Si të merrni një adresë IP të Zelandës së Re në vitin 2023: Lidhja me Kivi

Nëse jeni duke u përpjekur për të hyrë në përmbajtjen e Zelandës së Re nga ndonjë vend tjetër në botë, shanset janë që ju të jeni goditur me një mesazh gabimi. Kjo është për shkak të geoblocks, dhe ka vetëm një mënyrë për t’i rrethuar ato. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si të merrni një adresë IP të Zelandës së Re.

Ka shumë arsye për të marrë një adresë IP të Zelandës së Re. Për shembull, ju mund të udhëtoni dhe duhet të menaxhoni një biznes online në distancë ose, ndoshta, ju jeni një Zelander i Ri jashtë vendit dhe duhet të kontrolloni llogarinë tuaj bankare në internet. Në të dy rastet, ka të ngjarë që ju do të bllokoheni nga kjo.

Disa lojëra lëshohen në të njëjtën kohë në të gjithë botën, por lojtarët mund t’i marrin ato orë më parë në Zelandën e Re sepse zona e saj kohore është më e madhe se shumica e botës. Një adresë IP e Zelandës së Re do të maskojë vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe do ta bëjë atë të duket tek ofruesi që jeni atje, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të atyre lëshimeve nëse ato mund të shkarkohen.

Kontrolloni VPN-në më të mirë për lojëra nëse kjo është me interes për ju.

Ju thjesht mund të dëshironi të shikoni kanale lokale, të tilla si TVNZ, ose ndeshja e fundit e Të gjithë Zezakëve. Shërbimi i transmetimit Lightbox dhe versioni i Zelandës së Re të Netflix janë në dispozicion vetëm për Kiwis për shkak të çështjeve të licencimit të përmbajtjes. Lexoni pjesën tonë në ndalimin e Netflix VPN për të mësuar më shumë rreth kësaj dhe shikoni VPN-në tonë më të mirë për Netflix për rekomandime.

Si të merrni një adresë IP të Zelandës së Re

Mënyra më e lehtë për të prishur adresën tuaj IP është të përdorni një proxy, por nuk është mënyra më e mirë. Proxies nuk janë të besueshëm. Ata shpesh nuk punojnë dhe, edhe nëse e bëjnë, nuk ju mbrojnë. Nuk ka siguri dhe adresa juaj e vërtetë e IP-së është e gjurmueshme. Lexoni copën tonë të VPN-së kundër proxy-së dhe Tor-it që të mësoni mbi këtë temë.

  VPN më e mirë për Nepalin në vitin 2023: Lidhja nga Kathmandu

Përdorimi i një rrjeti virtual virtual është mënyra më e mirë për të shkuar, megjithëse ia vlen të kontrolloni udhëzuesin më të mirë falas të proxy nëse jeni vendosur në atë rrugë. Ato përfshijnë tipare të sigurisë dhe shumë nuk mbajnë regjistrat, kështu që aktivitetet tuaja do të mbahen të fshehta. Shumica e ofruesve tanë më të mirë VPN do të jenë në detyrë, por ka disa që do të jenë më të mira për Zelandën e Re.

Për fillestarët, do të dëshironi që ofruesi të ketë servera atje, në mënyrë që të mund të keni qasje në përmbajtje. Pa ata, do të jeni në të njëjtin pozicion që keni filluar. Nëse është Netflix që jeni pas, zgjidhni një VPN që mund të rrahë sistemin e zbulimit të VPN të Netflix ose gjithçka që do të duhet të argëtojë ju është një mesazh gabimi. Artikulli ynë i gabimit të proxy Netflix zhytet më thellë në këtë temë.

NordVPN

NordVPN është një zgjedhje e mirë për Zelandën e Re. Ka një rrjet të madh serverash që mbulon pjesën më të madhe të globit. Njëzet e një nga serverët e saj janë në Zelandën e Re, e cila duhet të jetë e mjaftueshme për të hyrë në përmbajtjen që jeni pas. Ajo ka disa nga siguritë më të mira në dispozicion dhe e merr seriozisht privatësinë. Disa nga karakteristikat e tij përfshijnë një bandë të pakufizuar, shpejtësi të mirë dhe ndërrim të shpejtë të serverëve.

i mëparshëm

tjetër

Mund ta përdorni me të gjitha sistemet kryesore operative. Plus, do t’ju futë në Netflix dhe shërbime të tjera streaming pa bujë. Ekziston një periudhë 30-ditore e kthimit e cila ju jep mjaft kohë për të punuar nëse ju pëlqen. Për më shumë detaje mbi shërbimin, shikoni rishikimin tonë të NordVPN.

