GeForce Now vs Project xCloud: Nvidia a Microsoft Square Off v roce 2023

GeForce Now je teď v pořádku a Nvidia ho uvolňuje na patách Google Stadia s dlouhým seznamem počítačových her. Přestože se snadno nachází mezi nejlepšími cloudovými herními službami, není dokonalý, pokud jde o snadnost použití a podporu her, nestačí, jak si můžete přečíst v naší recenzi GeForce Now.

Projekt xCloud, odpověď Microsoftu na služby jako Stadia a GeForce Now, má své vlastní problémy, včetně omezeného pokrytí a podpory her. Dosud však není plně vydán a funkce, které jsou v současné době k dispozici, ukazují mnoho slibů do budoucna (podrobnější pohled na službu si můžete přečíst v recenzi projektu xCloud).. 

V tomto srovnání GeForce Now vs Project xCloud hodíme ty dva do ringu, abychom zjistili, která možnost je lepší. Během série sedmi kol budou naši konkurenti obchodovat s funkcemi, podporou hry, snadným používáním, výkonem, pokrytím, podporou platforem a stanovováním cen, aby zjistili, co vyjde nahoře. 

Nastavení boje: GeForce Now vs Project xCloud 

GeForce Now a Project xCloud se budou hádat v sedmi kolech, přičemž každá se dotkne jiného aspektu cloudových her. Během kol budeme mluvit trochu o každé službě a proč preferujeme jednu před druhou. Za každé kolo udělíme bod a ten, kdo má na konci více bodů, bude naším vítězem. 

Pár kol se však shoduje s osobními preferencemi, na které poukážeme, když jdeme dál. Například vítěz v sekci „pokrytí“ závisí na tom, kde se nacházíte. GeForce Now nemá podporu pro většinu zemí v Asii, to však nijak nezmění, pokud jste v Severní Americe nebo Evropě. 

Z tohoto důvodu doporučujeme přečíst si kola, abyste pochopili rozdíly mezi našimi konkurenty a ne jen sklouzli vítěze. Stále budeme bodovat za službu, o které se domníváme, že je celkově lepší. To však neznamená, že je to pro vás nejlepší služba.

1

Knihovna her

Projekt xCloud, stále ve zkušební době, podporuje omezený počet her. To znamená, že chování Microsoftu při přidávání her je pro budoucnost slibné. Po spuštění, xCloud vydal s asi 50 titulů, z nichž většina byly tituly první strany. O několik měsíců později Microsoft zdvojnásobil velikost knihovny a přidal řadu titulů třetích stran. 

Přestože knihovna Project xCloud pravděpodobně poroste znovu, je stále uzamčena v přibližně 100 hrách. Seznam je působivý, s podporou Halo 5, Gears 5, Tales of Vesperia a dalších, ale není na úrovni Shadow nebo PlayStation Now (přečtěte si naši recenzi na PlayStation Now). Stále se připravujeme na integraci Xbox Game Pass. 

Zatím není k dispozici, ale společnost Microsoft říká, že má v plánu integrovat Xbox Game Pass s xCloud, což povede k posílení seznamu o dalších zhruba 200 her. Jsme přesvědčeni, že knihovna bude nakonec velká (Microsoft říká, že xCloud je již schopen provozovat zhruba 3 500 titulů). 

To znamená, že jsme znepokojeni náklady. Microsoft zatím neoznámil, pokud budete muset za hry platit, což je hlavní faktor podpory her. 

Za hry s Nvidia GeForce Now budete muset platit, pokud nechcete jít s tituly zdarma ke hře, jako jsou Fortnite a Counter-Strike: Global Offensive. GeForce Now podporuje podobně jako Shadow hry ve službě Steam. Abyste je mohli hrát z cloudu, musíte si hru koupit a aktivovat ve službě Steam. 

geforce-now-library

To znamená, že GeForce Now nefunguje stejným způsobem jako Shadow, jak si můžete přečíst v naší recenzi Shadow a Shadow vs GeForce Now. Vydavatelé musí dát zelenou, aby jejich hry fungovaly na platformě, což znamená, že knihovna je omezená. 

GeForce Now podporuje stovky her – skutečný počet se podle dne mění, jak se zdá – zdá se však stále mnoho opomenutí. 

Tam jsou některé těžké hitters, včetně Borderlands 3, Sekiro: Shadows Die dvakrát, Zaklínač 3 a Mordhau. Někteří vydavatelé však na platformě vůbec nejsou. Například Square Enix nepodporuje GeForce Now, takže nemůžete hrát žádnou ze her Final Fantasy nebo Tomb Raider.. 

