Recenze Surfshark – aktualizováno do roku 2023

Recenze Surfshark

Surfshark je zajímavý poskytovatel v tom, že ukazuje mnoho slibů s některými exotickými rysy, ale trpí některými důležitými frontami. O této síti VPN s odblokováním, rozděleným tunelem a malwarem blokující síť Netflix se však musí hodně líbit, jak si můžete přečíst v naší recenzi Surfshark.

Surfshark-slider-image-1

Surfshark-slider-image-2

Surfshark-slider-image-3

Surfshark-slider-image-4

Surfshark-slider-image-5

Předchozí

další

Surfshark, relativní nováček na scéně VPN, neztrácel čas vytvořením názvu pro sebe. Za méně než dva roky vybudovala společnost Surfshark síť více než 1 000 serverů ve více než 60 zemích. Pro tuto recenzi Surfshark jsme zkoumali virtuální privátní síť ze všech úhlů, hodnotili jsme ji podle jejích funkcí, uživatelského rozhraní, rychlosti, zabezpečení, soukromí a dalších.

Služba VPN byla založena poměrně nedávno na Britských Panenských ostrovech v roce 2023. Společnost BVI je se svými progresivními zákony na ochranu osobních údajů oblíbeným místem pro založení VPN; je zde také umístěn náš nejlepší výběr VPN ExpressVPN (další podrobnosti najdete v naší recenzi ExpressVPN).

Surfshark je pevně zabezpečená a snadno dostupná VPN. Obzvláště se nám líbí, že každé předplatné má neomezené simultánní připojení a že rozdělené tunelování je prezentováno způsobem, který je snadno srozumitelný pro každého uživatele. Navíc VPN funguje na Netflixu a všech hlavních streamovacích službách. V několika oblastech však existuje prostor pro zlepšení.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Surfshark

Funkce

Sada funkcí Surfshark kontroluje mnoho polí, které hledáme v VPN. Pokud dojde k výpadku připojení VPN z jakéhokoli důvodu, dojde k vypnutí přepínače, které odpojí váš internet. Můžete také nastavit, aby se VPN spustila při zavádění systému, pojmenovala důvěryhodné sítě WiFi a udržovala vaše soukromé připojení prostřednictvím uživatelských přepínačů.

Surfshark také umožňuje split tunneling, i když je VPN označen jako „whitelist“. Je to však stejný princip, zrychlení prohlížení připojením k důvěryhodným webům mimo VPN. Whitelisting je k dispozici pouze v systémech Windows a Android, ale ostatní uživatelé k němu mají přístup prostřednictvím rozšíření prohlížeče (přečtěte si naši recenzi StrongVPN, kde se dozvíte o další službě s rozděleným tunelem).

Surfshark má několik funkcí, které brání jeho zatmění jeho více zavedenými konkurenty. Prvním z nich je blokování reklam CleanWeb, které blokuje malware, vyskakovací reklamy, sledovače a podezřelé phishingové weby. Je to skvělý vedlejší produkt VPN, i když míra jeho odlovu není 100 procent.

Surfshark-multihop

Surfshark se skutečně vyznačuje technologií MultiHop, svou dvojitou funkcí VPN. To vám umožní směrovat vaše připojení přes více než jeden server a přidávat další ochranné vrstvy mezi vaši IP adresu a zvědavé oči. Zatím existuje pouze 13 těchto spojení – většinou se omezuje na dobře obsloužené země – ale je to stále zajímavá funkce, kterou bychom rádi viděli rozšířenou.

A konečně je tu NoBorders, nová funkce, která vám dovoluje připojit se k internetu v omezujících zemích, které obvykle blokují VPN. Nedokázali jsme cestovat do totalitní země, abychom zjistili, zda funguje, ale předpokládáme, že je pro třetí strany obtížnější zjistit, zda směrujete provoz přes VPN, pravděpodobně pomocí protokolu Shadowsocks..

