Si ta shikoni Luciferin në vitin 2023: Djallin që e dini

Lucifer është një shfaqje televizive e bazuar në një seri librash komik me të njëjtin emër, i cili u botua nga DC Comics. Në seri, Lucifer, një engjëll i rënë, vendos të shkojë në Los Angeles dhe të argëtohet në vend që të sundojë në ferr. 

Ai nuk e fsheh faktin se ai është në të vërtetë djalli, në të vërtetë, krejt e kundërta: Ai mburret me të dhe përpiqet t’i bindë të gjithë, por askush nuk e beson atë. Gjatë serisë Lucifer, ai takohet me një detektiv të Departamentit të Policisë në Los Angeles, Chloe Decker dhe fillon të ndihmojë atë për të zgjidhur rastet e vrasjeve.

Lucifer u kap fillimisht nga FOX, duke transmetuar në vitin 2016, por u anulua në 2023 pas tre sezoneve. Sidoqoftë, atëherë Netflix vendosi t’i jepte një shans Luciferit. Një muaj pas njoftimit për anulimin, Netflix zgjodhi shfaqjen dhe e rinovoi atë për një sezon të katërt.

Si të shikoni Lucifer Online

Nëse doni të shihni Luciferin në internet, ju keni shumë mundësi. Një prej tyre është Netflix, një nga shërbimet më të mëdha të transmetimit në internet me më shumë se 148 milion përdorues dhe mijëra shfaqje dhe filma në të gjithë botën. 

Në përgjithësi, Netflix është një shërbim solid, por cilësia dhe përzgjedhja e ofertës së saj varet nga vendi ku jeni. Kjo është për shkak se Netflix ka vetëm të drejta transmetimi për disa tituj në disa vende.

Edhe pse Lucifer u bë një shfaqje televizive Netflix, ai ende nuk është i disponueshëm në çdo vend të botës. Kjo është për shkak se Lucifer është bërë një seri Netflix Originals që nga sezoni i katërt e tutje. Kjo do të thotë se sezoni i katërt është në dispozicion vetëm në Netflix. 

Këtu mund të gjeni: Vetëm sepse Netflix zotëron të drejtat e transmetimit për sezonin e katërt, kjo nuk do të thotë se zotëron gjithashtu të drejtat e transmetimit në seritë e mëparshme në çdo vend. Ndërsa Lucifer është lehtësisht i arritshëm përmes Netflix në Sh.B.A dhe Kanada, gjërat janë të ndryshme në Evropë.

si-të-shikojnë-Luciferi-Netflix

Për shembull, në Gjermani nuk mund ta shihni aspak Luciferin, ndërsa në Rumani dhe Bullgari, Netflix ka të katër sezonet. Në U.K, nga ana tjetër, ju mund të shihni vetëm sezonin e katërt sepse ndërmarrjet e tjera zotërojnë të drejtat e mediave për sezonet një deri në tre.

Sidoqoftë, nuk ka shqetësime, pasi ka VPN dhe mënyra të tjera që ju lejojnë të shijoni Netflix dhe gjithçka që ofron. Ju mund të shikoni sugjerimet tona për VPN më të mirë për Netflix, si dhe artikullin tonë se si të mposhtni ndalimin e Netflix VPN. 

Nëse me të vërtetë dëshironi të shikoni Luciferin, por nuk do të ndjeheni sikur të përdorni Netflix, provoni Hulu. Muaji i parë është falas, por pas kësaj, ju do të duhet të regjistroheni në një nga tre paketat e tyre. 

Hulu nuk duket se është prekur shumë nga mosmarrëveshja për të drejtat e mediave dhe ka tre sezonet e para të Luciferit. Për fat të keq, megjithatë, ju nuk mund ta shikoni Hulu jashtë SH.B.A. për atë arsye, ju mund të dëshironi të shikoni në VPN tonë më të mirë për Hulu.

Në fund të fundit, nëse vërtet dëshironi të shijoni të katër stinët e Luciferit, duhet të merrni vetë një llogari Netflix dhe një VPN të mirë, e cila duhet të bëjë hile.

Si ta shikoni falas Lucifer Online

Para se të filloni të kërkoni opsione falas për të parë Lucifer në internet, së pari duhet të kontrolloni nëse transmetimi në internet është i ligjshëm në vendin ku jetoni. Në disa vende, transmetimi nuk është një punë e madhe dhe mund të shikoni Lucifer online falas, por disa vende mund të kenë ligje të rrepta kundër tij. Në çdo rast, thjesht për ta luajtur atë të sigurt, duhet të kontrolloni VPN-në më të mirë për sugjerime transmetuese.

si-të-shikojnë-lucifer-free-streaming-putlocker

Interneti ju lejon të shikoni shumë gjëra falas. Luciferi është njëri prej tyre. Ju mund ta shikoni djallin në disa site të ndryshme transmetimi, si PutLocker dhe Couchsurfer. Sidoqoftë, çmimi që ju paguani për transmetimin e Luciferit është i ndryshëm: siguria e laptopit tuaj. 