  Jak se dívat na žraločí nádrž v roce 2023: Krev ve vodě

Ve srovnání s robustnější službou cloudových her, jako je Shadow, GeForce Now zaostává. Přesto podporuje mnohem více her než Project xCloud. 

Kromě toho vás licence následuje, i když zrušíte předplatné GeForce Now (vždy můžete hrát hru ze Steam normálně). Zatím nevíme, jak v tomto ohledu bude fungovat projekt xCloud, takže v tomto kole dáváme výhru GeForce Now.

Round: Game Library Point pro GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo projektu xCloud

2

Ceny

Nebudeme tak důkladní, jak to obvykle děláme v tomto kole, protože oba naši konkurenti se mění, pokud jde o stanovení cen. 

GeForce Now je plně propuštěn se dvěma úrovněmi služeb: bezplatnou a placenou. Bezplatná úroveň je uzamčena a nabízí hodinové relace přehrávání a streamování v plném rozlišení HD. Pokud platíte, budete mít přístup k šestihodinovým herním sezením, žádné frontě a sledování paprsků paprsků v reálném čase.. 

Zakladatelé, placený plán GeForce Now, zatím nemají stanovenou cenu. Pokud si koupíte nyní, získáte zdarma 90 dní přístupu a poté zaplatíte 5 $ měsíčně. To je však pouze za prvních 12 měsíců. Poté Nvidia zvýší cenu, i když zatím to ještě neoznámila. 

Vypadá to jako backhanded marketingová taktika, obvykle vyhrazená pro povrchní mobilní aplikace. Počáteční cena je levnější než cokoli jiného, ​​takže obvykle levné služby, jako je Vortex, vypadají drahé (přečtěte si naši recenzi Vortex). Tato cena se však změní a my nemáme podezření, že půjde dolů. 

Projekt xCloud nemá žádné informace o cenách, protože ještě není vydán. Jediným způsobem, jak se dostat na cloudovou herní platformu společnosti Microsoft, je požádat o přístup a doufat v to nejlepší. 

Bohužel stále čekáme, až Microsoft oznámí budoucí ceny. Pokud bychom však spekulovali, očekávali bychom, že xCloud poběží kolem 20 $ měsíčně, pokud by zahrnoval Xbox Game Pass a Xbox Live. 

Přesto hádáme, což je nejlepší, co můžeme udělat právě teď. Nvidia GeForce Now vyhrává toto kolo jednoduše proto, že si nyní můžete službu koupit. To znamená, že naše hodnocení se pravděpodobně změní, jakmile oba naši konkurenti budou mít konkrétní ceny. 

Kolo: Cenový bod pro GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo projektu xCloud

3

Funkce

Projekt xCloud jako služba nemá žádné vlastní funkce (Microsoft se jasně zaměřuje na výkon, nikoli na funkce). Přesto jako služba Xbox máte přístup k funkcím normálně na Xbox One, včetně přátel, úspěchů a dokonce i Microsoft Rewards. V aplikaci xCloud nemáte přístup k uživatelskému rozhraní Xbox, ale vaše úspěchy a podobně jsou stále sledovány. 

xcloud-4

Tyto funkce mají smysl, protože server xCloud je v podstatě jen vnitřností čtyř konzol Xbox One S plněných do pláště serveru. To však představuje určité problémy, pokud jde o čas načítání. Ačkoli nyní zastaralá konzola společnosti Microsoft vypadá na mobilních zařízeních skvěle, stále načítáte hry ze standardních pevných disků. 

Přechod na generaci konzolí Xbox Series X a PS5 je vše o polovodičovém úložišti. Jak můžete číst v našem nejlepším externím průvodci SSD, je to dobrá věc, protože disky SSD poskytují výrazně rychlejší doby načítání. Není jasné, zda společnost Microsoft upgraduje své servery xCloud, jakmile bude dodána nová konzole. Nyní to ale stojí za tradiční pevné disky. 

Podpora platformy GeForce Now a řadiče

Aplikace GeForce Now je holá kostí – více o tom v kole „snadného použití“ – služba však stále nabízí mnoho funkcí. První na řadě je podpora platformy. 

GeForce Now může běžet na Windows, MacOS, Android a Nvidia Shield, což vám umožní hrát hry bez ohledu na to, na jaké obrazovce se právě nacházíte. Naopak, Project xCloud je v současné době k dispozici pouze na zařízeních Android s technologií Bluetooth 4.0 nebo vyšší. 

GeForce Now má také mnohem lepší podporu řadičů než xCloud. Kromě podpory klávesnice a myši můžete s GeForce Now použít téměř jakýkoli řadič třetí strany. Dokud budete moci řadič připojit k zařízení, které používáte, měli byste být schopni ho používat s GeForce Now. 

