Acronis True Image Review 2023 – Aktualizováno 2023

Recenze Acronis True Image Review 2023

Acronis True Image má hodně co do činění, ve skutečnosti téměř všechno, ale je to zraněno jeho těžko použitelným rozhraním a komplikovaným stanovováním cen. To znamená, že je to rychlé a komplexní, takže stojí za to vyzkoušet. Přečtěte si naši úplnou recenzi Acronis True Image pro všechny podrobnosti.

Posuvník1

Slider2

Posuvník3

Posuvník4

Posuvník5

Posuvník6

Předchozí

další

Acronis True Image je služba zálohování online s bohatými funkcemi s vynikajícím zabezpečením, ochranou soukromí a zákaznickým servisem. Je však zraněn svým neohrabaným stolním klientem, špatným designem rozhraní a komplikovaným cenovým schématem. Pokračujte ve čtení této recenze Acronis True Image, abyste se dozvěděli vše o silných a slabých stránkách softwaru.

Díky funkcím, jako je čištění disku, ochrana ransomwaru a další, je služba neuvěřitelně bohatá na funkce, i když zahrnutí všech těchto informací znamená, že může být obtížné najít to, co hledáte. Tomu nepomáhá ani skutečnost, že klient pro stolní počítače často nereaguje a při pokusu o otevření různých oken dochází k závažným zpožděním..

Její bezpečnost, soukromí a zákaznický servis jsou však vynikající a ceny i přes komplikovanou škálu možností nejsou špatné. Samotný proces zálohování je také dobře zaveden, s různými podporovanými operačními systémy a možnostmi, jako je plánování, hybridní zálohování a zálohování založené na obrázcích a škrtení.

Pokud jsou však pro vás velkým faktorem snadnost použití a rychlá doba odezvy, měli byste zvážit hledání alternativy v našem seznamu nejlepších online zálohovacích služeb.. 

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Acronis True Image Review 2023

Funkce

Zatímco mnoho zálohovacích služeb se zaměřuje na poskytování čistého uživatelského komfortu nad tím, že zahrnuje spoustu funkcí, Acronis True Image jde opačným směrem. Desktopový klient je vybaven funkcemi, jako je ochrana ransomwaru, čištění disku, čištění systému a další.

Acronis-Cloud-Sync

Počínaje funkcemi zálohování Acronis True Image podporuje zálohy založené na obrazech, což znamená, že můžete vytvořit úplnou kopii svého systému na svých serverech. Zahrnuty jsou také zálohování mobilních, hybridních, NAS a serverů, které podrobněji prozkoumáme v sekci „Zálohování a obnovení souborů“..

Tam, kde software opravdu vyniká, je jeho pouhý počet dalších funkcí. To zahrnuje možnost vytvořit skrytý oddíl pro ukládání místních záloh (tzv. Acronis Secure Zone), nástroj pro vytváření záchranných mediálních zařízení a úplnou synchronizaci cloudového úložiště, která je více v souladu s produkty, jako jsou Dropbox a Disk Google.

Acronis-Secure-Zone

Záchranné médium umožňuje načíst zálohu na USB nebo jiné externí zařízení a provést úplnou obnovu systému do předchozího stavu. To se hodí také při nastavování nového počítače, protože jej můžete okamžitě změnit na klon svého starého zařízení.

Záchranná média Acronis

Tato funkce je také dodávána s funkcí zvanou „univerzální obnovení“. Stručně řečeno, toto vám dává možnost obnovit obraz systému na zásadně odlišném hardwaru, aniž byste se museli starat o problémy s kompatibilitou.

Acronis-Universal-Restore

Můžete také použít Acronis k vyčištění systému, které můžete použít k vymazání citlivých informací – například hesel – ze zařízení a zajistit, aby všechny záznamy byly trvale zničeny (na rozdíl od běžného mazání, kde stopy zůstanou stále zdarma) místo na pevném disku).

