Porovnání Evernote vs OneNote 2023: Jaká je nejlepší aplikace pro psaní poznámek?

Není nic horšího, než když neumíte číst svůj rukopis. Ať už se jedná o požadavky projektu, poznámky o třídě nebo seznam skvělých nápadů, které jste si zapisovali, navždy ztratíte své klikyháky, protože máte bolest sedmi letého (nebo lékaře) bolí.

Naštěstí pro ty z nás prokletých syndromem škrábání na škrábance jsme prošli dlouhou cestou od spoléhání na poznámky a koktejlové ubrousky. Období aplikace pro psaní poznámek v cloudu je na nás a je více než trochu pozoruhodné.

Protože jsme byli typem, který bydlel s hlavami v cloudu, dříve jsme hledali nejlepší dostupné aplikace pro psaní poznámek. Jedním z našich překvapivějších zjištění bylo, že ačkoli existuje několik možností, pouze dvě mají funkce a flexibilitu pro zefektivnění a posílení vašich potřeb psaní poznámek: Evernote a OneNote.

V tomto článku jsme se rozhodli zjistit, zda nemůžeme učinit konečné rozhodnutí, které z těchto dvou je lepším všestranným řešením jejich porovnáním hlava-hlava. Pokud se chcete blíže podívat, nezapomeňte se podívat také na naši samostatnou recenzi Evernote a OneNote.

Evernote nebo OneNote: Výběr nejlepší aplikace pro psaní poznámek

OneNote byl již delší dobu, protože byl poprvé vydán v roce 2003, ale Evernote historicky generoval více online buzzů jako schopný nástroj pro vytváření poznámek. Koncem roku 2023 to vedlo k působivým 200 milionům uživatelů Evernote.

Zdá se však, že se příběh mění, protože Microsoft neustále vylepšuje svůj produkt a nyní nabízí několik funkcí, které s Evernote nedostanete (více o těch později).

Není pochyb o tom, že Evernote a OneNote jsou snadno dvě nejlepší aplikace pro psaní poznámek, pokud hledáte pouze jednoduchou aplikaci pro záznam hlasových poznámek a sestavování seznamů potravin. Pokud je to vaše potřeba, budete se službou Google Keep mnohem lépe (přečtěte si naši recenzi v Google Keep).

Existuje mnoho věcí, které činí Evernote a OneNote tak doslova pozoruhodnými, ale pro nás to všechno začíná organizací a flexibilitou. Schopnost vytvářet notebooky, které obsahují vaše poznámky, je něco, co nenajdete, například Box Notes (přečtěte si naši recenzi Box Notes).

Je zde ještě mnoho dalších funkcí, které se zmíníme níže, když rozložíme obě řešení poznámek do pěti kol: náklady a kapacita, organizační funkce, formátování poznámek, spolupráce a zabezpečení.

1

Náklady a kapacita

Nejprve nejprve porovnáme náklady na předplatné každého nástroje a podíváme se, jaký druh úložné kapacity, velikosti poznámky a omezení šířky pásma jsou s těmito náklady spojeny.

Evernote

Společnost Evernote má k dispozici bezplatný plán, ale ukládá některé limity, které se stanou problémem pro velmi aktivní uživatele. Nej restriktivnější z nich je šířka pásma 60 MB za měsíc.

I když to pravděpodobně nepředstavuje problém pro ty, kteří hledají řešení pro soukromé deníky, pokud jste student nebo pravidelně používáte webový stroj na střih Evernote, možná budete muset ponořit nějaké těsto. Mezi další limity bezplatného plánu patří limit synchronizace dvou zařízení a velikost poznámky 25 MB.

Dobrou zprávou pro ty, pro něž se takové limity stanou problémem, je to, že Evernote není tak drahá. Evernote Plus je jen 3,99 $ za měsíc, pokud jdete meziměsíčně, a 34,99 $, pokud se zaregistrujete na rok předem.

S Evernote Plus získáte měsíční limit nahrávání 1 GB, maximální velikost noty 200 MB a neomezená synchronizovaná zařízení. Pokud to není dostatečná šířka pásma, Evernote Premium vás zvýší na 10 GB za měsíc za 7,99 $ měsíčně nebo 69,99 $ ročně.