  Jak se dívat na MasterChef online v roce 2023: Ovládání kuchyně

Více o podpoře platformy GeForce Now si povíme později. nebereme to do hodnocení pro toto kolo. I bez toho je však nabídka společnosti Nvidia lepší. Kromě podpory více vstupních zařízení může GeForce Now využít vlastnosti Steam a posunout je před Project xCloud.

Kolo: Představuje bod pro GeForce nyní

Logo GeForce Now
Logo projektu xCloud

4

Výkon

I v počátcích je platforma společnosti Microsoft pro streamování her působivá. Testovali jsme xCloud na Galaxy S9 + běžícím na 5GHz WiFi pásmu. Ačkoli je pro streamování her pevné připojení k internetu vždy lepší, xCloud je pouze na Androidu, což nás nutí používat WiFi k testování. Přesto jsme při rychlosti stahování 60 Mb / s jsme byli výrazně nad rychlostí doporučenou společností Microsoft. 

xcloud-1

Když xCloud pracoval, fungovalo to bezchybně. Vidět hlavní AAA tituly jako Halo 5 a Forza Horizon 4 běžící na telefonu, bylo dobrým zážitkem. To znamená, že jsme vždy byli na milost WiFi signálu. WiFi je nedokonalá technologie, náchylná k poklesu paketů, nekonzistentní rychlost a, nejhorší ze všech, interference. 

Přestože 5Ghz většinu z toho obchází, stále jsme se setkali s problémy. V některých bodech by naše hra koktala nebo úplně zmrzla. V několika případech jsme byli zablokováni asi 10 sekund. Ačkoli to není konec světa pro pomalejší hry, 10 sekund je věčnost je rychlá střílečka jako Halo 5. 

xcloud-2

Za perfektních okolností je xCloud skvělý. Cloudové hry jsou však více o tom, jak služba funguje v neideálních podmínkách, a na tomto frontě xCloud bojuje. Nějaké měřítko založené na síle signálu by šlo dlouhou cestu. I když by došlo ke snížení kvality, když by váš signál zeslábl, alespoň by hra nebyla úplně vyříznuta. 

GeForce Now má mnohem konzistentnější výkon. Službu jsme provozovali prostřednictvím řady her, testování Doom 2016, Darksiders Genesis, Cuphead a Counter-Strike: Global Offensive. Vzhledem k tomu, že GeForce Now má PC aplikaci, dokázali jsme tyto hry otestovat pomocí pevného připojení, které se vyplatilo. 

Kromě nějakého zpoždění v nabídkách jsme se setkali s velmi malými problémy s GeForce Now. Bylo tam hrst koktání, ale nic, co přerušilo zážitek. Dokonce i testování na telefonu s WiFi, GeForce Now odmítl uzamknout jako xCloud udělal (ačkoli, bezdrátový zážitek byl posetý poklesy rámečků). 

Když xCloud běží na plnou páru, není nic takového. Bohužel, pokud je omezeno na bezdrátové připojení, služba často běží za neideálních podmínek. GeForce Now je schopen pracovat na kabelovém a bezdrátovém připojení, a přestože je kabelové připojení lepší, bezdrátové připojení je stále možné hrát.

Round: Performance Point pro GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo projektu xCloud

5

Podpora platformy

Projekt xCloud je určen jako doplněk k vašemu Xboxu, nikoli jako jeho náhrada. Neočekáváme proto, že společnost Microsoft vyvine pro tuto službu televizní aplikace (i když naše společné prsty jsou zkříženy pro vydání PC). Právě teď, xCloud je na Android sám, vyhovuje myšlence hraní Xbox her na cestách. 

Stále však nelze popřít, jak je tato podpora omezena. GeForce Now je naopak k dispozici pro Windows, MacOS, Android a Nvidia Shield. Zejména podpora štítů je skvělá. To znamená, že můžete snadno streamovat hry do televizoru, když jste doma, a sbírat hry pomocí telefonu, když jste na cestách.. 

GeForce Now není zamýšlen jako doprovodná služba, a proto je k dispozici pro většinu hlavních platforem (stále jsme však zklamáni nedostatkem podpory iOS). Rozdíl mezi našimi konkurenty může být důsledkem toho, že Projekt xCloud je v beta verzi. Máme však podezření, že i po uvolnění služby se bude i nadále soustředit na mobily. 

Toto je jedno z těch kol, kde jde o osobní preference. Pokud již vlastníte konzoli a chcete hrát hry, když jste venku a kolem, xCloud je skvělá volba. Pro ty, kteří hledají specializovaný cloudový herní zážitek, je GeForce Now tou lepší volbou. 

