VPN më e mirë për Sri Lanka në vitin 2023

Sri Lanka është një vend i vogël ishull që shtrihet në majën jugore të Indisë. Edhe pse i shkatërruar nga cunami i vitit 2004 dhe një luftë e hidhur civile 26-vjeçare – dhe që ende vuan nga konflikti fetar – Sri Lanka gjithashtu është i lodhur me histori të gjallë dhe bukuri natyrore. Tempujt tregojnë ishullin dhe plazhet e tij janë të pafundme. 

Sidoqoftë, ndërsa jeni i zënë me postimin e selfies me elefantët aziatikë, duhet të përdorni një nga VPN më të mirë për zgjedhjet e Sri Lanka për mbrojtje.

Nëse jeni me nxitim, CyberGhost është zgjidhja më e mirë për Sri Lanka, por ka shumë më tepër zgjedhje, në varësi të preferencave tuaja, kështu që lexoni më tej për të mësuar rreth tyre. 

Siguria në internet është më e rëndësishme se kurrë në këtë botë në rritje teknike, dhe Sri Lanka nuk bën përjashtim. Rrjetet private virtuale janë një pjesë e rëndësishme e sigurisë sepse ato ju mbajnë të fshehur nga rreziqet në internet, siç janë mbikqyrja, dhe ju ndihmojnë për t’ju mbrojtur nga krimi në internet. 

Qeveritë në të gjithë botën mbikëqyrin qytetarët e tyre – thjesht hidhni një vështrim në Kinë – dhe me bumin e WiFit publik, ju kurrë nuk e dini se çfarë rreziqesh janë duke rënë në lidhje të sigurta. 

Plus, VPN mund të ndihmojnë në kufizimet e përmbajtjes, të tilla si censura dhe geoblocks. Për shembull, nëse jeni në Sri Lanka dhe përpiqeni të hyni në Netflix SH.B.A., nuk do të keni mundësi, falë ndalimit të Netflix. 

Biblioteka e Netflix e secilit vend është e ndryshme, kështu që nëse doni të shihni versionin e SH.B.A., do t’ju duhet një adresë IP e Sh.B.A. Po kështu, nëse doni versionin Sri Lankan, do t’ju duhet një adresë IP Sri Lankan.

VPN më e mirë për Sri Lanka 2023

Ajo që e bën më të mirë një VPN për Sri Lanka

Lista jonë e vlerësimeve të VPN mban shumë ofrues të mirë, por duhet të siguroheni që ai që zgjidhni është mjaft i mirë për Sri Lanka. 

Duke marrë parasysh blloqet në mediat sociale dhe aplikacionet e mesazheve, duhet të zgjidhni një ofrues VPN që ka një rrjet të fortë serverash. Me këtë, ju do të jeni në gjendje të shmangni me lehtësi çdo bllok të ardhshëm. Nëse dëshironi të hyni në përmbajtjen e Sri Lankan, duhet të siguroheni që VPN të ketë serverë brenda vendit.

Siguria e mirë është një domosdoshmëri, pasi do t’ju mbrojë nga rreziqet në internet dhe do t’ju mbajë të fshehur nga mbikëqyrja në internet. Një ndërprerës vrasjeje është gjithashtu një ide e zgjuar, pasi do të ndërpresë lidhjen tuaj plotësisht nëse VPN dështon, duke i mbajtur të sigurta detajet tuaja të ndjeshme.

Privatësia është një faktor i veçantë nga siguria. Për të siguruar që ofruesi e merr intimitetin seriozisht, sigurohuni që VPN deklaron se nuk mban regjistrat e aktiviteteve. Në këtë mënyrë, shenanigans tuaj në internet qëndrojnë sekrete, pa marrë parasysh çfarë.

Shtë një ide e mirë për të zgjedhur atë që ka shpejtësi të mirë. Shpejtësitë e shpejta janë thelbësore nëse doni të transmetoni, përndryshe argëtimi juaj në mbrëmje do të jetë një ekran i bukur ngarkimi. Gjerësia e bandës së pakufizuar është po aq e rëndësishme, ose VPN do të ndalojë pasi të arrihet kufiri i gjerësisë së bandës, duke ju lënë të pambrojtur në mes të shfaqjes tuaj të preferuar.

