Nejlepší alternativy hubiC 2023: Nabídli jsme Unfond Adieu

Au revoir, hubiC. Pokud jste to ještě neslyšeli, francouzský poskytovatel cloudových úložišť se rozhodl obchod vypnout. C’est fini, do značné míry.

Mateřská společnost OVH nedávno oznámila, že hubiC již nepřijímá nové uživatele. Stávající uživatelé, i když jich může být jen málo, zatím nebudou vyhodeni. Avšak bez příchozích aktualizací a již téměř neexistující zákaznické podpory je nyní čas na nalezení vhodné alternativy hubiC.

I když se nikdy ve skutečnosti nepřibližuje konkurenci s nejlepšími řešeními cloudového úložiště, nabídka HubiC s kapacitou 25 GB bezplatného cloudového úložiště a jinak silná reputace OVH určitě upoutala určitou pozornost. Podle vlastního připuštění společnosti OVH však společnost kvůli jiným zájmům nikdy neměla čas neustále zlepšovat to, co bylo před sedmi lety skromně slibným produktem.

Až se dostaneme, získáte přehled několika možností cloudového úložiště, které nahradí váš účet hubiC. Vzhledem k tomu, že mnoho uživatelů hubiC bylo pravděpodobně přitahováno k místu servisu jako alternativa Dropboxu, zaměříme se zejména na některé specializované možnosti, o kterých si myslíme, že se vám budou líbit, v čele s pCloud.

Nejprve však, protože není nic zábavnějšího, než porazit mrtvého koně, pojďme si ještě něco povědět o tom, proč hubiC kousl toho velkého.

Nejlepší HubiC Alternativy 2023

Co vedlo k vypnutí hubiC

Přečtěte si naši recenzi hubiC a rychle uvidíte, že jsme s tím měli problémy jako řešení cloudového úložiště. Zatímco OVH je globální síla v cloudovém průmyslu, společnost zjevně nevynaložila velké úsilí na to, aby se hubiC opravdu vyplatilo.

Možná nejlepším ukazatelem nezájmu OVH byla skutečnost, že neexistoval žádný kanál přímé podpory pro uživatele hubiC: žádná telefonická podpora, žádný živý chat ani e-mailová adresa. Jediným způsobem, jak získat pomoc, bylo uživatelské fórum, které nebylo nikdy použito.

A opět, 25 GB bezplatného úložiště je nabídka, kterou jinde nenajdete, nyní, když MEGA nabídla nabídku 50 GB. Ještě působivější byl plán 10TB úložiště hubiC na něco přes 50 $ za rok. To je desetinásobek objemu úložiště, které získáte pomocí Dropboxu (přečtěte si naši recenzi Dropboxu) za méně než polovinu nákladů.

Ukázalo se však, že existuje důvod, proč hubiC házel na uživatele tolik cloudového úložiště. Ve skutečnosti je několik důvodů: pomalá synchronizace souborů, mobilní mobilní aplikace a špatné funkce sdílení souborů.

Přidání k problémům, hubiC prostě nebylo tak bezpečné. Nejenže služba nenabízí šifrování nulových znalostí – což je samo o sobě běžný nedostatek – hubiC dokonce ani nešifruje data v klidu v cloudu.

Pro svět, ve kterém je kybernetická kriminalita na vzestupu, je to na dnešním trhu cloudových úložišť poměrně neodpustitelný hřích (i když je to ten, který se OneDrive Personal i Amazon Drive zavázaly).

Mezi další chybějící funkce patřilo dvoufaktorové ověřování, náhledy souborů, verzování, uchovávání smazaných souborů a podpora webDAV: všechny funkce, které byste očekávali v moderním řešení cloudového úložiště.

Konečný výsledek – to znamená konec hubiC – byl ten, který, upřímně řečeno, jsme tady na Cloudwards.net očekávali už několik let. Je samozřejmé, že jsme také zjistili, že poskytovatel online zálohování Degoo (přečtěte si naši recenzi Degoo) by se nejprve složil, ale stále to počítáme jako „řekl jsem vám to“.