Společnost Evernote neukládá žádná omezení úložného prostoru, bez ohledu na předplatné. Technicky se společnost účtuje jako „neomezená“. Ještě více technicky, s omezením šířky pásma, toto tvrzení ve skutečnosti není pravda. Ať už upgradujete nebo ne, můžete mít kdykoli maximálně 250 notebooků.

Samotné náklady se v roce 2016 skutečně (relativně vzato) podstatně zvýšily, ale stále si myslíme, že Evernote je pro všechno, co dostáváte, hodně. Uvidíme však, jestli je to lepší řešení než OneNote.

Jedna poznámka

Náklady na OneNote jsou ve skutečnosti integrovány do cloudové služby společnosti Microsoft, OneDrive. Samotný OneDrive je poměrně silný produkt, který patří mezi nejlepší možnosti cloudového úložiště dnes.

Výsledkem této integrace je, že poznámky vytvořené pomocí sdíleného prostoru OneNote s dalšími soubory, které nahrajete do OneDrive, včetně dokumentů, fotografií a videí sady Microsoft Office. To znamená, že musíte být trochu pečlivější o tom, jak spravujete OneNote, než to děláte s Evernote, i když neexistují žádné měsíční limity pro šířku pásma, aby bylo možné obejít.

Samotná aplikace OneNote je zdarma. Můžete si ji stáhnout v Microsoft Store pro Windows 10 a existují i ​​verze pro MacOS, iOS a Android. Společnost Microsoft vám navíc v současné době poskytne 5 GB úložného prostoru pouze pro registraci do OneDrive. I když to nepatří mezi nejlepší nabídky cloudového úložiště zdarma, je to něco.

Pokud pro poznámky potřebujete více místa, musíte si zakoupit plán OneDrive. Společnost Microsoft nabízí možnost 50 GB za pouhých 1,99 $ měsíčně, ale lepší řešení je plán 6,99 $ 1 TB, který vám také poskytuje přístup k Office 365, pravděpodobně nejlepší dostupné kancelářské sadě.

Pokud jste student, můžete si také získat Office 365 zdarma, což je jeden z důvodů, proč si myslíme, že OneNote je pro studenty nejlepší aplikací pro psaní poznámek. Více informací o této nabídce najdete zde.

První myšlenky

Náš první pokus o výběr jednoho notebooku před druhým neznamená snadné rozhodnutí. Obě služby nabízejí dobrou hodnotu, i když tato hodnota hraje trochu jinak. Například Evernote vám poskytuje neomezené úložiště, a to i na základě svého bezplatného plánu, ale s měsíčními šířkami pásma nikdy nebudete moci plně využít toho.

  Nejlepší online zálohování pro NAS 2023

OneNote zatím nemá omezení šířky pásma, ale má omezení úložiště a sdílí úložný prostor v cloudu is dalšími soubory OneDrive. I když neplánujete používat OneDrive pro nic jiného než úložiště OneNote, může 5 GB zmizet rychleji, než byste chtěli.

Na druhou stranu plán 1TB OneDrive stojí pouze 6,99 $ měsíčně a získáte s ním spoustu dalších užitečných nástrojů. Evernote Plus je však o tři dolary méně za měsíc a překonání měsíční šířky pásma 1 GB je těžší, než byste si mysleli.

Pokud také potřebujete cloudový úložný nástroj a máte rádi OneDrive, OneNote bude pravděpodobně nákladově efektivnější. Pro ty, kteří již mají cloudové úložiště, například s Dropboxem nebo pCloud, a pro ty, kteří se nestarají o Microsoft Office, poskytuje Evernote větší hodnotu.

Protože se v tomto článku konkrétně zabýváme aplikacemi pro psaní poznámek, Evernote dáváme malou výhodu. Neobviňujeme vás, pokud s tím nesouhlasíte.

Kolo: Bod nákladů a kapacity pro Evernote

Logo Evernote
Logo OneNote

2

Funkce organizace

Více než hodnota, jedna z oblastí, které určují Evernote i OneNote před každou další dostupnou aplikaci pro psaní poznámek, je, jak dobře jsou navrženy pro organizování myšlenek a výzkumu. Druhé kolo se blíže podívá.