Vyčištění systému Acronis

V podobném duchu vám funkce „Drive Cleanser“ umožní zcela vymazat disk nebo diskový oddíl, což zajistí, že nikdo nebude moci obnovit žádné informace, které tam dříve byly uloženy..

Acronis-Drive-Cleanser

Acronis také obsahuje funkci známou jako „aktivní ochrana“, která vás chrání před ransomwarem a nedovoleným kryptominací v případě, že omylem stáhnete nějaký riskantní software.

Další zajímavou vlastností je „vyzkoušet“ & rozhodnout se “, který vyčlení určité množství místa na pevném disku jako typ karantény k vyzkoušení potenciálně nebezpečného softwaru nebo souborů. Pokud by se něco pokazilo, negativní účinky jsou zděné a můžete je snadno vrátit zpět na původní stav.

Acronis-Try-A-Decide

Pokud jste se zaregistrovali do plánů Advanced nebo Premium (více o tomto později), můžete také využít funkci „archivace“ Acronis. Všechno, co umístíte do archivu, bude z vašeho zařízení odstraněno, aby se uvolnil prostor, ale zůstane viditelný v Průzkumníku souborů stejně jako obvykle, pokud jste připojeni k internetu..

Ačkoli jste dříve mohli zálohovat účty sociálních médií, jako je Facebook nebo Instagram, tato funkce byla z platformy odstraněna v srpnu 2023.

Přehled funkcí Acronis True Image

Logo Acronis True Image Review 2023www.acronis.com

Počínaje měsícem 417 $ za neomezené plány GBAll

Záloha

Plánovač zálohování

Nepřetržité zálohování

Přírůstkové zálohování

Zálohování založené na obrázku

Zálohování externí jednotky

Zálohování NAS

Zálohování serveru

Hybridní zálohování

Zálohování mobilního zařízení

Neomezené zálohování

Neomezená zařízení

Speed ​​Throttling

Kopírování souborů na úrovni bloku

Vícevláknové zálohování

Obnovit

Courier Recovery Service

Přístup do prohlížeče

Přístup k mobilní aplikaci

Verze

Zachování odstraněného souboru

Bezpečnostní

Soukromé šifrování

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption
TLS

Šifrovací protokol
256bitový AES

Dvoufaktorové ověření

Vytvrzená datová centra

Nastavení serveru proxy

HIPPA kompatibilní

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Sdílení souborů

Synchronizace zařízení

Zkušební verze zdarma
30

Ceny

Acronis True Image má poněkud neobvyklý cenový model, protože balíček Standard vyžaduje pouze jednorázovou platbu, zatímco plány Advanced a Premium fungují jako předplatné účtované ročně. Ačkoli může být obtížné obtočit hlavu kolem všech různých možností, skutečné ceny jsou velmi rozumné.

Cloud Acronis True Image Cloud funguje v podstatě jako neomezená služba zálohování pro určitý počet zařízení. Můžete provést úplnou zálohu obrazu pro jedno, tři nebo pět zařízení, bez ohledu na velikost. 

Pokud potřebujete zálohovat pouze jedno zařízení, cena 59,99 USD je zhruba stejná jako u jiných neomezených poskytovatelů zálohování, jako je Backblaze a Carbonite. Ještě lepší je, že standardní plán vyžaduje pouze jednorázovou platbu, nikoli opakující se předplatné. 

I když nemáme důvod se domnívat, že Acronis vytáhne koberec zpod svých zákazníků, nedávné fiasko týkající se celoživotního předplatného společnosti Zoolz nás před těmito druhy nabídek obezřetně (více o tom přečtěte v únorovém stavu cloudu).

Nemůžete však zálohovat soubory nebo složky jednotlivě, takže pokud chcete být s procesem zálohování selektivnější, budete si muset zvolit buď plán Advanced, nebo Premium..

Uživatelé Advanced a Premium mají navíc možnost zvýšit kapacitu cloudového úložiště nad výchozí přidělení. Plán Advanced obsahuje ve výchozím nastavení 200 GB, ale můžete ho zvýšit na 500 GB za dalších 20 $ ročně.