Nëse doni të përdorni Netflix, do të duhet të zgjidhni një VPN që mund të kalojë në detektorët e saj të klasit botëror VPN. Jo shumë mund, por nëse doni një zgjidhje të shpejtë, zgjidhni një nga VPN më të mirë për mbledhjen e Netflix.

Faktorë të tjerë që duhet të merren parasysh përfshijnë pajisjet me të cilat është në përputhje dhe sa e lehtë është të përdoret. Plus, është një ide e mirë të kesh ndihmë të mirë, nëse do të kesh nevojë për të, dhe duhet të sigurohesh që të përshtatet me buxhetin tënd.

VPN më e mirë për Sri Lanka: CyberGhost

Ne kemi zgjedhur CyberGhost si VPN më e mirë për Sri Lanka. Shtë një shërbim i shkëlqyeshëm që po rritet me shpejtësi, dhe përfshin shumë karakteristika për ta bërë përvojën tuaj një nga më të mirat. 

Rrjeti i serverëve të CyberGhost është rritur me shpejtësi gjatë muajve të fundit dhe ka rreth 6,000 serverë në 90 vende, megjithëse numri i saktë ndryshon shpesh. Ka 24 në Sri Lanka, kështu që ju mund të përdorni përmbajtje të kufizuara në vend.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka siguri të mirë, e cila është vendosur në AES 256-bit. Mund ta rregulloni, megjithëkëtë, dhe ekziston gjithashtu një ndërprerës i integruar i vrasjeve. Sidoqoftë, ndërprerja e vrasjes së CyberGhost është e ndryshme nga shumë të tjera sepse është e aktivizuar përherë. Kjo do të thotë që nuk duhet të shqetësoheni për ta ndezur atë, por gjithashtu do të thotë që nuk keni kontroll mbi të. Po ashtu është krijuar një politikë e rreptë e mos-logjistikës.

Shpejtësitë e saj janë të mira, megjithëse mund të zbuloni se ato ngadalësohen me serverë të caktuar, zakonisht për shkak të distancës. Nuk ka kapele bandwidth, dhe mund të hyjë në shërbime streaming, përfshirë Netflix. Lexoni rishikimin tonë CyberGhost për një vështrim më të mirë të shërbimit.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë CyberGhost

Compatibleshtë në përputhje me Windows, macOS, Android dhe iOS. Ekzistojnë gjithashtu shtesa të shfletuesit për Chrome dhe Firefox, nëse ju nevojiten ato. Ndërfaqja është përmirësuar dhe, megjithëse mund të mësohet të mësohet, është e lehtë për t’u përdorur. 

Ju mund të lidhni deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë, të cilat e fituan atë një vend në listën tonë më të mirë VPN për listën e pajisjeve të shumëfishta, por shtatë është gjithashtu kufiri i instalimeve. 

CyberGhost ka një nga bazat më të hollësishme të njohurive që kemi parë. Do t’ju ndihmojë me probleme të vogla, por nëse keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, gjithashtu ka bisedë të drejtpërdrejtë dhe mbështetje me email. Biseda live është opsioni më i shpejtë, por ekipi i postës elektronike është më i mirë për më shumë pyetje teknike.

Kostoja mujore nuk është e mirë, por duke zgjedhur një abonim më të gjatë, çmimi zbret ndjeshëm. Përdoruesit Android dhe iOS mund të përfitojnë nga një gjyq shtatë-ditor, por ekziston gjithashtu një garanci për kthimin e parave për t’u rikthyer. 

ExpressVPN

Tjetra është ExpressVPN, e cila është një ofrues i shkëlqyeshëm në shumë mënyra. Ajo ka një rrjet të madh serverash, me më shumë se 3000 në 94 vende. Plus, ka edhe disa në Sri Lanka. 

