VPN më e mirë për Kolumbinë në vitin 2023

Ka gjëra të pafund për të bërë dhe vende për të parë në Kolumbi, nga malet e Andeve deri në plazhet e paprishura të Karaibeve. Ky vend i Amerikës së Jugut ka disa nga smeraldet dhe kafet më të mira në botë, por konflikti i dhunshëm dhe shkeljet e të drejtave të njeriut janë ende çështje. 

Për të qëndruar të sigurt nga rreziqet në internet ndërsa jeni në vend, duhet të përdorni një nga VPN-të tona më të mira për zgjedhjet në Kolumbi. Nëse jeni me nxitim, ExpressVPN është VPN më e mirë për Kolumbinë. Lexoni më tej për të zbuluar pse duhet të përdorni një nga VPN-të tona për Kolumbinë dhe cilat tipare duhet të ketë.

Ka shumë përfitime për të përdorur një rrjet privat virtual, për këtë arsye ju rekomandojmë të investoni në një të tillë. Për fillestarët, do t’ju mbrojë nga rreziqet në internet, të tilla si krimi në internet dhe mbikëqyrja, por përfshihen shumë më tepër me shërbimin. 

VPN-të janë një mjet i shkëlqyeshëm për të marrë blloqe të kaluara në internet. Për shembull, nëse do t’ju mohohet hyrja në një faqe në internet ose shërbim gjatë një vendi tjetër, kjo është për shkak të geoblocks. Gjeobllokimi përdoret për të parandaluar që një vend të arrihet nga një vend tjetër. Pjesa më e madhe e përmbajtjes që shihni në internet bazohet në vendndodhjen tuaj gjeografike.

Nëse jeni një binjak i Netflix, së shpejti do të vini re që biblioteka e Netflix Columbia është disi e ndryshme nga ajo e vendit tuaj. Nëse doni të hyni në Netflix SH.B.A., do të keni nevojë për një adresë IP të Shteteve të Bashkuara, dhe kjo është aty ku hyn një VPN. 

Censura është një formë tjetër e bllokimit që mund të hasësh, dhe ajo po bëhet më e popullarizuar në të gjithë botën. Disa vende filtrojnë disa lloje të përmbajtjes thjesht për arsye morale dhe mbrojtëse. 

Vendet e tjera shkojnë një hap më tej dhe plotësisht diktojnë atë që qytetarët e tyre mund dhe nuk mund ta shohin. Lexoni pjesën tonë në Firewall-in e Madh të Kinës për të parë se sa keq mund të marrë.

VPN më e mirë për Kolumbinë 2023

Whatfarë e bën më të mirë një VPN për Kolumbi

Ka shumë karakteristika që përbëjnë një VPN, por disa janë më të rëndësishme kur bëhet fjalë për përdorimin e një në Kolumbi. 

siguri

Për të filluar, duhet të siguroheni që të zgjidhni një me siguri të mirë. Me këtë, do të siguroheni që të jeni të mbrojtur nga çdo mbikëqyrje qeveritare dhe polici në internet. Do t’ju ruajë gjithashtu të sigurt nga krimi në internet, pasi kurrë nuk dini se çfarë rreziqesh janë duke rënë në WiFi publik (kjo është një arsye e mirë për të instaluar një antivirus të mirë, gjithashtu). 

Si pjesë e kësaj sigurie, VPN duhet të ketë një ndërprerës vrasjeje, i cili do të shkurtojë lidhjen tuaj plotësisht nëse VPN ndalon së punuari. Ju duhet të siguroheni që VPN nuk mban gjithashtu një regjistër të aktivitetit tuaj, kështu që sigurohuni që të ketë një politikë solide pa log-e..

Rrjeti i serverëve 

Megjithëse blloqet e përmbajtjes nuk janë një shqetësim i madh në Kolumbi, një rrjet serverësh me madhësi të mirë do të vijë gjithmonë i dobishëm. Do t’ju ndihmojë të kaloni çdo bllok, që ju hasni, përfshirë edhe geoblocks. Nëse dëshironi të përdorni një përmbajtje kolumbiane, duhet të zgjidhni një VPN që ka serverë brenda vendit.

shpejtësi

Shpejtësia është një faktor i rëndësishëm sepse, pa të, argëtimi juaj i vetëm do të jetë një ekran i ngarkimit me ritëm. Gjerësia e bandës së pakufizuar është po aq e rëndësishme. Nëse keni një kufi, nuk do të duhet shumë për ta arritur atë dhe do të mbeteni të pambrojtur pasi të keni bërë. Të dyja këto karakteristika janë të rëndësishme nëse dëshironi të transmetoni ose përroni. 