Nejlepší alternativy hubiC

Nemá smysl plakat přes rozlité mléko. I když není téměř tolik dobrých řešení cloudového úložiště, jak si přejeme, existuje, stále je více než dost na nalezení vhodné alternativy hubiC.

Vzhledem k tomu, že mnoho uživatelů hubiC se pravděpodobně zaseklo se službou bezplatného úložiště, možná budete chtít dát náš nejlepší článek o bezplatném cloudovém úložišti následující. Ve skutečnosti je v tomto článku hubiC zmíněn, i když je to „nečestná“ zmínka, většinou kvůli jeho nedostatečnému šifrování souborů a skutečnosti, že společnost nikdy neodpověděla na naše e-maily.

Pokud navíc hledáte, nejvýhodnější nabídky v článku o cloudovém úložišti je další článek, který stojí za vyzkoušení. Najdete zde mnoho stejných možností, které jsou uvedeny níže, ale počínaje naší špičkovou nabídkou jako náhrada hubiC, pCloud.

1. pCloud

Protože hubiC přistupoval k zabezpečování souborů tak nedbalým způsobem, rozhodli jsme se začít náš seznam se službou, která většinou zajišťuje právo bezpečnosti. Všechny soubory uložené s pCloud jsou šifrovány jak v tranzitu, tak v klidu pomocí šifrovacího protokolu AES-256, který je široce považován za nejbezpečnější při použití, alespoň komerčně.

Ještě lepší je, že s pCloud můžete jako doplněk zakoupit šifrování s nulovými znalostmi. Tento doplněk s názvem Crypto stojí navíc (viz naše recenze pCloud, kde se dozvíte, kolik), ale stojí to za to. Šifrování s nulovými znalostmi znamená, že vaše soubory jsou zabezpečeny od okamžiku, kdy opustí počítač, do doby, kdy je znovu stáhnete, a nikdo, ale můžete je dešifrovat.

pCloud vám nedává téměř tolik volného cloudového úložiště jako hubiC, ale 10 GB, které vám poskytuje, je docela dobré, bez ohledu na to. pCloud má také slušný program doporučení, který vám poskytne další gigabajt za registraci, ale pokud se nechcete do práce zapojit, cenové plány jsou také cenově dostupné.

Můžete se zaregistrovat na 500 GB cloudového úložiště za pouhých 5 $ měsíčně nebo získat celou 2 TB za 8 USD. pCloud také nyní nabízí bezplatné doživotní plány pro ty, kteří jsou skutečně závislí na službě.

Ačkoli to není tak velkorysý obchod jako hubiC, pokud jde o peníze na skladování, pCloud poskytuje většinu funkcí, které hubiC chyběl, což vede k jeho zániku. To zahrnuje verzování souborů a náhledy souborů. Můžete dokonce streamovat hudbu a filmy pomocí pCloud, což z něj dělá naše oblíbené cloudové úložiště pro fotografie a videa.

Naše jediná opatrnost s pCloud je, že služba nenabízí dvoufaktorové ověření. Pokud se jedná o problém, možná budete chtít zvážit náš výběr na třetím místě, Sync.com, službu, kterou považujeme za nejlepší službu cloudového úložiště s nulovými znalostmi celkově.

2. MEGA

Pro ty, kteří ocení především bezplatné úložiště, by se MEGA mohla hodit. I když služba již nenabízí 50 GB bezplatného úložiště, jako tomu bylo dříve, 15 GB vám dává lepší kapacitu než většina ostatních, zejména nyní, když hubiC již není v provozu.

Díky doporučením a provedením určitých akcí, jako je stažení aplikace MEGA Android, můžete vydělat ještě více, i když po roce zmizí jakékoli bonusové úložiště.

Celkově je MEGA služba, kterou jsme sem a tam chodili na Cloudwards.net. Na jedné straně se některé jeho funkce zdají trochu neohrabaně implementovány, jako je mechanika sdílení souborů. MEGA však poskytuje jak silné zabezpečení, tak celkově příjemné funkce správy souborů.

Nedávno jsme aktualizovali naši recenzi MEGA, aby se posunula směrem k příznivým, hlavně proto, že jsme se nakonec rozhodli, že je čas dát MEGA předat své bývalé vazby kontroverznímu Kim Dotcomovi a nestabilitě, kterou reprezentoval.