Ka siguri të shkëlqyeshme dhe një ndërprerës vrasës, i cili aktivizohet si parazgjedhje. ExpressVPN vlerëson gjithashtu intimitetin, kështu që ekziston një politikë e rreptë mos-prerjes.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Vshtë VPN më e shpejtë që kemi testuar, kështu që kjo, plus fakti që vjen me një bandë të pakufizuar, e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për transmetim. Sshtë VPN-ja jonë më e mirë për transmetim, në të vërtetë, pasi mund të futet në çdo rrjet transmetimi, përfshirë Netflix. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë ExpressVPN

Mund ta përdorni në Windows, macOS, Android dhe iOS dhe ka zgjerime të shfletuesit për Chrome, Firefox dhe Safari. Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për fillestarët. Ju thjesht e instaloni atë dhe klikoni në butonin e madh “lidheni”. Lejon pesë lidhje të njëkohshme.

Mbështetja e klientit është e shkëlqyeshme, dhe një bazë e njohurive e dobishme është në dispozicion për vetë-ndihmë. Biseda live dhe mbështetja e postës elektronike janë në dispozicion 24/7, por për më shumë çështje teknike, është më mirë të shkoni në rrugën e postës elektronike.

Një kontroll i tillë me ExpressVPN është çmimi i tij. Eshte e shtrenjte. Thënë kështu, ju merrni shumë zhurmë për kokën tuaj, kështu që ia vlen investimi. Plus, nëse regjistroheni në një plan më të gjatë, do të ulë koston dhe do të ketë një garanci për 30 ditë kthim të parave, në rast se nuk ju pëlqen.

NordVPN

Zgjedhja jonë e tretë është NordVPN. Sshtë një tjetër shërbim i shkëlqyeshëm që të ka shpinën. Ju nuk do të keni problem të gjeni një server të përshtatshëm për anashkalimin e blloqeve, pasi ka më shumë se 5,000 në dispozicion në 60 vende. Thënë kjo, nuk ka asnjë në Sri Lanka, kështu që ju nuk do të mund të përdorni qasje të kufizuar në vend.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka siguri fantastike dhe nëse dëshiron të përdorësh serverat e tij me dy hop. Ata në thelb shtojnë më shumë mbrojtje në lidhje. Builtshtë futur një çelës vrasës dhe ndërmarrja nuk mban regjistrat e aktiviteteve.

Shpejtësitë e saj janë të shpejta, por, si CyberGhost, ato mund të ngadalësohen në distanca të gjata. Megjithatë, ata janë mirë për shumicën e aktiviteteve dhe mund të futen në të gjitha shërbimet e transmetimit, përfshirë Netflix. Asnjë kufi i brezit nuk ka. Shqyrtimi ynë i NordVPN shkon në më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqen NordVPN

Mund të instalohet në Windows, macOS, Android dhe iOS. Ka zgjerime të shfletuesit për Chrome dhe Firefox, gjithashtu. Klientët e saj janë të thjeshtë për t’u përdorur, dhe lejon që të lidhen deri në gjashtë pajisje menjëherë. 

Ashtë një bazë e dobishme njohurish në qoftë se ju ngecni. Plus, ka mbështetje bisede live dhe email përmes 24/7. Të dy do t’ju ndihmojnë mirë, por biseda live është alternativa më e shpejtë.

Pricemimi mujor i NordVPN nuk është i keq, por as nuk është i mirë. Do të ishte më mirë të regjistrohesh për një plan më të gjatë. Ne e dimë që ju mund të mos dëshironi të hidheni drejtpërdrejt, por ka një dritare të rimbursimit 30-ditor, në rast se e shihni që nuk është për ju.

VyprVPN

Ne gjithashtu mund të rekomandojmë VyprVPN për Sri Lanka. Rrjeti i tij i serverëve nuk është aq i gjerë sa zgjedhjet tona të tjera, por ka akoma më shumë se 700 për të zgjedhur, dhe ato mbulojnë 64 vende. Nuk ka serverë Sri Lankan, megjithatë, për përmbajtje nga atje. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka siguri të shkëlqyeshme, e cila është shumë e personalizueshme. Plus, VyprVPN vjen me atë protokoll pronësie kameleon, i cili shton edhe më shumë mbrojtje në tunelin VPN. Përfshihet gjithashtu një ndërrues vrasës dhe një politikë pa log.