Acronis-Additional-Storage

Mezitím uživatelé Premium získají 1 TB úložiště zahrnutého ve svém plánu a mají možnost tuto částku zvýšit na 2 TB za 40 USD, 3 TB za 80 USD, 4 TB za 120 USD nebo 5 TB za 160 USD.

Acronis True Image také nabízí velmi velkorysou bezplatnou zkušební verzi, která vám poskytuje 1 TB úložiště po celý měsíc, což vám dává spoustu příležitostí rozhodnout se, zda chcete za službu platit či nikoli.

Snadnost použití

Vzhledem k tomu, že je to tak nabité funkcemi, může být navigace ve stolním klientovi Acronis True Image poněkud matoucí. Přidejte k tomu sklon ke zpoždění, když uživatelé kliknou na různé prvky rozhraní, a získáte kus softwaru, který může být bolestivý, zejména pro začátečníky.

Desktopový klient – k dispozici pro Windows XP a novější a OS X 10.10 a novější – je rozdělen do devíti hlavních sekcí uspořádaných v nabídce na levé straně okna. První je část „záloha“, kde můžete spravovat a inicializovat zálohu, vyladit nastavení a obnovit soubory ze serveru.

Acronis-Backup-Section

Dále je nabídka „archivů“, kde můžete uspořádat archivované soubory, což znamená, že jsou smazány z vašeho zařízení, ale zůstávají dostupné prostřednictvím běžného Průzkumníka souborů..

Acronis-Archives-Section

Třetí položka v seznamu je funkce „synchronizace“, kde můžete určit konkrétní složky, které se budou synchronizovat mezi zařízeními a samotným cloudem Acronis. Jedná se o funkci, která se běžně vyskytuje ve službách cloudového úložiště, jako je Dropbox, a je neuvěřitelně užitečná pro zajištění okamžitého přístupu k důležitým souborům na vašich zařízeních..

Acronis-Sync-Section

Dalším krokem je nabídka „nástrojů“, kde jsou umístěny všechny různé funkce zmíněné dříve v naší recenzi – například nástroj pro tvorbu záchranných médií, funkce čištění systému a funkce bezpečné zóny Acronis..

Sekce Acronis-Tools-Section

Po nabídce nástrojů je panel pro systém „aktivní ochrany“, který můžete povolit, aby Acronis True Image mohl blokovat software a soubory, které obsahují ransomware nebo kód, který používá vaše zařízení k provádění kryptominace.

Acronis-Active-Protection

Přepnutím na kartu „aktivity“ uvidíte, zda bylo něco zastaveno, a na kartě „spravovat procesy“ můžete určit konkrétní procesy, které je třeba nejprve sledovat a / nebo blokovat..

Část účtu Acronis

Následující nabídka dolů vám poskytne přehled o vašem účtu, včetně vašeho aktuálního plánu předplatného a kolik místa využíváte. Obecná nastavení jsou v této nabídce, kde můžete měnit věci, včetně škrtení na základě stavu baterie, umístění mobilní zálohy a nastavení upozornění.

Acronis-General-Settings

Konečně v levém dolním rohu jsou další dvě sekce. První z nich je jednoduše pro upgrade vašeho účtu v případě, že máte pocit, že potřebujete více místa, a druhé je centrum nápovědy, kde můžete přistupovat k databázi znalostí, vygenerovat systémovou zprávu nebo odeslat zpětnou vazbu společnosti.

Acronis-Help-Section

Jak jsme se krátce zmínili na začátku této části, desktopový klient Acronis True Image je, bohužel, někdy neuvěřitelně pomalý. Při více příležitostech jsme klikli na kartu, abychom počkali až 10 až 20 sekund, než aplikace skutečně odpoví, a zavedli nás tam, kam jsme chtěli jít.

To je obrovský problém, protože to způsobuje, že klient je docela frustrující k použití, zejména když jste se službou nováčkem a doopravdy jste přišli na to, kde je vše.