  Si të merrni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2023: Hyrja në Britani

Cyberghost

CyberGhost është një ofrues tjetër që është i përshtatshëm për Zelandën e Re. Ajo ka një rrjet të madh serverash që mbulon 60 vende, përfshirë Zelandën e Re, ku ka 10 në dispozicion. Siguria e saj është e mirë dhe ekziston një politikë e rreptë e intimitetit për paqen e mendjes.

Mund ta instaloni në shumicën e sistemeve operative dhe është një nga VPN-të më të mira për shumë pajisje sepse mund të lidheni deri në shtatë pajisje njëkohësisht.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka shpejtësi të përshtatshme dhe pa kapele të bandës, gjë që e bën atë të mirë për transmetim. Mund të hyjë gjithashtu në Netflix. Ka një provë shtatë ditore nga e cila mund të përfitoni dhe, nëse ende nuk jeni të bindur, mund të bini përsëri në garancinë e kthimit të parave. Lexoni rishikimin tonë CyberGhost për më shumë.

ExpressVPN

ExpressVPN është një zgjedhje e mirë sepse është një nga VPN-të më të mira në treg. Serverat janë në dispozicion në 94 vende, përfshirë Zelandën e Re. Përveç që ka siguri dhe intimitet të madh, ai është VPN më i shpejtë në treg dhe ka një bandë të pakufizuar. Shtë një shërbim i krahasueshëm me NordVPN, pasi mund ta lexoni në artikullin tonë hedhës.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Nuk ka asnjë problem të futesh në Netflix dhe të fitojë në VPN-në tonë më të mirë për udhëzuesin e transmetimit. Mund ta përdorni në të gjitha sistemet kryesore operative. Nëse nuk keni shumë përvojë me VPN, është një zgjedhje veçanërisht e mirë sepse është kaq e lehtë për t’u përdorur. Ju mund ta provoni vetë me garancinë e kthimit të parave prej 30 ditësh ose të lexoni rishikimin tonë ExpressVPN për më shumë detaje.

  Mbrojtja më e mirë e vjedhjes së identitetit të vitit 2023: Qëndrimi i sigurt në internet

Rreziqet e përdorimit të një adrese IP të Zelandës së Re

Të kesh një adresë IP të Zelandës së Re nuk paraqet shumë rrezik, por ka disa gjëra që duhet të dish. Kur kompania VPN bazohet në çështje nëse aktivitetet tuaja do të jenë të rrezikshme, siç mund të lexoni në pjesën tonë të ligjeve për privatësinë. Mbrojtja e vetes me një VPN është e rëndësishme.

Zelanda e Re ishte një nga shumë vende për të cilat kishte prova të përdorimit të mbikëqyrjes masive në zbulesat e Snowden. Komunikimet në internet po analizoheshin dhe qeveria ishte në gjendje të gjurmonte lëvizjet e tua në internet. Mund të lexoni më shumë rreth kësaj në artikullin tonë më të mirë VPN për Zelandën e Re.

Përdorimi i një VPN do t’ju mbajë të fshehur nga mbikëqyrja dhe aktivitetet tuaja do të mbeten private.

Mendimet përfundimtare

Tani duhet të dini se si ta ndryshoni IP-në tuaj në Zelandën e Re. Pavarësisht nëse dëshironi të hyni në llogarinë tuaj bankare ose të jeni të azhurnuar me TV lokal, përdorimi i një VPN është mënyra më e mirë për ta bërë atë. Jo vetëm që do të keni mundësi të hyni në përmbajtje dhe shërbime të Zelandës së Re, por gjithashtu do të përfitoni nga një mori karakteristikash të përfshira me VPN, të tilla si siguria.

NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për Zelandën e Re. Do të mbroheni dhe, me 21 servera atje, nuk duhet të keni ndonjë problem që të keni qasje në asgjë. Plus, periudha e rimbursimit 30-ditor do të thotë se nuk ka asgjë për të humbur nëse e provoni.

Nëse keni rekomandime për marrjen e një adrese IP të Zelandës së Re, na tregoni në seksionin e komenteve. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me