adresu v roce 2023: Putování Varšavou

Nápověda je k dispozici, pokud ji potřebujete. První zastávkou je rozsáhlá databáze znalostí, která pokrývá většinu problémů. Živý chat je k dispozici 24/7, ale nejlépe se používá pro jednoduché dotazy. Pokud máte technický problém, je lepší použít e-mail.

CyberGhost je levný, pokud se rozhodnete pro dlouhodobý plán. Měsíční cena není dobrá. Můžete využít jeho sedmidenní zkušební verzi dostupnou pro Android a iOS a zjistit, zda se vám to líbí. Existuje také záruka vrácení peněz, která platí pro všechny platformy. Jedná se o 14denní okno pro měsíční plán, ale pro delší plány získáte 45 dní.

4. TorGuard

TorGuard je dobrý poskytovatel, zejména pokud máte zkušenosti s VPN. Má silné zabezpečení s přizpůsobitelným nastavením a celou řadu protokolů. Jakmile se připojíte k serveru, automaticky je aktivován přepínač zabíjení. Navíc existuje pevná zásada no-logs.

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

Předchozí

další

Má přes 3000 serverů, z nichž některé jsou ve 30 evropských zemích. Jeho rychlosti jsou vysoké, ale mohou se lišit v závislosti na místě a úrovni zabezpečení, které jste nastavili. Přepínání serverů je však nepříjemné, protože k tomu musíte odpojit VPN. To znamená, že budete mít prospěch z neomezené šířky pásma. TorGuard také umožňuje torrentování.

Streamování je však zasaženo a chybí. Během našeho testování nemohl TorGuard získat přístup k verzi Netflix nebo BBC iPlayer v USA nebo Velké Británii. To znamená, že nabízí vyhrazené IP adresy pro streamování podle zemí, do kterých se dostanete, a neměl žádný problém s ostatními streamovacími službami. Díky vyhrazeným adresám IP se stal nejlepším místem v naší nejlepší síti VPN pro cestovatele.

Další důvody, proč se nám líbí TorGuard

TorGuard lze použít na Windows, MacOS, Android a iOS. Klienti se snadno používají, ale nastavení na mobilních zařízeních může být bolest. Ve výchozím nastavení můžete připojit až pět zařízení, ale pokud potřebujete více, můžete si zakoupit až 20 za každé 1 $. Přečtěte si o tom více v naší recenzi TorGuard.

Pokud potřebujete pomoc, možnosti jsou různé. Jsou k dispozici praktičtí svépomocní průvodci a fórum online, ale pokud chcete chatovat se zaměstnancem, je méně přístupné než jeho soupeři. Existuje možnost live chatu, ale TorGuard ji zadal externě. To znamená, že to není dobrá volba pro technické dotazy. Možnost e-mailu je však.

Cena není špatná a vy můžete ušetřit peníze tím, že se přihlásíte na delší období. TorGuard inzeruje bezplatnou sedmidenní zkušební verzi, ale je to opravdu sedmidenní záruka vrácení peněz, protože za její použití musíte zaplatit předem.

5. AirVPN

Náš poslední výběr pro Evropu je AirVPN. Je to dobrý poskytovatel, který nabízí vynikající, přizpůsobitelné zabezpečení, ale postrádá jiné oblasti, a proto je poslední. Naše recenze AirVPN jde podrobněji.

airvpn přihlášení

seznam serverů airvpn

rychlosti airvpn

airvpn obecná nastavení

oblast klienta airvpn

Předchozí

další

Neposkytuje přepínač zabíjení. Místo toho má síťový zámek, který blokuje veškerou komunikaci, pokud neprochází VPN. To není špatné, ale to znamená, že je vždy zapnuté, i když jste odpojeni od serverů AirVPN. AirVPN však nabízí vynikající zásady ochrany osobních údajů, které tvrdí, že záznamy neuchovávají.

Jeho rozšíření serveru chybí ve srovnání s našimi dalšími možnostmi. Přesto nabízí 136 serverů v 15 evropských zemích. Její rychlosti jsou nekonzistentní, ale většinou nejsou špatné. Pokud jde o streamování, Netflix je blokován, ale dokáže se dostat do jiných streamovacích služeb, jako je Hulu. Navíc umožňuje torrentování.

Další důvody, které se nám líbí AirVPN

AirVPN lze použít pro Windows, MacOS, Android a iOS. Rozhraní je dobré, pokud má datový vzhled. To znamená, že nováčci mohou mít potíže s používáním. Můžete připojit až pět zařízení současně.

Pokud máte problém, můžete použít nápovědu online FAQ nebo fórum. Neexistuje však žádný živý chat, takže pokud chcete hovořit se zaměstnancem, musíte vyplnit online formulář pro e-mailovou podporu.

Cena je uvedena v eurech, ale není to špatná sazba. Není však nabízena žádná náhrada. K dispozici je bezplatná zkušební verze, ale musíte si ji vyžádat. Můžete si také vybrat třídenní možnost za 1 euro a vyzkoušet si ji.

Závěrečné myšlenky

Doufáme, že jsme vám pomohli vybrat vhodnou síť VPN pro Evropu. Nezapomeňte si vybrat jeden s dobrým zabezpečením a ochranou soukromí a také s dobrým rozšířením evropského serveru. Pokud chcete streamovat, budete potřebovat ten, který je schopen dostat se do požadovaných služeb. Nejlepší je vybrat rychlý, který má také neomezenou šířku pásma.

ExpressVPN je nejlepší VPN pro Evropu, protože nabízí vynikající zabezpečení a soukromí, stejně jako mnoho serverů na kontinentu. Je také rychlý, nemá omezení šířky pásma a je skvělý pro streamování. Navíc s 30denní zárukou vrácení peněz není co ztratit. Víme, že je nemožné obstarávat každou evropskou zemi, ale ExpressVPN dělá tu nejlepší práci.

Pokud máte zkušenosti s používáním VPN pro Evropu nebo nám něco uniklo, dejte nám vědět v sekci komentářů. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me