Netflix Kolumbi

Nëse Netflix është në axhendën tuaj, sigurohuni që të zgjidhni atë që është në gjendje të anashkalojë detektorët VPN të Netflix. Nuk ka shumë VPN që munden, por VPN-ja jonë më e mirë për përmbledhjen e Netflix mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një të përshtatshme. 

Ju gjithashtu mund të dëshironi të merrni parasysh se me cilat pajisje VPN është i pajtueshëm me dhe sa lidhje të njëkohshme lejon. Lehtësia e tij e përdorimit mund të jetë një vendimtare për ju, si dhe vlerësimi i shërbimit të tij ndaj klientit. Së fundmi, çmimet mund të ndryshojnë shumë, në mënyrë që të ndikojnë në vendimin tuaj.

ExpressVPN

Ne kemi zgjedhur ExpressVPN si fituesin tonë për Kolumbinë. Ka siguri të shkëlqyeshme për t’ju mbajtur të fshehur nga rreziqet në internet dhe nga mbikëqyrja e qeverisë, e mjaftueshme për të qenë zgjedhja kryesore në VPN-në tonë më të mirë për Kinën. Përdor encryption AES 256-bit si parazgjedhje, por mund të rritet, nëse preferoni. 

  Si të merrni një adresë IP të Afrikës së Jugut në vitin 2023

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Providedshtë dhënë gjithashtu një ndërprerës vrasës, i cili aktivizohet si parazgjedhje. Privatësia juaj nuk është çështje, pasi që ExpressVPN ka një politikë solide pa prerje. 

Rrjeti i serverëve të ExpressVPN është i madh, me më shumë se 3000 servera që mbulojnë 94 vende. Kjo ju jep mjaft zgjedhje, dhe ka edhe në Kolumbi, për përmbajtje të kufizuara atje.

Vshtë VPN më i shpejtë në treg dhe vjen me një bandë të pakufizuar, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për transmetim. Në fakt, është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim sepse mund të hyjë gati në çdo platformë transmetimi që po hidhet në rrugën e duhur. Do t’ju mbulojë gjithashtu nëse doni të përroni. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për një vështrim më të mirë të shërbimit.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë ExpressVPN

ExpressVPN është në dispozicion në Windows, macOS, Android dhe iOS, dhe ka zgjerime të shfletuesit për Chrome, Firefox dhe Safari. Lejon deri në pesë lidhje të njëkohshme. Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse jeni i ri në botën e VPN-ve. 

Ka një bazë të dobishme njohurish, nëse keni nevojë për ndihmë. Ekzistojnë gjithashtu mbështetje për biseda të drejtpërdrejta dhe e-mail në dispozicion 24/7, por rruga e postës elektronike është zgjidhja më e mirë për ndihmë më të thelluar.

ExpressVPN është e kushtueshme, veçanërisht kur krahasohet me rivalët e saj. Kjo tha, me cilësinë e shërbimit, ia vlen çdo qind. Plus, mund të relaksoheni duke e ditur që ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave, në rast se nuk ju pëlqen.

Cyberghost

Zgjedhja jonë e dytë është CyberGhost. Ajo ka një siguri të mirë të vendosur në kodimin e AES 256-bit drejt e jashtë kutisë. Ekziston gjithashtu një ndërprerës vrasës që është aktivizuar përgjithmonë. Kjo është një gjë e mirë nëse ka të ngjarë të harroni ta ndizni atë, por nuk jeni në gjendje ta fikni gjithashtu. Po ashtu është krijuar një politikë e rreptë e mos-logjistikës.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Numërimi i serverit të tij shkon lart e poshtë mjaft shpesh, por gjithmonë ka një numër të duhur. Në kohën e shkrimit, kishte 9000 serverë në 90 vende. Ka edhe 22 në Kolumbi, kështu që ju mund të keni qasje në përmbajtjen kolumbiane.

