Google Stadia Review – E ardhmja e lojrave? – Përditësuar 2023

Rishikimi i Google Stadia

Stadia e shumëpritur, shërbimi i lojërave në cloud të Google, tregon shumë premtime, por që tani bie pas konkurrentëve. Lexoni rishikimin tonë të plotë të Google Stadia për të parë pse është e ardhmja e lojrave, por jo akoma.

i mëparshëm

tjetër

Platforma e lojrave përçarëse të Google, Stadia, synon të shkatërrojë edhe shërbimet më të mira të lojërave në cloud. Në vend që t’i afrohet problemit të lojërave në re me një pjesë të vogël të serverëve dhe një instalim Steam, Google ka zgjedhur të krijojë një ekosistem të tërë për Stadia që mund të shkojë gishtërinjtë me tastierë me tastierë nga Sony dhe Microsoft. 

Të paktën, ky është qëllimi. Në këtë përmbledhje të Google Stadia, ne do të hedhim një vështrim në Edicionin Premiere për të parë se ku jep shërbimi dhe ku bie mbrapa. 

Ne e vendosëm Stadia – të ardhmen e vetëshpallur të lojërave – nën një provë rigoroze, duke krahasuar gjithçka nga kontrolluesi në ndërfaqen me hyrjen e hyrjes, kështu që ne mund të shohim se si grumbullohet kundër një përvoje tradicionale të lojërave. 

Stadia shumë mirë mund të jetë e ardhmja, por vetëm në të ardhmen. Lëshimi i tanishëm ndjehet si një beta test më shumë se gjithçka tjetër, jashtëzakonisht i munguar në karakteristika dhe që vjen me disa çështje të vonesave, për tu bootuar. Shikimi i Google për të ardhmen e lojrave nuk është pa vlerë, por nuk ja vlen çmimi i kërkuar prej $ 130 tani. 

Pikat e forta & dobësitë

Features

Stadia u njoftua me një listë të gjatë të veçorive, duke përfshirë ndarjen në familje, një sistem të thelluar të arritjeve dhe lojëra 4K / HDR në PC. Sidoqoftë, pas lançimit, shumica e këtyre tipareve mungojnë, duke e bërë Stadia të ndjehet sikur është në beta sesa të lëshohet plotësisht. 

Sa i përket tipareve të njoftuara më parë, mirëpo, arritjet, ndarja e familjes, lojrat 4K / HDR në PC dhe pajtueshmëria prapa me Ultras të vjetër të Chromecast janë jashtë tabelës. Vetëm Ultrasi i Chromecast i dërguar me Premiere Editions të Stadia do të funksionojë, pasi ato kanë firmware-in e fundit. 

Akoma mund të luani në 4K me HDR, por vetëm në Chromecast Ultra. Karakteristikat e tjera të njoftuara më parë do të vijnë disa kohë në vitin 2023. Për shembull, Google thotë se arritjet po ndiqen në mënyrë aktive, megjithëse nuk mund ta shihni përparimin tuaj në lojë. 

E vetmja karakteristikë që duket se ka ngecur është butoni i kapjes. Kontrolluesi Stadia ka një buton të dedikuar për kapjen që ju lejon të kapni me lehtësi fotografi nga ekranet dhe videoklipet, megjithëse ato janë vetëm në dispozicion në aplikacionin Stadia. 

Sidoqoftë, nuk mund të ndani ose shkarkoni lehtë fotografitë tuaja, gjë që i bën ato të pakuptimta. Një përdorues i Reddit zbuloi se mund të shkarkoni klipet tuaja duke përdorur Google Takeout, por kjo është një dhimbje, për të thënë të paktën. 

Krahasimi i Kontrolluesit Stadia me Xbox One dhe DualShock 4

Edhe pse Stadia mbështet Xbox One dhe Wired DualShock 4 kur luani përmes shfletuesit tuaj, kontrolluesi Stadia është një pjesë thelbësore e përvojës. Në vend që të përdorni Bluetooth ose diçka si një kontrollues standard, kontrollori Stadia komunikon në të vërtetë përmes WiFi. Kjo duhet të nënkuptojë më pak vonesë në hyrje, të cilat provojnë provat tona. 

stade-wifi-lidhja

Vetë kontrolluesi kushton 69,99 dollarë, që është më i shtrenjtë se kontrollorët DualShock 4 dhe Xbox One. Ne e krahasuam atë me një kontrollues standard Xbox One, një Dualshock 4, një Nintendo Switch Pro Controller dhe Xbox Elite Controller Series 2. Edhe pse të gjithë ata duken më mirë se kontrolluesi Stadia, ai ende mund të mbajë të vetin. 