Prémiové funkce

Surfshark nedávno přidal několik prémiových funkcí ochrany osobních údajů, které prodává v balíčku za 0,99 $ měsíčně navíc k vašemu pravidelnému plánu. Jednou z těchto funkcí je BlindSearch, Surfsharkův vyhledávač bez reklam a nulové protokolování založený na Bing API.

Další součástí balíčku je HackLock, začínající služba na ochranu před krádeží identity, jejímž cílem je jednou soutěžit s Norton LifeLock. 

Surfshark-Hacklock

Sada funkcí Surfsharku nás velmi zaujala. Kombinuje celou řadu základních funkcí VPN s některými zajímavými doplňky. 

Ačkoli je to sotva jediná VPN, která má blokování reklam (viz naše recenze CyberGhost) nebo která se připojuje přes více serverů (viz naše recenze NordVPN), je skvělou prací spojit všechny tyto funkce dostupným a dostupným způsobem..

Přehled funkcí Surfshark

Logo Surfsharksurfshark.com

Začíná od $ 199 za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta, Google Pay, Amazon Pay

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
Neomezený

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze
7 dní

Doba vrácení peněz
30 dní

Celosvětová částka serveru
1 040 serverů v 63 zemích

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome, Firefox

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflix USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, IKEv2, Shadowsocks

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Surfshark má pouze jeden plán, který zahrnuje všechny jeho funkce, žádné omezení šířky pásma a neomezené současné připojení pro vaše registrovaná zařízení. Cena jednoho plánu se liší v závislosti na tom, jak dlouho vydrží, a delší předplatné šetří peníze. Neexistuje žádný bezplatný plán, takže pokud hledáte bezplatnou VPN, přejděte místo toho do našeho seznamu nejlepších bezplatných služeb VPN.

Přestože ceny se pohybují na úrovni měsíčních a ročních cen, je dvouletý plán společnosti Surfshark nejnižší cenou na trhu. Pokud chcete ušetřit více na měsíční předplatné, podívejte se na naši recenzi Ivacy.

Surfshark nabízí sedmidenní bezplatnou zkušební verzi své aplikace na každé mobilní platformě, ke které máte přístup stažením aplikace. Neexistují žádné bezplatné zkušební verze pro žádné další funkce, ačkoli každá úroveň předplatného přichází s 30denní zárukou vrácení peněz. Balíček funkcí „bezpečnostní sady“ společnosti Surfshark, HackLock a BlindSearch, přidává 0,99 $ měsíčně do jakékoli úrovně, na které se právě nacházíte.

Surfshark nabízí dobrou škálu platebních metod. Můžete použít kreditní nebo debetní karty, PayPal, Google Pay nebo Amazon Pay. Pokud byste raději použili nevysledovatelnou kryptoměnu, Surfshark přijímá bitcoiny, ethereum a vlnění.

Snadnost použití

Spouští se hlavní ovládací panel Surfshark s otevřeným seznamem umístění serveru. Tuto nabídku můžete skrýt, ale toto tlačítko je poněkud malé a seznam může být pro prvního uživatele VPN trochu dezorientující.

Přístrojová deska surfshark, není připojena

Můžete se rozhodnout ignorovat nabídku a použít tlačítko „rychlé připojení“, které automaticky najde nejrychlejší připojení. Toto není vždy server, který je vám fyzicky nejblíže. Surfshark pro nás našel rychlejší kousek o něco dále. Je příjemné vědět, že VPN prověřuje její síť, a dokazuje, že velký seznam serverů Surfshark je víc než jen trik.

Přístrojová deska surfshark, není připojena

Použití seznamu serverů není příliš složité. Existují tři karty, které vám pomohou vybrat různé druhy serverů: „umístění“ pro proměnné IP, „statické“ pro statické IP a „MultiHop“ pro extra zabezpečená připojení přes více serverů.

Statické IP adresy surfshark

Můžete si z libovolného serveru udělat „oblíbeného“ a snadno se k němu vrátit. Můžete také použít vyhledávací lištu s rychlým bleskem k vyhledání konkrétního místa. Tato funkce byla vítána zejména poté, co jsme se přetáhli po celé mapě světa za naši recenzi TunnelBear.