Evernote

Přístup společnosti Evernote k udržování organizovanosti práce je používání notebooků. Můžete si vytvořit individuální zápisníky pro svůj osobní deník, třídy, projekty, nápady na knihy nebo cokoli jiného.

Jediným limitem, jak již bylo zmíněno, je, že celkem můžete mít až 250 notebooků, což je druh bummeru, pokud jsme upřímní. Každý notebook však může obsahovat tolik poznámek, kolik potřebujete.

Přestože rozvržení Evernote je jednoduché, připomíná nám trochu aplikace Outlook, jakmile vytvoříte desítky notebooků a stovky poznámek, bylo by docela obtížné je třídit. Pro tyto příležitosti má Evernote dvě řešení: vyhledávání a značky.

Funkce vyhledávání funguje tak, jak byste si mysleli: zadejte řetězec, který chcete hledat, a algoritmy vám pomohou najít relevantní poznámky. Můžete hledat konkrétní notebooky nebo celý svůj účet Evernote.

Značky mohou být ještě užitečnější. Značka umožňuje třídit související poznámky pomocí vlastních identifikátorů. Můžete například vytvořit značku nazvanou „recepty“ a použít ji na jakoukoli poznámku obsahující recept. Můžete také hledat poznámky obsahující kombinaci značek, například „cloudwards“ a „webhosting“.

Dalším organizačním prvkem společnosti Evernote, kterou milujeme, je její doplněk pro webové klipy, který funguje jako tlačítko pro uložení na internetu, užitečné pro shromažďování výzkumů nebo zachycení článků, které si chcete později přečíst.

Můžete oříznout celou stránku, pouze text článku nebo zjednodušenou verzi článku. Můžete si také pořídit snímek obrazovky nebo si stránku uložit jako záložku s odkazem. Přesto se rozhodnete jej oříznout, Evernote vám umožní vybrat, do kterého zápisníku chcete výstřižek uložit, a současně přidávat značky a poznámky..

Evernote vám také umožňuje ukládat důležité e-maily tak, že je přeposílá na jedinečnou e-mailovou adresu Evernote, kterou obdrží každý uživatel.

Pokud dáváte přednost automatizaci této funkce, Zapier i IFTTT spolupracují s Evernote a umožňují vám například odesílat e-maily od určitých osob do konkrétního notebooku Evernote. K dispozici je také mnoho dalších receptů pro oba automatizační nástroje, například pro synchronizaci poznámek na Disk Google, sledování Facebooku nebo vytvoření poznámky při aktualizaci kalendáře iOS. Nakonec můžete k poznámkám připojit soubory, které byly nahrány místně i z Disku Google.

Obecně platí, že pro ty, kteří plně využívají organizačních schopností Evernote, může software opravdu udělat zázraky pro udržení vašich poznámek, výzkumu a nápadů v pořádku..

Jedna poznámka

OneNote sdílí mnoho stejných funkcí jako Evernote pro organizování práce, přičemž notebooky pro shromažďování souvisejících poznámek jsou nejdůležitější. Evernote ve skutečnosti dělá věci ještě o krok dále: každý notebook může mít také více barevně označených „sekcí“, aby ještě dále rozdělil projekty.

Kromě toho OneNote neomezuje počet notebooků, které můžete vytvořit, jako Evernote.

Poznámky, které obsahují konkrétní klíčová slova, můžete vyhledat kliknutím na ikonu lupy poblíž levého horního rohu softwaru OneNote. Můžete omezit vyhledávání na konkrétní část notebooku nebo notebook nebo prohledat všechny notebooky.

OneNote má také předdefinované značky pro třídění souvisejících poznámek. Jsou však omezeny na to, že jsou pro zbytečné držitele not téměř neužitečné, jsou k dispozici pouze šest poměrně vágních možností (např. „Důležitá“, „otázka“, „kritická“).

Zatímco OneNote 2016 vám umožňuje vytvářet vlastní značky, verze aplikace dostupné v obchodě Microsoft ne, a Microsoft se rozhodl OneNote 2016 zapadnout. Doufejme, že to společnost Microsoft vyřeší, ale prozatím je to omezení, které budete muset žít s, pokud zvolíte OneNote.