  Jak sledovat ESPN Plus v roce 2023: Sports Galore

Kolo: Platform Support Point for GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo projektu xCloud

6

Snadnost použití

Ani jeden z našich konkurentů není na úrovni Google Stadia, pokud jde o snadné použití (více informací najdete v naší recenzi Google Stadia). Přesto má jeden z nich jasně výhodu. Počínaje GeForce Nyní je mobilní aplikace skvělá. S ním můžete snadno přidat počítačové hry do své knihovny, procházet přidané hry a prohlížet si nové tituly, které služba podporuje. 

Nic z toho však v aplikaci pro PC není. PC aplikace GeForce Now vypadá pěkně, ukazuje hrst posuvníků pro doporučené hry a podobně. Jakmile jsme však začali kopat, problémy se projevily. V počítačové aplikaci není žádná stránka knihovny ani žádný způsob, jak procházet seznam her, které GeForce Now podporuje. 

geforce-now-interface

Místo toho je vaše knihovna uzamčena k posuvníku, který zobrazuje pět her najednou. Pokud máte knihovnu Steam se stovkami her – není to bláznivý scénář, vzhledem k tomu, jak levné jsou klávesy Steam – budete muset procházet knihovnou pět her najednou. 

Pokud víte, co chcete, vyhledávací panel funguje. V pravděpodobnějším scénáři, který chcete vidět pouze to, co je k dispozici, vám zůstane rolování. 

geforce-nyní-rozšířená hra

xCloud se používá mnohem snadněji, hlavně proto, že se toho moc nedělá. V mobilní aplikaci můžete procházet hry, které služba podporuje, hledat titul, který chcete hrát, a poskytovat zpětnou vazbu. I s tím, jak je tato aplikace holá, poskytuje xCloud lepší uživatelský dojem než GeForce Now.

xcloud-game-library

Vše je zjednodušené, takže aplikace, která vám unikne z cesty, když chcete skočit do hry. Ve srovnání s mobilní aplikací xCloud a počítačovou aplikací GeForce Now je rozdíl jasný. To znamená, že tyto dva jsou pěkné i při porovnání pouze aplikací pro Android. 

Přesto toto vítězství dáváme společnosti xCloud. Ačkoli nevíme, jak bude vypadat počítačová aplikace xCloud, skutečnost, že aplikace pro Android je tak dobře navržená, ukazuje slibné. GeForce Now je skvělý pro mobily, ale aplikace pro PC je propastná.

Kolo: Snadné použití bodu pro projekt xCloud

Logo GeForce Now
Logo projektu xCloud

7

Dosah

GeForce Now je v současné době k dispozici v Severní Americe a většině částí Evropy, i když stránka stavu serveru naznačuje, že podpora brzy přijde také do Japonska a Ruska. Ačkoli je to působivé ve srovnání se službami, jako je Shadow, GeForce Now není pro projekt xCloud nijak vhodný. 

Systém xCloud je již k dispozici v USA, Kanadě, Velké Británii a Jižní Koreji. Využívá jej globální síť serverů Azure společnosti Microsoft – o tom se můžete dozvědět více v naší recenzi Microsoft Azure. To je také v tomto zkušebním období. Jakmile se xCloud plně spustí, mělo by se snadno šířit po celém světě. 

xcloud-azure-server-network

Stejně jako podpora platformy i toto kolo přichází na místo, kde žijete. Přestože GeForce Now dosud věnovala Asainovým trhům jen malou pozornost, stále pokrývá mnohem více Evropy než xCloud. To se pravděpodobně změní několik měsíců po úplném spuštění xCloud, ale prozatím je náš vítěz GeForce Now. 

Kolo: Bod pokrytí GeForce nyní

Logo GeForce Now
Logo projektu xCloud

8

Závěrečné myšlenky

Se šesti výhrami ze sedmi kol je náš vítěz GeForce Now, i když to neznamená, že je to líp lepší než xCloud. Mnoho z našich kol sestoupilo do neznáma a my jsme udělovali GeForce Now body jednoduše proto, že nevíme, jak bude xCloud fungovat v budoucnosti. I když se jedná o skutečný odraz toho, jak se tyto dvě služby nyní skládají, je pravděpodobné, že se náš úsudek v budoucnu změní.

Vítěz: GeForce Now

Projekt xCloud ukazuje hodně slibů, ale právě teď je to vše, co ukazuje. Pokud jde o kvalitu streamování, dobu načítání, pokrytí, podporu her a rušení sítě, stále existuje mnoho problémů. Přestože máme podezření, že tyto problémy budou vyřešeny po vydání, jsou stále přítomny. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me