Jak exportovat a importovat záložky Chrome

Skoro všichni používají záložky v prohlížeči: urychlují navigaci a brání vám procházet celou nedávnou historii pokaždé, když chcete navštívit určitý web. Chrome, prohlížeč Google, vykonává obzvláště dobrou práci se správou záložek a je to jedna z mnoha skvělých funkcí.

Je však jeden problém se spoléhat na záložky: když začnete používat nový prohlížeč, nepřenesou se. Váš profil Google za určitých okolností uloží vaše záložky, ale funguje to pouze v prohlížeči Chrome. To znamená, že při přechodu na nové notebooky nebo mobilní zařízení pomocí prohlížeče, který není prohlížečem Chrome, se prvních pár dnů používání tohoto zařízení naplní obtěžováním, protože musíte své záložky znovu ukládat znovu.

Naštěstí vám Google Chrome umožňuje exportovat vaše záložky do samostatného souboru. Tato šikovná malá funkce vám nejen umožní exportovat je do nového prohlížeče, ale také ji můžete vzít a vložit do všech vašich zálohovaných souborů (máte plán zálohování, že?). Protože se jedná o soubor standardního souboru .html, žádný z našich nejlepších poskytovatelů online zálohy s tím nebude mít žádný problém. To znamená, že bez ohledu na to, co se stane, vaše procházení nebude muset trpět.

Než však začneme, uvědomte si, že zde mluvíme pouze o zálohování záložek, máme další článek o úplném zálohování Google Chrome. Budeme také hovořit o exportu souboru záložek do jiných prohlížečů pro případ, že byste chtěli provést změnu.

Exportovat záložky Chrome

Export záložek Chrome je proces jen několika kroků, z nichž každý je snazší než poslední. Začněme přechodem do „Správce záložek“, ke kterému se dostanete prostřednictvím nabídky, jak je ukázáno níže, nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl + Shift + O (to je „O“ jako v „Oliver“).

Nabídka je vpravo nahoře, přejděte na „záložky“ a poté vyberte „správce záložek“.

Správce záložek se otevře na nové kartě a vypadá takto:

Všimněte si, že jsem právě provedl novou instalaci prohlížeče Chrome, abych vytvořil snímky obrazovky pro tento tutoriál, nebojte se, ale tento způsob dělání věcí zaručuje, že všechny vaše záložky, bez ohledu na složku, do které jste je umístili, budou exportováno.

Dalším krokem je kliknout na slovo „uspořádat“ těsně nad vašimi skutečnými záložkami. Objeví se menu. 

Tato nabídka vám umožní dělat nejrůznější věci, včetně přidávání nových záložek a vytváření složek, ale my chceme možnost dole, „export záložek do souboru HTML“. Klikněte na toto tlačítko a budete přesměrováni do prohlížeče souborů, kde si můžete vybrat umístění, do kterého se budou stahovat. Můžete také přejmenovat soubor (což doporučuji), přestože se ujistěte, že nechcete náhodně změnit typ souboru, musí to být .html, aby něco z toho fungovalo správně.

Soubor je pak uložen na váš pevný disk – v mém případě je malý, takže tam byl za méně než vteřinu – a to je opravdu vše, co s ním je. Pokud soubor přesunete do složky, kterou používáte pro zálohování nebo synchronizované soubory, měl by být zahrnut automaticky při příštím použití toho nejlepšího z cloudových úložišť nebo online zálohovacích řešení, která používáte..

Tady to máte, lehce hrách. Tento proces funguje víceméně stejně ve všech prohlížečích, jde pouze o to, zjistit, kde jsou vaše záložky uloženy. Podívejme se nyní rychle na to, jak tyto soubory importujete do nového prohlížeče.

Importování záložek

V prohlížeči Chrome je import záložek do značné míry stejný, kromě toho, že v nabídce „uspořádat“ správce záložek vyberete spíše „import záložek do souboru HTML“ než „export“.

Poté budete přesměrováni do průzkumníka souborů, kde můžete vyhledat svůj .html. Jiné prohlížeče fungují znovu stejným způsobem: ve Vivaldi – mém prohlížeči, protože nejsem velkým fanouškem zvyku Chrome sledovat můj každý tah – nejjednodušší způsob, jak to udělat, je jít na rychlou volbu (začátek) na obrazovce) a klikněte na záložku „záložky“ v horní části stránky.

Tím se dostanete do Správce záložek, kde stačí kliknout na „importovat“ a objeví se dialogové okno, kde si můžete vybrat prohlížeč, ze kterého importujete (pokud to zjistí ve vašem systému, který jste vyhráli „ Nepotřebujete ani soubor .html, protože je Vivaldi může importovat automaticky) a místo, kde jej uložíte. 

Pokud se také moc nestaráte o sledování, ale nejste fanouškem rozhraní Vivaldiho, další skvělou možností je Mozilla Firefox. Tento vyzkoušený a pravdivý prohlížeč dělá věci téměř stejným způsobem jako Chrome: přistupujete ke správci záložek pomocí stejné klávesové zkratky (Ctrl + Shift + O) a poté stačí kliknout na tlačítko „import a zálohování“. 

Co dělá Firefox tak užitečným v tomto konkrétním případě, že vám také umožní provést úplnou zálohu prohlížeče z této obrazovky, nejen ze záložek. Je to jeden z mála prohlížečů, který vám to umožní, a je neuvěřitelně užitečný těsně před úplným vymazáním systému nebo pouze v případě, že se s počítačem stane něco trvalého. Pokud však jde pouze o záložky, stačí kliknout na „export“ nebo „import“ a máte hotovo. 

Závěr

Tam to máte: nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak exportovat a importovat záložky do a z Chromu. Pokud jste uživatelem aplikace Microsoft Edge nebo Internet Explorer a zajímá vás, proč jsme v této příručce žádný z nich nezahrnuli, udělejte si laskavost a stáhněte si některý ze tří výše uvedených prohlížečů, abyste zjistili,.

Doufáme, že jste tuto příručku považovali za užitečnou a že vám pomůže exportovat záložky Chrome. Dejte nám vědět, pokud máte nějaké dotazy v komentářích níže. Děkujeme vám za přečtení a nezapomeňte se podívat na našeho průvodce 99 bezplatnými nástroji na ochranu osobních údajů, aby byl váš prohlížeč co nejbezpečnější.