Ndihet më e madhe se kontrolluesit e tjerë kryesorë, pasi kryesori nuk kontrollohet si kontrolluesi Xbox One. Për shkak të kësaj, kontrollori në të vërtetë mbështetet në gishtat tuaj të mesëm, gjë që e bën atë të ndjehet si një gamepad, e ngjashme me Super Nintendo. Kjo nuk është në thelb një gjë e keqe, por diçka për tu shënuar. 

i mëparshëm

tjetër

Pesha është ajo që na u dallua më së shumti tek ne. Stadia ka një kontrollues të rëndë, i cili është një ndryshim i bukur i ritmit në krahasim me DualShock 4. Pavarësisht kësaj, kontrolluesi akoma ndjehet i lirë. Butonat sfungjerë dhe kontrasti tepër i klikueshëm i D-pad me peshën e rëndë, duke e bërë një kontrollues që njëkohësisht ndjehet premium dhe junky. 

Kockat e kontrolluesit janë të ngurta, por lëkura nuk është. Kur mban kontrolluesin, plastika ka një strukturë të çuditshme ndaj tij, dhe shtypjet e butonave japin një përgjigje të uritur. Nuk është një kontrollues i keq, në mënyrë të qenësishme, por është i keq me çmimin e kërkuar. Nëse Google e shiti atë më afër 40 deri 50 $, ne do të jemi të kënaqur. 

Lojërat në çdo ekran, ose të paktën pak

Një nga parimet e Stadia është aftësia për të luajtur lojërat tuaja në çdo ekran, pavarësisht se ku jeni. Edhe pse i shkëlqyeshëm si një pikë plumbi tregtimi, nuk është e gjithë historia. Në nisje, Stadia ka kufizuar funksionalitetin që është i kufizuar në ekosistemin Google. Megjithëse aplikacioni është i disponueshëm në të gjitha pajisjet Android, mund të luani lojëra vetëm në telefonat e fundit Pixel. 

stade-mobile-app

Ju do të duhet një Chromecast Ultra për të luajtur në TV tuaj. TV të tjerë të zgjuar dhe pajisjet e hedhjes me bazë Android nuk janë të pajtueshme, edhe pse ato mund t’ju lejojnë të shkarkoni aplikacionin Stadia. Po kështu, ju mund të luani me një tastierë dhe miun në PC tuaj, por vetëm përmes Google Chrome, jo shfletuesve të tjerë me bazë Chromium, siç është Opera (lexoni rishikimin tonë të Operës). 

stade-hedh

Lista e Google Store thotë se Stadia do të mbështesë lojën pa tela në laptopë, desktop dhe do të zgjedhë telefona dhe tableta në vitin 2023. Kjo do të kishte kuptim nëse Stadia ishte në një periudhë beta, por nuk është kështu. Si një produkt i lançuar plotësisht, Stadia ka më pak mbështetje sesa disa aplikacione ende në beta, të tilla si GeForce Tani dhe Project Cloud (lexoni Google Stadia vs GeForce Tani krahasimin tonë).  

Pasqyrë e Tipareve të Google Stadia

Lojëra të mbështetura

Përditësimi 12/18/2023: Borderlands 3, Dragon Ball Xenoverse 2 dhe Ghost Recon Ghost Recon i Tom Clancy janë shtuar.

Stadia nuk është si platformat e tjera të lojrave cloud, pasi nuk integron me DRM si Steam ose Origin. Në vend që të sillni një bibliotekë ekzistuese të lojërave, siç do ta dëshironit me Shadow (lexoni rishikimin tonë Shadow dhe Google Stadia vs Shadow), Stadia është shumë më i ngjashëm me një shërbim si PlayStation Tani, ku biblioteka e lojërave është kuruar për ju (lexoni rishikimi ynë i PlayStation Now). 