Shpejtësitë e saj nuk janë të mëdha, por ato duhet të jenë akoma mirë për shumicën e aktiviteteve. Nuk ka kufij të brezit dhe mund të hyjë në shumicën e shërbimeve streaming. Shikoni shqyrtimin tonë VyprVPN për më shumë.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë VyprVPN

Klientët janë në dispozicion për Windows, macOS, Android dhe iOS. Aplikacionet e tij mobile janë disa nga më të mirat që kemi hasur, kjo është arsyeja pse është në listën tonë më të mirë për listën Android. Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe mund të keni deri në pesë pajisje të lidhura në të njëjtën kohë, në varësi të planit që zgjidhni.

Sistemi mbështetës i VyprVPN fillon me një bazë njohuri për vetë-ndihmë. Pastaj ka një bisedë live, e cila është në dispozicion 24/7. Sidoqoftë, fillimisht lidheni me një bot, i cili ju tregon pjesët përkatëse të bazës së njohurive. Ekziston një buton për t’u lidhur me një njeri, por ju futeni në një radhë, dhe koha e pritjes ndryshon. Ekziston mbështetje emaili në dispozicion 24/7.

Ka dy pako për të zgjedhur. “Standardi” vjen me tre lidhje. “Premium” vjen me pesë lidhje dhe përdorimi i protokollit të Chameleon. Ju mund të zgjidhni nga një abonim mujor ose vjetor, por ai vjetor funksionon më mirë në fund. Ashtë gjithashtu një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

VPN më e mirë falas për Sri Lanka: Windscrib

Zgjedhja jonë e fundit është Windscrib. Shtë një ofrues i shkëlqyeshëm që ofron një plan falas dhe një plan “pro” të paguar. Plani falas është Windscrib bujar dhe i fituar një vend në krahasimin tonë më të mirë falas VPN, por ju nuk do t’i merrni të gjitha tiparet e planit të paguar, të cilat do t’i tregojmë ndërsa shkojmë.

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

i mëparshëm

tjetër

Ekzistojnë më shumë se 600 servera në 60 vende, që është shumë për të anashkaluar blloqet. Thënë kështu, ju merrni akses në listën e plotë të vendeve nëse jeni një anëtar “pro”. Nuk ka asnjë server në Sri Lanka, sidoqoftë, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për hyrjen në atë vend. 

Ju mund të merrni rreth tij duke shtuar vende për 1 $ çdo muaj, megjithëatë. Plus, pasi që vetëm anëtarët “pro” marrin bandë të pakufizuar, duke bërë që do t’ju fitojnë 10 GB të dhëna të tjera në muaj. Përdoruesit e lirë marrin 2 GB si standard, por ju mund të merrni 10GB thjesht duke futur emailin tuaj. 

Shpejtësitë e saj janë të mira për shumicën e aktiviteteve, dhe nëse doni të transmetoni, anëtarët “pro” marrin qasje në serverat e saj Windflix. Ata janë ndërtuar për Netflix, kështu që nuk do të keni asnjë problem të futeni, dhe ato janë të disponueshme në SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Japoni. 

Siguria e saj është e mirë dhe e personalizueshme. Switchshtë një ndërprerës i vrasjeve, megjithëse çuditërisht quhet një “mur zjarri”. Windscrib ka karakteristika të intimitetit, por thotë se mban disa shkrime, siç janë përdorimi i gjerësisë së bandës dhe afatet kohore të aktivitetit. Megjithatë, nuk mund të gjurmohet përsëri tek ju. Lexoni rishikimin tonë në Windscrib për më shumë rreth kësaj.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë xhamat

Ka klientë të disponueshëm për Windows, macOS, Android dhe iOS, si dhe zgjerime të shfletuesve për Chrome, Firefox dhe Opera. Ndërfaqja e tij ka një përvojë pa frills për ta mbajtur atë të thjeshtë për newbies, megjithëse teknikët janë në gjendje të ndërhyjnë nëse dëshirojnë të. 