Preference

Všechny ostatní funkce jsou umístěny na panelu „preference“, seskupeny do šesti karet. Karta „Obecné“ spravuje přepínač zabíjení a umožňuje vám řídit, kdy se VPN automaticky zapne nebo vypne.

Obecné ovládací prvky surfshark

Karta „Sítě“ umožňuje pojmenovat a přepínat důvěryhodné sítě WiFi. Karta „Funkce“ umožňuje zapnout a vypnout malware a blokování reklam CleanWeb. Pokud jste za HackLock a BlindSearch zaplatili navíc, budete tyto funkce také ovládat odtud.

Ovládací prvky sítě Surfshark

Karta „účet“ umožňuje spravovat základní aspekty účtu bez otevření okna prohlížeče. „Aktualizace“ vám nabízejí několik možností, jak přijímat aktualizace Surfshark, včetně toho, zda chcete pouze stabilní verze, kdy kontrolovat aktualizace a jak často stahovat aktualizace.

Pokročilé ovládací prvky surfshark

Nakonec karta „Upřesnit“ vám umožňuje zvolit, zda chcete zasílat zprávy o selhání a zda použít NoBorders, což je funkce, která vám má pomoci obejít brány firewall, které omezují procházení. Existuje také možnost změnit váš protokol – ačkoliv je to zvláštní, i když jste na platformě, která podporuje pouze jeden protokol..

Uvědomte si, že tyto snímky obrazovky pocházejí z verze Surfshark pro MacOS. Verze Windows organizuje možnosti viditelněji, na velkých panelech na levé straně uživatelského rozhraní. Zde najdete bílou listinu, pokud ji máte.

UI Surfshark je celkově přátelské, jakmile si na to zvyknete. Pokročilejší uživatelé VPN mohou být zklamáni velikostí kontroly, ale to, co existuje, je velmi dobře organizováno. V novějších verzích bychom rádi viděli přehlednější uspořádání karet, protože není vždy zřejmé, do které kategorie určitá funkce spadá, a některé z nich je obtížné najít..

Rychlost

Použili jsme speedtest.net k testování účinků Surfshark na rychlost prohlížení, počínaje serverem Surfshark co nejblíže našemu nechráněnému serveru. Tabulka shrnuje naše výsledky.

Umístění serveru: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Spojené státy americké (nechráněné) 19 15.33 2.35
Spojené státy americké (chráněné) 68 11,31 2.20
Island 239 5,83 1,99
Španělsko 182 5.15 2,32
Indie 319 5,86 1,90
Jižní Afrika 332 5,88 2,39

Testovali jsme také tři servery Surfshark MultiHop. Tyto výsledky jsou uvedeny v následující tabulce a pro porovnání bylo přidáno nechráněné připojení k USA.

Umístění serveru: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Spojené státy americké (nechráněné) 19 15.33 2.35
Kanada do Spojených států 102 10,60 2.21
Spojené státy do Nizozemska 168 7,77 2.21
Singapur do Hongkongu 251 8,36 2.16

Surfshark si při procházení na podobných místech zachoval přibližně 75 procent nechráněné rychlosti stahování. To je skvělý výkon, a přestože se zmenšoval s vzdáleností, VPN nikdy neklesla pod asi 33 procent optimální rychlosti. Díky tomu je to uprostřed balíčku VPN kvůli dopadu na rychlost.

Během testu rychlosti se připojení MultiHop ukázalo velmi dobře. Latence byla delší, což se dá očekávat, ale rychlost stahování nebyla ovlivněna – a v některých případech dokonce zlepšena. To je pravděpodobně způsobeno skutečností, že Surfshark má připojení MultiHop pouze přes servery na spolehlivějších místech. Bez ohledu na to náš test ukazuje, že přidání dalšího zabezpečení do vašeho streamingu nestojí mnoho rychlosti.

Pokud se připojujete blízko domova, latence Surfshark je pro hraní přijatelně nízká. Co však získává více bodů, je to, že každé testované připojení překonalo hranici 5 Mbps doporučenou pro streamování. Obecně je to lepší pro video než pro hry. Porovnání najdete v našich seznamech nejlepších sítí VPN pro hraní her a nejlepších sítí VPN pro streamování.

