Recenze Webroot SecureAnywhere – Aktualizováno do roku 2023

Webroot SecureAnywhere Recenze

Webroot SecureAnywhere je rychlé a efektivní antivirové řešení, které se může pochlubit některými z nejúčinnějších bezpečnostních opatření, jaké jsme viděli. Ačkoli to není dokonalé, je to rozhraní může použít nějaké vylepšení pro jednoho, je to silný uchazeč o pozornost většiny lidí. Přečtěte si naši podrobnou recenzi.

webroot-slider1

webroot-slider2

webroot-slider3

webroot-slider4

Předchozí

další

Webroot je v antivirové hře téměř 15 let a jeho zkušenosti ukazují. Je to jeden z nejrychlejších antivirů a jeho cena je konkurenceschopná. Obzvláště jsme fanoušci některých jeho jedinečných funkcí, jako je režim karantény.

Zjistili jsme však, že je nepřehledná navigace, zejména pokud jde o možnosti zákaznické podpory. V antiviru je spousta míst, kde by trochu pozornosti k detailům šlo dlouhou cestu. Kromě těchto problémů je testování zabezpečení znepokojivě řídké.

V této recenzi antivirového programu Webroot projdeme výhody a nevýhody podrobného výběru tohoto programu. Dáme programu praktický test, podíváme se na všechny jeho funkce a dokonce otestujeme jeho zákaznickou podporu. Nakonec vám dáme verdikt: stojí za to koupit?

V minulosti byl Webroot na našem seznamu nejlepších antivirových programů. Nedostatek laboratorního testování a záměna kanálů zákaznické podpory však může zabránit tomu, aby se znovu dostal na seznam. Pokud vás jeho rychlost a dostupnost přitahují, 14denní bezplatná zkušební verze je skvělá volba vyzkoušet si to pro sebe.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Webroot SecureAnywhere

Funkce

Pro takové malé stahování – přichází již za 5 MB – má Webroot obrovské množství zabalené do antiviru. Zahrnuté bezpečnostní funkce jdou nad rámec toho, co většina antivirů nabízí, což je před konkurencí. Jeho režim karantény je také hvězdným doplňkem antiviru.

Oddíl „Zabezpečení počítače“ aplikace obsahuje všechny základní antivirové funkce. To zahrnuje ochranu v reálném čase, webový štít a dokonce i firewall. Je hezké vidět firewall zahrnutý, protože mnoho antivirů žádný takový nemá, například Avira (přečtěte si naši Avira recenzi).

Ve své nejdražší vrstvě Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete získáte také cloudové úložiště. To zahrnuje 25 GB záložního úložiště vašich zařízení na cloudových serverech společnosti Webroot. Funkce čističe disků systému Webroot je také k dispozici pouze v této úrovni.

Webroot přináší do nástroje pro skartování souborů jedinečný twist. Místo toho, abyste museli program otevírat, můžete snadno povolit nastavení, které vám umožní jednoduše kliknout pravým tlačítkem myši na soubor a úplně jej vymazat.

webroot-secureerase

Když odstraníte soubor z počítače, zůstane místo, které zabírá v paměti, samotné, dokud nebude znovu potřeba. Drtiče souborů, například Webroot’s, přepíšou toto místo v paměti a celý soubor zcela vymytí z počítače.

Štít identity

Webrootův identifikační štít funguje na pozadí a je svázán s jeho ochranou před webem a phishingem. Blokuje weby, které ukradnou vaše data, a také vás ochrání před napadenými weby a spuštěnými škodlivými skripty.

identita webrootu

Je to skvělá výhoda, abyste zůstali v bezpečí online, ale vždy je také dobré chránit se. Podívejte se na naše tipy, jak zabránit krádeži identity.

Přestože je tento štít identity obecně skvělý, je nešťastné, že Webroot nemá pro bankovní weby nic konkrétního, jako to dělá Bitdefender (přečtěte si naši recenzi Bitdefenderu). Tuto ochranu identity lze skutečně vylepšit pomocí plně zabezpečeného prohlížeče.

Správce hesel

Ve vrstvě Internet Security Plus a výše se Webroot sdružuje ve správci hesel spolu s antivirovou ochranou. Tento správce hesel není vytvořen společností Webroot, ale je nabízen prostřednictvím partnerství s LastPass.

Úplný přehled funkcí LastPassu a to, zda stojí za to předplatné LastPass Premium nabízené s Webrootem, najdete v naší recenzi LastPass. Milujeme jeho bezplatný plán, ale dáváme přednost placeným plánům jiných správců hesel.