Ekzistojnë disa mjete të dobishme për ndihmë vetjake në dispozicion. Plus, ka mbështetje bisede live dhe email përmes 24/7. Biseda live drejtohet nga përfaqësuesi i saj i inteligjencës artificiale, Garry, megjithëse. Ai është shumë i mirë, të jetë i drejtë, por të flasë me një njeri të vërtetë, do të duhet të paraqisni një biletë.

Nëse zgjidhni planin mujor, është mjaft i kushtueshëm. Planet më të gjata funksionojnë më mirë, por nuk ka politikë të rimbursimit. Kjo tha, nëse e dërgoni me email kompaninë brenda tre ditëve nga blerja, ajo do t’ju kthejë juve. Sidoqoftë, ju mund të filloni me planin e lirë si provë.

Censura në internet në Sri Lanka

Megjithëse depërtimi në internet i Sri Lanka ka vazhduar të rritet, liria e internetit ka rënë disi. Kufizimet për lidhjet dhe platformat e mediave sociale kanë ndodhur gjatë dhunës dhe trazirave, përkatësisht në 2023 kur një Budalist Sinhalese dyshohet se u vra nga një grup burrash myslimanë në qytetin e Kandy. 

Pas incidentit, qeveria vendosi një gjendje të jashtëzakonshme, dhe rrjetet sociale dhe shërbimet e mesazheve – përfshirë Facebook, WhatsApp, Instagram dhe Viber – u bllokuan në të gjithë vendin për rreth një javë. Platformat u fajësuan për dështimin për të ndaluar përhapjen e gjuhës së urrejtjes dhe lajme të rreme, të cilat nga ana tjetër nxitën trazirat. 

Blloqet u vendosën për të frenuar trazirat, por njerëzit kishin vështirësi të kontaktonin familjen dhe miqtë, dhe bizneset luftuan gjithashtu. 

Megjithëse ndalimi u hoq, ajo është rikthyer shumë herë nga atëherë. Pasi më shumë se 300 njerëz u vranë në bombardimet e kishave dhe hoteleve në Pashkën e vitit 2023, qeveria përmendi kërcënimin e dezinformatave dhe gjuhës së urrejtjes në vazhdim, dhe bllokoi mediat sociale. Ndalimi zgjati më shumë se një javë, duke u hequr në 30 Prill.

Një tjetër ndalim u vendos në maj pas tensioneve fetare të krijuara nga seria e bombave vetëvrasëse që tronditën vendin. Bizneset dhe xhamitë në pronësi të muslimanëve dyshohet se janë prekur dhe Facebook, WhatsApp, Snapchat, Viber dhe YouTube u bllokuan të gjitha. 

Nuk ka asnjë organ të pavarur për të rregulluar përmbajtjen, por vendi ka parë bllokime në përmbajtje të caktuar dhe faqe në internet, siç janë faqet pornografike dhe lajmet. Për më tepër se kaq, përmbajtja është e lirë për t’u parë.

Mbikëqyrje Online në Sri Lanka

Edhe pse Plani Kombëtar i Veprimit për Mbrojtjen dhe Promovimin e të Drejtave të Njeriut 2023-2023 njeh të drejtën e intimitetit, nismat e tjera kanë ngritur shqetësime. 

Një kartë e re elektronike e identitetit kombëtar, e quajtur e-NIC, u prezantua në vitin 2016, duke ringjallur shqetësimet e intimitetit. Shtë një kërkesë ligjore dhe mban informacione, siç janë të dhënat biometrike të një personi, gjurmët e gishtërinjve dhe fotografia, ndër të tjera detaje. 

E-NIC është i nevojshëm për të hyrë në disa shërbime në vend, përfshirë përdorimin e pikave publike të WiFi-ve, por kjo do të thotë që aktiviteti i përdoruesit mund të gjurmohet potencialisht. 

Plus, në vitin 2023, Presidenti Maithripala Sirisena u takua me përfaqësuesit e Facebook për të diskutuar fjalën e urrejtjes dhe lajmet e rreme në platformë. Përfaqësuesit u pajtuan që Facebook nuk e toleron një fjalim të tillë në platformën e tij, dhe se është i përkushtuar ta heq atë. 

