Jak posílat velké soubory přes internet: Praktická příručka pro rok 2023

Všichni jsme narazili na stejný problém někdy nebo v jiném: je třeba někomu poslat velký soubor. Ať už se jedná o video, fotoalbum nebo dokument ve formátu .pdf, dostat se tam, kam potřebuje přes internet, je mnohem větším problémem, než jste původně předpokládali. V tomto článku vám ukážeme několik způsobů, jak posílat velké soubory a vyhnout se jakékoli frustraci.

Nejjednodušší způsob je použít poskytovatele cloudového úložiště. Chcete-li přejít do této části článku, klikněte sem.

Očekávali byste, že můžete odeslat jakýkoli soubor prostřednictvím e-mailu, ale to prostě není pravda. Dokonce i ty nejlepší e-mailové služby, jako jsou Gmail a Tutanota, omezují velikost vašeho souboru na 25 MB, zatímco Apple iCloud Email a Microsoft Outlook to nastavují ještě níže, na 20 MB. S i krátkými videi přicházejícími na 100 MB, to prostě není možnost, i když používáte kompresi souborů, jako je program zip.

Nejbezpečnějším způsobem sdílení souborů je pravděpodobně vložení na USB, poté je fyzicky předejte osobě, která je potřebuje, ale to není vždy možnost. Je možné, že to potřebují co nejrychleji a nebudete se s nimi setkávat celé dny. Může se také stát, že jsou v jiné zemi a myšlenka poslat USB přes šnekovou poštu je příliš velká na to, aby mohla nést 20. století.

Cloud však nabízí rychlá, jednoduchá a někdy i bezplatná řešení tohoto problému. V tomto článku projdeme všechny čtyři možnosti přenosu souborů, ale zde je rychlá rekapitulace.

Jak mohu poslat soubory větší než 25 MB?

 1. Odesílejte velké soubory pomocí cloudového úložiště
 2. Posílejte velké soubory e-mailem (dobře, trochu)
 3. Odesílejte velké soubory pomocí služeb přenosu
 4. Odesílejte velké soubory pomocí klientů pro přenos souborů
  Nejlepší cloudové úložiště pro rodiny v roce 2023: úložiště, děti a vy

Jak poslat velké soubory prostřednictvím cloudového úložiště

Nejjednodušší způsob – a v mnoha případech nejlepší způsob – odesílání velkých souborů je pomocí řešení cloudového úložiště. 

Většina nejlepších služeb cloudového úložiště má také velkorysý bezplatný plán, což je další výhoda, takže odeslání, že zvukové nahrávání obchodní schůzky k přepisu by nemělo představovat příliš velký problém (i když používáte software převodu textu na text) je pravděpodobně lepší nápad v tomto konkrétním scénáři).

Například Sync.com vám umožní mít 5 GB úložného prostoru zdarma hned u netopýra a umožňuje sdílet s kýmkoli, kdo má také účet se službou. 

Pokud technická příjemnost vašeho příjemce při používání e-mailu dosáhne svého stropu, je pCloud lepší volbou, protože můžete jednoduše odeslat e-mailem jednorázový odkaz, který jim umožní stáhnout soubor. pCloud má také zdarma plán, i když je to nejprve 2 GB, nejprve.

Odeslat -Large-Files-pCloud

Další skvělou možností je Tresorit, i když nenabízí bezplatnou úroveň. Placení za to však poskytuje některé skvělé možnosti zabezpečení, včetně šifrování s nulovými znalostmi, a také některé pokročilé možnosti sdílení a snadné sdílení v týmu lidí..

Všechny tři usnadňují sdílení výplní tím, že vám umožňují nahrát soubor přetažením do vašeho úložného prostoru, výběrem a následným výběrem způsobu sdílení. Opravdu neexistuje snadnější způsob, jak přenášet soubory lidem, a zavádění systému přináší výhodu přidaného zabezpečení.