LastPass Premium nepředstavuje nejlepší seznam našich správců hesel, ale jeho spolupráce s Webroot je solidní volbou, pokud byste raději spojili antivirovou ochranu a ochranu heslem dohromady.

Pískoviště SafeStart

Jednou z definujících funkcí Webrootu je nástroj karantény. Toto není nabízeno v mnoha antivirových programech (další příklad viz Ochrana hrozeb ZoneAlarm Antivirus threat ochrana před hrozbami) a nejsme si zcela jisti proč. Je to neuvěřitelně užitečný nástroj pro zkoumání potenciálně nebezpečné aplikace.

webroot-sandbox

Jakmile vyberete spustitelný soubor, který chcete otestovat, můžete program spustit normálně nebo za určitých specifických podmínek. Například váš základní uživatelský účet je například administrátor a chcete vidět, jak program funguje, pokud má přístup k účtu správce.

Webroot poté spustí program a poskytne vám protokoly o tom, co přesně se snaží udělat. Tyto protokoly jsou pro průměrného uživatele těžko srozumitelné, ale karanténa zabrání programu, aby ve vašem počítači udělal něco škodlivého.

Dvoufaktorové ověření

Zabezpečení účtu Webrootu je poněkud nepohodlné, ale je skvělé, pokud se malware pokouší přihlásit k účtu. První překážka je druhé heslo, které musíte nastavit při vytváření účtu.

Přihlašovací stránka vás poté požádá o zadání dvou znaků z tohoto hesla, například prvního a šestého znaku. Toto je neobvyklý způsob, jak ověřit něčí účet, ale ocení se.

webroot-2fa

Kromě této nabídky zabezpečení podporuje Webroot tradiční dvoufaktorovou autentizaci nebo 2FA. 2FA je systém, který vyžaduje, aby se uživatel přihlásil pomocí svého hesla i jednorázového kódu.

Ačkoli 2FA lze implementovat pomocí textových zpráv, e-mailů nebo telefonních hovorů, Webroot si vybral softwarový token. Když nastavíte svou 2FA, naskenujete QR kód do vaší aplikace 2FA (pokud si nejste jisti, který chcete použít, podívejte se na nejlepší 2FA aplikace). Poté máte kód, který se pravidelně mění, a zadáte jej spolu s heslem.

Tato úroveň zabezpečení je u antiviru neobvyklá, ale je to skvělý doplněk. Zabraňuje tomu, aby se kdokoli přihlásil k vašemu účtu, pokud nemá telefon v ruce. Tím zabrání hackerům nebo škodlivému softwaru vzdáleně měnit nastavení účtu.

Přehled funkcí Webroot SecureAnywhere

Logo Webroot SecureAnywherewww.webroot.com

Začíná od 417 $ za měsícVšechny plány

Funkce

Správce hesel

Skartovačka

Podpora více operačních systémů

Rodičovská kontrola

Vyčištění disku

VPN

Profily

Ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webové kamery

Monitorování v reálném čase

Zabezpečený prohlížeč

Ochrana stahování

Ochrana proti phishingu

Firewall

Operační systém

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Android

iOS

Použitelnost

Desktopové uživatelské rozhraní

Mobilní aplikace

Rozšíření prohlížeče

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Výukový program pro video

Různé

Zdarma plán

Ceny

Ceny produktu Webroot jsou poměrně přijatelné, i když nejsou tak levné jako konkurenti, jako je Norton (viz přehled Norton Security). Přestože přidává několik skvělých funkcí na nejvyšší úrovni, Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete, doporučujeme vám jít o jednu níže a doplnit o aplikace třetích stran.

I když může být o něco dražší získat stejné množství úložiště od jednoho z našich nejlepších poskytovatelů cloudového úložiště, kvalita, kterou získáte, bude pravděpodobně vyšší, a dokonce i na nejnižších úrovních budete moci celý svůj pevný úložný prostor uložit. jet na cloud.

Základní Webroot SecureAnywhere AntiVirus nedoporučujeme jednoduše kvůli nedostatku dalších zařízení. Každý má smartphone v těchto dnech a vy potřebujete získat zabezpečení nejen na ploše, ale na všech svých zařízeních.

Další úroveň, Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus, nabízí mobilní aplikace a limit tří zařízení. Jeho dostupnost z něj činí sladké místo. Ve svém rozpočtu budete mít spoustu místa na to, abyste se mohli podívat na poskytovatele cloudových úložišť, jako je naše oblíbená bezplatná volba, pCloud (další informace najdete v našem přehledu pCloud).