Qeveria aktualisht lejon hyrjen në Facebook, por punon me platformën për të parandaluar gjuhën e urrejtjes dhe dezinformimin. Kjo do të thotë se metodat e monitorimit dhe mbikëqyrjes do të zbatoheshin për të siguruar sigurinë publike. 

Ligji i Telekomunikacionit Nr. 27 i 1996 ndalon mbikëqyrjen e paautorizuar të komunikimeve personale, por ato mund të anketohen nëse drejtohen nga një zyrtar ose nëse është në lidhje me një hetim. Kompanitë e telekomunikacionit gjithashtu duhet të respektojnë kërkesat e qeverisë, por zyrtarët nuk u kërkohet të njoftojnë objektivin. 

Agjensitë qeveritare dyshohet gjithashtu se kanë teknologji mbikëqyrjeje në posedim të tyre. Dokumentet e dala në 2015 treguan se disa agjenci iu afruan firmës spiunore italiane Hacking Team. 

Dokumentet zbuluan planet e Ministrisë së Mbrojtjes të Sri Lanka për të zhvilluar një sistem të gjurmimit elektronik të mbikqyrjes, megjithëse nuk ka asnjë provë për ndonjë blerje. 

Në fund të fundit, ndërmarrjet kineze ZTE dhe Huawei ndihmuan në zhvillimin e infrastrukturës TCT të Sri Lanka, kështu që ekzistojnë shqetësime se këto kompani mund të kenë shtuar gjithashtu teknologji të mbikëqyrjes.

Liria e fjalës në Sri Lanka

Kushtetuta e Sri Lanka garanton lirinë e shprehjes, por tema të caktuara mbeten të ndjeshme, siç është lufta civile. Aktivistët e të drejtave të njeriut janë ngacmuar për shkak të punës së tyre në lidhje me temën, dhe kjo i ka penguar qytetarët të diskutojnë tema të tilla.

Mjedisi mediatik i vendit është shqetësues, me një numër të madh të agjencive të lajmeve Sri Lankan që janë në pronësi të shtetit dhe shumë gazetarë përballen me kërcënime, dhe disa madje janë vrarë. 

Disa gazetarë kritikë arrestohen dhe burgosen sipas legjislacionit, siç është Parimi i Aktit të Parandalimit të Terrorizmit (PTA). Kjo tha, shumica e tij ishte nën qeverinë e ish Presidentit Mahinda Rajapaksa.

Një shembull është me gazetarin J.S. Tissainayagam, i cili u akuzua në 2009 për urrejtje raciale dhe mbledhje të parave për terrorizëm dhe u përball me një dënim me 20 vjet burg. Ai u fal më vonë në 2010 nga Presidenti Rajapaksa. 

Nën qeverinë e re të Presidentit Sirisena, ka pasur pak arrestime dhe ndjekje penale, dhe qeveria po punon për një zëvendësim të PTA, por ka shqetësime se projektligji i ri është shumë i gjerë.

Mendimet përfundimtare

Tani duhet të dini të gjitha arsyet pse duhet të përdorni një VPN në Sri Lanka. Asnjëherë nuk e dini kur qeveria do të imponojë një bllok tjetër të mediave sociale, dhe një VPN do t’ju ndihmojë të anashkaloni blloqe të tilla nëse duhet. 

Ju duhet të zgjidhni atë që ka një rrjet të mirë të serverëve, por gjithashtu duhet të zgjidhni atë që ka siguri të madhe për t’ju fshehur nga mbikëqyrja dhe për t’ju mbrojtur nga rreziqet në internet. CyberGhost ka marrë kurorën e Sri Lankan VPN për shkak të rrjetit të madh të serverëve dhe sigurisë së madhe. Plus, me garancinë e tij për kthimin e parave, nuk ka asgjë për të humbur. 

Nëse keni përvojë duke përdorur një VPN në Sri Lanka, na tregoni në lidhje me të në pjesën e komenteve. Arkivi ynë VPN ka artikuj më interesantë, nëse dëshiron të hedhësh një vështrim. Faleminderit që lexuat.