Web Clipper OneNote je méně problematický, i když není tak pěkný jako Evernote. Můžete oříznout celé stránky nebo články, pořizovat snímky obrazovky a přidávat k výstřižkům poznámky, abyste si připomněli, proč jste je později uložili na.

Stejně jako Evernote můžete také převádět e-maily na poznámky nastavením adresy pro OneNote a výchozí notebook. Do budoucna můžete na tuto adresu přeposílat e-maily za účelem uchování.

OneNote také pracuje s Zapierem a IFTTT, s podobnými recepty, jaké najdete u Evernote. Automatické propojení důležitých e-mailů z Gmailu do notebooku, ukládání screenshotů pro iPhone a ukládání oblíbených tweetů je jen několik příkladů toho, co můžete udělat.

Round Two Myšlenky

Evernote a OneNote jsou dva nejlepší nástroje, pokud jde o organizaci poznámek založených na cloudu. Také je není co od sebe odlišovat.

Dvě klíčové výhody OneNote oproti Evernote spočívají v tom, že můžete vytvářet neomezené notebooky a rozdělit je na oddíly. Největší výhoda Evernote oproti OneNote vám zatím umožňuje vytvářet vlastní značky. Má také o něco lepší webový stroj na stříhání.

  Nejlepší cloudové úložiště pro rodiny v roce 2023: úložiště, děti a vy

Stejně jako u prvního kola není ani tu mnoho, co by naznačovalo, že jeden z nástrojů má skutečnou nohu nad druhým. Domníváme se však, že použití vlastních značek je užitečnější než části poznámkových bloků a většina lidí bude pravděpodobně s limitem 250 poznámek v pořádku.

Ještě jednou jdeme s Evernote, i když pro OneNote lze tvrdě argumentovat.

Kolo: Organizace představuje bod pro Evernote

Logo Evernote
Logo OneNote

3

Poznámka: Formátování

V tomto třetím kole naší vzájemné spolupráce jsme se rozhodli podívat se na funkce formátování poznámek. Stejně jako u organizace je to oblast, ve které mnoho menších aplikací pro psaní poznámek, jako je produkt Zoho (přečtěte si naši recenzi Zoho Notebooku), zaostává, ale Evernote i OneNote více či méně vynikají.

Evernote

Evernote má většinu stejných možností formátování formátovaného textu, jaké najdete v moderním textovém procesoru. Patří sem desítky různých typů písma, různé velikosti písma a možnosti pro tučné písmo, kurzívu a podtržení textu.

Můžete také vytvářet seznamy s odrážkami a čísly a zaškrtávací políčka, která jsou užitečná pro vytváření seznamů úkolů. Evernote umožňuje také vytvářet tabulky v poznámkách. To vše se provádí z editační pásky, která se nachází v horní části každé poznámky.

I když existuje mnoho možností formátování, poznámky v Evernote jsou opraveny, pokud jde o rozvržení. Na stránku nelze například vkládat text, například kolem ručně kreslených diagramů.

Základní poznámky ve skutečnosti nemají schopnost čerpat. Chcete-li psát poznámky nebo náčrt, musíte vytvořit speciální „inkoustovou poznámku“. Jsou užitečné pro ty, kteří používají tablety, ale přejeme si, abychom mohli kombinovat inkoustové a textové poznámky a vytvořit tak něco dynamičtějšího. Evernote navíc nemá funkci převodu inkoustu na text.

Evernote má možnosti pro vytváření zvukových poznámek, stejně jako poznámek ze screenshotů a webkamer. Poznámky k webové kameře však lze použít pouze k pořízení snímku, nelze vytvářet poznámky k videu.

Jedna poznámka

OneNote má všechny možnosti formátování, které byste očekávali od produktu Microsoft Office. Najdete téměř jakýkoli typ písma, který byste mohli chtít, můžete změnit velikost a barvy písma, tučné, podtržené a kurzívní texty a vybrat si z různých možností záhlaví.