Jednou z nejlepších věcí na MEGA, kromě velkorysého bezplatného úložiště, je to, že na rozdíl od pCloud nemusíte platit navíc za šifrování s nulovými znalostmi: je to standardní funkce služby. Myslíme si však také, že pCloud poskytuje lepší hodnotu, přinejmenším na spodním konci.

1 TB úložiště s MEGA stojí více než 2 TB úložiště pCloud o více než 3 TB. Pro ty, kteří potřebují více místa, však MEGA nabízí také plány 4TB a 8TB, které jsou levnější, než kde jinde najdete, když slunce HubiC zapadá.

Stejně jako pCloud, MEGA zklamá tím, že nenabízí dvoufaktorovou autentizaci, ale je stále bezpečnější než hubiC, takže je tu. Mezi další výhody služby oproti hubiC patří náhledy souborů, streamování hudby a videa a verzování souborů.

3. Sync.com

Sync.com je v mnoha ohledech nejlepším doporučením pro tento seznam alternativ hubiC. Stejně jako pCloud, 2 TB úložiště stojí pouhých 8 $ měsíčně. Na rozdíl od pCloud je šifrování nulových znalostí zdarma, jak je uvedeno v naší recenzi Sync.com.

Celkově jsme ve svém hodnocení přesvědčeni, že Sync.com je dnes nejbezpečnější službou cloudového úložiště, alespoň pro domácí použití. Kromě neprůstřelného šifrování přistupuje Sync.com k sdílení souborů, které se nám opravdu líbí, pečlivě.

Tento přístup zahrnuje možnosti, jako je ochrana heslem a datum ukončení platnosti odkazů, které jsou mezi poskytovateli cloudu dost vzácné. Kromě toho můžete také nastavit limity stahování odkazů a poskytnout odkazy pro nahrávání, které mohou ostatní použít k přidávání souborů na váš účet úložiště. Takové funkce jsou důvodem, proč hodnotíme Sync.com jako nejlepší cloudové úložiště pro sdílení souborů.

Nevýhodou je, že na stránkách Sync.com získáte pouze 5 GB volného místa, i když společnost vám umožňuje neomezené doporučení za každou další 1 GB. Protože je Sync.com tak uzamčen, náhledy souborů a streamování médií z jeho webového uživatelského rozhraní není možné.

4. IDrive

Do tohoto seznamu zařazujeme IDrive, i když je to více online zálohování než cloudové úložiště. Důvodem je to, že hubiC měl také možnosti zálohování online, přestože to bylo celkově pro tento účel skutečně hrozné. (Pokud si s daným tématem ještě nejste jisti, máme článek s podrobnostmi o rozdílech mezi online zálohováním a cloudovým úložištěm).

IDrive poskytuje 2 TB online zálohování a další 2 TB cloudového úložiště za přibližně 5 $ měsíčně. To je hodně na papíře.

IDrive přichází také s mnoha funkcemi, které zajišťují dobré online zálohování a cloudové úložiště, což z něj dělá možná nejlepší službu „crossover“. Pro online zálohování, které zahrnuje plánování zálohování, kopírování souborů na úrovni bloků, zálohování externích jednotek a další funkce, kterým hubiC chyběl.

U cloudového úložiště obsahuje funkce synchronizace a sdílení souborů. IDrive je také bezpečnější než hubiC a nabízí možnost soukromého šifrování typu end-to-end a dvoufaktorové autentizace. Všechny tyto funkce pokrýváme v naší recenzi IDrive. Pokud je vaše hlavní potřeba online zálohování, možná byste měli být lepší než si nejdříve přečíst našeho nejlepšího online průvodce zálohováním.

Můžete vyzkoušet IDrive pomocí 5 GB bezplatného účtu, který bude stačit pro cloudové úložiště, ale pravděpodobně nepomůže s potřebami zálohování.