Přestože Webroot nemá žádný bezplatný plán – na rozdíl od antivirů, jako je AVG (přečtěte si náš přehled AVG AntiVirus) – má k dispozici 14denní bezplatnou zkušební verzi, pomocí které můžete zjistit, zda program pro vás funguje.

Uživatelská přívětivost

Obecně je Webroot uživatelsky přívětivý. Na silnici jsou nějaké hrboly, ale my jsme se příliš nesnažili najít všechny funkce a nastavení. Nepřehledné uživatelské rozhraní však způsobilo některé problémy a my jsme nebyli ohromeni jeho nedostatkem pozornosti k detailům.

Webroot web je snadno navigovat a nainstalovat. Zjistili jsme, že je nepříjemné, že antivirový program byl zkontrolován, jakmile byl stažen, bez možnosti jej zrušit. Už jsme to viděli u antivirů, jako je Sophos Home, ale nikdy to nebude méně otravné.

Každá služba je uvedena na hlavní stránce Webrootu s podrobnějšími nastaveními, pokud na ně kliknete. Toto je velmi kompaktní pohled, ale může to vypadat trochu přeplněně. Například, Trend Micro Antivirus + má podobné rozvržení, ale dokáže to udělat jednoduše.

webroot-options

Karta Zabezpečení počítače však v nabídce nastavení nemá žádné možnosti plánování nebo skenování. To by bylo mnohem méně matoucí, kdyby Webroot seskupil každou stránku podle funkce, namísto toho, aby se to všechno snažilo na jednu.

Webroot zřejmě aktualizoval svůj webový portál, aniž by odpovídajícím způsobem aktualizoval aplikaci. Každá část má tlačítko „Další informace“, ale všechny odkazují spíše na stejnou domovskou stránku než na příslušnou stránku funkcí.

To není velký problém, protože domovská stránka obsahuje odkazy na každou funkci, takže jste opravdu jen o jedno kliknutí navíc. Nedostatek pozornosti k detailům v antivirových programech však může být znepokojujícím znakem.

Lidská intervence

Webrootova stránka „blokovaný web“ jde nad rámec většiny ostatních antivirů. Získáte možnost označit web jako bezpečný, což znamená, že člověk znovu zkontroluje, zda je třeba jej zablokovat, a pokud to není hrozba, tato osoba jej ve výchozím nastavení odblokuje pro všechny, kteří používají Webroot..

webroot blokovaná stránka

Pozornost věnovaná detailům však na této stránce chybí. Jeho autorská práva pocházejí z roku 2023, ačkoli společnost Webroot do roku 2023 vydala dvě verze programu.

Zabezpečení aplikace

Ochrana heslem a captcha samotné aplikace je jednou z méně uživatelsky přívětivých, ale bezpečnějších možností, které má Webroot. To je vždy skvělý nápad, protože první věcí, kterou virus obvykle dělá, je deaktivace nebo převzetí jakéhokoli antivirového softwaru, který jste nainstalovali.

Ve výchozím nastavení je ochrana heslem vypnuta, ale ochrana captcha je povolena. To znamená, že pokud změníte některá kritická nastavení, například plán skenování, budete vyzváni k vyplnění captcha k potvrzení změn.

webroot-captcha

Obě tato nastavení jsou trochu nepohodlná, ale nepohodlí stojí za to pro zvláštní ochranu. Pokud virus dokáže okamžitě antivirový program deaktivovat, máte potíže bez ohledu na to, jak dobře vás program jinak chrání.

Snímání

Ve výchozím nastavení prohledává webroot váš počítač každý den kolem 10:00. To je nepříjemné, a to zejména v denní době, kdy většina lidí bude počítač používat. Webroot to však může uniknout kvůli malému dopadu jeho skenování na zařízení.

Z pohledu uživatelského zážitku to je místo, kde svítí Webroot. Její ochrana založená na cloudu znamená, že jeho skenování neprovádí počítač, na kterém je, ale jeho servery. To vám umožní používat počítač bez problémů během skenování.

Možnosti antivirové kontroly jsou základní, ale obsahují všechny možnosti, které realisticky potřebujete: rychlá kontrola, úplná kontrola, vlastní kontrola a „hluboká kontrola“, která zahrnuje kontrolu rootkitů a trojských koní.