Pro sledování úkolů můžete přidat seznamy s odrážkami i čísly a kontrolní seznamy. OneNote dokonce obsahuje malíře formátů pro rychlé duplicitní formátování.

Do poznámek můžete vložit odkazy, obrázky a zvukové poznámky. Do poznámek můžete také přidat informace o schůzce (místo, čas, pozvané atd.) Přímo z aplikace Outlook.

Verze OneNote 2016, která je nastavena na západ slunce, má mnohem více možností formátování než aplikace OneNote v obchodě Microsoft Store. To zahrnuje nahrávání videa, užitečné pro pořizování přednášek, ořezávání obrazovky a různých šablon stránek (akademické, obchodní, plánovače atd.). Stejně jako v případě nedostatku vlastních značek, doufáme, že to společnost Microsoft opraví.

Obě verze aplikace OneNote jsou však skvělé pro skicování, diagramování a pořizování ručně psaných poznámek. Aplikace OneNote má panel nástrojů pro kreslení, kde najdete různé možnosti pera a tužky, tvary a další nástroje pro vytváření vizuálních.

Je zde také možnost převodu inkoustu na text pro ty, kteří rádi psají poznámky, ale chtějí jejich typovou verzi později. To je užitečné zejména pro poznámky třídy, protože se obecně uznává, že ruční psaní skutečností jim pomáhá ukládat je do paměti.

Kromě vynikajících formátování textu a možností kreslení vám OneNote umožňuje rozvržení poznámek libovolným způsobem. Kliknutím na libovolnou oblast na stránce můžete vytvořit textové pole a přidat poznámky. Výsledkem je zážitek, který velmi napodobuje skutečnou stránku poznámkového bloku, která se nám obzvláště líbí při kopírování tabule.

Kolo tři myšlenky

OneNote je snadno nejvšestrannější aplikace pro psaní poznámek, kterou jsme zde testovali na webu Cloudwards.net. Jak úžasné je Evernote, není to tak pružné, co se týče rozložení. Kromě toho můžete do OneNote přidávat výkresy k textovým poznámkám, zatímco u aplikace Evernote musíte vytvářet samostatné inkoustové poznámky.

Zatímco první dvě kola těsně klesla ve prospěch Evernote, třetí kolo není pro OneNote žádnou soutěží.

Round: Note Formatting Point for OneNote

Logo Evernote
Logo OneNote

4

Spolupráce

V další části se podíváme na sdílení poznámek s ostatními a možnosti společné úpravy.

U některých uživatelů nezáleží na funkcích spolupráce notebooků ani jeden bit. Notebooky se častěji používají ke shromažďování osobních myšlenek, nikoli ke skupinové práci. Schopnost sdílení však má své využití, například sestavování skupinového výzkumu nebo distribuování poznámek o schůzkách.

Evernote

Evernote má několik funkcí, které podporují spolupráci. Mezi nimi můžete sdílet jakýkoli notebook kliknutím na něj pravým tlačítkem a výběrem možnosti „sdílet notebook“. Zadejte e-mailové adresy těch, s nimiž chcete svůj notebook sdílet, a vyberte typ přístupových oprávnění, která jim chcete udělit: zobrazit, upravit nebo upravit a pozvat.

Jednotlivé poznámky můžete také sdílet, pokud nechcete povolit přístup k celému notebooku. Navíc můžete generovat odkazy na poznámky, díky nimž si kdokoli může prohlížet poznámku v prohlížeči. Nebo pokud chcete, můžete někomu poslat e-mailem poznámku přímo z aplikace.

Protože spolupráce někdy může jít špatně, Evernote vám umožňuje přístup k historii poznámky a zobrazit a vrátit se k předchozím verzím v případě nechtěných změn. Stačí kliknout na ikonu informace v pravé horní části poznámky a vybrat možnost „zobrazit historii“.

Nakonec má Evernote praktickou funkci chatu, kterou lze použít k diskuzi o poznámkách. I když není tak bohatá na funkce jako specializovaná chatovací aplikace, jako je Slack, je stále užitečná pro rychlou komunikaci založenou na specifických poznámkách a noteboocích (přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro článek Slack).