Të dy Couchsurfer dhe PutLocker ju japin qasje falas në Lucifer dhe shumë seri dhe filma të tjerë, por ato janë gjithashtu të ngarkuar me viruse dhe pop-ups me qëllim të keq, të cilat mund ta infektojnë pajisjen tuaj. 

Sigurohuni që po përdorni një nga bllokuesit më të mirë dhe softverët antivirus. Edhe vizita në sit mund të jetë e rrezikshme pa mbrojtjen e duhur.

Si të shikojmë Luciferin në Kodi

Një mënyrë tjetër e shikimit të Lucifer falas është duke përdorur Kodi, një aplikacion shumë-platformë për teatër në shtëpi, i cili fillimisht u zhvillua nga Xbox përsëri në 2004.

Ju mund ta shkarkoni dhe instaloni Kodi në pothuajse çdo pajisje, duke përfshirë Linux, Windows, iOS dhe Android (mësoni më shumë se si të përdorni Kodi në udhëzuesin tonë). Shkarkimi dhe instalimi i Kodi në vetvete është plotësisht i ligjshëm dhe një nga opsionet më të mira falas për të organizuar filmat dhe serialet tuaja. 

Qëndrimi në anën ligjore, megjithatë, varet nga mënyra e përdorimit të Kodi, sepse jo gjithçka që ju bëni në Kodi është e ligjshme. Shtesat, për shembull, nuk janë legale si rregull. 

Nëse nuk dëshironi që policia të trokasë në derën tuaj (Luciferi nuk do të jetë aty me ta), ju mund të dëshironi të kontrolloni nëse shtesat janë të ligjshme ose jo para se të vendosni t’i shkarkoni ato. 

si-të-shikojnë-lucifer-free-streaming-kodi

Ne i gjetëm të katër stinët e Lucifer në shtesën Poseidon. Ju mund ta merrni këtë shtesë duke instaluar depon e Kodil. Vetëm sigurohuni që po përdorni lidhjen e duhur të instalimit, sepse këto ndryshojnë çdo javë. 

Një tjetër gjë për të cilën duhet të mendoni me të vërtetë është përdorimi i një VPN për të shmangur problemet. Nëse dëshironi të jeni në anën e sigurt, duhet të shikoni VPN-në tonë më të mirë për udhëzuesin Kodi.

Lucifer Torrents

Së fundmi, le të flasim për përralla. Torrentët janë një mënyrë e fuqishme – por mbase jo më e ligjshme – për të parë falas Lucifer në internet. Ju mund ta gjeni serinë në disa site torrentesh, siç janë Knaben, The Pirate Bay dhe LimeTorrents.

Do përrua ofron madhësi të ndryshme skedarësh dhe ju lejon të zgjidhni midis tyre. Ju mund të shkarkoni episodet e vetme ose të tërë sezonet; varet nga ju. 

si-të-shikojnë-lucifer-free-streaming-knaben

Përdorimi i torrenteve është i paligjshëm, dhe ne këshillojmë këdo me disa para në xhep kundër tij. Ose kaloni direkt në Netflix ose përdorni një VPN për përrua. Nëse me të vërtetë ndjeheni si përrua, patjetër që duhet të shikoni rishikimin tonë të NordVPN, pasi ky është një nga VPN-të më të mira për përrua.

Mendimet përfundimtare

Ju mund ta keni dëgjuar proverbën, “Më mirë djallin që e dini sesa djallin që nuk e dini.” Epo, në këtë rast, kjo nuk është përfundimisht e vërtetë. Nëse nuk e keni parë Luciferin, provojeni. Shtë një shfaqje e shkëlqyer dhe e disponueshme në të gjithë internetin. 

Pavarësisht nëse janë Netflix, Hulu, shërbime pa transmetim ose përrua, mund të shikoni Luciferin pothuajse kudo. Ju mund ta admironi djallin duke bërë gjëra jo aq të këqija edhe në freeTV. 

Whatfarë mendoni për Luciferin? E keni shikuar? Whatfarë mendoni për opsionet tona të shikimit? A dini ndonjë nga ato që janë më të mira? Na tregoni në komentet më poshtë. Si gjithmonë, faleminderit që lexove.