Ka shpejtësi të shpejtë, por mund të ngadalësohet në distanca të gjata. Sidoqoftë, ato duhet të jenë mirë për shumicën e aktiviteteve dhe nuk ka kufij të brezit. ’Shtë në gjendje të hyjë në shumicën e shërbimeve streaming, duke përfshirë Netflix. 

CyberGhost do t’ju mbajë të sigurt ndërsa përroni, dhe mund të gjeni një skedë “për torrenting” brenda pultit, duke treguar të gjithë serverët që janë për detyrën. Shikoni në shqyrtimin tonë CyberGhost për më shumë.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë CyberGhost

CyberGhost është në përputhje me Windows, macOS, Android dhe iOS, dhe ka edhe zgjerime të shfletuesit për Chrome dhe Firefox. Ndërfaqja është e mirë, e lehtë për t’u përdorur dhe një përmirësim i mëparshëm. 

Mund të keni të lidhura deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë, por ky është gjithashtu kufiri i instalimeve. Megjithatë, shtatë është një numër i mirë dhe duhet të jetë i mjaftueshëm.

Ekziston një bazë e gjerë njohuri për vetë-ndihmë. Biseda e drejtpërdrejtë dhe mbështetja e postës elektronike është në dispozicion 24/7. Megjithëse biseda live është e shkëlqyeshme për pyetje të thjeshta dhe përgjigje të shpejtë, mbështetja me email është alternativa më e mirë për pyetje më teknike.

CyberGhost është i shtrenjtë në masën mujore, por duke zgjedhur një plan afatgjatë, do të ulni ndjeshëm koston. Një provë shtatë-ditore është në dispozicion për Android dhe iOS, dhe ka një garanci të kthimit të parave që mbulon të gjitha platformat, gjithashtu.

NordVPN

Tjetra kemi NordVPN. Siguria e saj është ndër më të mirët në treg. Përdor kriptimin AES 256-bit si parazgjedhje, por ju lehtë mund ta rritni atë. Ju gjithashtu merrni përdorimin e serverëve të tij opsionalë të dyfishtë hop, të cilët shtojnë më shumë mbrojtje në tunelin VPN. Përfshihet një ndërprerës vrasjeje dhe ekziston një politikë e rreptë mos-logjikesh, gjithashtu.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Numri i serverëve të NordVPN është afër 6.000, dhe ato mbulojnë rreth 60 vende, gjë që i jep shumë mundësi zgjedhjesh. Për dallim nga dy zgjedhjet tona të para, megjithatë, nuk ka serverë në Kolumbi.

Shpejtësitë e saj janë të mira, por janë të ngjashme me CyberGhost sepse ato mund të ngadalësohen në distanca të gjata. Gjerësia e bandës së pakufizuar është e përfshirë, dhe është e aftë të hyjë në të gjitha platformat streaming, gjithashtu. Nëse planifikoni të përroni, do të jeni të kënaqur të dini se NordVPN është VPN-ja jonë më e mirë për përrua, gjithashtu. Shqyrtimi ynë i NordVPN ka më shumë detaje mbi shërbimin.

Arsyet e tjera që na pëlqen NordVPN

NordVPN ka klientë për Windows, macOS, Android dhe iOS, si dhe zgjerime të shfletuesit për Chrome dhe Firefox. Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe mund të keni të lidhura deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë.

  NordVPN vs CyberGhost: Një Betejë me kosto efektive për vitin 2023

Një bazë e dobishme njohurish është e arritshme nëse keni nevojë për ndihmë. Ekzistojnë gjithashtu mbështetje live dhe biseda elektronike në dispozicion 24/7, dhe do të merrni ndihmë të mirë me secilën opsion.

Kostoja mujore nuk është e tmerrshme, por mund të kurseni para duke zgjedhur një abonim më të gjatë. Një periudhë 30-ditore e kthimit është gjithashtu, në rast se vendosni që nuk është për ju.