Acronis je k dispozici také v mobilních operačních systémech. Aplikace jsou k dispozici ke stažení v obchodě s aplikacemi pro iOS i v obchodě Google Play. Mobilní aplikace jsou jednoduché a snadno použitelné, zejména ve srovnání s nafouknutým stolním klientem, protože vše, co můžete skutečně udělat, je nastavení plánu zálohování pro vaše mobilní zařízení a správa existujících záloh.

Hlavní panel AcronisiOS

Přestože je k dispozici webový klient, je neuvěřitelně řídký. Skládá se ze tří částí, které vám umožní stahovat a mazat stávající zálohy, spravovat sdílení odkazů a sledovat, kolik volného místa vám zbývá.

Acronis-Web-Client

Zálohování souborů & Obnovení

Toto je pravděpodobně nejdůležitější kritérium pro online službu zálohování. Naštěstí samotný proces zálohování a obnovy tvoří jádro funkčnosti Acronis True Image a je oblastí, kde se daří dobře. Je možné zálohovat nejrůznější zařízení, od mobilních zařízení po celé servery, a máte dostatek možností, jak postupovat.

S Acronis máte na výběr, zda chcete zálohovat jednotlivé soubory a složky, nebo provést úplnou zálohu obrazů celého systému celého zařízení. Můžete nastavit, aby se to stalo podle plánu, který může být buď denní, týdenní, měsíční nebo nepřetržitý, což znamená, že klient kontroluje každých pět minut, zda se u vybraných souborů provedly nějaké změny..

Zdroj Acronis-Select-Source

Zálohy se provádějí pomocí algoritmu na úrovni bloků, což znamená, že klient neztrácí vaše připojení ani systémové prostředky nahráním celého změněného souboru. Místo toho vyhledá přesné změny a nahraje pouze ty části, které byly změněny.

Acronis-Schedule

Kromě stolního počítače můžete také zálohovat servery, zařízení NAS, externí jednotky a mobilní telefony. Na iOS můžete zálohovat své fotografie, videa, kontakty, kalendáře a připomenutí, zatímco aplikace pro Android vám také umožňuje zálohovat textové zprávy..

Záloha Acronis-New-iOS

Pokud si chcete ponechat po ruce lokální kopii zálohy, Acronis vám dává možnost (při prvním nastavení zálohy) zvolit místo na cloudu Acronis umístění na vašem aktuálním zařízení nebo na připojené externí jednotce. Přestože by vaše informace měly být v cloudu naprosto bezpečné, poskytuje to dodatečnou úroveň redundance.

Acronis-Destination

Co se týče verzování, Acronis si může zachovat starou verzi změněného souboru po neomezenou dobu, nebo můžete nastavit klienta tak, aby odstranil jakoukoli minulou verzi, která dosáhla určitého věku. Ve výchozím nastavení je to šest měsíců, ale pokud chcete, můžete to úplně zakázat.

Acronis-Versioning

Skutečný proces nastavení plánu zálohování je jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko „přidat zálohu“ v záložní části klientského počítače. Pak se můžete rozhodnout, co chcete zálohovat a kam chcete uložit. 

Acronis-Add-Backup

Stisknutím tlačítka „možnosti“ v tomto zobrazení můžete rozhodnout o plánu, povolit soukromé šifrování pro zvýšenou ochranu a nastavit vyloučení na základě typů souborů nebo umístění. 

Můžete si také vybrat, v jakém datovém centru budou vaše soubory uloženy, nastavit omezení, aby se snížil dopad softwaru na vaše připojení, a rozhodnout, jak dlouho chcete zachovat starou verzi nebo smazaný soubor..

Acronis-Exclusion

Bohužel neexistuje možnost pro multithreading, což je něco, co získáte u několika konkurentů, jako jsou Cloudberry a BigMIND Home. Neexistuje ani žádná kurýrní služba obnovy (tj. Dodání fyzického zařízení při obnově zálohy), takže pokud plánujete obnovit obrovské zálohy pomalým připojením, můžete místo toho zvážit IDrive..