Bezpečnostní

Surfshark podporuje tři protokoly: OpenVPN, IKEv2 a Shadowsocks. Další informace o tom, jak protokoly ovlivňují zabezpečení VPN, najdete v rozpisu protokolů VPN. OpenVPN je důvěryhodný protokol s otevřeným zdrojovým kódem, který je oblíbenou volbou pro mnoho sítí VPN. IKEv2 je nejrychlejší protokol a výborně obnovuje přerušená připojení, což z něj činí ideální volbu pro mobilní zařízení.

Shadowsocks je proxy navržený speciálně pro obcházení omezujících firewallů, zejména Číny. To je opravdu všechno, pro co je to dobré, takže jej nedoporučujeme používat jinak. Pro šifrování se Surfshark spoléhá na AES-256, což je docela jistá sázka. Protože jsme naposledy zkontrolovali Surfshark v listopadu 2023, přidala se ChaCha, alternativní šifra, která na mobilních zařízeních často funguje lépe.

Surfshark je dostatečně bezpečný pro torrentování a díky použití Shadowsocks se může postavit i Velké čínské bráně firewall. Podívejte se na seznam nejlepších VPN pro torrenting, kde se dozvíte, jak se hromadí.

Po spuštění testů Surfshark pro kontrolu IP adresy, úniků DNS a WebRTC jsme nenašli žádné problémy. To však není žádným překvapením. Surfshark zde učinil solidní rozhodnutí a je skvělé, že přidal novou možnost šifrování. Bylo by hezké vidět více protokolů po silnici, ale to je jediná nevýhoda, kterou můžeme vidět.

Soukromí

Surfshark užitečně zahrnuje zvýrazněné shrnutí na začátku každé části své politiky ochrany osobních údajů. Díky tomu je snadné získat přehled o jeho příslibech ochrany osobních údajů: VPN nebude protokolovat žádná z vašich údajů o prohlížení.

Surfshark - politika bez protokolování

Uloží váš účet a fakturační údaje a také používá Google Analytics pro marketingové účely, i když zásady ochrany osobních údajů obsahují informace o tom, jak se odhlásit. Surfshark sdílí data s třetími stranami, které pomáhají udržovat jej v chodu, včetně správců reklam, zpracovatelů plateb a dodavatelů podpory.

Surfshark - Google-Analytics

Hlavním prodejním místem společnosti v oblasti ochrany osobních údajů je to, že má centrálu na Britských Panenských ostrovech, území, které v současnosti obsahuje některé z nejlepších světových zákonů o ochraně osobních údajů online. Vždy existuje nebezpečí, že zákon bude schválen později, ale prozatím je to skvělé místo pro Surfshark k sezení.

Zkontrolovali jsme, zda byl Surfshark někdy chycen při shromažďování uživatelských dat a zjistili jsme, že společnost nechala své rozšíření prohlížeče nezávisle auditovat německou firmou Cure53. Audit zjistil pouze dvě drobné slabiny a žádné případy protokolování dat. Audit nevypadal mimo rozšíření, ale stále nás dělá opatrně optimistickými.

Také se nám líbí, že Surfshark nemá mateřskou společnost, která by ji mohla požádat, aby ohrozila své ideály. Jediným skutečným proti nim je to, že ukládá nezávislé identity, aby se mohla sama inzerovat. Jinak se jedná o VPN, která vám zaručí soukromí.

Streamování výkonu

Právě teď je Surfshark plně schopen přístupu ke všem streamovacím službám, včetně Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer. Možná však budete muset přepnout mezi několika servery ve vaší zemi, než jeden projde. Naše první dva pokusy na serveru Netflix s americkým serverem byly zablokovány, ale třetí fungoval bez problémů.

Jakmile se nacházíte, výkon odpovídá výsledkům relativně silných testů rychlosti Surfshark. Pokud pro vás není dostatečně rychlý, zkuste pro Netflix jednu z našich nejlepších VPN VPN.