VyprVPN

VyprVPN është një tjetër zgjedhje e mirë për Kolumbinë, kryesisht për shkak të sigurisë së saj të shkëlqyeshme. Newbies do të marrë shumë mirë, por edhe ata që e dinë mund të luajnë me parametrat e tij. Plus, do të merrni gjithashtu protokollin e kameleon të pronarit të VyprVPN – në varësi të paketës që zgjidhni – e cila siguron një shtresë shtesë sigurie.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Një ndërprerës vrasjeje është i përfshirë dhe një politikë mos-logs është në vend. Plus, vlen të përmendet gjithashtu se VyprVPN ka një shërbim shtesë të quajtur Cyphr, i cili është një shërbim i mesazheve të koduara për pajisjet mobile. Me dëshmi të mbikëqyrjes së komunikimit në Kolumbi dhe faktin që është falas, mund të jetë diçka që ia vlen të shikohet.

Me më pak se 1.000 serverë në 64 vende, rrjeti i serverëve të VyprVPN nuk është aq i mirë sa zgjedhjet tona të para. Sidoqoftë, duhet të jetë mjaft për të kapërcyer çdo kufizim. Ekzistojnë gjithashtu serverë në Kolumbi, në rast se ju nevojiten ata.

Shpejtësitë e saj janë të mira për shumicën e aktiviteteve, dhe ju merrni bandwidth të pakufizuar. Mund të futet në shumicën e platformave të transmetimit dhe do t’ju mbulojë nëse dëshironi të përroni gjithashtu. Shqyrtimi ynë i VyprVPN shkon në më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë VyprVPN

VyprVPN punon me Windows, macOS, Android dhe iOS. Ndërfaqja e tij është e lehtë për t’u përdorur, dhe është një nga VPN më e mirë për zgjedh Android për shkak të aplikacioneve të shkëlqyera të tij celular. Ju mund të keni deri në pesë pajisje të lidhura në të njëjtën kohë, në varësi të planit që ju zgjidhni.

Nëse keni nevojë për ndihmë, ekziston një bazë e njohurive për vetë-ndihmë. Biseda live është në dispozicion 24/7, por fillimisht do të jeni e lidhur me një bot. Mund të flisni me një person të vërtetë me klikimin e një butoni, megjithëse. Mbështetja e postës elektronike është gjithashtu në dispozicion 24/7.

Mimi që ju paguani do të varet nga paketa që ju zgjidhni. Plani “standard” do t’ju marrë tre lidhje, dhe plani “premium” do t’ju sigurojë pesë lidhje, si dhe përdorimin e protokollit të tij Chameleon. 

Pastaj mund të zgjidhni ose planin mujor ose vjetor, por ai vjetor funksionon më lirë në fund. Ashtë në dispozicion një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave, në rast se nuk ju pëlqen.

Windscribe

Zgjedhja jonë e fundit është Windscrib, por kjo nuk do të thotë se është një zgjedhje e keqe. Ka shumë mundësi kur bëhet fjalë për zgjedhjen e planit të duhur. Për fillestarët, Windscrib ka një plan bujar të lirë, aq bujar sa fitoi vendin e parë në krahasimin më të mirë të shërbimeve VPN falas. Ju gjithashtu mund të ndërtoni paketën tuaj ose thjesht të zgjidhni versionin me pagesë të plotë; tiparet ndryshojnë me secilën.

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

i mëparshëm

tjetër

Siguria e xhamave është e mirë dhe mund të personalizohet. Një ndërprerës i vrasjeve është i përfshirë, por quhet konfuzionisht një “mur zjarri”. Ai përfshin shumë karakteristika të privatësisë, por disa informacione janë regjistruar. Sidoqoftë, nuk ka asgjë me vlerë të vërtetë dhe nuk mund të gjurmohet te ju.

Ekzistojnë më shumë se 600 servera në 60 vende, që është e ngjashme me VyprVPN. Kjo tha, nëse jeni në planin falas, ju keni vetëm mundësi të keni hyrje në disa prej tyre. Për shembull, ekzistojnë serverë në Kolumbi, por mund t’i qaseni atyre vetëm nëse jeni në planin “pro” të paguar. Ose kaq, ose mund të “ndërtoni një plan” dhe të shtoni vendndodhje për 1 $ çdo muaj.