Chcete-li věci trochu usnadnit, zde je rychlý průvodce krok za krokem o sdílení souborů pomocí pCloud. Tyto pokyny budou více či méně fungovat s jakoukoli jinou službou, včetně Dropboxu.

Jak sdílet velké soubory s pCloud

 1. Přejděte na web pCloud a otevřete si účet pomocí své e-mailové adresy
 2. Otevřete webového klienta
 3. Nahrajte soubory, které chcete sdílet, přetažením z počítače do klienta
 4. Vyberte soubory a poté klikněte na „sdílet“
 5. Vyberte, zda chcete sdílet odkaz nebo pozvat lidi do složky
 6. Nyní by měli mít přístup a měli by být schopni stahovat

Jak odesílat velké soubory e-mailem (více či méně)

Samozřejmě existují i ​​jiné možnosti, kromě použití služby cloudového úložiště typu full-on. Nejjednodušší alternativou je použití stávajících e-mailových služeb, které mají integrovaný cloudový úložiště, jako je Gmail a Disk Google – odtud „více či méně“ bit v názvu sekce. Dalším skvělým příkladem je funkce Apple Mail Drop, která přichází s e-mailem iCloud.

  Porovnání Evernote vs OneNote 2023: Jaká je nejlepší aplikace pro psaní poznámek?

V obou případech můžete daný soubor připojit pomocí jiného tlačítka, než je obvyklé kancelářské sponky. V případě Gmailu je to tlačítko na panelu nástrojů ve spodní části e-mailu, jen pár dveří dolů od běžného tlačítka připojení. Jmenuje se „vložte soubory pomocí Disku“.

Gmail - připojit velké soubory

Kliknutím na ni se otevře Disk Google na samostatné obrazovce. Nahrajte soubor, který chcete sdílet, na Disk Google, poté klikněte na to, co chcete připojit, a vy jste mimo závody.

Velké soubory GDrive

Ovládání Apple Mail Mail je ještě jednodušší. Vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko normální přílohy, pak, pokud je soubor příliš velký, budete dotázáni, zda chcete použít Mail Drop. S Mail Dropem však existují určité problémy, jak si můžete přečíst na stránce podpory Apple, takže preferujeme Gmail. Níže uvádíme shrnutí pokynů pro používání této služby.

Jak posílat velké soubory přes Gmail

 1. Nahrajte soubor, který chcete sdílet, na Disk Google
 2. Vytvořte novou zprávu nebo přejděte do existující konverzace
 3. Klikněte na ikonu Drive na spodním panelu nástrojů
 4. Vyberte soubor, který jste nahráli dříve
 5. Klikněte na „vložit“

Jak odesílat velké soubory prostřednictvím služeb přenosu souborů

Pokud z nějakého důvodu požadujete používání služeb Gmail nebo Apple Mail – neobviňujeme vás – a nechcete se přihlásit k odběru služby cloudového úložiště, existuje další možnost. Lidé, kteří používají internet již asi před 15 lety, to rozpozná: přenos souborů. 

Tyto staré, neohrabané webové aplikace se stále potýkají a obvykle vykonávají slušnou práci, i když mohou být trochu pomalé a bezpečnost je problém. Ačkoli možnosti jsou velké, v minulosti jsme měli s WeTransfer nejlepší výsledky, takže je budeme používat pro účely této příručky.

WeTransfer je zdarma k použití pro soubory do velikosti 2 GB a je poměrně rychlý. Použití je jednoduché: Přejděte na web WeTransfer a klikněte na „Souhlasím“ v bílém překryvném okně.

WeTransfer-Large-Files

Poté kliknutím na „+“ přidejte své soubory, e-mailovou adresu příjemce i vlastní, plus jakoukoli zprávu, kterou chcete dostávat. Jakmile to uděláte, stiskněte „transfer“.