Jedna poznámka

V OneNote můžete sdílet jakýkoli notebook kliknutím na ikonu sdílení v pravé horní části aplikace a poté zadáním e-mailových adres těch, se kterými chcete sdílet. Mohou být udělena oprávnění pro prohlížení nebo úpravy.

I když nemůžete sdílet jednotlivé sekce nebo stránky poznámkového bloku stejným způsobem, můžete text e-mailem poslat e-mailem v poznámkách přímo z aplikace (otevře se tak aplikace Outlook).

  Jak rychle a snadno obnovit dokument Word: Stručný průvodce

Neexistuje žádná možnost chatu, jako byste se dostali k Evernote, ani žádná možnost komentovat poznámky v aplikaci. Tato absence komentářů je překvapující a nešťastná, protože je k dispozici v aplikaci Microsoft Word a je zde velmi užitečná funkce.

OneNote vám nedává možnost prohlížet nedávné úpravy ani vrátit zpět změny, pokud nepoužíváte OneNote 2016, který má speciální kartu „historie“. Ještě jednou však musíme zdůraznit, že společnost Microsoft opouští aplikaci OneNote 2016. Začínám přemýšlet proč?

Kolo čtyři myšlenky

Mezi Evernote a OneNote nás překvapilo zjištění, že Evernote má všestrannější funkce spolupráce vzhledem k tomu, že Microsoft Office má místo ve světě podnikání. Je však zcela jasné, že Evernote vyjde nahoře nahoře a dává vám možnost nejen sdílet notebooky, ale také poznámky, a také praktickou funkci pracovního chatu..

Kolo: Bod spolupráce pro Evernote

Logo Evernote
Logo OneNote

5

Zabezpečení a soukromí

Naše poslední kolo se použije k měření bezpečnosti každé aplikace pro psaní poznámek. Vzhledem k tomu, že Evernote i OneNote ukládají poznámky do cloudu, je to důležitá úvaha. Koneckonců nechcete, aby někdo utekl s tajným receptem vaší rodiny na čokoládové sušenky.

Evernote

Někteří čtenáři mohou alarmovat, když zjistí, že společnost Evernote neudržuje svá vlastní datová centra, ale místo toho používá Google Cloud. Google vždy neukázal nejlepší postupy ochrany osobních údajů, jak se můžete dočíst v naší recenzi na Disku Google.

Většina z těchto obav se však týká společnosti Google, která využívá marketingové údaje o zákaznických cloudech uložených pro Disk Google, Gmail a další služby Google. V podmínkách ochrany osobních údajů společnosti Evernote není naznačeno, že by společnosti Google umožňoval přístup k soukromým myšlenkám své uživatelské základny.

Samotná společnost Evernote ve skutečnosti tvrdí, že se nikdy nebude dívat na obsah uživatele, pokud k tomu nedáte svolení nebo nebudete nuceni donucovacími orgány. Vaše poznámky jsou také v klidu šifrovány pomocí 256bitového protokolu AES, což je protokol, o kterém není známo, že je bezva.

Poznámky jsou šifrovány také při přenosu (tj. Přes internet), ale šifrování není ve výchozím nastavení end-to-end. Po příchodu na serverové zařízení jsou noty dešifrovány pro indexování a poté znovu zašifrovány. To pomáhá urychlit vyhledávání později.

Zajímavé je, že Evernote nabízí soukromé šifrování typu end-to-end, ale omezuje jej pouze na zvýrazněný text. Můžete si to nastavit sami v aplikaci tak, že vyberete text, který chcete zašifrovat, kliknete na něj pravým tlačítkem a vyberete „zašifrovat vybraný text“.

I když bychom raději společnost rozšířili soukromé šifrování na celé notebooky, je to jediný cloudový notebookový nástroj, o kterém víme, že dokonce jde tak daleko, jak to je. Pokud požadujete větší zabezpečení, Evernote je také jednou ze dvou aplikací pro vytváření poznámek kompatibilních s SafeRoom, soukromým šifrovacím nástrojem, který zabrání tomu, aby kdokoli v Evernote dešifroval vaše notebooky, a to i pod autorizací rozkazu.