5. Disk Google (brzy bude Google One)

Disk Google porušuje téma zabezpečení, na které jsme se zaměřili, některými z našich prvních čtyř tipů. Za prvé, Disk Google nenabízí nativní soukromé šifrování. Jak si také můžete přečíst v naší recenzi na Disku Google, existuje velmi dobrá šance, že marketingové oddělení společnosti Google prohledá vaše soubory, aby pomohlo vytvořit profil, který vám umožní lépe zacílit pomocí relevantních reklam..

Navíc bylo Google v posledních deseti letech často spojen s NSA.

Google však na rozdíl od hubiC alespoň šifruje data v klidu. Služba je navíc kompatibilní se šifrovacím softwarem třetích stran s nulovými znalostmi, zejména s Boxcryptorem, který pokrýváme v samostatné recenzi Boxcryptoru..

To znamená, že můžete zajistit bezpečí, pokud vám nebude vadit trochu práce. Pokud tak učiníte, pravděpodobně stojí za to s Diskem Google více než většina ostatních možností cloudového úložiště hlavního proudu díky vynikající integraci spolupráce, jako jsou Dokumenty Google..

Google vám také dá 15 GB úložiště na Disku Google pouze pro vytvoření účtu Google, což musíte udělat, pokud jste uživatelem systému Android. Pro ty, kteří potřebují více úložiště, má společnost Google řadu cenových plánů, včetně plánu na 2 100 $.

Zatímco 1 TB úložiště v současné době stojí 10 $ za měsíc, v průběhu roku 2023 se Disk Google rebrandinguje na Google One, během této doby se tato nabídka zdvojnásobí na 2 TB. To z něj dělá jednu z lepších nabídek tam, a my bychom nebyli překvapeni, když jsme na cestě hubiC následovali další služby cloudového úložiště (uvidíme se později, Dropbox?).

Čestná uznání

Existují samozřejmě i jiné možnosti cloudového úložiště, které samozřejmě nahradí hubiC. Pro ty, kteří měli rádi skutečnost, že centrum hubiC bylo založeno v EU šetrné k soukromí, která nyní chrání občany s nově razeným GDPR, je Tresorit skvělou, i když drahou volbou. Ve skutečnosti to odpovídá Sync.com mnoha způsoby, než je hodnota, ve skutečnosti, jak se můžete dočíst v naší recenzi Tresorit.

Další možností je jít skutečně alternativou výběrem služby úložiště typu „Vybírejte si vlastní úložiště“. SME poskytuje software pro synchronizaci a sdílení souborů, ale umožňuje vám vybrat si cloud, s nímž chcete spárovat.

Jak je uvedeno v naší recenzi Storage Storage Easy, možnosti zahrnují služby cloudové infrastruktury, jako jsou Amazon S3 a Rackspace Cloud Files. Rovněž je podporován rozpočet Wasabi, cloud IaaS, který řešíme v naší kompletní recenzi Wasabi.

Závěrečné myšlenky

Výběr nové služby cloudového úložiště, která nahradí hubiC, je zábavná část. I když zde nenajdete mnoho možností s 25 GB bezplatného úložiště a nenajdete žádnou nabídku 10 TB úložného prostoru za cenu románu v brožované podobě, najdete mnoho služeb, které jsou mnohem schopnější než hubiC, a dokonce jsou ochotné odpovědět také na vaše e-maily.

Těžší částí může být získání vašich dat z hubiC do nového úložiště dle vašeho výběru, zejména pokud máte v úmyslu přihlásit se k náhradě více než jednoho. Z tohoto důvodu doporučujeme vyzkoušet MultCloud.

MultCloud je služba přenosu z cloudu do cloudu, kterou jsme nedávno podrobně prozkoumali (přečtěte si naši recenzi MultCloud), která pracuje s HubiC a několika dalšími možnostmi cloudového úložiště, včetně naší nejlepší volby nahradit hubiC, pCloud (ale ne Sync.com, bohužel, bohužel ).

S tím nabízíme hubiC mírně ambivalentní rozloučení. Naříkali jsme na konec éry, ale dobře … Možná budeme jen truchlit nad tím, co by v tomto případě mohlo být.

Neváhejte a zanechejte své vlastní návrhy alternativ hubiC níže. Děkuji za přečtení.