Abychom otestovali jeho výkon, provedli jsme každé prověřování kromě vlastního prověřování. Rychlé skenování nám dalo nápadný nárůst CPU, asi o 30 procent vyšší na jeho vrcholu. Skončilo to však za 15 sekund, což způsobuje, že tento bodec není ani relevantní.

webroot-Completescan

Možnost úplného skenování nás ve skutečnosti varovala, že průměrný uživatel ji nikdy nebude potřebovat. Procesor se ještě zvýšil, maximalizoval se asi na 50 procent, ale v průměru došlo ke zvýšení využití CPU o 20 procent. Dokončení trvalo nejméně 8 hodin.

Hluboké skenování

„Hloubkové prověřování“ je výchozí režim skenování pro Webroot. Spíše než prohledávání celého souboru, Webroot odešle podpis souboru svým cloudovým službám a bude vypadat hlouběji, pokud ještě není nalezen na jeho serverech. Díky tomu je tato metoda skenování nízká, pokud jde o zdroje, a rychlá.

Hloubkové prověřování se zaměřuje pouze na to, jaké programy jsou aktuálně spuštěny a co může být spuštěno v nejbližší budoucnosti. Tento proces může dočasně ponechat v počítači inertní virus, ale jeho ochrana v reálném čase blokuje virus, aby ve skutečnosti nic neudělal.

Proces skenování trval pouhých 50 sekund. Během svých špiček využil dobrý kus našeho procesoru – až 40 procent na maximum – ale to se netýká skenování, které trvá méně než jednu minutu.

Ochrana

Abychom otestovali možnosti ochrany Webrootu, provedli jsme to vlastními testy na našich zařízeních. Také jsme shromáždili výsledky laboratorního testování. Obecně je laboratorní testování lepší způsob, jak posoudit ochranu než osobní použití, proto klademe větší důraz na ty, kteří jsou v našem konečném hodnocení.

Pokrytí testů Webrootu je docela špinavé. Jedna z laboratoří, na které se spoléháme, AV-Comparatives, tento software neposoudila od roku 2012, takže jsme nemohli jeho výsledky použít. AV-Test nedávno přezkoumal Webroot, ale poslední recenze před tímto byla v roce 2013.

Webroot na zprávě AV-Testu z června 2023 nevedl dobře. Antivirus byl v blokování nulových zneužití výrazně pod průměrem v oboru a měl obrovské množství falešných pozitiv. Antivir však laboratorní počítače příliš nezpomalil a jeho ochrana před rozšířeným malwarem byla srovnatelná s průměrem odvětví.

MRG Effitas

Poslední laboratoř, kterou konzultujeme, je MRG Effitas, který naposledy testoval Webroot ve svém hodnocení Q3 2023 360 stupňů & Osvědčení. I když je nyní rok a půl staré, číslo opravy naznačuje, že od této zprávy nedošlo k žádné velké opravě.

MRG Effitas udělil společnosti Webroot certifikaci úrovně 2, nejvyšší, kterou nabízí. Zmeškal jen 0,3 procenta veškerého malwaru a zablokoval každý příklad ransomwaru a finančního malwaru. Blokování adwaru však nešlo dobře a konkurenti, jako je Avast, byli poraženi (další informace najdete v naší recenzi Avast).

Webroot však při testu výkonnosti vyšel na špičce. To porazilo každého konkurenta s velkým rozpětím, upevnit jeho místo jako rychlý a efektivní antivirus.

MRG Effitas také podrobil Webroot skrze svou tvrdou simulaci bankovnictví v Q2 2023. Bylo certifikováno jako bezpečné použití pro bankovnictví, blokování veškerého finančního malwaru a absolvování testu botnet. Certifikováno bylo méně než polovina testovaných antivirů.

Selhalo testování simulátoru, když byl škodlivý kód vložen do bankovní stránky, ale jen velmi málo antivirů v testu to prošlo. Každý antivir, který prošel, měl zabezpečenou funkci prohlížeče, ale stačí mít jeden nestačil. Kaspersky například tento test také selhal, přestože má zabezpečený prohlížeč (viz naše recenze Kaspersky Anti-Virus).

Praktické testování

S špinavou historií testování Webrootu jsme se chtěli ujistit, že si sami dáme ruku na antivirový program a provedeme nějaké testy. K dokončení těchto testů jsme použili organizaci Anti-Malware Testing Standards Organization – nebo AMTSO – a WICAR, webový web pro testování zneužití.

Webroot v těchto testech působil působivě. Nejprve zablokoval celý web WICAR tak, že obsahoval škodlivý software, který jsme dosud neviděli. To je spravedlivé, vzhledem k tomu, že celý účel webu je bezpečně simulovat využití webu.