Rychlost

Rychlost je kritickým aspektem záložních služeb, protože uživatelé často zálohují velké množství dat. S pomalou službou to může znamenat dny nebo i týdny nahrávání souborů. 

To platí zejména pro počáteční zálohu nebo úplné nahrání obrazů systému, kde velikost uploadu může být snadno velká. Jak uvidíte, Acronis True Image má vynikající rychlost jak během nahrávání, tak stahování.

Pro účely našeho testu jsme nahráli složku 3,51 GB obsahující několik různých typů souborů, včetně videa, textu a obrázků. Připojení použité pro test mělo rychlost stahování a odesílání 25 Mb / s. 

Teoreticky to znamená, že nahrávání a stahování by mohlo skončit asi za 20 minut, realističtěji bychom však rádi viděli, jak přicházejí zhruba za hodinu až hodinu a půl.

První AttemptSecond AttemptA Bever
nahrát 1:43:00 0:57:00 1:20:00
Stažení 1:25:00 1:41:00 1:33:00

Jak vidíte, tyto výsledky spadají přímo do našich očekávání, přičemž naše druhé nahrávání skutečně funguje ještě lépe, než jsme očekávali. 

Mapa Acronis-Data-Center

Naše zálohy byly provedeny v Asii, což znamená, že jsme nahrávali soubory do datového centra v Singapuru. Ačkoli je to geograficky blízko nás, je to ještě dále, než jsou datová centra v Evropě a v Severní Americe pro zákazníky v těchto regionech. 

To znamená, že pokud se nacházíte například na východním pobřeží USA nebo v západní Evropě, měli byste dosáhnout ještě lepších výsledků. 

Bezpečnostní

Vzhledem k tomu, že poskytovatelům záloh jsou svěřeny potenciálně citlivé informace, je nezbytné, aby jakákoli služba zálohování podnikla významné kroky k zajištění své bezpečnosti. 

Ať už jde o správu virtuálních hrozeb ve formě kybernetických zločinců nebo hmatatelnějších nebezpečí, jako jsou fyzické krádeže a přírodní katastrofy, Acronis dělá vše, co může, aby zajistil, že vaše informace budou v rukou bezpečné.

Pokud jde o virtuální hrozby, Acronis True Image využívá 256bitové šifrování AES k zabezpečení vašich dat a TLS, aby se ujistil, že je nikdo nezachytí v tranzitu (známý jako útok typu člověk uprostřed).. 

To je vynikající, zejména proto, že šifrování může být zcela soukromé. To znamená, že ani Acronis sám o sobě nebude schopen nahlédnout do vašich souborů. Pokud se chcete dostat do drzosti tohoto tématu, podívejte se na náš popis šifrování a naučte se vše, co potřebujete vědět.

Acronis-Private-Encryption

Je však důležité si uvědomit, že pokud povolíte soukromé šifrování, Acronis nebude moci obnovit vaše heslo, pokud na to zapomenete. Nejlepší je tedy spárovat s jedním z nejlepších správců hesel, abyste zajistili, že trvale neztratíte přístup k vašim datům.

Bohužel neexistuje možnost pro dvoufaktorové ověření, což by byla pěkná další vrstva zabezpečení. Pokud je to pro vás kritické, zvažte místo toho něco jako CloudAlly.

Z fyzického hlediska je datová centra společnosti vybavena bezpečnostním personálem na místě 24/7, biometrickými bezpečnostními skenováním a video sledováním, které udržuje záznamy po dobu 90 dnů. Má také zavedené systémy pro monitorování a kontrolu vlhkosti a teploty a záložní generátory, které mohou běžet až 48 hodin v případě výpadku napájení.

Soukromí

Ochrana osobních údajů je další oblastí, kde se Acronis True Image daří velmi dobře. Jeho součástí je soukromé šifrování, flexibilní umístění datových center a jasná a stručná politika ochrany osobních údajů, jakož i soulad s několika předpisy, jako je GDPR..