Kjo është ku krahasimet përfundojnë, sidoqoftë. Shtë më mirë të mendoni për Stadia si një tastierë të re, ku duhet të blini lojëra siç do të keni për Xbox One ose PS4. Këto lojëra punojnë vetëm në Stadia dhe Stadia dhe nuk ka një përzgjedhje të madhe në nisje. Pak më shumë se 40 lojëra janë njoftuar dhe një pjesë e mirë e tyre nuk janë lëshuar ende. 

Shumica e titujve janë lojëra të mëdha, AAA, duke përfshirë Shadow of the Tomb Raider, Red Dead Redemption 2 dhe Final Fantasy XV. Shumë lëshime të parashikuara pritet të lançohen edhe në Stadia, gjithashtu, duke përfshirë Watch Dogs: Legion, Doom Eternal dhe Cyberpunk 2077. 

Megjithatë, ka një mungesë diversiteti. Ekzistojnë vetëm një pjesë e vogël e titujve indie në dispozicion, duke përfshirë Windjammers 2 (ende për tu lëshuar) dhe Thumper, por kjo është në lidhje me të. 

Edhe pse formacioni i kufizuar ka kuptim për nisjen e tastierës, Stadia nuk është një tastierë. Atshtë në disavantazh në krahasim me shërbimet e lojrave cloud që integrohen me platforma të tjera, siç është GeForce Tani (lexoni rishikimin tonë të GeForce Tani).

çmim

Në formën e saj të tanishme, Stadia është një shërbim i shtrenjtë që kërkon shumë kosto në front për të filluar. Megjithëse Google thotë se do të ndryshojë në vitin 2023, modeli dixhital i dyqaneve që Stadia po ekzekuton pasi mbetet për tu parë. Në kohën e shkrimit, do të duhet të investoni rreth 200 dollarë për t’u vendosur me dy lojëra. 

Google e ka bërë të qartë se Stadia nuk është menduar të jetë një shërbim abonimi, megjithëse ka një abonim Stadia Pro në dispozicion. Përkundrazi, ka për qëllim të uleshim pranë konzollave fizike si Xbox One. Në vend të kësaj, Stadia është një dyqan dixhital, ku mund të blini lojëra si ju në Steam ose në Rrjetin PlayStation. 

Në kohën e shkrimit, sidoqoftë, nuk është kështu. Edhe pse Google ka në plan të rrisë mbështetjen për Stadia në të ardhmen, ajo është në dispozicion vetëm në pajisjet Android. Kontrolluesi Stadia është kontrolluesi i vetëm që mund të përdorni gjithashtu pa tel. Kontrolluesi juaj Xbox One ose DualShock 4 do të punojnë në një Mac, Chrome ose PC, por vetëm nëse e ngurtësoni kontrolluesin. 

Cili është ndryshimi midis Stadia Founder’s, Premiere, Pro dhe Base?

Para se të shkoni te pajisja, le të flasim për Stadia si një shërbim. Ekzistojnë dy pako harduerësh: Edicioni i Themeluesit dhe Premier Edition. 

Edicioni i Themeluesit është shitur, megjithëse erdhi me një kontrollues ekskluziv blu dhe një pasion të dashur për Stadia Pro. Mund të blini Edicionin Premi tani për 130 dollarë, i cili përfshin gjithçka nga Edicioni i Themeluesit, por me një kontrollues të bardhë. Ne do të flasim më shumë për këtë në një minutë.

Pavarësisht, të dy paketat përfshijnë tre muaj Stadia Pro. Ky abonim prej 10 dollarësh në muaj është i ngjashëm me Xbox Live ose PlayStation Plus. Anëtarët profesionistë do të marrin disa lojëra falas për të luajtur çdo muaj, si dhe zbritje për tituj të zgjedhur në dyqan. Për shembull, Metro Exodus është 20 dollarë me anëtarësim në Pro, në krahasim me 40 dollarë. 

Ju nuk keni nevojë për anëtarësimin në Pro për të luajtur lojëra, megjithëse. Baza e Stadia, e cila do të nisë në vitin 2023, është e lirë për t’u përdorur, megjithëse do t’ju duhet të blini lojëra. Google po kërkon çmimin e plotë të shumicës së lojërave për anëtarët e saj të Bazës, kështu që prisni të paguani 59,99 $ për çdo titull AAA të lëshuar në vitin e kaluar. 