Také se jí podařilo zablokovat všech 13 webových zneužití a 12 z nich přišlo s elegantními chybovými zprávami, které nám daly vědět, proč byla stránka zablokována. Jedná se o pěkný další krok, protože mnoho antivirů tiše zneužije tyto exploity, aniž by uživateli kdy řeklo, proč se stránka nenačítala..

Výkon Webrootu v testech AMTSO byl podobně působivý. Zablokoval dokonce i phishingovou stránku, což je neobvyklé i u antivirů, které požadují phishingovou ochranu. Když jsme testovali komprimované soubory, umožnilo nám stáhnout soubory ZIP i RAR.

Webroot to však byla záměrná volba, ne dohled. Pokud by se malware pokusil skutečně poškodit testovací zařízení, byl by blokován jeho ochranou v reálném čase. Oba tyto soubory byly odstraněny při příštím prověřování, které jsme provedli, podle očekávání.

Celkově byl výkon Webrootu v našich praktických testech tak silný, že pro nás bylo matoucí, že jeho laboratorní testy jsou tak zastaralé. Rádi bychom viděli aktualizované testování programu, zejména proto, že ochrana typu cloud se může postupem času vyvíjet.

Podpěra, podpora

Podpora Webrootu je poměrně robustní, ale má několik vtípků, které ztěžují navigaci. Pokud společnost dokáže odstranit bolestivé body, tento systém by porazil většinu svých konkurentů.

Stejně jako mnoho jiných antivirů, i webroot neodvedl skvělou práci a ujistil se, že odkazy v jeho programu odpovídají aktualizovaným cestám na webu. Existuje odkaz pro získání přístupu k zákaznické podpoře v aplikaci, ale pošle vás na jasně zastaralou stránku.

Pokud však přistupujete k zákaznické podpoře prostřednictvím svého webu, skončíte na správné, úhledné stránce. Bylo by skvělé, kdyby vás program nasměroval sem, když jste měli problém, nebo vám umožnil vložit lístek ze samotného programu.

podpora webrootu

V průběhu této antivirové kontroly jsme několikrát zmínili pozornost společnosti Webroot o podrobnostech, a to je jen další příklad. Společnost si udělala čas na aktualizaci své stránky podpory, ale nepovažovala za nutné aktualizovat také všechna místa, která odkazují na portál podpory,.

Její znalostní databáze je také matoucí pro navigaci. Namísto prezentace seznamu možností a umožnění navigace v nabídkách a určení toho, co potřebujete, musíte mluvit s chatovací botou.

Jakmile sdělíte, o jaký problém jde, chatovací bota vám poskytne relevantní články o znalostní bázi. To je bolestivé, protože nemáte představu, kolik článků je na dané téma, protože je nevidíte všechny. Můžete vidět pouze to, co si bot myslí, že byste mohli chtít.

Vypadá to jako podpora chatu, kterou nabízejí některé antivirové programy, například McAfee (viz naše recenze McAfee Total Protection). Protože však nejste nikdy spojeni s člověkem, můžete se nekonečně obíhat v kruzích.

Webroot má také komunitní fórum, které kupodivu také má svou vlastní verzi databáze znalostí. Fórum je aktivní, zaměstnanci jej sledují a denně reagují. Společnost také propaguje podporu Twitter a Facebook, jakož i řadu videonávodů.

webroot-video

Pokud všechny výše uvedené možnosti nefungují, nabízí Webroot také 24/7 systém prodeje vstupenek a telefonní linku nabízenou během pracovní doby. Vždy si vážíme antivirů, které se nevzdávají telefonické podpory, i když je údržba nákladnější.

Také jsme zjistili, že odpověď Webrootu na dobu odezvy je také nevýrazná. Po odeslání letenky v pracovní den ráno jsme nedostali žádnou odpověď celý den. To je neobvyklé a odkládací.

Verdikt

Webroot je dobrou volbou pro antivir, pokud máte rozpočet, ale potřebujete více než jeden z nejlepších bezplatných antivirů. Je cenově dostupný a rychlý a zabírá téměř žádný prostor ve vašem počítači. Obzvláště jsme ohromeni možnostmi dvoufaktorové autentizace a funkcí karantény.

Jsme však znepokojeni špatnými výsledky laboratorních testů. V antivirovém prostředí, ve kterém se právě nacházíme, téměř každý antivirus funguje při laboratorním testování obdivuhodně a skutečný rozdíl spočívá ve funkcích. Vzhledem k těmto informacím je těžké doporučit jeden z mála antivirů, které ve skutečnosti v laboratoři zaostaly.

Máte s Webrootem vlastní zkušenosti? Co si myslíte o antiviru? Dejte nám vědět v komentářích. Jako vždy, díky za čtení.