Shtimi i vendndodhjeve do t’ju marrë gjithashtu një pengesë tjetër. Ata që janë në planin e paguar marrin një bandë të pakufizuar, por plani falas merr vetëm 2 GB në muaj, ose 10 GB nëse futni një email të vlefshëm. Për çdo vendndodhje që shtoni, do të merrni një shtesë prej 10 GB të të dhënave.

Shpejtësitë e saj janë në rregull dhe të shkëlqyera për shumicën e aktiviteteve. Plus, Windscrib ka dedikuar serverë transmetimi të quajtur serverë Windflix. Ata janë ndërtuar për të transmetuar Netflix dhe punojnë mirë. Ato mund të shtohen në paketën tuaj për 1 $ në muaj, por anëtarët e paguar kanë mundësinë e përdorimit të tyre sidoqoftë. Lexoni rishikimin tonë në Windscrib për më shumë informacion.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë xhamat

Windscrib mund të instalohet në Windows, macOS, Android dhe iOS, dhe ka zgjerime të shfletuesit për Chrome, Firefox dhe Opera. Ndërfaqja e tij është e përshtatshme për të dy fillestarët dhe teknikët, duke qenë e thjeshtë, por e personalizueshme. Ju mund të lidhni një numër të pakufizuar pajisjesh, pavarësisht se çfarë plani jeni duke e bërë atë VPN tonë më të mirë për pajisje të shumta. 

  Si të merrni një adresë IP të Zelandës së Re në vitin 2023: Lidhja me Kivi

Një bazë e njohurive, FAQ dhe udhëzuesit e konfigurimit janë në dispozicion për vetë-ndihmë, si dhe një nënrenditje Windscrib. Biseda e drejtpërdrejtë dhe mbështetja e postës elektronike janë në dispozicion 24/7, por biseda live kontrollohet nga inteligjenca artificiale. Shtë mirë, por duhet të paraqisni një biletë në ekipin e postës elektronike nëse dëshironi të flisni me një njeri të vërtetë. 

Plani i paguar është mjaft i shtrenjtë, veçanërisht kur e krahasoni me atë që ofron NordVPN (lexoni pjesën tonë të Windscrib vs. NordVPN), por mund të ulni koston duke regjistruar një plan më të gjatë. Nuk ka politikë zyrtare të rimbursimit, por nëse kërkoni një brenda tre ditëve të blerjes, ato do t’ju japin një. Të paktën mund ta përdorni planin falas si provë.

Censura në internet në Kolumbi

Interneti i Kolumbisë është kryesisht falas. Përmbajtja politike dhe e ndjeshme zakonisht nuk bllokohet. Mediat sociale dhe shërbimet e mesazheve gjithashtu janë në dispozicion të lirë. 

Shumica e blloqeve që ndodhin janë zbatuar për të mbrojtur të miturit. Për shembull, përmbajtja që lidhet me abuzimin seksual ose pornografinë e fëmijëve, ose që konsiderohet si e papërshtatshme, mund të bllokohet nga policia ose institucioni tjetër. 

Në Tetor 2016, u miratua legjislacioni për rregullimin e vendeve të lojërave të fatit në internet. Kërkon që të gjitha vendet e lojërave të fatit të kenë një licencë operative. Në vitin 2023, ISP-të u urdhëruan të bllokojnë më shumë se 300 site të lojërave të fatit pasi u zbuluan se veprojnë pa autorizim. 

Nëse ju pëlqen të përroni, duhet të keni parasysh që përplasja me përmbajtje të mbrojtur nga e drejta e autorit mund të rezultojë në dënime të ashpra në Kolumbi. Kodi penal dënon riprodhimin, shpërndarjen, furnizimin dhe ofrimin e përmbajtjes pa pëlqim, dhe ju mund të përfundoni me gjobë deri në 327,000 dollarë dhe dënim me burg deri në tetë vjet. Nuk ka standarde të përdorimit të drejtë.

Në një rast, një student 26-vjeçar u përball me një fjali të tillë pasi postoi tezën e një masteri të shkruar nga një studiues tjetër në faqen e internetit për ndarjen e teksteve Scribd. 

Ai dëshironte të ndante informacionin me studiues të tjerë në rast se ata nuk kishin qasje në të, por një vit më vonë, autori paraqiti një kërkesë penale kundër tij. Për fat të mirë, një gjykatë e pastroi atë nga çdo akuzë penale më vonë.