Umístění serveru

Počet serverů, ke kterým má Surfshark přístup, kolísal sem a tam, ale v době psaní má 1040 serverů v 63 zemích. To je působivé pro VPN, která je pod pásem méně než dva roky, ale více nás zajímá geografická rozmanitost než kvantita.

Umístění serveru surfshark

Naštěstí vypadá Surfshark v tomto ohledu také slibně. Přestože více než polovina jejích serverů (36 ze 63) je umístěna v Evropě, slouží také čtyřem zemím v Jižní Americe, jedné ve Střední Americe, třem v Africe, třem na Středním východě, dvěma ve Střední Asii a čtyřem v jihovýchodní části Asie.

Za zmínku stojí, že Surfshark přidal několik serverů na nedohledaných místech (včetně Libye, Nigérie, Ázerbájdžánu, Kazachstánu, Indonésie a Thajska) od doby, kdy jsme ho naposledy zkontrolovali v listopadu 2023. Rychlost nových přírůstků nás nutí doufat, že brzy bude přidáno více IP adres.

Prozatím hodnotíme možnosti umístění serveru Surfshark jako slibné, ale ještě ne úplně tam. Pokud chcete co nejširší geografický rozsah serverů, je HideMyAss lídrem v oboru. Můžete přejít na naši recenzi HideMyAss a zjistit, proč je to dobrá i špatná věc.

Služby zákazníkům

Bylo nám líto, když jsme zjistili, že neexistuje žádný způsob, jak se dostat přímo na stránku nápovědy Surfshark v rámci VPN pro stolní počítače. To je malá věc, ale jde o dlouhou cestu k tomu, aby byl proces přátelštější.

Pomoc s Surfsharkem začíná znalostní základnou. Když jsme naposledy kontrolovali VPN Surfshark VPN, bylo to stále velmi nové a my jsme ho požádali o to, abychom měli v celé své podpůrné sekci pouze devět článků. Kritiku se jasně bere dobře, protože znalostní základna se za několik měsíců značně rozšířila.

Surfshark - znalostní báze

Ihned po kliknutí na „nápovědu“ najdete osm tlačítek, která vedou přímo k základním průvodcům nastavením. Následuje FAQ, poté tlačítka pro tři kategorie článků: návody, obecné a fakturační. Každá část obsahuje celou řadu článků. Bohužel, stále neexistuje fórum.

Surfsharkovu 24hodinovou live chat pomoc spravuje Zendesk. Položili jsme otázku a téměř okamžitě jsme dostali zdvořilou a užitečnou odpověď. Být první ve frontě během pracovní doby na západním pobřeží USA byl skvělý pocit, a přestože je Surfshark získává prostřednictvím třetí strany, nebudeme si stěžovat.

Surfshark - Live-chat

Dále jsme testovali systém podávání lístků s jinou otázkou. Během minuty jsme dostali automatizovaný potvrzovací e-mail. Skutečná odpověď trvala asi 10 hodin a byla plná podrobných a proveditelných rad. Celkově vzato, zákaznický servis s Surfsharkem je skvělý zážitek, i když nedostatek fóra stále bodá.

Verdikt

Úkolem Surfsharku v prvních dvou letech jeho života je zajistit, aby přeplněné pole VPN vyžadovalo další pozornost. Je ještě příliš brzy na to říci, zda uspěl, ale podniká všechny kroky, které potřebuje: rychle roste, konkuruje dostupným službám, pokud jde o funkce a cenu, a zavádí funkce, které nabízí několik dalších sítí VPN.

Ostatní sítě VPN mají připojení k více serverům, rozdělené tunelování a blokátory reklam, ale Surfshark je všechny spojuje do zajímavého a kompaktního balíčku. Je také soukromý, bezpečný a nápadně cenově dostupný, zejména s neomezenou zárukou zařízení na všechna předplatné. Tam, kde Surfshark nedosahuje, ukazuje schopnost rychle se zlepšit.

Dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích. Děkuji za přečtení.