WeTransfer-Transfer

Váš soubor bude k dispozici sedm dní, poté se ztratí v kybernetickém etheru. Nezapomeňte však, že nahrávání větších souborů, než které jsme odeslali, může trvat velmi dlouho. Kromě toho WeTransfer funguje dostatečně dobře, pokud vše, co děláte, je poslat jeden soubor najednou. Níže uvádíme shrnutí kroků, které musíte podniknout.

  Jak nahrát na Disk Google

Jak poslat velké soubory pomocí WeTransfer

 1. Otevřete web WeTransfer a souhlaste s podmínkami
 2. Klikněte na „+“ a vyberte soubory, které chcete odeslat
 3. Zadejte vlastní e-mailovou adresu a adresu příjemce
 4. Klikněte na „převod“ a vše je hotovo

Jak odesílat velké soubory pomocí klientů pro přenos souborů

Pokud jsou všechny výše uvedené možnosti pro vás příliš jednoduché a běžné, existuje ještě jedna pro odesílání velkých souborů, konkrétně pomocí klientů pro přenos souborů. Tento způsob přenosu souborů online však vyžaduje určité dovednosti jak z vaší strany, tak u příjemce, takže jej doporučujeme pouze těm, kteří se chtějí dostat do vnitřností procesu.

Výhodou použití této metody je samozřejmě přizpůsobení plus záruka, že díky kompresi apod. Neztratíte kvalitu souborů. Máme zaokrouhlování nejlepších klientů pro přenos souborů, na které se můžete podívat, včetně našeho oblíbeného CyberDuck. Pokud chcete, můžete si také pohrávat s WebDAV.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, budete se více než pravděpodobně muset zaregistrovat do cloudové služby úložiště nebo jednoho z nejlepších poskytovatelů IaaS, aby vám dodali úložný prostor, který potřebujete. Pro většinu uživatelů, kteří prostě potřebují poslat toto 10minutové video své matce, je to do značné míry jen přidání zbytečného prostředníka, takže to prozatím necháme na chvíli.

Závěrečné myšlenky

Tam to máte, čtyři způsoby, jak můžete posílat velké soubory po celém světě, aniž byste museli uchýlit k USB klíčenky nebo fyzický papír. Upřednostňujeme cloudové úložiště – včetně Disku Google – před všemi ostatními možnostmi jednoduše proto, že je levné a bezpečné, i když ostatní metody si zaslouží také.

Pokud si chcete sami vyzkoušet, jak tyto služby fungují, Sync.com a pCloud mají bezplatné plány, zatímco Tresorit přichází s bezplatnou zkušební verzí. Dejte nám vědět, jak se vám daří s těmito vynikajícími službami v komentářích níže. Jako vždy děkuji za přečtení.

Nejčastější dotazy týkající se přenosu souborů

 • Jak posílat velké soubory zdarma?

  Nejjednodušší je použití WeTransferu, přesto doporučujeme zaregistrovat bezplatnou službu cloudového úložiště, jako je pCloud nebo Sync.com, abyste mohli využít jejich vynikající rychlosti a zabezpečení.

 • Jak odeslat velké video soubory z Androidu?

  Můžete použít Disk Google, který je zabudován do vašeho operačního systému a má skvělou aplikaci, nebo se můžete přihlásit k odběru pCloud, Sync.com nebo Tresorit, které mají také snadno použitelné mobilní aplikace. pCloud si zaslouží zvláštní zmínku, protože umožňuje přehrávání médií v aplikaci, což je užitečné.

 • Jak mohu posílat velké soubory z mého iPhone?

  Doporučujeme použít buď Mail Drop z Apple Mail, nebo se zaregistrovat na pCloud nebo Sync.com, které fungují dobře na iPhones.

 • Jak mohu odeslat velký soubor PDF?

  Nejlepší možností je použití Gmailu nebo cloudového úložiště. Dokumenty Google vám umožní číst soubor PDF ve vašem prohlížeči a je velmi snadné přenášet soubory.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me