Blerja e pajisjeve Stadia

Tani për tani, pajisja Stadia është një faktor kur blini një pajtim. Ekziston një paketë në dispozicion që përfshin tre muaj Stadia Pro, një kontrollues të bardhë dhe një Chromecast Ultra për 130 dollarë. Ju do të duhet që kontrolluesi dhe Chromecast të luajnë pa tel në TV tuaj për të ardhmen e parashikueshme. Tani për tani, kjo është mënyra e vetme për të luajtur Stadia. 

Teknikisht, Stadia është nisur, por nuk ka filluar plotësisht. Ju nevojitet një kod ftese për të hyrë në platformë, të cilat u jepen vetëm atyre që kanë blerë paketën e Edicionit Premiere 130 $. Tre muajt e shërbimit premium vijnë me një pjesë të vogël lojrash falas, përfshirë Destiny 2, por do të keni akoma nevojë për të blerë lojëra shtesë.

Këto lojëra janë me të vërtetë të shtrenjta. Për shembull, nëse keni dashur Assassin’s Creed Odyssey dhe Red Dead Redemption 2 me Edicionin tuaj Premiere Stadia, do të ishit 230 dollarë në vrimë. Odyssey kohët e fundit u shënua në vetëm 15 dollarë për marrëveshje pushimesh në Xbox One dhe PS4, dhe kjo është për një kopje fizike që mund të rishitni sapo të keni bërë.

Lehtësinë e përdorimit

Stadia fillon në telefonin tuaj, por për aq kohë sa ju keni një Chromecast – të cilën do t’ju duhet për ta përdorur atë tani, sidoqoftë – ai mund të qëndrojë në TV tuaj. Pas vendosjes së shërbimit – do të futemi brenda një minutë – gjithçka që duhet të bëni është të ndizni TV tuaj dhe kontrolluesin. Chromecast juaj do të tregojë një kombinim butoni, të cilin do të duhet ta futni për të aktivizuar Stadia. 

Zhbllokimi i Stadia Premiere Edition

Megjithatë, para se të arrijmë në këtë, le të flasim për ato që vijnë në Edicionin Premiere. Google përfshin një kontrollues të bardhë Stadia, një Chromecast Ultra me firmware-in e fundit dhe kabllot e karikimit për të dy. Kablloja për Chromecast gjithashtu ka një çels Ethernet, kështu që mund ta lidhni atë në ruterin tuaj. 

Google gjithashtu duhet të ju dërgojë me email një kod ftese, megjithëse ndërsa do të hyjmë brenda një minutë, ne nuk e morëm tonën. Do të kishte më shumë kuptim të përfshini kodin në një kartë në kuti për të shmangur ndonjë gabim të postës elektronike, por, mjerisht, kjo është mënyra se si Google ka vendosur të trajtojë gjërat. 

Sa për ato që janë në kuti, kjo është ajo. Google përfshin një manual të shkurtër të konfigurimit, por asnjë dokumentacion tjetër. Duke parë sesi Stadia është një koncept i ri dhe ka të ngjarë prezantimi i parë për shumicën e njerëzve në lojërat në cloud, disa dokumente shtesë mbi atë që mbështetet dhe çfarë nuk është mirë. 

Vendosja e Stadia

Procesi i konfigurimit për Stadia duhet të jetë i thjeshtë, por ne kemi goditur shumë pengesa në rrugë. Lidhjet harduerike nuk kërkojnë shumë: bashkëngjitni një burim energjie dhe ethernet në Chromecast, pastaj futeni atë në TV tuaj. Chromecast-it tonë iu deshën rreth pesë minuta për të azhurnuar, por pas kësaj, ajo zbuloi Stadia menjëherë. 

stade-kontrollues-çiftimit

Në fakt nuk mund ta përdorim platformën. Google mendohet të dërgojë një kod ftese sa herë që dërgon paketën tuaj Stadia, të cilën do ta përdorni për të zhbllokuar programin. Asnjëherë nuk kemi marrë një kod ftese. 

Në vend të kësaj, ne duhej të kalonim një orë duke biseduar me mbështetje, ku përsërisnim numrin e porositjes dhe numrin serial të kontrolluesit katër herë, dhe gjashtë orë shtesë për një përgjigje. 