Jako měřítko bezpečnosti proti někomu, kdo prolomí vaše heslo Evernote, můžete také zapnout dvoufaktorové ověřování. Toto je opravdu důležitá funkce, kterou příliš mnoho cloudových služeb nenabízí, včetně některých z jinak nejlepších možností zálohování online.

Se zapnutým dvoufaktorovým ověřením, i když někdo ukradne nebo hrubou silou praskne vaše heslo, pravděpodobně jej nebude moci použít, protože Evernote bude vyžadovat další pověření, pokud zjistí pokus o přihlášení z neznámého počítače. Toto pověření je bezpečnostní kód, který bude odeslán na vaše mobilní zařízení prostřednictvím textu.

Jedna poznámka

Notebooky a poznámky vytvořené pomocí OneNote, jak jsme již zmínili dříve, jsou uloženy v cloudovém úložném prostoru OneDrive. Jako takový bereme podobný pohled na zabezpečení OneNote jako my OneDrive. To není zvlášť dobrá věc.

Naším největším znepokojením je, že OneDrive neukóduje soubory v klidu na serveru, pokud nejste podnikovým uživatelem. Díky tomu budou vaše poznámky otevřeny pro snadné vyzvednutí v případě porušení.

Sekce notebooku můžete chránit heslem přímo z klienta. To však brání pouze tomu, aby někdo, kdo používá váš počítač, přečetl obsah tohoto notebooku. Nejedná se o zašifrované soubory odeslané do cloudu.

Dobrou zprávou je, že OneNote je další cloudový notebook podporovaný SafeRoom, takže do svých notebooků můžete tímto způsobem přidat šifrování s nulovými znalostmi. Produkt si můžete stáhnout z Microsoft Store a stojí 2,99 $, což je cena, kterou stojí za to zaplatit, pokud chcete uložit důvěrné informace do OneNote.

OneNote také chrání tranzitní soubory pomocí zabezpečení transportní vrstvy (TLS), takže vaše soubory by měly být v bezpečí před online odposloucháváním, i když stále doporučujeme používat VPN přes veřejné WiFi (návrhy naleznete v našem nejlepším průvodci VPN).

Stejně jako Evernote poskytuje OneNote funkci dvoufaktorové autentizace, která chrání notebooky v případě odcizení nebo prasknutí hesla..

Kolo pět myšlenek

Vzhledem k tomu, že se objevuje stále více hrozeb v oblasti kybernetické bezpečnosti, je výběr cloudových služeb odhodlaných chránit vaše data stále důležitější. Proto našim čtenářům, například Sync.com a pCloud, často doporučujeme cloudové úložiště s nulovými znalostmi.

I když žádný poskytovatel cloudových notebooků, o kterém víme, nabízí plnou, nativní ochranu nulových znalostí, Evernote vám umožní soukromě šifrovat zvýrazněný text. Je to trochu bolest spravovat vaši bezpečnost tímto způsobem, ale je to něco.

Společnost Microsoft mezitím ani nešifruje serverové servery notebooků pomocí spravovaného šifrovacího procesu, pokud nejste podnikovým uživatelem..

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro Evernote

Logo Evernote
Logo OneNote

6

Konečný verdikt

Evernote vzal čtyři z pěti kol v naší přímé soutěži, ale první dvě kola (náklady a organizační rysy) byly tak blízko, že by mohla být také dvě kola na jedno.

Pravděpodobně nejpřesvědčivějším důvodem pro volbu Evernote over OneNote je zabezpečení. OneNote by se mezitím měl obrátit na ty, kteří potřebují více svobody při vytváření poznámek díky svým kreslícím nástrojům a dynamičtějším možnostem rozvržení.

Největším důvodem, proč si vybrat právě teď Evernote vs OneNote, je však pravděpodobně blížící se opuštění OneNote 2016. Verze OneNote pro Microsoft Store, kterou si společnost ponechá, chybí důležité funkce, které získáte u OneNote 2016 i Evernote, včetně vlastních značek a verzování.

Konečný vítěz: Evernote

Evernote zatím zůstává v našich očích nejlepší aplikací pro psaní poznámek na trhu. Chcete zvážit? Zašlete nám poznámku níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me