Mbikëqyrje Online në Kolumbi

Agjensitë kolumbiane të inteligjencës, ushtria dhe policia kanë një histori të përfshirjes në përgjim. Operacione të tilla kryhen me pak mbikëqyrje, dhe gazetarët vazhdojnë të hetojnë dhe zbulojnë shkeljet e intimitetit.

Në vitin 2015, u zbuluan dokumente nga ndërmarrja Spyware Hacking Team që tregoi se Kolumbia ishte një klient. Ekzistojnë prova që Kolumbia bleu një sistem telekomande të quajtur Galileo, i cili është i aftë të hyjë dhe të rrëmbejë pajisjet e synuara. 

Gjithashtu në vitin 2015, u njoftua testimi për një platformë monitorimi dhe analize të njohur si PUMA. Me të mund të monitorohen linjat telefonike, por autoritetet thanë që rrjetet sociale dhe bisedat nuk do të jenë. Thënë kjo, qëllimi i tij është të lejojë përgjimin e komunikimeve telefonike dhe të internetit në kohë reale, dhe që përfshin mesazhe private. 

Zyrtarët publik janë dënuar për mbikëqyrje të paligjshme. Anëtarët e Departamentit të Sigurimit Administrativ të çmontuar u dënuan për përgjime, dhe ish sekretari i zyrës së presidentit u dënua me tetë vjet burg për përgjimet e paligjshme të gazetarëve, politikanëve dhe anëtarëve të grupit të shoqërisë civile. 

Ligjet që rregullojnë përgjimin e komunikimeve personale janë thyer në Kolumbi. Përgjimi është i autorizuar vetëm për hetime penale dhe me një urdhër gjyqësor. 

Sidoqoftë, ofruesit e shërbimeve duhet të punojnë me agjencitë e inteligjencës dhe të sigurojnë qasje në historinë e komunikimit dhe të dhëna të tjera pa ndonjë urdhër. Të dhënat duhet të mbahen për pesë vjet.

Liria e fjalës në Kolumbi

Megjithëse kushtetuta e Kolumbisë parashikon lirinë e fjalës, ekzistojnë kufizime. Shpifja është vepër penale dhe ata që akuzohen për fyerje mund të përballen me gjobë deri në gjashtë vjet burg sipas kodit penal. Ligji gjithashtu përcakton se kushdo që boton, riprodhon ose përsërit fyerje ose shpifje mund të dënohet gjithashtu, prandaj ki kujdes.

Neni 73 i kushtetutës mbron “veprimtarinë gazetare”, por gazetarët përballen me kërcënime dhe dhunë, dhe disa janë vrarë për shkak të punës së tyre. Për këtë arsye, shumë praktikojnë vetë-censurim dhe shmangin tema të tilla si korrupsioni, dhuna dhe droga.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që t’ju kemi ndihmuar të kuptoni pse keni nevojë për një VPN në Kolumbi dhe cilat tipare janë më të rëndësishmet. Me kufizimet e mbikëqyrjes dhe të të folurit, duhet të siguroheni që të zgjidhni atë që ka siguri të mirë, duke përfshirë një ndërprerës vrasjeje. Një rrjet i madh i serverëve është i dobishëm për të kaluar çdo kufizim, dhe shpejtësia e mirë do të ndihmojë me mendjen tuaj të shëndetshme.

Me këto karakteristika në mendje, ExpressVPN është shërbimi më i mirë VPN për Kolumbi. Ka siguri të shkëlqyeshme, një ndërrues vrasës dhe siguron që respektohet intimiteti juaj. Rrjeti i serverëve të tij është i madh dhe përfshin disa në Kolumbi. 

Plus, ExpressVPN ka shpejtësinë më të shpejtë në dispozicion dhe mund të futet në të gjitha platformat streaming. Pse të mos i japim një lëvizje? Gjithmonë mund të bini përsëri në garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Nëse keni përvojë në përdorimin e një VPN në Kolumbi, na tregoni në seksionin e komenteve. Ne do të donim të dëgjonim për të. Kontrolloni artikujt tonë të tjerë VPN. Si gjithmonë, faleminderit që lexove.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me