Jak již bylo zmíněno, poskytuje ochranu prostřednictvím soukromého 256bitového šifrování AES, což je vynikající, protože to znamená, že společnost nemá přístup k vašim souborům, i když chtěla. 

Shromažďuje však některé základní osobní informace, včetně vašeho jména, e-mailové adresy atd. Podle prohlášení o ochraně osobních údajů jsou tyto informace sdíleny pouze s důvěryhodnými partnery, jako jsou prodejci nebo prodejci, nebo v souladu se zákonem.

Prohlášení o ochraně osobních údajů společnosti Acronis

Když poprvé nastavíte plán zálohování pomocí softwaru, klient vybere nejbližší datové centrum k vašemu umístění. Pokud si přejete, aby se vaše informace z nějakého důvodu ukládaly na jiném místě, můžete je snadno změnit během úvodního nastavení. Jakmile je však záloha vytvořena, již se nelze vrátit.

Středisko Acronis-Pick-Data

V tomto ohledu máte na výběr z mnoha možností, protože Acronis True Image používá datová centra v USA, Velké Británii, Evropě (Německo, Švýcarsko a Francie), Japonsku, Singapuru a Austrálii.. 

To je v ostrém kontrastu s mnoha dalšími zálohovacími službami, jako je IDrive, kde jedinou možností je datové centrum se sídlem v USA, což je země známá svými špatnými zákony o ochraně osobních údajů.

Jak již bylo zmíněno, společnost dodržuje GDPR a řadu dalších regulačních rámců, jako je HIPAA, a různé standardy ničení dat, jako je německá VSITR..

Služby zákazníkům

Vzhledem ke kritické povaze zálohovacích služeb je důležité, aby nabízely několik různých cest pro zákaznickou podporu a vysokou úroveň pohotovosti, když se na ně s problémem dostanete. Acronis ji fouká z vody v této kategorii, protože existuje řada způsobů, jak získat pomoc – v několika různých jazycích – s jejími produkty.

Za prvé, existuje rozsáhlá znalostní databáze obsahující všechny nejčastější problémy a jejich řešení. Toto je první krok v procesu odstraňování problémů a znalostní databáze se snadno naviguje, takže můžete rychle zjistit, jak problém vyřešit,.

Acronis-KnowledgeBase

Pokud znalostní základna není schopna pomoci, můžete se obrátit na fórum, kde můžete oslovit další uživatele, aby zjistili, zda se u nich vyskytl podobný problém a jak postupovat při jeho řešení..

Acronis-Forum

Pokud stále nemůžete najít řešení svého problému, existuje několik způsobů, jak můžete přímo kontaktovat oddělení podpory. Můžete poslat e-mailovou vstupenku – kterou jsme testovali a obdrželi odpověď za méně než 24 hodin – nebo kontaktujte oddělení podpory v reálném čase pomocí možnosti live chatu, která je k dispozici 24/7.

Acronis-Support-Chat

Tyto možnosti jsou k dispozici nejen v angličtině (samozřejmě), ale také v mandarínštině, němčině, španělštině, francouzštině a italštině. Bohužel neexistuje žádné telefonní číslo, na které byste mohli volat, ale je to s ohledem na všechny ostatní možnosti, které potřebujete, sotva nutné.

Verdikt

Tím jsme dosáhli konce naší kontroly. Acronis je však nepochybně silnou volbou pro online zálohování, ale jeho nepřehledný a často stagnující desktopový klient je brzdí. To znamená, že plní svůj hlavní úkol – zálohování dat – velmi dobře, s vynikající rychlostí, bezpečností a ochranou soukromí a špičkovým zákaznickým servisem..

Co si myslíte o naší recenzi? Souhlasíte s tím, že zdlouhavý a nadměrně navržený klient vtáhne to, co je jinak vynikající a cenově dostupnou záložní službu, nebo si myslíte, že počet funkcí přispívá k nafouknutému kusu softwaru? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.