Ajo që duhej të ishte një proces 15-minutash u desh gjithë ditën. Sigurisht, ne mund të flasim vetëm për përvojën tonë me Stadia. Sidoqoftë, duke kaluar procesin si një klient, duke paguar standarde, është e pafalshme që dikush duhet të presë gjatë gjithë ditës për të përdorur një pajisje 130 $. 

stade-ftojë-kod

Pas kësaj fiasko, Stadia vrapoi pa probleme. Vendosja fillestare merret në telefonin tuaj, ku do të shtoni lojëra në bibliotekën tuaj dhe do t’i hedhni në TV tuaj përmes Chromecast. Megjithatë, mund ta vendosni telefonin tuaj. Stadia fillon duke futur një kombinim butoni në kontrolluesin tuaj, dhe pas kësaj, ju mund të menaxhoni gjithçka duke përdorur kontrolluesin dhe TV-në tuaj. 

Shtimi i Lojërave

Shtimi i lojërave në bibliotekën tuaj është pjesa më e mirë e Stadia. Nëse shihni diçka, mund ta luani brenda sekondave. Duke pretenduar titujt falas me Stadia Pro, aplikacioni menjëherë pyeti se ku donim të fillonim të luanim dhe, sigurisht mjaft, pas disa sekondash ngarkimi, lojrat filluan.

stade-mobile-bibliotekë

Do të shtoni lojëra përmes aplikacionit Android (ose telefonin tuaj Pixel nëse doni të shkoni të gjithë hogun e Google), ku gjithashtu mund të menaxhoni bibliotekën tuaj dhe të shikoni artikujt e fundit rreth platformës. Sidoqoftë, pasi të keni shtuar përmes aplikacionit tuaj, mund t’i luani në TV tuaj. Për sa kohë që keni kontrolluesin tuaj Stadia, mund të zhbllokoni Chromecast Ultra tuaj dhe të filloni të luani, pa telefon kërkohet. 

Ky sistem është aty ku Stadia tregon më shumë premtimin. Aftësia për të zgjedhur menjëherë një lojë dhe për të luajtur atë brenda sekondave është diçka që Google ka rënë, duke e bërë herë të gjatë instalimi në Xbox One dhe PS4 të duket si një shaka. Fati 2, për shembull, është gati 100 GB dhe zakonisht duhen orë për ta shkarkuar plotësisht. Me Stadia, gjithçka që duhet të bëni është të ngarkoni.

Performance

Përvoja jonë me Stadia ishte ndryshe nga shumica e dyqaneve të tjera. Ne nuk kemi hasur shumë vonesa në hyrje, ose të paktën, jo aq sa disa shërbime të tjera të lojrave në cloud (lexoni rishikimin tonë Vortex për një shembull të asaj). Vonesa e hyrjes nuk ishte problem, por vonesa në audio ishte. 

Ne testuam katër ndeshje, ato që aktualisht janë në dispozicion me Stadia Pro: Tomb Raider, Destiny 2, Samurai Shodown dhe Farming Simulator. Gamedo lojë u testua me një lidhje me tel dhe pa tel. Ne po e bazojmë rezultatin tonë të përgjithshëm në lidhjen me tel, por kemi dashur të shohim që Stadia të performojë në një rrjet pa tel, gjithashtu. 

Të luash Tomb Raider dhe Destiny 2 me Stadia

Duke filluar me Tomb Raider, gjithçka kaloi pa problem. Stadia ngarkoi lojën menjëherë, nuk kërkohej shkarkim. Kishte një sasi të vogël të vonesave në menu, por sapo ishim në lojë, gjithçka ishte mirë. 

stade-loje-Slider1

stade-loje-slider2

stade-loje-slider3

stade-loje-slider4

i mëparshëm

tjetër

Destiny 2 ishte i ashpër, gjë që është e çuditshme, duke pasur parasysh që dukej më mirë se Tomb Raider. Megjithëse lëvizja ndihej e përgjegjshme, në momentin që lëshuam një armë, gjithçka u nda. Ekzistojnë tre faktorë kur gjuani një armë në Destiny 2 me Stadia: dridhja e kontrolluesit, animacioni në ekran dhe tingulli. 

Asnjë nga ato gjëra nuk ishte në sinkron. Menjëherë pas hyrjes, filloi animacioni, i cili është i mirë. Nëse e fikni tingullin, do të ndjeheni sikur po luanit në një tastierë lokale. Sidoqoftë, menjëherë pas animacionit vjen dridhja, dhe pak kohë pas kësaj vjen tingulli. Shtë një përvojë çorientuese që tregon qartë vrimat në një sistem lojrash vetëm me re. 

Me sa duket, desyncing i të gjithë këtyre elementëve vjen nga fakti se kontrollori është çiftuar përmes WiFi. Inputi po regjistrohet menjëherë, por tingulli vjen më vonë. Shkurt, ka një vonesë në hyrje, por vetëm në lojëra të caktuara dhe në disa aspekte të çuditshme të atyre lojërave. 

Të luash Stadia me tastierë dhe maus

Testimi ynë me tel u bë duke përdorur Chromecast që erdhi në Edicionin Premiere. Sidoqoftë, ne gjithashtu testuam në WiFi duke përdorur një tastierë dhe miun me Stadia të ngarkuar brenda Google Chrome. Uditërisht, performanca ishte më e mirë në Destiny 2 kur luante në këtë mënyrë, megjithëse visuals mori një hit të rëndësishëm. 

Duket se, me Stadia, ju duhet ta keni atë në një mënyrë ose në tjetrën. Ose përdorni një lidhje interneti me tela dhe jeni në mëshirën e një vonese të konsiderueshme, në varësi të lojës që po luani, ose shkoni pa tel dhe keni një përvojë të rrjedhshme, megjithëse me ulje të besueshmërisë vizuale.

mbulim

Pavarësisht se është një shërbim i ri, Stadia është në dispozicion në shumë vende. Shërbimi është në dispozicion në Belgjikë, Kanada, Danimarkë, Finlandë, Francë, Gjermani, Irlandë, Itali, Hollandë, Norvegji, Spanjë, Suedi, Mbretërinë e Bashkuar dhe SH.B.A. Nuk është aq e prerë dhe e thatë sa thjesht të jetosh në njërën nga ato vende , megjithëse. 

Google përcakton aftësinë tuaj bazuar në një sërë faktorësh, duke përfshirë adresat e mëparshme të faturimit në Google Pagesat dhe vendndodhjen tuaj aktuale. Siç u përmend, ne goditëm një pengesë kur u përpoqëm të regjistrohesh, me Google kurrë nuk dërgoi një kod ftese. Paratë u tërhoqën ende nga karta jonë e kreditit virtual, dhe paketa akoma mbërriti, por ne duhej të flisnim me mbështetje për një kod. 

Me sa duket, kjo ndodh sepse ne kemi paguar me një kartë krediti virtuale që është e regjistruar në një vend Stadia nuk është i mbështetur, pavarësisht se dërgoi paketën në një adresë amerikane. Nuk ka asnjë mënyrë për ta konfirmuar këtë, sidoqoftë. 

Megjithëse mbulimi është i qëndrueshëm, ka një numër pengesash që vijnë me modelin e Stadia, përkatësisht kur bëhet fjalë për licencimin. Bazuar në vendndodhjen tuaj, ju mund të mos jeni në gjendje të luani lojërat që keni blerë. Për shembull, nëse po udhëtoni dhe doni të luani lojërat tuaja Stadia, do të duhet të siguroheni që ju keni të licencuar të luani lojën në çfarëdo vendi ku po udhëtoni. 

Ju mund ta kapërceni këtë problem me VPN-në më të mirë ose, akoma më mirë, VPN-në më të mirë për lojëra, por është një problem që shumica e shërbimeve të lojërave në cloud nuk e kanë. 

Meqenëse lojërat janë të licencuara në Stadia dhe jo një platformë si Steam ose Origin, vendndodhja ku jeni në çështje. Kjo nuk është e vërtetë për platformat e tjera ku akoma mund të keni qasje, të themi, llogarinë tuaj të Sh.B.A. të Amerikës përmes serverit të lojrave në re.

Aktgjykimi

Stadia është një hap në drejtimin e duhur për lojërat në re, por nuk është opus i madh që Google e ka bërë të jetë realizuar. ’Shtë ende e mbushur me çështje, duke përfshirë audio në pritje, mbështetje të shpërndarë të platformës dhe një bibliotekë të kufizuar lojrash. Sidoqoftë, nëse Google qëndron me Stadia, do të jetë një platformë mbresëlënëse për vitet e ardhshme. 

Whatfarë mendoni për Stadia? A do të blini Edicionin Premiere apo të prisni derisa të fillojë Base? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.